Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

wiktab: W ciągu ostatnich 10 lat spożycie alkoholu wysokoprocentowego zwiększyło się o 40%, natomiast piwa o 10%. Średnie spożycie to ponad 10 litrów spirytusu rocznie na mieszkańca Polski. W Polsce mieszka 700-800 tysięcy alkoholików. Spożywanie napojów alkoholowych na ulicach, w parkach i na placach (jeżeli inne miejsca nie są ustalone uchwałą Rady Gminy) jest w Polsce wykroczeniem.

Zobacz też: http://pl.wikipedia.org/wiki/Alkoholizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:00, Telomo napisał:

wiktab: W ciągu ostatnich 10 lat spożycie alkoholu wysokoprocentowego zwiększyło się
o 40%, natomiast piwa o 10%. Średnie spożycie to ponad 10 litrów spirytusu rocznie na
mieszkańca Polski. W Polsce mieszka 700-800 tysięcy alkoholików. Spożywanie napojów alkoholowych
na ulicach, w parkach i na placach (jeżeli inne miejsca nie są ustalone uchwałą Rady
Gminy) jest w Polsce wykroczeniem.

Zobacz też: http://pl.wikipedia.org/wiki/Alkoholizm



Dzięki, bardzo się przyda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mógłby mi ktoś mi podac słowa z języka łacińskiego,używane dzisiaj w języku polskim.

Czyli np.:
Religia(po łacinie Religion)
Szkoła(po łacinie schola)

Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 18:46, Nemoris napisał:

Witam.Mógłby mi ktoś mi podac słowa z języka łacińskiego,używane dzisiaj w języku polskim.

Czyli np.:
Religia(po łacinie Religion)
Szkoła(po łacinie schola)

Z góry dziękuje :)


Pheh, kilka najprostszych, akurat dzisiaj miałam 2 zastępstwa łaciny >.<

forum - forum
poeta(ae) - poeta
feriae - ferie
magister(-tri) - nauczyciel
medicamentum - medykament
narratus - narrator
clarus - klarowne
historia - historia
forma - kształt, postać
colonia - kolonia
Nazwy kontynentów (Africa - Afryka), państw (Hispania -Hiszpania), miast...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 19:23, Smoczy Wilq napisał:

> Witam.Mógłby mi ktoś mi podac słowa z języka łacińskiego,używane dzisiaj w języku
polskim.
>
> Czyli np.:
> Religia(po łacinie Religion)
> Szkoła(po łacinie schola)
>
> Z góry dziękuje :)

Pheh, kilka najprostszych, akurat dzisiaj miałam 2 zastępstwa łaciny >.<

forum - forum
poeta(ae) - poeta
feriae - ferie
magister(-tri) - nauczyciel
medicamentum - medykament
narratus - narrator
clarus - klarowne
historia - historia
forma - kształt, postać
colonia - kolonia
Nazwy kontynentów (Africa - Afryka), państw (Hispania -Hiszpania), miast...


Dzięki wielkie,bardzo się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dear editor
I think that history is important subject in school. Because of it we learn about ancestors and their live. We won’t make their mistake. I like history, because it is interesting subject. I think that, history should be very important for all people.
My favorite subject is informatics. I like it, because it is easy. It never has homework. I had five for the finish semester. This subject is very important. Because of it we learn use computer and use program computer. Computer with the internet enable contact with all people in the world and get information.

Baardzo prosze, moze mi to ktos poprawic, musze to jeszcze przepisac do zeszytu. Spodziewam sie odgroma bledow. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chciałem się zapytać, z czego mogę uczyć się do Mega olimpiady geograficznej na poziomie gimnazjalnym? Bo zostałem zgłoszony,a ma być z.......ze wszystkiego :( Polecacie jakieś książki albo materiały, poza podręcznikami i atlasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:16, Xlol1 napisał:

Witam!
Chciałem się zapytać, z czego mogę uczyć się do Mega olimpiady geograficznej na poziomie
gimnazjalnym? Bo zostałem zgłoszony,a ma być z.......ze wszystkiego :( Polecacie jakieś
książki albo materiały, poza podręcznikami i atlasem?


Na pewno przyda ci się też rocznik statystyczny czy coś w tym stylu. Do tego jakaś książka o parkach narodowych w Polsce. warto pouczyć się o strefach klimatycznych charakterystycznych roślinach i zwierzętach to jest zawsze. Może jeszcze obliczanie czasu słonecznego i stref czasowych. No i oczywiście znajomość mapy świata. Do tego coś o rolnictwie. Radzę też wykuć geologie. Wszystkie okresy i co się wtedy działo oraz zlodowacenia. Tyle przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:16, Xlol1 napisał:

Witam!
Chciałem się zapytać, z czego mogę uczyć się do Mega olimpiady geograficznej na poziomie
gimnazjalnym? Bo zostałem zgłoszony,a ma być z.......ze wszystkiego :( Polecacie jakieś
książki albo materiały, poza podręcznikami i atlasem?



Znajomość wszystkich epok (Prekambr i dalej),znajomośc skał,atmosfera i jej warstwy,określanie współrzędnych
.Myślę że to wszystko ew. oprócz skał będzie na tym teście plus wyżej opisane rzeczy.To wszystko myślę że znajdziesz w książkach do geografii z gimnazjum,w atlasach, encyklopediach i w internecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomoc w napisaniu wypracowania na temat: Pouczenia obywatelskie w pieśni Kochanowskiego "O dobrej nowinie".

Nie chcę oczywiście, żeby ktoś to za mnie napisał tylko, żeby pomógł(napisał na forum) jakieś najważniejsze, najbardziej istotne rzeczy:P Ja już postaram się to zmieszać z moimi myślami i coś z tego wyjdzie chyba:D

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś dać link do jakiegoś przykłądowego tekstu reklamowego(całe google przeszukałem i nic)?? Ew. Wytłumaczyć jak powinien taki tekst wyglądać, czy ma być długi itp (tylko tutaj nie chcie linków z googli, wytłumaczyć własnymi słowami)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 18:33, Matizk12 napisał:

Mógłby mi ktoś dać link do jakiegoś przykłądowego tekstu reklamowego(całe google przeszukałem
i nic)?? Ew. Wytłumaczyć jak powinien taki tekst wyglądać, czy ma być długi itp (tylko
tutaj nie chcie linków z googli, wytłumaczyć własnymi słowami)??


Miałem na WoSie trochę o reklamach,mógłbym ci trochę pomoc.Tylko powiedz mi jaki ma być rodzaj tej reklamy?
A i czy to ma być dialog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 19:06, Nemoris napisał:

> Mógłby mi ktoś dać link do jakiegoś przykłądowego tekstu reklamowego(całe google
przeszukałem
> i nic)?? Ew. Wytłumaczyć jak powinien taki tekst wyglądać, czy ma być długi itp
(tylko
> tutaj nie chcie linków z googli, wytłumaczyć własnymi słowami)??

Miałem na WoSie trochę o reklamach,mógłbym ci trochę pomoc.Tylko powiedz mi jaki ma być
rodzaj tej reklamy?
A i czy to ma być dialog.


Ja sam prawdę mówiąc nie wiem, nie było mnie na lekcji a w poleceniu: zredaguj tekst reklamowy w którym... i mam tam tematy do wyboru. Tylko że nie mam pojęcia jak się taki tekst reklamowy pisze ani jak ma wyglądać, nawet w googlach żadnego przykładu takiego tekstu nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2009 o 19:25, Matizk12 napisał:

Ja sam prawdę mówiąc nie wiem, nie było mnie na lekcji a w poleceniu: zredaguj tekst
reklamowy w którym... i mam tam tematy do wyboru. Tylko że nie mam pojęcia jak się taki
tekst reklamowy pisze ani jak ma wyglądać, nawet w googlach żadnego przykładu takiego
tekstu nie znalazłem


Jeśli chcesz zareklamować jakiś produkt,to musisz pokazac że ten produkt jest jedyny taki i nigdzie indziej takiego dobrego i taniego nie znajdziemy.Możesz też powiedziec że jeśli np. nie kupimy tej maści do skóry,to nasza skóra stanie się popękana i brzydka.Pamiętaj,że reklama musi być krótka i przekazać tak informacje by dotarły do naszej głowy.

Ps.Jakbyś mógł podać te tematy to może bardziej pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2009 o 19:38, Nemoris napisał:

Ps.Jakbyś mógł podać te tematy to może bardziej pomogę :)



a) zachecisz turystów do odwiedzenia Wyspy Ksiecia Edwarda
b) zachecisz turyste do odwiedzenia planety B-612
c) zachecisz turyste do odwiedzenia wyspy Robinsona Cruzoe
d) zareklamujesz szkolne przedstawienie Hamleta
e) zareklamujesz własny wynalazek

mam wybrać 3 z nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 19:40, Matizk12 napisał:


> Ps.Jakbyś mógł podać te tematy to może bardziej pomogę :)


a) zachecisz turystów do odwiedzenia Wyspy Ksiecia Edwarda
b) zachecisz turyste do odwiedzenia planety B-612
c) zachecisz turyste do odwiedzenia wyspy Robinsona Cruzoe
d) zareklamujesz szkolne przedstawienie Hamleta
e) zareklamujesz własny wynalazek

mam wybrać 3 z nich



hmm,postaram się napisac jak zareklamować każdą z nich.

a)Musisz przede wszystkim napisać że na Wyspie Księcia Edwarda można wspaniale wypocząć,jest wiele zabytków i tylko tutaj spędzisz nie zapomniane chwile,które będziesz wspominac całe życie(to jest dosyć ważne bo zachęca ludzi )
b)Podobnie jak a)
c)Można tu poznać piękno przyrody i przeżyć przygodę życia którą będziesz opowiadał swoim wnukom!
d)Zapraszamy na przedstawienie przygotowane przez wasze dzieci,będzie to sławna sztuka Williama Shakespeara "Hamlet".Zapraszamy gorąco wszystkie osoby!
e)Hm,tutaj nie mam pomysłów.

Oczywiście dodaj coś od siebie i zredaguj.

Mam nadzieję że podsunęło ci to jakąś myśl.

ps.Pamiętaj dobra reklama musi być:
-krótka
-prosta
-nośna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 19:44, Baluk25 napisał:

Bry. Chemia. Jaki jest wzór sumaryczny ,,jadu" pszczoły i osy, i czym każdy z nich się
leczy?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_pszczeli
http://www.apsik.pl/pages/apsik/wyklady/jad_owadow.php
Powinno pomóc. Nie ma raczej czegoś takiego jak wzór sumaryczny jadu zwierzęcia, bo jad to zwykle mieszanina substancji, głównie toksyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, przyda się to co napisałeś:) a mógłbyś napisać jakiej długości powinna być ta reklama, żeby była "krótka", ale też żeby nauczycielka miała co ocenic:) Wystarczy że napiszesz ile tak na oko zdań albo ile linijek w Wordzie jedenastką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować