Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Nikt nie odpowiedział, więc spytam jeszcze raz. Mógłby mi ktoś podać przykłady działań podejmowanych w tym tygodniu przez Radę Ministrów? Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 17:52, Tokkarian napisał:

Nikt nie odpowiedział, więc spytam jeszcze raz. Mógłby mi ktoś podać przykłady działań
podejmowanych w tym tygodniu przez Radę Ministrów? Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc.

za te 8h można było wpisać w google rada ministrów i wypisać co rada ministrów zrobiła w zeszłym tygodniu(posiedzenia są we wtroki więc wielkiego pola do popisu nie ma).
http://www.kprm.gov.pl/s.php?rses=41122
wszytko wypisane czarno na białym,ale nie lepiej nabijać posty i czekać aż ktoś to zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś się skusić na kilka zadanek? ;> Myślę nad tym już kilka dobrych min. i nic... o ile sam coś zrobię to z odp. się nie zgadza...

1) Proste o równanniach l:2x-3y=5 i k:(m+1)x-y=4 są równoległe. Wynika stąd, że: m=-3, m=-1/3, m=1/3, m=1
2) Funkcja f(x)=(m^2-m)x-3 jest funkcją stałą. Wynika stąd, że: m=1, m=0, m=-1 v m=0, m=1 v m=0
3) Funkcja określona wzorem f(x)=x^2+x-4 nie przyjmuje wartości: -5, -4, 0, 2
4) Odległość wierzchołka paraboli f(x)=x^2-10x+8 od osi OX jest równa: 5, 17, pierwiastek z 5, pierwiastek z 17
5) Osią symetrii paraboli będącej wykresem funkcji y=(x-5)(x+15) jest prosta o równaniu...


Z góry dzięki za rozwiązania, strzelać nie będę bo to bezsensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 19:06, Sob-styl napisał:

Mógłby ktoś się skusić na kilka zadanek? ;> Myślę nad tym już kilka dobrych min. i
nic... o ile sam coś zrobię to z odp. się nie zgadza...

O lala, ile to człowiek zapomniał z matmy na studiach :)

Dnia 25.10.2009 o 19:06, Sob-styl napisał:

1) Proste o równanniach l:2x-3y=5 i k:(m+1)x-y=4 są równoległe. Wynika stąd, że: m=-3,
m=-1/3, m=1/3, m=1

Chyba m=1, bo współczynniki przy x powinny się zgadzać

Dnia 25.10.2009 o 19:06, Sob-styl napisał:

2) Funkcja f(x)=(m^2-m)x-3 jest funkcją stałą. Wynika stąd, że: m=1, m=0, m=-1 v m=0,
m=1 v m=0

m=0 lub m=1

Dnia 25.10.2009 o 19:06, Sob-styl napisał:

3) Funkcja określona wzorem f(x)=x^2+x-4 nie przyjmuje wartości: -5, -4, 0, 2

-5 (bo szukasz wierzchołka, a ponieważ jest skierowana w górę, to wszystkie wartości poniżej wiechołka nie będą należeć do wykresu funkcji

Dnia 25.10.2009 o 19:06, Sob-styl napisał:

4) Odległość wierzchołka paraboli f(x)=x^2-10x+8 od osi OX jest równa: 5, 17, pierwiastek
z 5, pierwiastek z 17

17

Dnia 25.10.2009 o 19:06, Sob-styl napisał:

5) Osią symetrii paraboli będącej wykresem funkcji y=(x-5)(x+15) jest prosta o równaniu...

x=5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik załamania wody względem powietrza n=4/3. Dla kątów padania alfa1=30 stopni
alfa2 = 45 stopni, alfa 3= 60 stopni, alfa 4 = 75 stopni.
oblicz
a: kąty załamania promienia świetlnego w wodzie
b: kąty odchylenia promienia od pierwotnego kierunku po wejściu do wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 20:38, Sob-styl napisał:

Wolałbym rozwiązania ale i tak dzięki. Mam odpowiedzi więc będę miał co rozkminiać ;)

Nie no jak chcesz rozwiązania, to ok
a)Jak proste są równoległe, to współczynniki przy x muszą się zgadzać, zatem wszystko sprowadza się do prostego równania m+1=2, czyli m=1
b)Jeśli jakaś funkcja kwadratowa jest funkcją stałą to znaczy, że współczynnik przy x^2 i przy x musi być równy 0. Skoro x nie mamy, to współczynnik przy x^2 musi być równy 0. Zatem m^2-m = 0, zatem m(m-1)= 0, zatem m=0 lub m=1
c)Szukasz wierzchołka paraboli. Wzór na współrzędną y-ową to -delta/4a. Jak sobie podstawisz to Ci wyjdzie bodaj -17/4. Ponieważ parabola ma ramiona skierowane do góry, zatem wszystko co poniżej tej wartości nie jest przyjmowane przez wykres funkcji. A poniżej jest tylko -5
d)Ponownie, tym samym sposobem szukasz współrzędnej y-owej wierzchołka paraboli, wychodzi ona -17, zatem odległość od osi OX jest równa 17
e)O i tu zrobiłem błąd. Skoro miejsca zerowe tej paraboli to 5 i -15 to wiadomo, że oś symetrii będzie przechodzić przez punkt na osi OX leżący w połowie odległości między punktami 5 i -15, czyli jest to -5, a nie tak jak napisałem wcześniej +5. To tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie bojowe zadanie.
Proszę o podanie kilku przykładów literackich miłości osoby biednej, do osoby bogatej, wysoko urodzonej.
Zadanie z pozoru proste, ale konkrety nie przychodzą mi w tej chwili na myśl.

Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 21:04, luq napisał:

Mam takie bojowe zadanie.
Proszę o podanie kilku przykładów literackich miłości osoby biednej, do osoby bogatej,
wysoko urodzonej.

Tomek Sawyer i jego płomienne uczucie do Becky Thatcher- to była miazga, po prostu mega epic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 21:07, Pawel10 napisał:

Pomoże ktoś? :]

Badanie układu regulatora szeregowego:
Określić zależność K od Rs/Ro, wyprowadzić zależność matematyczną.

Badanie układu z regulatorem potencjometrycznym:
Na jednym wykresie wykonać przebieg U=f(y) dla Ro=const.
Wyprowadzić zależość matematyczną na Uobc od Y oraz rezystancji obciążenia Ro.


HELP! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Przerabiam teraz z 3gim właściwości funkcji.
Mam problem, bo mam podać dziedzinę i zbiór wartości funkcji f do pewnego wykresu.
Czy ktoś mi wytłumaczy dokładnie jak można określić dziedzinę funkcji i co to w ogóle jest?
Nie wiem też co to jest zbiór wartości funkcji f.
Przepraszam, bo pewnie pytanie jest banalne, ale ja nie do końca to kapuje bo nie było mnie ostatnio w szkole i mam małe zaległości.:)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować