Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Potrzebuję po 2 przykłady do każdego punktu (podpunktu):
1. Proste roboty z zakresu:
a. ślusarstwa
b. stolarstwa
c. spawalnictwa
2. Proste roboty:
a. zbrojarskie
b. betoniarskie
c. ciesielskie
d. wykończeniowe ścian i sufitów
3. Osadzanie w otworach stolarki i innych elementów (tutaj proszę o napisanie tego jak dla debila)
4. Prace naprawcze, remontowe i rozbiórkowe
5. Wykonywanie typowych konstrukcji i przegród poziomych

Proszę o przykłady takich prac, które mógłby wykonywać praktykant/uczeń II klasy (tech. bud.)
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z matmą.

Zad. Dane są sumy algebraiczne:
-A: 3x + 2xy - y +1
-B: x-2xy - 1
-C: -3x + 2xy - y

Wykonaj działania:
a) A + B
c) A+B-C
c)A-B-C
d) A- (B-C)



Zadanie na jutro, z góry wielkie dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 13:24, Kolumb95 napisał:

-A: 3x + 2xy - y +1
-B: x-2xy - 1
-C: -3x + 2xy - y
Wykonaj działania:
a) A + B

3x+2xy-y+1+x-2xy-1=4x-y

Dnia 15.01.2009 o 13:24, Kolumb95 napisał:

b) A+B-C

3x+2xy-y +1+x-2xy -1-(-3x)+2xy-y=7x+2xy-2y

Dnia 15.01.2009 o 13:24, Kolumb95 napisał:

c)A-B-C

3x+2xy-y+1-x-2xy-1-(-3x)+2xy-y=5x+2xy-2y

Dnia 15.01.2009 o 13:24, Kolumb95 napisał:

d) A- (B-C)

3x+2xy-y+1-(x-2xy-1-(-3x) + 2xy - y)=3x+2xy-y+1-x+2xy+1-3x-2xy+y=-x+2xy+2

Nie jestem pewny wyników, ponieważ liczyłem to w pamięci, ale na takich liczbach trudno sie pomylić :)

Proszę kogoś o pomoc z: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7451&pid=6261

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze poprosic was o pomoc. Chciałbym juz gotową prace na polski (charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny). Mam na jutro jeszcze z matmy kilka zadań, nauczyć się z chemi sporego materiału, oraz z biologi. A teraz jeszcze zerknąłem na ten własnie polski i już nie wyrabiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizyka:

1) Przy rozpadzie neutronu około 1/1000 jego energii spoczynkowej uzyskuje w postaci energii kinetycznej elektron, powstający w rozpadzie. Ile neutronów musi się rozpaść w ciągu 1 sekundy, aby powstałe elektrony uzyskały w sumie taką energię, jaką niesie prąd płynący w ciągu 1 sekundy przez włókno żarówki o mocy 100W?

2) Z jaką szybkością musi poruszać się cząstka, aby posiadana przez nią energia kinetyczna była równa jej energii spoczynkowej?

W zadaniu pierwszym powinno wyjść 7*10^14, w zadaniu drugim powinno wyjść v=c pierw3/2. Nie wiem jednak jak to obliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno się odmieniać w niemieckim czasownik złożony np. aufstehen ? Chodzi mi o odmianę przez osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stehen odmieniasz normalnie przez osoby, auf wyrzucasz na koniec zdania.

Czyli np.
Ich stehe auf.
Er/Sie/Est steht auf.
Wir stehen auf.
Ihr steht auf.
Sie/Sie stehen auf.

Dla ''Du'' zapomniałem formy ;)
EDIT: Hm. Dla 2 osoby l.poj. to będzie 'Du stehst auf'. Przypomniałem sobie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak obliczamy drogę w ruchu jednostajnym gdy prędkość początkowa jest rożna od zera. Narysuj wykres który przedstawia zależność drogi od czasu w ruchu jednostajnym opóźnionym.

PS: nic nie rozumem i proszę o jakąś fotkę z tym wykresem albo skan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić przebieg temperatur na przestrzeni około 100 lat, tak samo wilgotność, odległość od mórz i oceanów, szerokość geograficzną, ilość terenów zielonych, ekspozycję terenu na terenie kraju.

Zdania sobie sam skleć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Swój debiut w tym temacie zacznę od małego zadanka z matematyki dokładniej ze stereometrii.

Dane są dwa zbiorniki (walce) o wysokości jednego metra i łącznej objętości 750pi litra. Ich promienie różnią się od siebie o 20 cm. Muszę podać miarę obu promieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:13, Madoxx napisał:

Witam wszystkich. Swój debiut w tym temacie zacznę od małego zadanka z matematyki
dokładniej ze stereometrii.

Dane są dwa zbiorniki (walce) o wysokości jednego metra i łącznej objętości 750pi litra.
Ich promienie różnią się od siebie o 20 cm. Muszę podać miarę obu promieni.

Wzór na objętość walca to o ile się nie mylę pi*r^2*h. Zatem dla ułatwienia obliczeń jeden promień nazwiemy x-10 a drugi x +10. Zatem mamy pi *(x-10)^2*h +pi*(x+10)^2*h = 750 pi. Liczbę pi oczywiście można skrócić i dodatkowo wyłączyć h przed nawias. Skoro jest równy 1 to i tak można go pominąć. Zatem dostajemy wzór (x-10)^2 + (x+10)^2 = 750. Zatem x^2 - 20x + 100 + x^2 + 20x + 100 = 750. Zatem 2x^2 + 200 = 750. Zatem 2x^2 = 550. Zatem x^2 = 225. Zatem x = 15. Czyli r1 = x-10 = 5cm, a r2 = x+10 = 25 cm. Jeśli masz odpowiedzi to sprawdź ten wynik, bo trochę mi się jednostki nie zgadzają (cm, metry i litry). Jeśli jest dobry, to ok, jak niedobry, to policzę dokładniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Przede wszystkim nie możemy pozbyć się od tak wysokości bo jednostką wyjściową (przynajmniej moim zdaniem) najlepiej żeby były centymetry po przeliczeniu wszystkich jednostek i po skróceniu wzoru (x-10)^2+(x+10)^2=7500. W skrócie daje to x1 ok 60 i x2 ok 80 a po obliczeniu obu pul i dodania ich daje to 10000pi. :/ Dzięki za starania, ale niestety nie :(

Próbowałem też z równaniem kwadratowym ale delta jest ujemna i nie wiem co z tym zrobić. :/
Chyba, że nie pamiętam dobrze wzoru :/ Było to b^2-4ac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 22:19, Madoxx napisał:

>/.../
Sorka... Dobrze zrobiłeś... Mały błąd w przeliczeniu zrobiłem... :) Dzięki wielkie ;)

Naprawdę?? Bo w sumie Twój postulat o zamianie jednostek wydaje mi się słuszny. Gdy zamieniłem jednostki na cm wyszły mi promienie 50,41 cm i 70,41 cm i po podstawieniu do wzoru faktycznie wychodziło 750 dm ^3 . Weź to tam jeszcze sprawdź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Ta wiem. Zamiast od 60.41 odjąć 10 jako x1 zostawiłem 60.41 a pod r2 dodałem 20, ;p ale zauważyłem to. Więc spoko ;) Już podziękowałem. Jednak mam inny problem. Nie wiem czy nauczycielce się to spodoba. Ona nam każe rozkładać pierwiastek jeżeli nie wyjdzie liczba całkowita. :/ Może znasz jakąś inną metodę na obliczenie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować