Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Teraz ja mam pytanie;p Muszę rozgarnąć zagadnienia do klasówki z geografii z okresu kolonializmu.
1. Czy w handlu ze wschodem uczestniczyła Europa Zachodnia?
2. Czy w XVI wieku Portugalia była potęgą kolonialną?
3. Czy w XVI wieku Portugalia miała wyłączność na handel przyprawami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2.b

s= V0*t + 1/2 at^2
V0= a*t
V0= 2m/s^2*2s= 4m/s
s=4m/s*1s+1/2*2m/s^2*1^2=5m

3 nie obliczam, bo działa to na tej samej zasadzie co poprzednie zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z tymi 3 zadaniami byłbym wdzięczny za pomoc, a oto one :

Zadanie 1.

Czas połowicznego rozpadu pewnego izotopu wynosi 10 minut. Jaką masę tego izotopu zawiera próbka, po 0,5 godziny, jeżeli jej początkowa masa wynosiła 16 g.

Zadanie 2.

Reaktory są źródłem olbrzymiej energii otrzymywanej w procesie rozszczepienia jader pierwiastków promieniotwórczych. Podaj przykłady pokojowego wykorzystania tej energii.

Zadanie 3.

a) Czas połowicznego rozpadu pewnego izotopu wynosi 10 minut. Jaką masę tego izotopu zawiera próbka, po 0,5 godziny, jeżeli jej początkowa masa wynosiła 16 g.

b) Reaktory są źródłem olbrzymiej energii otrzymywanej w procesie rozszczepiania jąder pierwiastków promieniotwórczych. Podaj przykłady pokojowego wykorzystania tej energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:21, KMASBIn napisał:

Czas połowicznego rozpadu pewnego izotopu wynosi 10 minut. Jaką masę tego izotopu zawiera
próbka, po 0,5 godziny, jeżeli jej początkowa masa wynosiła 16 g.

Najłatwiej jest tabelką. Znaczy - wzór jest, ale tabelką łatwiej ;)
0 minut - 16 g
10 minut - 8 g
20 - 4
30 (pół godziny) - 2 g

Dnia 06.05.2009 o 17:21, KMASBIn napisał:

Reaktory są źródłem olbrzymiej energii otrzymywanej w procesie rozszczepienia jader pierwiastków
promieniotwórczych. Podaj przykłady pokojowego wykorzystania tej energii.

Mi się przypominają tylko elektrownie atomowe. (Samo zjawisko promieniotwórczości jest np wykorzystywane w medycynie albo w archeologii, ale nie pasuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziemy mieli w szkole kiedyś Dni Europejskie...Nasza klasa musi przedstawic Portugalię..Póki co,każdy z klasy na jutro ma wymyslic jakas koncepcje przedstaweinia kraju.Moze mi ktos pomoc,bo mam pustke w głowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 18:02, WIkitory napisał:

Będziemy mieli w szkole kiedyś Dni Europejskie...Nasza klasa musi przedstawic Portugalię..Póki
co,każdy z klasy na jutro ma wymyslic jakas koncepcje przedstaweinia kraju.Moze mi ktos
pomoc,bo mam pustke w głowie? :)


zróbcie przedstawienie z biurem podroży gdzie rodzina chce wyjechać na wakacje za granice i szuka jakieś propozycji kraju a zostały tylko wycieczki do Portugalii (tu mówisz co jest w tym kraju wartego do zwiezienia itp ) i oczywiście ktoś musi udawać sprzątaczkę która będzie wkraczać i przeszkadzać w ważniejszych momentach po to by było śmiesznie

moja klasa tak zrobiła i pierwsze miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymienię i omówię funkcję jakie może pełnić dzieło architektoniczne.
Funkcje które nalezy opisać:
rozrywkowa
obronna
mieszkalna
sakralna
gospodarcza
estetyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masa roboty na jutro, więc byłbym wdzięczny za pomoc.

1. Oblicz stężenie procentowe i stężenie molowe kwasu solnego otrzymanego przez rozpuszczenie 67,5 dm3 HCl w 440g wody, jeśli gęstość otrzymanego r-ru wynosi 1,1g/cm3

2. Oblicz stężenie molowe r-ru otrzymanego przez rozcieńczenie 200g 6% r-ru MgSO4 do V=500cm3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze napisac mi ktos krotki "referat" na temat dlaczego nie warto sie spozniac lub dlaczegow arto byc punktualnym?:P (ma zajac tylko jedna strone w zeszycie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ww obrazkiem sobie poradziłem, ale potrzebuje pomocy w czymś innym, o dziwo łatwiejszym, a nie mogę znaleźć info na ten temat. A mianowicie: Połącz czynniki kształtujące klimat z wywoływanymi przez nie konsekwencjami klimatycznymi.

a szerokość geograficzna
b rozkład lądów i mórz
c prądy morskie
d wysokość n.p.m

A zakłóca strefowy rozkład temperatury i opadów ze względu na różnicę w szybkości nagrzewania się i oddawania ciepła

B powoduje spadek ciśnienia i temperatury oraz wzrost wilgotności względnej i rocznej sumy opadów

C powoduje strefowe zróżnicowanie ciśnień i temperatury powietrza

D ochładza i osusza klimat lub podnosi temperaturę i zwiększa ilość opadów

Ja z tego dopasowałem tylko c z D.

I jeszcze pytanie: Powietrze atmosferyczne ogrzewa się głównie od...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY
Potrzebuję na jutro krótkiego opisu o mnie na anglika(nic wielkiego minimum 10 zdań) , nie mogę zrobić bo nie mam czasu klasówa z Historii...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Więc tak interesuję się informatyką ,jeżdżę na snowboardzie , lubię pływać , Mój ulubiony kolor to zielony i czerwony.Słucham Hip-hop-u.Gram w gry komputerowe J możecie dodać inne pierdoły byle było poprawnie ortograficznie, powtarzam minimum 10 zdań ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aC, bA, cD, dB.

A apropo pytania. Może chodzi o to, że Ziemia po ogrzaniu przez promienie słoneczne oddaje ciepło do atmosfery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomóc, bo od tego zależy moja ocena na koniec roku, a nie mogę tego zakapować? :P

Chodzi o wartość bezwzględną:

1. |3x - 1| + |2x + 8| = 12
2. |2x - 4| + |x - 3| = 14
3. |x - 5| + 2 |x| = 10
4. ||x| + 2| = 12
5. ||9x - 1| - 7| = 3
6. |||x +1| - 1| +1| = 3
7. || x| - 3| = x - 1
8. 2 |x + 6| - |x| + |x - 6| = 18


Ostatnie działanie jest w formie obrazkowej. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, ponieważ, jak już wspomniałem, zależy od tego moja ocena na koniec roku. Najbardziej interesują mnie dwa ostatnie przykłady. Z góry dziękuję.

20090507192849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My name is (imię i ew. nazwisko). I''m interested in many things but mostly in IT. In my free time I like to go snowboarding. When it''s hot outside I go swimming with my friends. Sometimes if I can''t go out I play computer games or listen to the music. My favourite is Rap music (bo hip-hop nie powiemy po angielsku, nie? :) I listen to (nazwy artystów) but I like the other too. If I can paint my room myself I would paint it green or red, because these are my favourite colours. (Pieprzenie mode=on) I like/don''t like going to school. I think it''s a good way to meet with friends, etc. I like (przedmioty... podejrzewam, że możesz wpisać Maths/ IT (informatyka) i co tam jeszcze chcesz).

Jak ktoś znajdzie błąd to poprawcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 18:52, Belegdil napisał:

aC, bA, cD, dB.

A apropo pytania. Może chodzi o to, że Ziemia po ogrzaniu przez promienie słoneczne oddaje
ciepło do atmosfery?

O co w pytaniu chodzi to nie wiem, ale dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować