Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2009 o 13:41, 143872 napisał:

Jak mam narysować wykres funkcji:
1/4x^2 + 1/2x + 2 ?


Wyznacz miejsca zerowe tej funkcji oraz jej wierzchołek. Miejsca zerowe oznacza się jako x1 i x2, wierzchołek to punkty p i q. Ich wzory powinieneś mieć w podręczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 14:25, Mysterum napisał:

Wyznacz miejsca zerowe tej funkcji oraz jej wierzchołek. Miejsca zerowe oznacza się jako
x1 i x2, wierzchołek to punkty p i q. Ich wzory powinieneś mieć w podręczniku.

Wierzchołek ( -1 , 7/4 ) a miejsc zerowych nie ma bo delta jest mniejsza od zera. Całe zadanie zrobiłem tylko nie wiem jak mam narysować ten wykres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 13:41, 143872 napisał:

Jak mam narysować wykres funkcji:
1/4x^2 + 1/2x + 2 ?

Przekształć do postaci kanoniczej (a(x-p)^2+q) i przesuń wykres funcji y=1/4x^2 o wektor [p,q]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umie ktoś zrobić te zadania z fizyki?
1.Na rzece oderwała się kra lodu z chłopcem o ciężarze 400 N. Miała wymiary 0,1m x 2m x 2m. Czy kra utrzyma tego chłopca?
2.Balon z sondą meteorologiczną ma objętość 100m^3. Oblicz, jaką największą masę może mieć sonda, jeśli powłoka balonu z gazem ma masę 1kg.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiegoś tekstu po rosyjsku (wiersz lub opowiadanie). Koniecznie dziesięć zdań. Powtarzamy od początku i muszę przepisać jakiś tekst :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne mam zadanie...

Kulisty balonik napełniono gazem i wówczas powierzchnia balonika zwiększyła się o 44% w stosunku do stanu poprzedniego. Oblicz, o ile procent zwiększyła się objętość balonika.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 19:05, Gumisiek2 napisał:

Kulisty balonik napełniono gazem i wówczas powierzchnia balonika zwiększyła się o
44% w stosunku do stanu poprzedniego. Oblicz, o ile procent zwiększyła się objętość balonika.

No cóż, wzór na pole powierzchni kuli to 4*pi*r^2, natomiast wzór na objętość to 4/3*pi*r^3.
Rozpatrujemy promień kuli w obu przypadkach
4*pi*(r2)^2= 1,44* 4*pi*(r1)^2
Po skróceniu przez 4*pi otrzymujemy
(r2)^2 = 1,44*(r1)^2
Ponieważ i r1 i r2 są dodatnie, możemy spierwiastkować, zwłaszcza że twórca zadania ładnie umieścił nam liczbę 1,44, której pierwiastek jest równy 1,2.
Zatem r2 = 1,2*r1
No i można podstawić do wzoru na objętość, gdzie będziemy mieli
w pierwszym przypadku objętość po prostu 4/3*pi*(r1)^3
a w drugim 4/3*pi*(1,2*r1)^3 i liczby te należy porównać
Zatem po napompowaniu kula będzie miała objętość 4/3*pi*1,728*r^3
Czyli objętość kuli w drugiej sytuacji jest 1,728 raza większa niż w pierwszej sytuacji, zatem objętość zwiększyła się o 72,8 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję pewnych dowodów twierdzenia Pitagorasa, mianowicie tych dowodów, które Euklides umieścił w swoich Elementach. Może ma ktoś link do strony gdzie się znajdują (w samych Elementach ja tego nie widzę, albo jestem ślepy, albo mam wersję bez nich). Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz proszę o pomoc w tych zadaniach:
1.Na rzece oderwała się kra lodu z chłopcem o ciężarze 400 N. Miała wymiary 0,1m x 2m x 2m. Czy kra utrzyma tego chłopca?
2.Balon z sondą meteorologiczną ma objętość 100m^3. Oblicz, jaką największą masę może mieć sonda, jeśli powłoka balonu z gazem ma masę 1kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bym prosił o pomoc:
Monika kupiła 1,2 kg szarlotki po 15 zł za kilogram.60dkg piernika po 14 zł za kilogram i półtora sernika po 12 zł za sztukę. Łącznie zapłaciła:
a)44,40
b)41,40
c)48,60
d)45,80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 19:53, oskiiq napisał:

Też bym prosił o pomoc:
Monika kupiła 1,2 kg szarlotki po 15 zł za kilogram.60dkg piernika po 14 zł za kilogram
i półtora sernika po 12 zł za sztukę. Łącznie zapłaciła:
a)44,40
b)41,40
c)48,60
d)45,80


Odpowiedź a ;]

EDIT- Shit...znowu tyler mnie przegonił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak w języku polskim poprawnie się wymawia ? (bo w słowniku widzę obie formy tego wyrazu i znaczenia) Mianowicie chodzi mi o słowo odmianę wyrazu "zejść".
Więc jak mówimy np. on zszedł czy on zeszedł ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 10:12, TetraGramaton napisał:

Powiedzcie mi jak w języku polskim poprawnie się wymawia ?


wymawia? z-e-j-ś-ć.

odmienia? ja zszedłem, on zszedł, ona zeszła, my zeszliśmy, wy zeszliście, oni zeszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować