Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2009 o 08:28, filus2 napisał:

1-3a^2 : 1-a^2 = 1(-3a^2 : -a^2)

>jakim cudem wyciągasz jedynkę i zamieniasz odejmowanie na mnożenie

tak wiem, że źle sorry pomylilo mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy zadaną pracę domową na biologię- ułożyć i zrobić sniadanie na 1000 kcal i kolacje na 500-600kalorii. Musi być to jakaś zdrowa mieszanka (dostarczająca składników potrzebnych organizmowi) i nie przesadzona (np 3sałatki na kolację albo kanapka za 1000kalorii...), tylko normalny zestaw śniadaniowy i kolacyjny (nie wiem, czy tak sie pisze ale wiadomo "o so hozi").

Mam już kilka pomysłów, ale licze na to, że znajda się i tu osoby które pomogą :)
Z góry thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:19, filus2 napisał:

Witam. Poda mi ktoś Zasadę oddziaływania w fizyce z klasy 1 gimnazjum


Fizyka jest tylko jedna, niezależnie czy w pierwszej klasie gimnazjum, czy na studiach doktoranckich, czy w innej galaktyce. A poza tym, sprecyzuj o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:24, vear napisał:

> Witam. Poda mi ktoś Zasadę oddziaływania w fizyce z klasy 1 gimnazjum

Fizyka jest tylko jedna, niezależnie czy w pierwszej klasie gimnazjum, czy na studiach
doktoranckich, czy w innej galaktyce. A poza tym, sprecyzuj o co Ci chodzi.

Wszystkie najlepiej bo mi potrzebne sa do testu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie zgromadzonych. Mam otóż następujący problem, niestety jako dzielny licealista nie poddaje się z pracami domowymi, ale w obecnym natłoku zajęć niestety, ale mnie przerasta jedno wypracowanie z języka polskiego. Chciałbym się zapytać i prosić o poradę co mogę i mam zamieścić w swoim epickim eseju na temat: "Podróż w nieznane i podróż wgłąb siebie. Romantyczne wędrówki jako okazje do poznania siebie na podstawie "Sonetów krymskich".".

Mam pewien już plan, chciałem mianowicie co nieco napisać o samym fakcie utworzenia tych sonetów przez Adama Mickiewicza, genezę ich powstania, przyczynę itp. A po drugie coś opowiedzieć o refleksjach, jakimi często nasz umysł jest zaskakiwany w chwilach spokoju, szczególnie nad morzem. Ma ktoś może jakieś wskazówki, byłbym wdzięczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:49, Gumisiek2 napisał:

Fe2O3 - tlenek żelaza (III) [cyferki są oczywiście małe]. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć,
jak to się liczy? W gimnazjum nie miałem chemii, a jutro kartkówka :|

Co się liczy ? Stopień utlenienia żelaza ? Nie wiem, co masz na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba :P Coś nam tłumaczyli, że te małe liczby się daje jakoś na krzyż, mnoży, dzieli i wyjdzie to, co w nawiasie (to chyba będzie ten stopień utlenienia ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za każdą pomoc:)
W urzędzie pracuje 5 osób. Każda z nich codziennie przychodzi do pracy z prawdopodobieństwem 0,9. Normalne funkcjonowanie urzędu wymaga obecności co najmniej 3 osób. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jutro urząd będzie działa normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:49, Gumisiek2 napisał:

Fe2O3 - tlenek żelaza (III) [cyferki są oczywiście małe]. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć,
jak to się liczy? W gimnazjum nie miałem chemii, a jutro kartkówka :|


Patrz

Tlen jest 2 wartościowy
Żelaza są 2 atomy w cząsteczce bo tlen jest 2 wartościowy (na krzyż)
Tak samo są 3 atomy tlenu bo żelazo w tej cząsteczce jest 3 wartościowe
I jeszcze coś, jeśli się da to skracamy np

Pierwiastek a jest 2 wartościowy a pierwiastek b 4 wartościowy.
Obie wartościowości dzielimy przez 2 i wychodzi nam że w danej cząsteczce jest 1 atom pierwiastka a i 2 atomy pierwiastka b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:47, BoloMaster napisał:

Będę wdzięczny za każdą pomoc:)
W urzędzie pracuje 5 osób. Każda z nich codziennie przychodzi do pracy z prawdopodobieństwem
0,9. Normalne funkcjonowanie urzędu wymaga obecności co najmniej 3 osób. Jakie jest prawdopodobieństwo,
że jutro urząd będzie działa normalnie

0,9*0,9*0,9=0,729
Z prawdopodobieństwem 0,9 w pracy będzie co najmniej jeden pracownik, z 0,9*0,9 co najmniej dwóch, a jak pomnoży się to 3 razy, to co najmniej 3 pracowników będzie następnego dnia na stanowiskach bojowych, czyli urząd na 100% będzie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przygotować wypowiedź o: Jak wyglądało życie codzienne, świeckie i klasztorne w średniowieczu. Mógłby mi ktoś opisać ale tak zwięźle, żeby było to do opowiedzenia. O życiu świeckim w googlach nie znalazłem natomiast o życiu klasztornym owszem ale strasznie dużo i gdybym miał zacząć opowiadać to cała lekcja by zleciała, zresztą i tak tego bym nie zapamiętał. Potrzebuję kilka zdań na temat takiego życia aby wykuć na pamięć i opowiedzieć ^^ chyba, że ktoś znalazł stronę gdzie jest treściwie i krótko napisane o życiu codziennym, świeckim i klasztornym w średniowieczu: to proszę o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 17:01, crash807 napisał:

Mam przygotować wypowiedź o: Jak wyglądało życie codzienne...


A nie możesz po prostu stąd np.: http://www.sciaga.pl/tekst/58392-59-zycie_codzienne_ludzi_w_sredniowieczu wybrać ważniejsze rzeczy i je powiedzieć.

Jak już tu jestem, mam być zainspirowany problematyką pieśni chóru "Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie..." (Odprawa posłów greckich) i mam zredagować na jej podstawie przemówienie do współczesnych polityków. Wystarczy, ze napiszę, żeby nie zajmowali się sobą tylko sprawami kraju, o tym, że posiadanie władzy to nie tylko przywileje, ale też obowiązki (których więcej jest) itd.?
Jeszcze takie głupie pytanie: Jak się pisało wstęp do przemówienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować