Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2009 o 19:29, Gumisiek2 napisał:

1. |3x - 1| + |2x + 8| = 12


NIe umiem ci tego wyjaśnic dobbrze przez internet, ale spróbuje :)

e=należy do
~-nieskończoność
Musisz założyć 4 przypadki.
1. 3x-1 >=0 i 2x+8>=0
x>=1/3 i x>=-4
xe<1/3,+~)

3x-1 + 2x+8 = 12
5x=5
x=1
xeD
2. 3x-1 >=0 i 2x+8<0
x>=1/3 i x<-4
xe zbiór pusty
3. 3x-1<0 i 2x+8<0
x<1/3 i x<-4
xe(-~,-4)
-(3x-1)+ -(2x+8)=12
-5x=21
x=-4 i 1/5
xeD
4. 3x-1<0 i 2x+8>=0
x<1/3 i x>=-4
xe(-4,1/3)
-3x+1+2x+8=12
-x=3
x=-3
xeD


x=1 i x= -3 i x= -4 i1/5
O ile nie pomyliłem sie w obliczeniach to to powinno byc dobrze. Reszta przykładow analogicznie.
>6. |||x +1| - 1| +1| = 3
"rozbierasz" po kolei
||x+1|-1|+1=3 v ||x+1|-1|+1= -3
||x+1|-1|=2 v ||x+1|-1|= -4(sprz.)
|x+1|-1=2 v |x+1|-1=-2
|x+1|=3 v |x+1|=-1(sprz)
x+1=3 v x+1=-3
x=-2 v x=-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam po internecie co to jest stacja naukowa i nie mogę znaleźć co to jest. Może mi ktoś powiedzieć co to jest stacja naukowa? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie wypracowanie z j. niemieckiego na -/+ 1 stronę formatu A5. (Orłem z niemieckiego nie jestem :P)

Temat: Sport spielt wichtige/unwichtige Rolle in meinem Leben.
Wybrać jedno (wichtige lub unwichtige), napisać przykłady.

Z góry dziękuję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziomki pomóżcie! Mam napisać wypracowanie na temat: "Zredaguj opis wybranego przez siebie zjawiska przyrody". Ja wybrałem sobie wschód słońca. Na co powinienem zwrócić uwagę i co napisać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 10:38, SongoX napisał:

Ziomki pomóżcie! Mam napisać wypracowanie na temat: "Zredaguj opis wybranego przez siebie
zjawiska przyrody". Ja wybrałem sobie wschód słońca. Na co powinienem zwrócić uwagę i
co napisać???


Akurat wybrałeś zjawisko o którym trudno coś napisać;/ Tu masz link na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsch%C3%B3d_S%C5%82o%C5%84ca
Nie jest tego dużo, ja bym na Twoim miejscu wzięła chociażby zjawisko powstawania mgły ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Mg%C5%82a ). Możesz napisać nie tylko o tym jak powstaje, ale także jakie są jej rodzaje. Lub opisz zjawisko powstawania tęczy : http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99cza

Chociaż ja i tak obstawiam mgłę;) Dość łatwy temat i dużo informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 19:32, radosiewka napisał:

> Ziomki pomóżcie! Mam napisać wypracowanie na temat: "Zredaguj opis wybranego przez
siebie
> zjawiska przyrody". Ja wybrałem sobie wschód słońca. Na co powinienem zwrócić uwagę
i
> co napisać???

Akurat wybrałeś zjawisko o którym trudno coś napisać;/ Tu masz link na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsch%C3%B3d_S%C5%82o%C5%84ca
Nie jest tego dużo, ja bym na Twoim miejscu wzięła chociażby zjawisko powstawania mgły
( http://pl.wikipedia.org/wiki/Mg%C5%82a ). Możesz napisać nie tylko o tym jak powstaje,
ale także jakie są jej rodzaje. Lub opisz zjawisko powstawania tęczy : http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99cza


Chociaż ja i tak obstawiam mgłę;) Dość łatwy temat i dużo informacji.


Wielkie dzięki, podsunęłaś mi niezły temat. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam kartkówkę z obliczania długości odcinków w ostrosłupach i będzie zadanie na podstawie tych co są na obrazku. Czy mógłby mi ktoś je rozwiązać rozpisując wszystko dokładnie? Bo chciałbym się na podstawie tego nauczyć i potem samemu zrobić te przykłady i sprawdzić z rozwiązanymi. Prosił bym też o podanie wszystkich wzorów, które należy znać np na wysokość ściany bocznej itp

20090511152254

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś kto biegle włada dojczlandzkim. Potrzebuję tego przepisu na spaghetti po niemiecku:
1. Obierz czosnek
2. Obierz cebulę
3. Pokrój cebulę
4. Wlej olej na patelnię.
5. Wrzuć cebulę na patelnię.
6. Przypiecz cebulę na złoto.
6. Wyciśnij czosnek na patelnię.
7. Wlej wodę do garnka
8. Wrzuć paprykę na patelnię.
9. Zmiksuj pomidory.
10. Wrzuć pomidory na patelnię.
11. Dodaj do sosu soli.
12. Utrzyj parmezan.
13. Wrzuć 3 łyżeczki soli do gotującej się wody.
14. Dodaj trochę oliwy do gotującej się wody.
15. Wrzuć makaron do wrzątku
16. Odcedź makaron.
17. Zmieszaj makaron z sosem.
18. Dodaj parmezanu i bazylii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 17:57, TwojaBabcia napisał:

> > Ale z was chuje, nawet nie pomożecie biednemu człowiekowi kurwy zasrane.
> W której jesteś klasie, że Robinsona omawiasz?
Kurwa zgadnij głupi chuju

W piątej podstawowej, drogie dziecko? Rowy kopać a nie miejsce w szkołach zajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 18:00, TwojaBabcia napisał:

[m]

HAHA, nie zdasz i tak z powodu opóźnienia w rozwoju, więc się nie trudź. Lepiej szukaj sobie już szkoły zawodowej na przyszłość. Swoją drogą, o radę pyta się zazwyczaj mądrzejszych o siebie. Więc skoro dla ciebie jestem "głupim ch*jem" to kim ty jesteś, skoro prosisz takiego o pomoc? Jeszcze kimś gorszym. Także nie kompromituj się już więcej i nie pisz, zajmij się czymś adekwatnym do twojego poziomu, przepchaj kibel albo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 15:22, Hartus napisał:

Jutro mam kartkówkę z obliczania długości odcinków w ostrosłupach i będzie zadanie na
podstawie tych co są na obrazku. Czy mógłby mi ktoś je rozwiązać rozpisując wszystko
dokładnie? Bo chciałbym się na podstawie tego nauczyć i potem samemu zrobić te przykłady
i sprawdzić z rozwiązanymi. Prosił bym też o podanie wszystkich wzorów, które należy
znać np na wysokość ściany bocznej itp

Hmm, ciężko mi sobie wyobrazić, czego tu się uczyć, ale wiadomo "jak się umie, to wszystko wydaje się proste".
1a)Krawędź podstawy ma długość 4, zatem przekątna kwadratu ma długość 4*pierwiastek z 2 (kurna, mogliby do tego tematu dać podstawowe znaki matematyczne, pierwiastek, delta itepe). Zatem połowa tej przekątnej, czyli odcinek łączący wierzchołek podstawy ze środkiem kwadratu jest równa 2*pierwiastek z 2. Teraz, żeby policzyć x korzystamy z twierdzenia Pitagorasa i mamy 6^2 - (2pierwiastki z 2)^2 = x^2. Czyli x^2 = 36-8= 28, czyli x jest równy 2pierwiastki z 7
1B)
Podobnie jak w A, tylko że tu potrzebujemy odcinek łączący środek boku ze środkiem kwadratu. Jest on równy połowie długości boku, czyli 4. I ponownie z Pitagorasa. Y^2 = 8^2 + 4^2 = 64+16 = 80, czyli y = 4pierwiastki z 5.
1C)Tyż. Połowę przekątnej znajdujemy z Pitagorasa, jest ona równa 3, zatem cała przekątna jest równa 6, a wzór na zależność między bokiem kwadratu a jego przekątną już przytaczałem.

6A)Spodek wysokości (czyli miejsce gdzie wysokość styka się z podstawą) w tego typu ostrosłupie leży na przecięciu wysokości, a ponadto jak wiemy w trójkącie równobocznym wysokości dzielą się w stosunku 1:2. Wysokość trójkąta będącego podstawą jest równa 3pierwiastki z 2, a zatem odległość tego spodka od wierzchołka podstawy jest równa 2pierwiastki z 2. I znowu mamy Pitagorasa, x^2= 100-18= 82. Zatem x jest równy pierwiastek z 82
6B) Szukany odcinek łączący spodek z wierzchołkiem liczymy w ten sam sposób, wychodzi nam 6. Zatem y^2 = 100 + 36 = 136, zatem y równa pierwiastek ze 136, czyli 2pierwiastki z 34.
6C)Znowu to samo, tylko że tu potrzebne nam jest nie 2/3 wysokości tylko 1/3 wysokości trójkąta będącego podstawą. Zatem ten odcinek ma długość pierwiastek z 3. Zatem z^2 = 49+3= 52, czyli z jest równe pierwiastek z 52, czyli 2 pierwiastki z 13.

Błędy oczywiście mogą być, ale myślenie jest raczej dobre. Jak masz pytania to wal, za 2 dni matura z matmy, więc muszę ćwiczyć :) (Chociaż z drugiej strony, jak tu zrobiłem jakiś głupi błąd, to ładnie to będzie świadczyć o mnie jako o maturzyście :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 18:04, TwojaBabcia napisał:

Jak nie potrafisz komuś pomóc to weź wypierdalaj co?

Coś jeszcze chciałeś ciekawego powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować