Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Proszę o jak najwięcej przykładów odruchów warunkowych oprócz : -obgryzania paznokci; -tresury ; - nauki ; - wydzielanie śliny wskutek zapachu. Szukałem w Google ale tylko to znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś jakieś ćwiczenia ze sposobów otrzymywania soli z rozwiązaniami? Najlepiej by było jakieś w PDFie, czy coś, ale byłby wdzięczny o skan ze zbioru zadań (z rozwiązaniami).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , może ktoś przetłumaczyć to (na j.angielski) dla mojej siostry? Z góry dzięki ;]

Cześć Jessie!

Na początku chciałabym ci podziękować za noworoczne życzenia i ja również życzę ci wiele dobrego... Sylwestra spędziłam z koleżankami- było super! o 12.00 przywitaliśmy nowy rok z uśmiechem na twarzy. Każdy z mojej rodziny jak co roku zastanawiał się nad swoim postanowieniem noworocznym- ja chcę w przyszłym roku wyszczupleć , mój brat postanowił poprawić stopnie w nauce, tata ograniczy palenie papierosów , a mama będzie prowadzić zdrowszy tryb życia. Mam nadzieję , że nam wszystkim uda się wywiązać z postanowień. Jestem taka szczęśliwa- a w tym tygodniu jedziemy całą rodziną na wieś do babci i dziadka (szykuje się dobra zabawa).
Do zobaczenia
Angelika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

Cześć Jessie!

Na początku chciałabym ci podziękować za noworoczne życzenia i ja również życzę ci wiele
dobrego... Sylwestra spędziłam z koleżankami- było super! o 12.00 przywitaliśmy nowy
rok z uśmiechem na twarzy. Każdy z mojej rodziny jak co roku zastanawiał się nad swoim
postanowieniem noworocznym- ja chcę w przyszłym roku wyszczupleć , mój brat postanowił
poprawić stopnie w nauce, tata ograniczy palenie papierosów , a mama będzie prowadzić
zdrowszy tryb życia. Mam nadzieję , że nam wszystkim uda się wywiązać z postanowień.
Jestem taka szczęśliwa- a w tym tygodniu jedziemy całą rodziną na wieś do babci i dziadka
(szykuje się dobra zabawa).
Do zobaczenia
Angelika


Hi Jessie!
First i want thank you for your wishes and i too wish you very good. New Year i spent with my dear colleagues - it was awesome! About twelve o''clock we greeted new year with big smile on our faces. Everybody from my family thought about new years resolutions - i really wanna in future year slenderize, my brother resolved correct science marks, dad will delimit smoke cigarettes, and mom will be manage healthy mode life. I hope, that we can make this. I''m so happy- and in this week me and my all family shall drive at the village to grandparents (it would be great fun).
See you soon
Angelika

To tak na szybko, bo już powininem wychodzić na boisko (się już dobijają przez fona ;p ), z góry przeprszam za jakies literówki, jeżeli w ogóle takowe się trafiły : )
Pozdrawiam, i mam nadzieję, że pomogłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 16:14, Qbasmok napisał:

Hi Jessie!
First, i want thank you for your wishes and i wish you very good either. New Year i spent
with my dear colleagues - it was awesome! About twelve o''clock we greeted new year with
big smile on our faces. Everybody from my family thought about new years resolutions
- i really want to lose some pounds, my brother resolved to correct science marks,
dad will delimit smoke cigarettes, and mom will manage healthy mode life. I hope,
that we can make this. I''m so happy- this week me and my family will drive
to the village to visit ourgrandparents (it''s going to be great fun).
See you soon
Angelika


Kilka drobnych poprawek ;] Mam nadzieję, że czegoś nie skaszaniłam X.X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

Witam , może ktoś przetłumaczyć to (na j.angielski) dla mojej siostry? Z góry dzięki
;]

A ja mam taką wizję tego tekstu. W nawiasach sugestie.

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

Cześć Jessie!

Hi Jessie

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

Na początku chciałabym ci podziękować za noworoczne życzenia i ja również życzę ci wiele

At first I would like to thank you for New Year''s greetings and I wish you well

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

dobrego... Sylwestra spędziłam z koleżankami- było super! o 12.00 przywitaliśmy nowy

too (to ciężko przetumaczyć, bo nawet po polsku brzmi dziwnie, chyba , że chodziło o "wszystkiego dobrego") ...I spent [all] New Year''s Eve with my friends- it was cool! At 12.00 we''ve welcomed a New

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

rok z uśmiechem na twarzy. Każdy z mojej rodziny jak co roku zastanawiał się nad swoim

Year with a big smile [on our faces]. Just as every year, all my folks were thinking on their

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

postanowieniem noworocznym- ja chcę w przyszłym roku wyszczupleć , mój brat postanowił

New Year resolutions-next year I want to slim , my brother resolved

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

poprawić stopnie w nauce, tata ograniczy palenie papierosów , a mama będzie prowadzić

to lift his grades, my dad will limit smoking and my mom will

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

zdrowszy tryb życia. Mam nadzieję , że nam wszystkim uda się wywiązać z postanowień.

lead a better lifestyle. I hope, we''ll all succeed in our resolutions.

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

Jestem taka szczęśliwa- a w tym tygodniu jedziemy całą rodziną na wieś do babci i dziadka

I''m so happy -and this week all family will go to the country to [meet] grandma and grandpa

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

(szykuje się dobra zabawa).

(gonna have some fun).
>Do zobaczenia
See you

Dnia 25.04.2009 o 15:33, Prateorian napisał:

Angelika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jak pisać wzory kwasów? Wytłumaczenie zwykłe bo na Wiki to zaczną mi gadać nie wiadomo co...a ja chodzę do 2gim ;) Więc takie najprostsze...z góry dzięki.
P.S. Napisałem to także w temacie i chemii, ale zrozumcie, że to dla mnie ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no hejkson tu siora wybranego4567 pliska pomozcie mi zrobic to zadanie:
Pięciu ludzi, pracując razem tak samo wydajnie, wykonuje pewną pracę w ciągu 8 dni.
Ilu jeszcze należy zatrudnić ludzi, aby wykonać tę pracę w ciągu 4 dni? A ile dni będzie wykonywać tę pracę 8 pracowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden teks do tłumaczenia :

Święta Wielkanocne
W Wielkiej Brytanii Święta Wielkanocne troszkę różnią się od naszych, lecz tak jak u nas jajka grają bardzo ważną rolę- oznaczają nowe życie,a dzieci bawią się nimi w specjalne, świąteczne zabawy. W święta ludzie biorą udział w biegu, kończący się przy kościele. U nich święta zaczynają się w Palmową Niedzielę. W piątek jedzą gorące bułeczki z "krzyżem", gdyż wierzą w ich magiczną moc.A zajączek przynosi im prezenty! Święta w Wielkiej Brytanii są równie niesamowite jak w Polsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 16:32, Prateorian napisał:

Jeszcze jeden teks do tłumaczenia :

Święta Wielkanocne
W Wielkiej Brytanii Święta Wielkanocne troszkę różnią się od naszych, lecz tak jak u
nas jajka grają bardzo ważną rolę- oznaczają nowe życie,a dzieci bawią się nimi w specjalne,
świąteczne zabawy. W święta ludzie biorą udział w biegu, kończący się przy kościele.
U nich święta zaczynają się w Palmową Niedzielę. W piątek jedzą gorące bułeczki z "krzyżem",
gdyż wierzą w ich magiczną moc.A zajączek przynosi im prezenty! Święta w Wielkiej Brytanii
są równie niesamowite jak w Polsce!



In Great Britain Easter is a little bit diffrent than our, but still Easter Eggs are important - they mean a new life, and children play with them in special games. In a time of Easter people run in a maraton wich ends near church. British Easter starts in [Palmowa] Sunday. On friday they eat hot rolls with a ''cross'' on it because they belive in it magic power. And rabbit [Nie wiem czy tu nie będzie specjalnego określenia na zajączka] brings them all presents! Easter in Great Britain are as much exciting as in Poland!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadanie z geometrii...

1. Na okręgu o promieniu 3 opisano trójkąt równoramienny o kącie przy wierzchołku równym 120stopni. Oblicz długość boków tego trójkąta.

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemiec: Jakie zdania z tego można zmontować?
1.Kenne * hier * aus * nicht * ich * mich
2.Rathaus * sich * gleich * Ecke * befindet * der * an * das
3.GoethestraBe * fahren * du * entlang * musst * die

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi zrobić zadanie z Polaka?.. Staropolszczyzna...

Napisz list do wyimaginowanej panny. Spróbuj naśladować styl minionej epoki. Użyj charakterystycznego słownictwa.. List ma być zartobliwy i ma zawierqać około 3 zdań ;)

Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekształcając zdanie na mowę zależną w języku angielskim obniżamy o jeden czas w dół. Czy może mi ktoś wypisać wszystkie słowa (nie wiem jak to się nazywa, posiłkowe?) o jeden stopień w dół? Tak jak zrobiłem z can i will?

can --> could
will --> would
Bardzo ważne, proszę o szybką odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo kurde... zapomniałem !!! Miałem dzisiaj obejrzeć 2 dowolne programy informacyjne (np. fakty i wydarzenia, wydarzenia i panorame itp itd) i porównać je czym się różnią itd... zapomniałem no... wątpie aby był taki zbieg okoliczności i akurat ktoś oglądał 2 programy informacyjne (jeżeli wg 1 ktoś oglądał) ale nadzieje warto mieć. Zresztą może można by coś mniej więcej powiedzieć na ten temat nie oglądając ich?... nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym ale dzisiaj na lekcji mówiliśmy o manipulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 19:33, T-Tronix napisał:

Mógłby ktoś mi zrobić zadanie z Polaka?.. Staropolszczyzna...

Napisz list do wyimaginowanej panny. Spróbuj naśladować styl minionej epoki. Użyj charakterystycznego
słownictwa.. List ma być zartobliwy i ma zawierqać około 3 zdań ;)

Z góry dzięki ;)


Prooste ;P


Kochono Joonno!

Jak jo rzem się za tobą stynsknił to ci się w cypolku nie miści.... Nie nie podejmę się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 20:00, crash807 napisał:

Ooo kurde... zapomniałem !!! Miałem dzisiaj obejrzeć 2 dowolne programy informacyjne
(np. fakty i wydarzenia, wydarzenia i panorame itp itd) i porównać je czym się różnią
itd... zapomniałem no... wątpie aby był taki zbieg okoliczności i akurat ktoś oglądał
2 programy informacyjne (jeżeli wg 1 ktoś oglądał) ale nadzieje warto mieć. Zresztą może
można by coś mniej więcej powiedzieć na ten temat nie oglądając ich?... nie wiem czy
to ma coś wspólnego z tym ale dzisiaj na lekcji mówiliśmy o manipulacji.

Ja dzisiaj oglądałem wydarzenia, i nie widzę żadnej różnicy między panoramą czy faktami po za innym prowadzącym. No ale taki Teleexpress to Orłoś zawsze żarta zawali, a na końcu pokazują coś śmiesznego to może o tej różnicy napisz, o bardziej humorystycznym podejściu... no nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować