Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2008 o 16:16, peryfraz napisał:

Mam do napisania na WoS dwie prace: Karać czy wychowywać? i druga Czy krara śmierci powinna
zostać wprowadzona? Pomożecie?


Ale jakiej konkretnie pomocy oczekujesz? Chcesz żeby ktoś całą pracę za ciebie napisał, czy też kilka luźnych argumentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 16:20, audioslave2000 napisał:

> Mam do napisania na WoS dwie prace: Karać czy wychowywać? i druga Czy krara śmierci
powinna
> zostać wprowadzona? Pomożecie?

Ale jakiej konkretnie pomocy oczekujesz? Chcesz żeby ktoś całą pracę za ciebie napisał,
czy też kilka luźnych argumentów?

To drugie... bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Ewentulanie jakiś link to gotowej pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 16:21, peryfraz napisał:

To drugie... bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Ewentulanie jakiś link to gotowej
pracy...


Gotowców nie polecam - zazwyczaj nauczyciele zauważają, że jest to skądś ściągnięte.
Tu masz kilka argumentów na poczekaniu, dalej musisz wykazać swoją własną inwencję:

1. Karanie wiąże się niejako z wychowaniem, nie można go jednak nadużywać.
2. Wychowanie tzw. "bezstresowe" czyt. bez kary prowadzi do zaniku poczucia dobra i zła u dziecka.
3. Nadmierne karanie wywołuje nieodwracalne zmiany psychiczne u dziecka, staje się ono bojaźliwe, często powtarza błędy swoich rodziców w przyszłości, lub w ogóle boi się angażować w jakikolwiek związek.

1. Kara śmierci wiąże się z wielką odpowiedzialnością, jaką zostaje obarczony sąd jak i policja, nie można tutaj pozwolić na jakikolwiek błąd w dochodzeniu.
2. Przez pewien czas (tylko jeśli sądy nie są skorumpowane) skutecznie zmniejsza przestępczość.
3. Nie może być nadużywana, a decyzja o takiej karze musi być restrykcyjnie kontrolowana, oraz określona odpowiednimi prawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2008 o 16:36, audioslave2000 napisał:

1. Kara śmierci wiąże się z wielką odpowiedzialnością, jaką zostaje obarczony sąd jak
i policja, nie można tutaj pozwolić na jakikolwiek błąd w dochodzeniu.
2. Przez pewien czas (tylko jeśli sądy nie są skorumpowane) skutecznie zmniejsza przestępczość.
3. Nie może być nadużywana, a decyzja o takiej karze musi być restrykcyjnie kontrolowana,
oraz określona odpowiednimi prawami.


Świetne argumenty :)
Ad. 1 : Rzeczywiście, odpowiedzialność policji jest wielka. Czy oni aby nie zajmują się tylko łapaniem przestępców (ew. zbieraniem materiału dowodowego) ? A czy błąd w niesłusznie skazujący na dożywocie nie jest równie zły ?
Ad. 2 : Zmniejsza przestępczość ? Niech pomyślę, szanse na zabicie kogos przez skazanego na dożywocie, jest taka sama jak skazanego na śmierć. Oczywiście, jeśli ten pierwszy nie ucieknie... :)
Ad. 3 : Czym więcej praw, tym więcej nadużyć...

W tym przypadku, argumenty powinny odnosić się do moralności człowieka, bo jak sądze to jest istotą problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2008 o 16:36, audioslave2000 napisał:

1. Karanie wiąże się niejako z wychowaniem, nie można go jednak nadużywać.
2. Wychowanie tzw. "bezstresowe" czyt. bez kary prowadzi do zaniku poczucia dobra i zła
u dziecka.
3. Nadmierne karanie wywołuje nieodwracalne zmiany psychiczne u dziecka, staje się ono
bojaźliwe, często powtarza błędy swoich rodziców w przyszłości, lub w ogóle boi się angażować
w jakikolwiek związek.

1. Kara śmierci wiąże się z wielką odpowiedzialnością, jaką zostaje obarczony sąd jak
i policja, nie można tutaj pozwolić na jakikolwiek błąd w dochodzeniu.
2. Przez pewien czas (tylko jeśli sądy nie są skorumpowane) skutecznie zmniejsza przestępczość.
3. Nie może być nadużywana, a decyzja o takiej karze musi być restrykcyjnie kontrolowana,
oraz określona odpowiednimi prawami.

Dzięki wielkie. Teraz już ma niejaki obraz pracy ;)... to ide pisać, jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut/

Problem można przestudiować głębiej, ze wskazaniem moralności również. Ja podałem szybko argumenty, które mogą pomóc, a nie mają kształtować charakteru pracy. Każdy postrzega problem na swój własny sposób. Uszanuj to, a nie ironizuj. Szczególnie, że delegat to już jakiś prestiż na forum. Jeśli zaś chcesz dalej dyskutować na ten temat jestem otwarty na konwersację: audioslave2000@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , mam napisać notatke o powieście Zofii Nałkowskiej "Granica" a tematem jej jest "Granica jest powieścią o kobietach i dla kobiet". Nie wiem wogole jak sie za to zabraćczy mógłby ktoś mi pomóc z tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mógłby mi ktoś powiedzieć jak oblicza się procentowy udział składników pokarmowych w dziennym zapotrzebowaniu energetycznym? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że kolega lub koleżanka z zagranicy zamieszka na jakiś czas u ciebie w domu pod twoją nieobecność. Napisz list do tej osoby, opisz swój dom i swoją miejscowość. Napisz o:
- the best room to sleep in
- the best places to shop
- the best places to eat
- the most interesting places to visit
PS Praca domowa z angilka, będę bardzo wdzięczna za pomoc. /Tekst nie ma być długi./
PSS Wszystko może być zmyślone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 19:24, Chaotizz napisał:

"Wyjaśnij dlaczego zasolenie Morza Czerwonego wynosi 47 %, a Morza Bałtyckiego 7%"?


Hm... Po pierwsze, temperatura. Po drugie, niewielkie cieśniny łączące Morze z najbliższym Oceanem Atlantyckim. Po trzecie, wielka ilość rzek ma ujście właśnie w Bałtyku (proporcjonalnie znacznie więcej, niż w wypadku Morza Czerwonego). Czwarte i ostatnie - głębokość (a właściwie płytkość) Morza Bałtyckiego. To w sumie tyle, co udało mi się wykombinować.

O, widzę, że w miarę podobnie prezentuje się zawartość strony, do której link podał Findan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 19:24, Chaotizz napisał:

Pytanie z geografii:
"Wyjaśnij dlaczego zasolenie Morza Czerwonego wynosi 47 %, a Morza Bałtyckiego 7%"?

Geografia to moja pięta achillesowa, więc będę wdzięczny za pomoc. ;>

Powinno się przydać:
http://www.sciaga.pl/tekst/64980-65-porownanie_zasolenia_morza_baltyckiego_i_morza_czerwonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc, moglby mi ktos poprawic text z angielskiego, czym szybciej tym lepiej.

This morning, In New York, firemen rescue boy from cableway, because he fell out.

The accident happened at about 9.00 in cableway in New York. Boy fell out across hole in floor, because it was devastate. He caught cable car. Cableway stoped. It was 70 m over earth. People telephoned for help. 15 minutes later, firemen came. They took boy. Boy fainted. He swung 20 minutes.
A fireman said “I have never seen so strong boy. He didn’t scary. He is brave.” Witness speak „Firemen were slow. It was miracle that this boy lived”
The boy feel good. He came to family. Police closed cableway.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję czterech (albo i więcej) postaci literackich do rozprawki pt. "Wędrowanie pozwala odkryć prawdę o sobie i innych ludziach."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że mój tekst to ostateczność :P Jestem niezły z Anglika, ale chodzę dopiero do pierwszej gimnazjum :D

Hi friend!

I wanna tell you about some places. At first something about room to sleep: ofcourse it''s bedroom, because in this room is best bed to sleep. If you want you can sleep in other room.It''s your choice. If you want buy something, let''s go to the hypermarket. I think the best shop is [hmmm....- dop. autor :P] TESCO, but it''s far away. Closer is some shopping center or Carrefour. I don''t know. I thing you will want to eat outside the house. That''s not problem. You can go to any restaruant. There is lots of them., but I will give you advice: don''t go to the "Za rogiem" restaurant. I thing they serving old food! As a last resort, you can go to McDonald''s. But only as a last resort! How do you want to do your own food at home. That''s all about food. You telled me you''ll want to visit some places, so let''s go to the museum [sama sobie wymyśl jakiego :)],But if you want more extreme fun-go to discos. I do not know yet what you recommend. I know, you find something. That''s all I wanted to tell You

Kissing, and greet

Marne, ale zawsze coś. Możesz sobie pozmieniać nazwy i ogólnie wszystko żeby doprowadzić to do ładu. I pamiętaj! Nigdy nie chodź do restauracji "za rogiem" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielki dzięki, ja z anglika słaba jestem ;P

"There is lots of them., but I will give you advice: don''t go to the "Za rogiem" restaurant."

Hahahah ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2008 o 21:23, dominikańczyk napisał:

You telled me you''ll
want to visit some places,

nie ma takiego słowa jak "telled". Jak już to told

Dnia 07.12.2008 o 21:23, dominikańczyk napisał:

Kissing, and greet

Nie jestem pewien ale chyba pisze się "greetings". Trzeba sprawdzić, ale mam pewne wątpliwości co do formy podanej przez Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 14:59, matiz123 napisał:

Prędkość samochodu wynosi 60 km/h, czyli w ciągu minuty przejedzie on 1000 metrów. Promień
koła wynosi 30 cm czyli 0,3m. jeden pełny obrót koła to 2*promień*pi, czyli 2*0,3*3,14
- co daje nam 1,884m. Na koniec możemy podzielić 1000 przez otrzymane 1,884 i wychodzi
nam wynik - 530 obrotów (w sumie mi wyszło prawie 531, ale co tam :P).
Szybko, łatwo i przyjemnie. :P


Tak liczyłem i mi wychodziły jakieś kosmiczne wyniki ;] Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2008 o 21:23, dominikańczyk napisał:

If you want buy something, let''s go to the hypermarket.

Po want jest "to"

Dnia 07.12.2008 o 21:23, dominikańczyk napisał:

but I will give you advice: don''t go to the "Za rogiem" restaurant. I thing they serving

Powinien być czas Present Simple "serve"
"Pozwól, że dam ci radę" - "Let me give you some advice" zamiast "I will give you advice"

Dnia 07.12.2008 o 21:23, dominikańczyk napisał:

you find something. That''s all I wanted to tell You

you "will" find (czas przyszły) something (dopisałbym jeszcze "special" lub "interesting")

Dnia 07.12.2008 o 21:23, dominikańczyk napisał:

Kissing, and greet

Nie "greet" lecz na 100% "greetings" - pozdrowienia
Podobnie zamiast "kissing" będzie "kisses" - całusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech :D Błędów co nie miara. Ale tekst jak już chyba wspomniałem, jest marny. Dzięki za wyłapanie błędów. Zapamiętam na przyszłość :P

Rick90

To samo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować