Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2008 o 17:03, Gierlo napisał:

Mam pilną sprawę do chemików :p

Napisz możliwe izomery i nazwij je dla:
-heksenu


heks-1-en
heks-2-en
heks-3-en

cykloheksen

4-metylopent-1-en
3-metylopent-1-en
2-metylopent-1-en
3,3-dimetylobut-1-en
2-etylobut-1-en
4-metylopent-2-en
2-metylopent-2-en

Pewnie jakieś jeszcze dało by się wymyślić, ale tak na szybko tylko te mi przyszły do głowy.

/edit Nici z rysunków- rozjeżdżają się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż jakieś 2-3 tygodnie temu w szkole zaczeliśmy robić prezentację no i jutro je pokazujemy. 6 można dostać jeśli pokaże się coś czego na lekcji nie omawialiśmy ( omawialiśmy bardzo dużo) i tu moje pytanie :
Czy zna ktoś jakieś dodatki w PowerPoincie których mogliśmy nie omawiać (dodawanie animacji filmów dzwięków itp. itd. omówiliśmy) a które są godne tego że gdy je zastosuje to dostanę 6? z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh.... Biologia....

Może mi ktoś znaleźć cztery zdjęcia obserwacji mikroskopowych krwi ssaka, krwi żaby, tkanki mięśniowej oraz tkanki nabłonkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz idę zaliczyć ten nieszczęsny sprawdzian z algebry. O 14:50 muszę wyjść z domu więc proszę o szybką odpowiedź. A mianowicie:

Oblicz wartości liczbowe podanych sum algebraicznych dla x=1 i y=0,1

a) 4(5y + 1)(1 - 5y) - 5(4x +1)(1-4x)

I proszę aby ktoś rozwiązał ten przykład i mi powiedział co należy tu po kolei zrobić. Czy najpierw doprowadzić do prostej postaci i wtedy zastąpić x i y czy jak? Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 14:48, Treant napisał:

Możesz zrobić dowolnym z tych 2 sposobów. Oba dają wynik 78, ale podstawienie od razu
jest szybsze.

W ostatniej chwili, dzięki lecę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem nad tym dobre pół lekcji i nic mi nie przychodziło do głowy:

Samochód osobowy jedzie z prędkością 60 km/h. Koło samochodu ma średnicę 60 cm. Ile pełnych obrotów wykonuje to koło w ciągu minuty? W odpowiedziach pisze, że ma wyjść 530 obrotów, ale nie mam obliczeń :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędkość samochodu wynosi 60 km/h, czyli w ciągu minuty przejedzie on 1000 metrów. Promień koła wynosi 30 cm czyli 0,3m. jeden pełny obrót koła to 2*promień*pi, czyli 2*0,3*3,14 - co daje nam 1,884m. Na koniec możemy podzielić 1000 przez otrzymane 1,884 i wychodzi nam wynik - 530 obrotów (w sumie mi wyszło prawie 531, ale co tam :P).
Szybko, łatwo i przyjemnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 17:17, CoD1234 napisał:

Co to znaczy: " Kości zostały rzucone"?


Słowa te oznaczają podjęcie jakiejś nieodwracalnej decyzji.Zostały wypowiedziane przez Juliusza Cezara podczas przekraczania Rubikonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 17:17, CoD1234 napisał:

Co to znaczy: " Kości zostały rzucone"?

Stało się coś, co będzie miało wpływ na przyszłość, a ty już nie możesz nic z tym zrobić.
Np. Napisałeś esemesa dziewczynie, że ją kochasz (i czekasz na odpowiedź, już nie możesz się wycofać) [swoją drogą, nie polecam tej metody] :P

http://pl.wikiquote.org/wiki/Kości_zostały_rzucone

Edit: Przepraszam, że piszę posta jako trzeci i to po paru minutach, ale pisałem ich kilka naraz i się trochę zdezaktualizowało :p

Dodaję wytłumaczenie ze Słownika Języka Polskiego -> Kości (zostały) rzucone «stała się rzecz nieodwracalna, zapadła ostateczna decyzja, nie ma odwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi powie jak zaznaczać rdzenie atomowe i elektrony walencyjne. Bardzo proszę . Sprawa żucia , lub śmierci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi czasy :Past Simple,Past Continuous,Present Perfect Simple,Present Perfect Continuous,Past Perfect,Past perfect Continuous? Chodzi mi o podanie jakiejś sytuacji (najlepiej z życia wzięte-gry,awantury stadionowe ;)) i podanie kiedy używamy danego czasu. Znam wszystkie regułki i w ogóle ale brakuje mi właśnie takiego "otrzaskania". Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 16:16, peryfraz napisał:

Mam do napisania na WoS dwie prace: Karać czy wychowywać? i druga Czy krara śmierci powinna
zostać wprowadzona? Pomożecie?

Na pierwszy temat polecam http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41042&u=136 A pozatym to jest praca z wosu, to ma być twoje zdanie więc co u jest do pomocy? :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować