Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Błagam o pomoc przy kwerendach zaawansowanych (funkcyjnych). Chodzi mi o ich definicje, na czym polegają oraz oraz jak się je tworzy. Byłbym w ogóle wdzięczny za podanie jakieś dobrej strony z tworzeniem baz danych w MS Access''ie. W szkole pracuje na edycji 2003, zatem między tą wersją a 2007 różnic nie powinna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczysz masę cząsteczkową przy pomocy układu okresowego. Czyli masz ozon: O3 = 3*16u = 48u . Liczba ta to też ilość gramów na jeden mol tej substancji, czyli 1 mol ozonu to 48g. Z tego łatwo wyliczyć ile gramów ma 13000 moli (13000moli*48g/mol). Tak samo z drugim podpunktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema!
Oblicz pole powierzchni graniastosłupa, którego krawędź boczna ma długość 20 cm,a podstawa jest:
a) trójkątem równoramiennym o bokach 5cm, 5cm i 6cm

Korzystamy ze wzoru Pc=2*Pp + Pb
pc- pole całkowite
pp- pole podstawy
pb- pole ścian bocznych
Wszystko było bo proste gdyby była podana wysokość tego trójkąta a tak nie możemy korzystać ze wzoru 1/2*a*h
kurde a może trzeba wzór a^2pierwiastek3/h ??
Proszę o pomoc bo mi coś nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem musze zrobić bryły obrotowe do szkoły ale nie wiem jak je zrobić :/ Mam siatki ale nie wiem gdzie zrobić zakładki :/ Ma ktoś jakieś siatki brył obrotowych gotowych do wydrukowania ?? Potrzebuje Walec oraz Stożek :) Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walec:
http://2.bp.blogspot.com/_ZTrX-SZ80f8/R7sUYycxD1I/AAAAAAAAABY/30GN5UiheJA/s320/walec_siatka.jpg
Zakładki robisz na boku o długości 2PIr w formie "ząbków", z obu stron, co by można podstawy przykleić. Dodatkowo będzie potrzebna jedna zakładka na boku o długości h, by móc skleić ten prostokątny element w tubę taką jakby.

Stożek:
http://www.geometria.friko.pl/img/stozek_siatka.jpg
No tu też robisz podobnie- na boku l jedna zakładka, na boku 2PIr też takie w formie ząbków.

Inny przydatny link: http://images.google.pl

Poza tym, to łatwo sobie można wyobrazić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam z biologii uzupełnić zeszyt ćwiczeń i z jednym za dankiem mam problem (ogólnie z biologii nie jestem za dobry)

Jak wiesz, środek owadobójczy DDT, stosowany po drugiej wojnie światowej do ochrony roślin, kumulował się w ciałach organizmów, które stanowią kolejne ogniwa łańcuchów pokarmowych. Ułóż łańcuchy pokarmowe z wymienionych na str 23 organizmów roślinnych i zwierzęcych. W każdym podkreśl ten organizm, w którym kumuluje się największa ilość DDT. Wyjaśnij jednym zdaniem dlaczego tak się dzieje.

Te owady i zwierzęta ze str 23 to:

lis, plankton roślinny, biedronka, mysz, ziemniak,kryl, mszyce, wąż, myszołów, zboże, stonka, brzoza, foka, bażant, łosoś, sikora, jastrząb,orka.

I poniżej jest jeszcze miejsce na wyjaśnienie
Wyjaśnienie:____________________________________-

Zadanko mam na środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 10:34, The GaM3R napisał:

Mam problem musze zrobia bry3y obrotowe do szko3y ale nie wiem jak je zrobia :/ Mam siatki
ale nie wiem gdzie zrobia zak3adki :/ Ma ktoś jakieś siatki bry3 obrotowych gotowych
do wydrukowania ?? Potrzebuje Walec oraz Sto?ek :) Z góry dzieki za pomoc

Chodzi ci o te zak3adki, dzieki którym mo?esz skleia ca3ośa? W gim robiliśmy coś podobnego:) Ja bym to zrobi3 tak jak na obrazku. Myśle, ?e po3apiesz co i jak. Zapytaj nie wiem mamy to ci podpowie:)

20090329135457

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zad. 11
a) 14 dm^3 = 14 l
0,24 hl = 24 l
300 cm^3 = 0,3 l
b) 600 l = 0,6 m^3
1,2 km^3 = 1''200''000''000 m^3
1800 dm^3 = 1,8 m^3
c) 74 cm^3 = 74 ml
0,04 l = 40 ml
4500 mm^3 = 4,5 ml
d) 2 ml = 2000 mm^3
0,5 cl = 5000 mm^3
0,002 dm^3 = 2000 mm^3
e) 0,5 l = 50 cl
200 ml = 20 cl
350 cm^3 = 35 cl

Ale na wyjaśnienia nie mam czasu :)

EDIT: Podpowiem tylko na przykładzie decymetrów i centymetrów sześciennych:

1 decymetr = 10 centymetrów
1 dm^2 = 10^2 = 100 cm^2
1 dm^3 = 10^3 = 1000 cm^3

I na odwrót:

1 centymetr = 0,1 decymetra
1 cm^2 = 10^-2 = 0,01 dm
1 cm^3 = 10^-3 = 0,001 dm

Mam nadzieję, że zakapowałeś? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu od pewnego czasu po dodaniu obrazka wszystkie polskie znaki zmieniają się na cyferki i inne pytajniki? Mam nadzieję, że wraz ze zmianą nicków poprawicie ten błąd;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 13:04, choper napisał:

Może mi ktoś zrobić zadanie 11? A najlepiej jak by mi jeszcze wytłumaczył jak się zamienia
te jednostki :)


a) 1dm^3 = 1 l
przedrostek "hekto-" oznacza 100*, więc 1 hl = 100 l
1cm=1/10dm, więc 300cm^3 = 300 *1cm * 1cm *1 cm= 300*1/10dm*1/10dm*1/10dm=3dm^3=3l

Dalej analogicznie. Łapiesz?

EDIT: to samo napisał Gumiś2 w swojej edycji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - sprawdzi ktoś te dwa zadania w obrazkach?
[EDIT]: już widzę, że w przykładzie b) brakło w odpowiedzi komentarza "gdzie k należy do C". Ale to już w zeszycie poprawiłem :)

@THE WITCHER1990:
Krzaczki zamiast polskich liter pojawiają się po wgraniu obrazka. Ale jeśli wstawisz obrazek, a dopiero potem napiszesz treść, ew. poprawisz krzaczki, które pojawią się już w oknie posta, wtedy wszystko jest ok.

20090329144516

20090329144600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 14:49, Lfdracon napisał:

Mam prośbę - sprawdzi ktoś te dwa zadania w obrazkach?
[EDIT]: już widzę, że w przykładzie b) brakło w odpowiedzi komentarza "gdzie k należy
do C". Ale to już w zeszycie poprawiłem :)

@THE WITCHER1990:
Krzaczki zamiast polskich liter pojawiają się po wgraniu obrazka. Ale jeśli wstawisz
obrazek, a dopiero potem napiszesz treść, ew. poprawisz krzaczki, które pojawią się już
w oknie posta, wtedy wszystko jest ok.

Tylko, że wcześniej nigdy nie było takich problemów;/ Wiem, że to wina obrazków no ale tak jest już przynajmniej miesiąc, a forum jest na tyle duże i znane w Polsce, że ktoś mógłby to poprawić:/ Ucinanie linków też pewnie ciągle jest sprawą nierozwiązaną;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 14:49, Lfdracon napisał:

Mam prośbę - sprawdzi ktoś te dwa zadania w obrazkach?
[EDIT]: już widzę, że w przykładzie b) brakło w odpowiedzi komentarza "gdzie k należy
do C". Ale to już w zeszycie poprawiłem :)


Wszędzie brakuje dziedziny. Obrazki są złe i niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 14:57, HunterO7 napisał:

Wszędzie brakuje dziedziny. Obrazki są złe i niepotrzebne.

Polecenie było "oblicz x", a podczas lekcji zrobiliśmy kilka przykładów i przy żadnym przykładzie nie szukaliśmy dziedziny. A obrazki dlaczego i w jakim sensie ''złe''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2009 o 15:02, Lfdracon napisał:

Polecenie było "oblicz x", a podczas lekcji zrobiliśmy kilka przykładów i przy żadnym
przykładzie nie szukaliśmy dziedziny. A obrazki dlaczego i w jakim sensie ''złe''?


Eh...

Nie wyobrażam sobie zrobienia tego zadania bez wyznaczenia dziedziny, bo x nie musi należeć do niej. Obrazki są złe, bo nie przedstawiają funkcji z zadania (tgx/3) tylko tgx. A niepotrzebne, bo chyba znasz ciągi rozwiązań tg i ctg. Na maturze za brak dziedziny lecą punkty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować