Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2009 o 19:39, MagdalenaMM napisał:


> Wyjasnij, dlaczego do objasnienia budowy atomów i cząsteczek chemicznych uzywa sie
ich
> modeli.
W jakiej szkole jest Twój brat, gimnazjum?

Atomów i wiekszości cząsteczek nie widać, nawet pod mikroskopem. O budowie tych cząstek
wiemy dzieki innym badaniom. Gdy chcemy mówić o budowie atomów musimy używać modeli
z powodu ich rozmiarów, cięzko cos pokazać gdy tego nie widać. (Inna odpowiedź - nikt
nie widział atomu :), więc nie wiemy na 100% jak wygląda, więc się używa modeli; model
to coś , co przypomina rzeczywisty obiekt lub jest bardzo do niego podobny)


No wlasnie tez sie dziwilem ze tak wczesnie i juz atomy o ile dobrze pamietam ja to mialem dopiero w gimnazjum
Dzieki za pomoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Mam problem z zadaniem matematycznym.
1. Oblicz pole i obwód rombu o przekątnych długości 2 pierwiastek z 2, i 4 pierwiastek z 3.

Obliczyłem już pole (wynosi 4 pierwiastek z 3), ale mam problem z obliczeniem obwodu. Najprawdopodobniej robię jakiś głupi błąd w obliczeniach. Dodam, że powinno wyjść 4 pierwiastek z 14.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:28, MadDogg napisał:

Siema.
Mam problem z zadaniem matematycznym.
1. Oblicz pole i obwód rombu o przekątnych długości 2 pierwiastek z 2, i 4 pierwiastek
z 3.

Nie wiem jak Ci z tymi danymi wyszło takie pole, przecież pole rombu to połowa iloczynu ich przekątnych, no ale dobra. A skoro przekątne rombu przecinają się w połowie i kąt między nimi jest prosty, to chyba nie jest wielkim problemem policzyć z twierdzenia Pitagorasa przeciwprostokątną trójkąta o przyprostokątnych będących połowami przekątnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z językiem angielskim, chociaż nie jest to praca domowa do szkoły, a na dodatkowy angielski. Mam napisać ''A letter of complaint'', w którym mam zareklamować np. uszkodzoną płytę CD.
Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak powinien wyglądać list reklamacyjny? oO Bo nigdy takiego nie pisałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:36, Erton napisał:

/.../


Wszystko to co napisałeś doskonale wiem. Ale dobra pokaże Ci moje obliczenie ze złym wynikiem:

(2p2 / 2)^2 * (4p3 / 2)^2 = a^2
1p2^2 * 2p3^2 = a^2
a^2 = 2 * 6 = 12
a = p12 = 2p3

Obw = 4a
4 * 2p3 = 8p3

to na pewno nie jest 4p14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:47, MadDogg napisał:

(2p2 / 2)^2 * (4p3 / 2)^2 = a^2

Udała Ci się rzadka sztuka zagięcia mnie, bo nie wiem, co Ty tu wyczyniasz. Można tą linijkę rozpatrywać na 2 sposoby:
- albo obliczasz pole za pomocą iloczynu długości przekątnych (i tu powinna być połowa iloczynu a nie iloczyn połów) i przyrównujesz go do wymyślonego przez siebie wzoru na pole rombu(które nie jest równe kwadratowi jego podstawy)
-albo próbujesz wykorzystać Pitagorasa do obliczenia podstawy rombu korzystając z połów jego przekątnych i popełniasz jeszcze większy, niemal podstawowy błąd matematyczny, czyli nie znasz twierdzenia Pitagorasa (w którym mamy że a^2 +b^2=c^2). I nawet nie zważając na ten błąd dalej popełniasz błąd obliczeniowy, nie wiedząc, jak się podnosi do potęgi= 2p3 do kwadratu to jest 2^2 *(pierwz3)^2= 4*3=12. Czyli masz, że a^2 = 2^2 + (2p3)^2= 2+12= 14, czyli bok ma długość pierwiastek z 14, zatem obwód jest równy 4 pierwiastki z 14.

Bez żadnej złośliwości radzę Ci- ogarnij się z tak podstawowymi prawami, bo potem będzie Ci ciężko,niezależnie od profilu, na jaki się wybierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:59, Erton napisał:

Bez żadnej złośliwości radzę Ci- ogarnij się z tak podstawowymi prawami, bo potem będzie
Ci ciężko,niezależnie od profilu, na jaki się wybierasz.


Chodziło mi naturalnie o obliczenie obwodu.
Nie no doskonale rozumiem twoje podirytowanie :P
Podczas rozwiązywania tego przykładu miałem małe zaćmienie :P
Widać nie powinienem odrabiać matematyki tak późno^^
Oczywiście, gdybym bardziej się skupił na rozwiązywaniu tego zadania to bym odnalazł te błędy.

A pole obliczyłem tak:

[2p2 * 4p3] / 2 = 8p3 / 2 = 4p3
I to jest dobrze.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:10, MadDogg napisał:

[2p2 * 4p3] / 2 = 8p3 / 2 = 4p3

No z której strony,nie ma bata, żeby było takie rozwiązanie. Jeśli nie oszukujesz mnie w podanych danych, czyli przekątne mają długość 2*(pierwiastek z 2) i 4*(pierwiastek z 3), to jakieś głupoty znowu piszesz. Jak mamy takie mnożenie, to osobno mnożymy to co poza pierwiastkami a osobno to co pod pierwiastkami, czyli masz 2p2*4p3=2*4*p(2*3)=8p6. I dzielisz to przez 2 zgodnie z definicją wzoru na pole rombu i dostajesz 4p6. Jest oczywiście szansa że się mylę, ale jeśli tak jest to rzucam studia informatyczne i zostaję ninja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Ups. Znowu się pomyliłem :P
Ale to wszystko z niewyspania i ze świadomości, że jeszcze muszę napisać 4 stronnicowe wypracowanie z polaka.
Dzięki za pomoc. Ale pamiętaj, ze każdy może się pomylić, dlatego nie zobowiązuj się, że będziesz ninja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze małe pytanko: jak z rombu o przekątnych p10 i p4 można uzyskać pole 2p10?

Wedle mich obliczeń:
P = p10 * p4 / 2 = p20
znów się nie zgadza..:/

Masz jakieś propozycje jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:40, MadDogg napisał:

Mam jeszcze małe pytanko: jak z rombu o przekątnych p10 i p4 można uzyskać pole 2p10?
Wedle mich obliczeń:
P = p10 * p4 / 2 = p20
znów się nie zgadza..:/

No to teraz mylisz się i Ty i ten, któremu to pole wyszło 2p10. Bo pole rombu o przekątnych p10 i p4 jest równe
(p4*p10)/2 = p40/2=(wyłączanie czwórki spod pierwiastka, czyli przed pierwiastkiem masz 2)=(2p10)/2=p10. Jak dzielisz pierwiastek przez liczbę całkowitą to nie dzielisz tego co pod pierwiastkiem przez tą liczbę. (p10)/2 nie równa się p5. Dopiero p10/p2=p5. Już rób lepiej ten polski bo nic z tego nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Potrzebuje jakis informacji o kondensatorze, cewce i diodzie polprzewodnikowej (role, rodzaje, parametry).Umcyk jest taki, ze nie chce, zeby te informacje byly z wikipedii.
Klaniam sie i pozdrawiam Ksar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

Kondensator:
http://www.bryk.pl/teksty/liceum/fizyka/obwody_elektryczne/8653-kondensator.html
http://www.sciaga.pl/tekst/17805-18-kondensatory

Cewka:
http://www.zgapa.pl/zgapedia/Cewka.html
http://www.mojaenergia.pl/strony/1/i/154.php

Dioda półprzewodnikowa:
http://www.zgapa.pl/zgapedia/Dioda_p%C3%B3%C5%82przewodnikowa.html
http://www.eka.kgb.pl/pliki/materialy/diody_polprz.htm


Przejrzyj sobie informacje, pomieszaj trochę z obu źródeł żeby nie skopiować tego tak na bezczelnego słowo w słowo, coś pozmieniaj w stylistyce tekstu i nikt się nie pokapuje ^_^
Na moich psorów w LO zawsze takie zabiegi działały =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś odpowiedzieć na te pytania???

Tekst:

[1] Już w XVIII wieku pojawiał się sporadycznie termin "Barok" na określenie udziwniania czy dziwactwa w sztuce, a utrwalił się później, po wydaniu dzieła Jackoba Burchardta Der Cicerone (1855), w którym omawia on przemianę stylu w sztuce Włoskiej schyłku XVI wieku, czyli początki baroku, jako swoistą, zwyrodniałą formę renesansu.
[2] Dopiero badania dwudziestowieczne doprowadziły do uwolnienia baroku od owej klamry klasycystycznych kryteriów. Uznano, że jest to oryginalna i bogata formacja rozwojowa sztuki i wymaga stosowania wobec niej właściwego dla niej systemu kryteriów i wartościowania, jak zresztą i dla każdej innej epoki.
[3] W trakcie badań okazało się, że odstępstwa od norm renesansowych, niezwykłości formalne, to po prostu nowe, trudniejsze w odbiorze, lecz funkcjonalne środki wypowiedzi stosowane przez twórców dla wyrażenia niepokojów, myśli nowej sytuacji jednostki w okresie kryzysu świadomości społecznej, jaki ogarnął łacińską Europę po reformacji, po zakończeniu soboru trydenckiego (1545-1563), kiedy rozwiały się nadzieje na zgodę z protestantami i odzyskanie jedności, a ostateczne decyzje wyznaniowe - określające filozofię życia - podejmować musi człowiek samotnie, sam wobec Boga.
[4] Kryzys ów u schyłku renesansu zogniskował się wokół podstawowego problemu ówczesnej kultury: chrześcijaństwo a antyk.
[5] Z wielkiego źródła kultury europejskiej, z antyku, korzystało i średniowiecze, ale główna różnica między średniowiecznym a renesansowym stosunkiem do antyku polegała na tym, że twórcy renesansu w wyborze i interpretacji tradycji antycznych odrzucili pośrednictwo kościoła. Odbiło się to na ogólnym kierunku literatury i jej edukacyjnej funkcji. Już Erazm z Rotterdamu (Ciceronianus, 1528) w tym widział niebezpieczny owoc renesansu, że człowiek wolał, by podziwiano w nim cycerończyka niż świętego. Antyk w średniowieczu wspomagał chrześcijaństwo, antyk w renesansie wspomagał krytycyzm wobec tradycji kościoła.
[6] Humanizm renesansowy czynił człowieka ośrodkiem kosmosu: był to harmonijny antropocentryzm, akcentujący niezależność osobowości człowieka wpisanego w prawa natury, uwalniającego się w różnym stopniu od rygorów narzucanych mu przez kościół i państwo. Tymczasem u schyłku wieku wzmocniły się rygory narzucane przez wszystkie społeczności wyznaniowe, co wiązało się zazwyczaj także z rygorami państwowymi. Zaważyło to na kryzysie tradycji renesansowej. Humanizm barokowy ośrodkiem myśli czyni dramatyczny los jednostki obdarzonej wolną wolą, zdanej na własne rozeznanie i wybór w wewnętrznym dialogu z Bogiem. Zarysował się wyraźny nawrót do średniowiecznego teocentryzmu.

Pytania:
1. Podaj, w którym wieku badacze przyznali, że barok nie jest jedynie zwyrodniałą formą renesansu, ale epoką oryginalną i piękną.
2. Wyjaśnij, na czym polegają i z czego wynikają barokowe odstępstwa od norm renesansowych.
3. Wskaż czynnik, który w zasadniczy sposób wpłynął na kształt XVII-wiecznej kultury.
4. Omów różnice między stosunkiem do tradycji antycznej dwóch epok: średniowiecza i renesansu (akapit 5 i 6).
5. Wyjaśnij, jakie niebezpieczeństwa w postawie ludzi renesansu dostrzegał Erazm z Rotterdamu (akapit 5).
6. Wskaż przyczyny kryzysu renesansowego światopoglądu.
7. Przedstaw, jak Czesław Hernas tłumaczy powrót ludzi baroku do średniowiecznego teocentryzmu (akapit 6).

Proszę pomóżcie mi i za odpowiedź serdeczne dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać parę zdań po niemiecku o problemach w domu?

Nie muszą być skomplikowane, byle dużo, z niemieckiego leżę, ale chętnie pomogę w angielskim;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest czytanie ze zrozumieniem i jeżeli tego dzisiaj nie umiesz zrobić to tak jakbyś nie umiał czytać i pisać. To jest podstawa do funkcjonowania w XXI na poziomie i jakby ktoś zrobił Ci to zadanie to by wcale Ci nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Muszę narysować wykres zależności. Wzór to s = at kwadrat/2

I nie mam podanego a. To to jest chyba constans i mogę sobie coś tam podstawić dowolnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Moglby mi ktos odswiezyc pamiec bo moj mlodszy brat ma to teraz i nie rozumie a mi sie zapomnialo:)
A wiec do czego sluzy do metrum w muzyce np. 3/4 (i jak okreslac nuty wedlug niego)jakies dzielenie na kreski dodawanie nut wedlug metrum np. 3/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka, dostałem takie dziwne zadanie i nie wiem jak się do niego zabrać.

Pole trójkąta prostokątnego jest równe 60 cm2. Jedna z przyprostokątnych jest o 7 cm dłuższa od drugiej. Oblicz długość przeciwprostokątnej.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować