Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

ciekawe jak by tobie poszlo jesli bys się dowiedzial ze w jakies 38 godzin (wliczając w to noc) musisz nauczyć się z polaka, matmy, historii, chemii, biologii i zrobic tą pracę z angielskiego (wymyslic własną grę i narysować plakat do niej na formacie A3) wszystko w tak krótkim czasie... Ale ty pewnie bys to wszystko zalatwił w 2 góra 3 godziny no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 13:16, Nevrac napisał:

ciekawe jak by tobie poszlo jesli bys się dowiedzial ze w jakies 38 godzin (wliczając
w to noc) musisz nauczyć się z polaka, matmy, historii, chemii, biologii i zrobic tą
pracę z angielskiego (wymyslic własną grę i narysować plakat do niej na formacie A3)
wszystko w tak krótkim czasie... Ale ty pewnie bys to wszystko zalatwił w 2 góra 3 godziny
no nie?

Ja bym połowę olał... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 zadania z fizyki. Moc, Energia, Praca itd.

1. Ciało o ciężarze = 2000 N wciągane jest na równię pochyłą o wysokości = 15 m. Oblicz pracę wykonaną przy wciąganiu, jeśli można pominąć siłę tarcia.

2. Oblicz siłę ciągu silnika samochodowego o mocy = 150 kW, jeżeli samochód porusza się ruchem jednostajnym z prędkością 15m/s.

3. Załadowany samochód ciężarowy ma energię = 3,5 * 10^5J (dziesięć do potęgi piątej). Oblicz drogę drogę hamowania samochodu przy sile hamującej 2500N.


Z fizy jestem słąby dlatego proszę was o pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie nie wiem gdzie zapytać, więc zrobię to tutaj. Czy to prawda, że jakikolwiek sprzęt, który jest podłączony do gniazdka, pobiera prąd mimo iż jest wyłączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 17:01, KubooPL napisał:

Ponownie nie wiem gdzie zapytać, więc zrobię to tutaj. Czy to prawda, że jakikolwiek
sprzęt, który jest podłączony do gniazdka, pobiera prąd mimo iż jest wyłączony?


Zależy co wg. Ciebie znaczy wyłączony. Jeśli cokolwiek się świeci to prąd jest pobierany, lecz trochę mniej, sprzęt jest w tzw. "stanie czuwania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 17:07, Sir_Hatton napisał:

Zależy co wg. Ciebie znaczy wyłączony. Jeśli cokolwiek się świeci to prąd jest pobierany,
lecz trochę mniej, sprzęt jest w tzw. "stanie czuwania".

Chodziło mi o to, że jeżeli telewizor nie ma żadnych diod itp. to czy też pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, wszystko wyjada nam prąd xD. Jak nie chcesz coby pobierało, to wyciągaj wtyczke :)

Kożystając z okazji poproszę o pomoc jakiegoś genialnego fizyka.
Musze wyprowadzić wzory na średnicę orbit borowskich, jak również na energię orbit :) Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 13:16, Nevrac napisał:

ciekawe jak by tobie poszlo jesli bys się dowiedzial ze w jakies 38 godzin (wliczając
w to noc) musisz nauczyć się z polaka, matmy, historii, chemii, biologii i zrobic tą
pracę z angielskiego (wymyslic własną grę i narysować plakat do niej na formacie A3)
wszystko w tak krótkim czasie... Ale ty pewnie bys to wszystko zalatwił w 2 góra 3 godziny
no nie?


Olałbym historię, chemię i biologię, zdając się na odrobinę szczęścia i oszustwa. Na polskim ruszyłbym głową, żeby swobodnie polać wodę i nazbierać dość punktów (spójrzmy prawdzie w oczy: nauka polskiego polega nie na wiedzy, a na takim gięciu słów, by nalać dość wody - podobnie zresztą wygląda matura z tegoż języka). I wtedy zabrałbym się za matematykę i angielski.
Wybacz, ale Twój przypadek nie jest w niczym niezwykły, ani nie jest odosobniony. Ba, tak czasy gimnazjum jak i liceum nauczyły mnie, że nie jest to też rzadkość. Tylko o dziwo nie podnosiłem wówczas płaczu na forum i nie prosiłem nikogo o odwalenie roboty za mnie. Nigdy. Zakasałem rękawy, wypiłem Red Bulla czy innego Tigera i zrobiłem co miałem zrobić. Raz lepiej, raz gorzej, ale tak, by było dobrze. I nie widzę przeciwwskazań, by kolejne roczniki nie mogły tak postępować. Inna sprawa, to fakt że nie sposób być wiecznie najlepszym ze wszystkiego - to możliwe było w podstawówce. Potem nie dość, że nie warto (stypendiów naukowych w szkołach nie dają), to wymaga to niewartych świeczki poświęceń.
Ale chwalić czystego lenistwa, zwłaszcza wobec przedmiotu, którego nieznajomość jest kalectwem, nie mam zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:26, TYHE napisał:

> biologii /.../ można się nie uczyć, bo to stos bzdur,
ta, a człowiek pewnie składa się z matematyki...


A masz dowód, że nie? :P Przykro mi bardzo, ale to nie rezultat mojego braku sympatii do tego przedmiotu, a jedynie pochodna doświadczenia. Czas, jaki na przestrzeni sześciu lat (a może i więcej, jeśli liczyć głupawe bloki programowe w podstawówce) poświęciłem biologii, był na ogół całkiem zmarnowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie:
Graniastosłup prawidłowy trójkątny ma objętość 37cm^3. Jaką objętość miałby ten graniastosłup po wydłużeniu każdej krawędzi dwukrotnie?
V= 37com^3
V=Pp*H
No właśnie tylko co dalej? Prawidłowa odpowiedź to 296cm^3 (tak podaje podręcznik)
Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 19:58, dulak napisał:

Zadanie:
Graniastosłup prawidłowy trójkątny ma objętość 37cm^3. Jaką objętość miałby ten graniastosłup
po wydłużeniu każdej krawędzi dwukrotnie?
V= 37com^3
V=Pp*H
No właśnie tylko co dalej? Prawidłowa odpowiedź to 296cm^3 (tak podaje podręcznik)
Z góry dzięki za pomoc.


pierwiastek trzeciego stopnia z 37 razy dwa i to do potęgi trzeciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 14:20, Akoss-94 napisał:

3 zadania z fizyki. Moc, Energia, Praca itd.

1. Ciało o ciężarze = 2000 N wciągane jest na równię pochyłą o wysokości = 15 m. Oblicz
pracę wykonaną przy wciąganiu, jeśli można pominąć siłę tarcia.

2. Oblicz siłę ciągu silnika samochodowego o mocy = 150 kW, jeżeli samochód porusza się
ruchem jednostajnym z prędkością 15m/s.

3. Załadowany samochód ciężarowy ma energię = 3,5 * 10^5J (dziesięć do potęgi piątej).
Oblicz drogę drogę hamowania samochodu przy sile hamującej 2500N.


Z fizy jestem słąby dlatego proszę was o pomoc :P



Ponawiam. Proszę :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 20:12, dulak napisał:

Ee: (3pierwiastek(37)*2)^3 ??
O to Ci chodzi?

Nie... wiesz co to pierwiastek trzeciego stopnia?
Pierwiastek drugiego stopnia z 9 to 3, bo 3 * 3 = 9
Pierwiastek trzeciego stopnia z 27 to 3, bo 3 * 3 * 3 = 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisać hipotezę i zakończenie rozprawki, w której nie ma pytanie w temacie? Temat to: "Bohater wpadł z deszczu pod rynnę. Rozważ tę myśl odwołując się do przykładów z literatury." Chodzi mi tylko o rozprawkę, bo było to na jednym z testów próbnych, w szkole nie tłumaczyli, a ja nie umiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 14:20, Akoss-94 napisał:

1. Ciało o ciężarze = 2000 N wciągane jest na równię pochyłą o wysokości = 15 m. Oblicz
pracę wykonaną przy wciąganiu, jeśli można pominąć siłę tarcia.

Q = m * g = 2000 N
W = Ep = m * g * h = Q * h = 2000 N * 15 m = 30 000 J

Dnia 20.04.2009 o 14:20, Akoss-94 napisał:

2. Oblicz siłę ciągu silnika samochodowego o mocy = 150 kW, jeżeli samochód porusza się
ruchem jednostajnym z prędkością 15m/s.

P = W / t = F * s / t
v = s / t => s = v * t
P = F * v * t / t
P = F * v = > F = P / v
F = 150 000 W / 15 m/s = 10 000 N

Dnia 20.04.2009 o 14:20, Akoss-94 napisał:

3. Załadowany samochód ciężarowy ma energię = 3,5 * 10^5J (dziesięć do potęgi piątej).
Oblicz drogę drogę hamowania samochodu przy sile hamującej 2500N.

Ek = 1/2 m * v^2 = 3,5 * 10^5 J
W = Ek
W = F * s
s = W / F = 3,5 * 10^5 J / 2500 N = 140 m

Czy są dobrze zrobione, nie wiem, ja bym to tak napisał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 18:58, Idz_sobie_pograc napisał:

Zadanie na fizykę.


Wyjaśnij jaką rolę spełnia śmigło w helikopterze, a jaką śruba okrętowa w statku.


Nie chcę mi się googlać, i nic wymyślać. Z góry dzięki...

Wg. mojego zdania, nie szukając nic w google, to oba przypadki służą do napędu dla danych pojazdów. Śruba okrętowa, gdy się kręci, to powoduje ruch statku. W helikopterze śmigło służy do podniesienia helikoptera, dopiero pochylenie "dziobu" helikoptera powoduje ruch do przodu lub do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować