Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Chciałbyś nakłonić swoich kolegów do obejrzenia wystawy fotograficznej "Ryby głębinowe". Postaraj się podać 3 argumenty, które przekonają ich, że warto zainteresować się rybami żyjącymi w głębinach. Podałem już dwa argument trzeciego nie mogę wymyślić. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może napisz, co podałeś? Żeby nie było dubla... Ja bym napisał, że mogą się wiele dowiedzieć o zwyczajach tych ryb, wzbogacić swoją wiedzę, a niekiedy nawet znaleźć nowe hobby (choćby i fotografia ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 16:16, CoD1234 napisał:

Chciałbyś nakłonić swoich kolegów do obejrzenia wystawy fotograficznej "Ryby głębinowe".
Postaraj się podać 3 argumenty, które przekonają ich, że warto zainteresować się rybami
żyjącymi w głębinach. Podałem już dwa argument trzeciego nie mogę wymyślić. Pomocy!


Podam kilka argumentów, bo nie wiem co już masz:
-ryby głębinowe to dość tajemnicze i trudne do zbadania i obserwacji zwierzęta dlatego warto wiedzieć o nich coś więcej
-rzadko kiedy można obejrzeć takie wystawy
-wystawy poszerzają nasze horyzonty
-ryby głębinowe nadal czekają na odkrycie i dokładniejsze przebadanie przez człowieka
-ryby głębinowe mają ciekawy i często przerażający wygląd
-budową i zachowaniem ryby głębinowe odbiegają od innych znanych nam stworzeń, warto wiedzieć ciekawostki ich dotyczące aby potem błyszczeć w towarzystwiexD
Nic więcej na myśl mi nie przychodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja podam trzy argumenty :
1.Można zobaczyć jak wyglądają morskie ryby , bo już wiem jak wygląda makrela xD.
2.Możemy je zabrać i sprzedać na giełdzie za 100 tysięcy mówiąc że to rzadkie okazy rekinów-pospolitych.
3.Możemy poszerzyć naszą wiedzę o świecie morskim oraz o stworzeniach które pływają w morzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowy problem i nie weim czy do tego tematu, ale tam... Otóż na polski mamy zrobić w grupach taką pracę "gazeta werońska", ale nie o to. Że ja jako jedyny z mojej grupy umiem bawić się Photoshopem, to zrobienie szaty graficznej padło na mnie i problem już sie pojawił na sam początek (czyt. przy robieniu okładki). Nie mogę znaleźć obrazka przedstawiającego Romea, albo julię, albo czegokolwiek związanego z "Romeem i Julią". Warunek jest jeden, ma być rozmiarów (około, może być ciut mneijsze) kartki A4, czyli w ch** pikseli (przepraszam za wyrażenie). Szukam już od ładnej 0,5 godziny, ale nie mogę tego znaleźć. Może wy byście pomogli? Jakby coś się nie dało wrzucić na gram, to na maila: trutututu@hotmail.com

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile elektronów zawierają w zewnętrznej powłoce następujące jony K+, BR-, Mg 2+, S 2-, H+ ,H- proszę o pomoc bo to będzie na pewno na jutrzejszym sprawdzianie. Na razie wiem tylko ile zawierają elektronów zwykłe pierwiastki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 17:58, trutututu napisał:

Mam dość nietypowy problem i nie weim czy do tego tematu, ale tam... Otóż na polski mamy
zrobić w grupach taką pracę "gazeta werońska", ale nie o to. Że ja jako jedyny z mojej
grupy umiem bawić się Photoshopem, to zrobienie szaty graficznej padło na mnie i problem
już sie pojawił na sam początek (czyt. przy robieniu okładki). Nie mogę znaleźć obrazka
przedstawiającego Romea, albo julię, albo czegokolwiek związanego z "Romeem i Julią".
Warunek jest jeden, ma być rozmiarów (około, może być ciut mneijsze) kartki A4, czyli
w ch** pikseli (przepraszam za wyrażenie). Szukam już od ładnej 0,5 godziny, ale nie
mogę tego znaleźć. Może wy byście pomogli? Jakby coś się nie dało wrzucić na gram, to
na maila: trutututu@hotmail.com

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.


Pobierz gimpa i weź wymiary na A4.

A i patrz znalazłem coś w 30 sekund :p
http://republika.pl/blog_rr_3291692/3622296/tr/317801.jpg

lub to :
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/55/Romeo_and_juliet_brown.jpg/250px-Romeo_and_juliet_brown.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże?
Lampa o masie 10kg zawieszona jest nad ulicą o szerokości 8m , na dwóch linach o długości 5m każda . Wyznacz wartość wszystkich sił działających na lampę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 18:06, Tomek1120 napisał:

Ile elektronów zawierają w zewnętrznej powłoce następujące jony K+, BR-, Mg 2+, S 2-,
H+ ,H- proszę o pomoc bo to będzie na pewno na jutrzejszym sprawdzianie. Na razie wiem
tylko ile zawierają elektronów zwykłe pierwiastki.


K+ - 0
BR- - 8
Mg 2+ - 0
S2- - 8
H+ - 0
H- - 2

Nie jest w 100% pewny ale chyba tak, - oznacza jeden elektron więcej, + mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 18:06, Tomek1120 napisał:

Ile elektronów zawierają w zewnętrznej powłoce następujące jony K+, BR-, Mg 2+, S 2-,
H+ ,H- proszę o pomoc bo to będzie na pewno na jutrzejszym sprawdzianie. Na razie wiem
tylko ile zawierają elektronów zwykłe pierwiastki.


K+ - 7
Br- - 8
Mg2+ - 6
S2- -8
H+ - 1
H- - 2
Ale nie jestem pewien niech ktoś jeszcze się wypowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś taką książkę jak na tym zdjęciu? Geografia społeczno ekonomiczna Zakres rozszerzony, wyd. PWN
http://tnij.org/geokladka

Jak ktoś ma, to może wrzuciłby zdjęcia stron z 2 pierwszych tematów? Bo nie mogą sprowadzić mi tej książki do księgarni, a na jutro ją potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość proste pytanie z języka francuskiego: jak będzie po francusku, że pogoda wyniosła ileśtam, że ciśnienie wyniosło ileśtam, że wiatr był jakiśtam.? Wiem, proste, zrobiłem pracę, ale chce się upewnić. Mam dwie 3 i jedną 4, a posiadanie ,,czwóry" z frana to obciach;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2008 o 18:24, simonemaster22 napisał:

Pobierz gimpa i weź wymiary na A4.


Mam PS''a :P

Dnia 18.11.2008 o 18:24, simonemaster22 napisał:


To taka kompromitacja? Prawda?
Bo to raczej nie są zdjecia formatu A4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 17:29, CoD1234 napisał:

Jakie jest najbogatsze i najbiedniejsze państwo?


Najbogatszym państwem może być USA, Kanada, Rosja (olbrzymie rezerwy w złocie) czyli te najbardziej uprzemysłowione. Chyba że tobie chodzi o dochód narodowy to na 99% masz w google.pl

Teraz moje pytanie: Czy "Masa użyteczna" oznacza masę jaką można załadować w tym wypadku na samolot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EGIPT:
Dlaczego delta nazywana jest głową węża, a Kair okiem węża? Co to oznacza?

Dlaczego kanał sueski przynosi państwu duże dochody?

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 20:05, trutututu napisał:

To taka kompromitacja? Prawda?
Bo to raczej nie są zdjecia formatu A4...


Można dopasować ten rozmiar w PS-ie... Zakładka będzie się chyba nazywała "Skaluj obrazek" i tam w "gotowcach" (też się jakoś nazywało) będzie A4 i inne dziwne formaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować