Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2009 o 19:41, Igor FCBayern napisał:

Dlaczego współczynnik urodzeń jest wysoki w rozwijających się państwach i jak można
go zmniejszyć? Takie oto pytanie muszę zrobić z geografii. :)

Do przyczyn podanych przez Wilkołaka dodaj niską świadomość społeczeństwa na temat antykoncepcji oraz niską dostępność tejże.
Co do drugiej części pytania: dlaczego trzeba go zmniejszać? Zależy w jakich krajach - w Indiach i Chinach owszem. Ale w sytuacji, kiedy wszystkie kraje miałyby niski wskaźnik urodzeń, mediana wieku w społeczeństwie światowym poszybowałaby wysoko w górę. mielibyśmy bardzo dużo staruszków na emeryturze i nie za wiele ludzi czynnych zawodowo. Taka sytuacja już ma miejsce w wielu krajach Europy Zachodniej. Bez odpowiedniej polityki imigracyjnej starzenie się społeczeństw będzie jeszcze bardziej postępować. Dlatego jeśli w krajach rozwijających się będzie mniej ludzi młodych (co jest konsekwencją obniżenia wskaźnika liczby urodzeń), to kogo bogate kraje będą "importować" jako siłę roboczą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dobra już wiem bo trzebabyło obliczyć odcinek łączący środki podstaw a nie ramion... a tamto twierdzenie jest do odcinka laczacego srodki ramion, mój błąd ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś zadane takie coś, jak dekalog bezpiecznego posługiwania się urządzeniami elektrycznymi? Mam podać 10 przykładów, ale gdyby ktoś pomógł mi wymyślić kilka, to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 21:23, Gumiś2 napisał:

Miał ktoś zadane takie coś, jak dekalog bezpiecznego posługiwania się urządzeniami elektrycznymi?
Mam podać 10 przykładów, ale gdyby ktoś pomógł mi wymyślić kilka, to byłbym bardzo wdzięczny.
Z góry dziekuję.

- Czytać instrukcję i przestrzegać ostrzeżeń w niej zawartych
- Wyłączać urządzenia z prądu gdy długo ich nie używamy
- Nie używać gdy mamy mokre ręce.
- Nie używać gdy jest prawdopodobieństwo że sprzęt jest uszkodzony.
Tyle wymyśliłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wyciągaj wtyczki z gniazdka ciągnąc za sznur.
2. Nie naprawiaj przewodów taśmą izolacyjną, samoprzylepną lub plastrem. Wymień je na nowe.
3. Nie dotykaj mokrymi rękami lub stojąc na mokrej podłodze urządzeń elektrycznych.
4. Należy użytkować urządzenia elektryczne tylko w pełni sprawne i prawidłowo przyłączone do instalacji elektrycznej.
5. Przed naprawą sprzętu odłącz go od prądu. Pamiętaj o tym wymieniając żarówkę.
6. Stosuj gniazdka z bolcem.
7. Jeżeli nie masz kwalifikacji, nie wykonuj napraw urządzeń elektrycznych.
8. Sprawdzaj, czy dzieci nie manipulują przy gniazdach wtyczkowych.
9. Nie zostawiaj bez nadzoru urządzeń takich jak: żelazko, grzałka, piecyk elektryczny. Może dojść do pożaru.
10. Nie używaj zawilgoconego sprzętu elektrycznego.
Znalezione googlami :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naziści (narodowi socjaliści):
-rasizm, tj. uważali się za naród wyższy od innych, więc przerabiali Żydów na mydło
-odrzucali demokrację i rządy miał jeden człowiek (Adolf w tym przypadku)
-antyreligijność
Faszyści:
-nacjonalizm (w państwie ważny jest naród, a nei jednostka)
-autokreacja (rządy jednej osoby bądź kilku osób w państwie - Musollini i spółka, rodzaj dyktatury)
-wywoływanie konfliktów zbrojnych, militaryzm, czyli agresywna polityka
Tyle udało mi się znaleźć. Nie wiem czy dobrze i czy o to chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 10:45, rick90 napisał:

> Szukałem w internecie i znaleźć nie mogłem więc was spytam. Co głosili naziści i
faszyści?
> Bardzo proszę o pomoc.
Szukałeś dłużej niż 2 sekundy...?

Szukałem kilka minut.

Dnia 03.02.2009 o 10:45, rick90 napisał:

Dzięki. Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to chodzi, więc...
Pierwiastka z liczb niewymiernych nie da się ot tak obliczyć. Spróbuję tłumaczyć na jakimś prostym przykładzie.
Dajmy na to (nie wiem jak oznaczyć pierwiastek, więc będę to robił znakiem "$" xD) trzeba znaleźć &2.
Znajdujemy dwie najbliższe liczby, z których możemy wyciągnąć pierwiastek. W tym przypadku to:
$1<$2<$4
1<$2<2
Stąd wiemy że nasz pierwiastek jest większy niż 1, ale mniejszy niż 2.
Teraz najgorsze, trzeba znaleźć w ten sam sposób części dziesięte (nie ma innego sposobu jak mnożenie metodą prób i błędów). Mnożymy liczby dziesiętne od 1 do 2, czyli np: 1,1, aż znajdziemy dwie w okolicach 2. Są to:
1,4 do kwadratu = 1,96
1,5 do kwadratu = 2,25
Wyżej widać że mniej brakuje potędze 1,4 (brakuje czterech setnych), więc możemy już śmiało zapisać, że $2 =(w przybliżeniu) 1,4.
Idąc tym samym sposobem dalej możemy obliczyć $2 do części setnych.
1,4<$2<1,5
Znów metodą prób i błędów znajdujemy te dwie liczby (mało brakuje więc, będą nieduże na pewno) najbliżej 2.
1,41 do kwadratu =1,9881 (brakuje 119 dziesięciotys.)
1,42 do kwadratu =2,0164 (brakuje 164 dziesięcioys.)
Potęga 1,41 jest bliżej więc, $2 =(w przybliżeniu do setnych) 1,41

To tyle, być może niezrozumiałe i być może o co innego ci chodziło :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;) Ale mi bardziej chodziło o coś takiego ,że ($ pierwiastek;) jeśli chcę wyliczyć pierwiastek np. z 8 to wychodzi bodaj 2$3... tylko nie mam pojęcia skąd to się bierze;P chodziło mi o skrócenie... Źle się wyraziłem, sorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:53, kedzior141 napisał:

Dzięki za odpowiedź ;) Ale mi bardziej chodziło o coś takiego ,że ($ pierwiastek;) jeśli
chcę wyliczyć pierwiastek np. z 8 to wychodzi bodaj 2$3... tylko nie mam pojęcia skąd
to się bierze;P chodziło mi o skrócenie... Źle się wyraziłem, sorki :)


Musisz rozłożyć na czynniki pierwsze liczbę pod pierwiastkiem. Dzielisz tylko przez liczby pierwsze. np 8/2=4 4/2=2 2/2=1 potem mnożysz pary liczb tu jest tylko jedna więc nie mnożysz. więc wychodzi 2$2 bo zostaje jedna dwójka która idzie pod pierwiastek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbijasz sobie liczbę, z której nie wychodzi pierwiastek na dwie, z których jedna będzie tworzyła pierwiastek (Wiem zawile, ale podam Ci przykład :P)

Liczbę 8 możemy także przedstawić jako 4*2. Pierwiastka z 2 nie wyciągniesz, ale z 4 już tak. Pierwiastek z 4 wynosi 2.
Czyli $8= $4*$2=2*$2, czyli 2$2.

Mam nadzieję, że pomogłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:13, kedzior141 napisał:

Dzięki, już coś łapię :)
Więc np. jeśli mam 12 to wychodzi np. 4*3, potem $4*$3, wychodzi 2$3...?

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilne! Czy zna ktoś może statystykę, ile osób ginie rocznie (najlepiej w Polsce, ale może też być statystyka dla świata) na choroby związane z alkoholem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować