Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Samego tekstu oceniać nie będę, bo znajdą się lepsi. Powinieneś od Dear Sir or Madam, bo nie masz podane w temacie, ze piszesz do Mr Richards. A jeśli już zaczynasz Od Dear Mr Richards to na końcu musi być Yours sincerely. Jeśli "Dear Sir or Madam" to zakończenie jest dobre. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na jutro Bardzo ważne !!!!!!!!!!!!

w eli 2.0 zrób algorytm obliczający z 10 liczb 2 i 6 od największej do najmniejszej.
Jest to zadanie na 4.

Proszę o pomoc.

edit: jakby ktoś umiał to mój email: tabb_pl@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę. Otóż jutro poprawiam się z języka polskiego, ale jedno mam nieopanowane, otóż źle redaguję argumenty w rozprawkach. Jutro będę ją właśnie pisał o "Folwarku Zwierzęcym" G. Orwella. Zapewne trzeba będzie udowodnić, że władza w nieodpowiednich rękach doprowadza do katastrofy, ew. coś w tym stylu. Dlatego mam prośbę. Czy mógłby ktoś zredagować z 3-4 argumenty na ten temat? Chodzi mi o same: Moim pierwszym argumentem jest... i odpowiednie dokończenie (ps. zresztą nie wiem, czy dobrze to zacząłem ^^). Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zrobić dla mnie prostą stronę internetową? Bardzo przydała by mi się teraz dobra ocena, a dla mnie jest to czarna magia. Jeśli ktoś miałby ochotę, niech odpowie na mojego posta.

20090604183753

20090604183913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 18:29, Jaki_Gahn napisał:

/.../


Nie jestem pewien, czy o to Ci dokładnie chodzi, ale jeżeli tak to miałem podobny problem. Nie umiałem formułować argumentów, z tą różnicą, że ja je źle zapisywałem. Później nauczycielka od polskiego powiedziała mi, że argumentów się nie porusza, a przywołuje. I kazała pisać mniej więcej tak: "Pierwszym argumentem jaki przywołam będzie...", "Drugim argumentem jaki przywołam będzie..." itd.

A tak btw. najlepiej w rozprawce umieścić 3 argumenty, podobno tekst zyskuje wówczas na wartości. I pamiętaj, aby układać argumenty w odpowiedniej kolejności, od najsilniejszego do najsłabszego (tak mi się wydaje, nie wiem czy nie jest czasem na odwrót).

Jeżeli nie odpowiedziałem na Twoje pytanie to mi przykro, lecz jeśli mogłem Ci pomóc to bardzo się cieszę.

Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 18:39, capral napisał:

Mógłby ktoś zrobić dla mnie prostą stronę internetową? Bardzo przydała by mi się teraz
dobra ocena, a dla mnie jest to czarna magia. Jeśli ktoś miałby ochotę, niech odpowie
na mojego posta.

Jeśli może być np. na tnb czy innym PHP to ja mogę zrobić
Pisz: 10635085

EDIT: ajj ja tu widzę, że coś innego sorki ale ci nie pomogę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 21:57, faraoneek23 napisał:

EDIT: ajj ja tu widzę, że coś innego sorki ale ci nie pomogę ;/


Spoko, już i tak sam sobie poradziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 22:58, Smocza napisał:

> Witam, wie ktoś może jak powstała Wielka Dolina Ryftowa? Z góry dzięki za pomoc.

Powinno pomóc, w razie gdyby nie - Google.

http://cudaswiata.pl/afryka/wielka_dolina_ryftowa.html


Niestety google już całe przeszukałem, ten link też widziałem, pisałem już spr z tego, ale tego mi sorka nie uznała, a na poprawie pewnie da to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 22:52, RhastA napisał:

Witam, wie ktoś może jak powstała Wielka Dolina Ryftowa? Z góry dzięki za pomoc.


Jest to związane z ruchami płyt litosfery. W wyniku prądów konwekcyjnych płyty przesuwają się, zderzają ze sboą, rozsuwają itd. Wielka Dolina Ryftowa powstałą w wyniku rozsuwania się dwóch płyt - Płyty Afrykańskiej i płyty somalijskiej.
Mówiąc bardziej po geograficznemu:
Poziome ruchy magmy w astenosferze, będące następstwem prądów konwekcyjnych w płaszczu Ziemi, powodują rozrywanie i rozsuwanie się litosfery. W powstające w niej szczeliny (tzw. ryfty) wchodzi magma i rozsadza je. W ryftach powtarza się cykl napływania magmy, jej krzepnięcia, pękania, rozsuwania i napływania nowych porcji. Powoduje to tworzenie się nowej skorupy. Wielka Dolina ryftowa to typ ryftu kontynentalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 11:16, radosiewka napisał:

> Witam, wie ktoś może jak powstała Wielka Dolina Ryftowa? Z góry dzięki za pomoc.


Jest to związane z ruchami płyt litosfery. W wyniku prądów konwekcyjnych płyty przesuwają
się, zderzają ze sboą, rozsuwają itd. Wielka Dolina Ryftowa powstałą w wyniku rozsuwania
się dwóch płyt - Płyty Afrykańskiej i płyty somalijskiej.
Mówiąc bardziej po geograficznemu:
Poziome ruchy magmy w astenosferze, będące następstwem prądów konwekcyjnych w płaszczu
Ziemi, powodują rozrywanie i rozsuwanie się litosfery. W powstające w niej szczeliny
(tzw. ryfty) wchodzi magma i rozsadza je. W ryftach powtarza się cykl napływania magmy,
jej krzepnięcia, pękania, rozsuwania i napływania nowych porcji. Powoduje to tworzenie
się nowej skorupy. Wielka Dolina ryftowa to typ ryftu kontynentalnego.

O, o to mi chodziło, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na czym polegała transformacja gospodarcza w Rosjii? (podaj odpowiednie przykłady ) Może mi ktoś pomóc odpowiedzieć na to pytanie? Mile widziane przykłady bo na nic nie mogę wpaść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 18:16, Czempion9 napisał:

Witam.Na czym polegała transformacja gospodarcza w Rosjii? (podaj odpowiednie przykłady
) Może mi ktoś pomóc odpowiedzieć na to pytanie? Mile widziane przykłady bo na nic nie
mogę wpaść :/

Chyba chodzi o reformy- pierestrojka usorienie i głasnosti za Gorbaczowa. Podaj kiedy miała być ta reforma/reformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 18:53, Witcher1990 napisał:

> Witam.Na czym polegała transformacja gospodarcza w Rosjii? (podaj odpowiednie przykłady

> ) Może mi ktoś pomóc odpowiedzieć na to pytanie? Mile widziane przykłady bo na nic
nie
> mogę wpaść :/
Chyba chodzi o reformy- pierestrojka usorienie i głasnosti za Gorbaczowa. Podaj kiedy
miała być ta reforma/reformy.

Reformy po obaleniu ZSSR i dotyczące skutków teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2009 o 19:49, Czempion9 napisał:

Reformy po obaleniu ZSSR i dotyczące skutków teraz.

W takim razie te trzy wymienione wyżej przeze mnie nie pasują gdyż przeprowadzono je jeszcze przed rozpadem ZSRR. Co do tych po rozpadzie to nie ma pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 20:37, Witcher1990 napisał:


> Reformy po obaleniu ZSSR i dotyczące skutków teraz.
W takim razie te trzy wymienione wyżej przeze mnie nie pasują gdyż przeprowadzono je
jeszcze przed rozpadem ZSRR. Co do tych po rozpadzie to nie ma pojęcia.

Dzięki za fatygę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 21:33, UnionPacific napisał:

Zna ktoś z was jakieś "Skandale w sztuce" np. w muzyce, malarstwie, filmie etc. ?


http://www.pudelek.pl/

Tu znajdziesz dużo. A jeśli chcesz bardziej z przeszłości to poszukaj o Salvadorze Dalim :D To był niezły gość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować