Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Nie w tym rzecz. Zrobiłem obie kartki, ale nie wiem czy dobrze i chciałem z kimś porównać. A z faktu, iż nie posiadam obecnie przy sobie skanera ani aparatu, nie mogę się podzielić swoimi rozwiązaniami.

PS: A o moje oceny nie musisz się martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 19:25, Piterixos napisał:

Nom naturalnie jest tak ustawiony.... W taki razie dzięki za pomoc...o i jeszcze jedno
pytanie... może być głupie ale jeżeli mamy 1 newton na cm2 to ile newtonów będzie w 1
m2? bo Pani powiedziała że mogę za to dostać szóstkę ale jak mówiłem odpowiedź że w 1
m2 mieści się 10000 newtonów ponieważ 1m2 to 10000 cm2 to mówiła żebym się lepiej zastanowił.
I dlatego się o to pytam żeby ktoś rozwiał moje wątpliwości.

Przede wszystkim wyrażaj się precyzyjnie i poprawnie - 1 newton na cm2, więc również i 1 newton na m2 (a nie w metrze). To jest fizyka i tutaj, podobnie jak w matematyce, trzeba być naprawdę konkretnym :)
Wydaje mi się, że dobrze wnioskujesz, że skoro na jeden cm2 nacisk wynosi 1N, to na 1 m2 wyniesie on 10tys. razy więcej. Oczywiście przy założeniu, że siła działa równomiernie na całym obszarze tego metra2 tak, jak na tym przykładowym cm2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK... Więc zacznę od Grupy II:

2. Ca - II; P - V; Cl - VII
3. kwas ortofosforowy V; wodorek rubidu; tlenek manganu; wodorotlenek baru; azotan V srebra
5. P4O10 + 6 H2O -> 4 H3PO4
CaO + H2O -> Ca(OH)2
Mg + H2SO4 -> MgSO4 + H2

Eh... pewnie zrobiłbym więcej, gdybym miał więcej czasu, ale nie ma strachu - wujem Morze znajdzie, to zrobi resztę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedziem dalej... Gr. II:

6. AgS, ZnSO4, HClO6, ---- [nie widać co pisze]; P4O10; ZnH2
7. Tu lekko jest dla mnie bezsensowne zadanie, gdyż H2CO3 to jest kwas nie stały, więc nie ma szans się utrzymać w jednakowej formie na długo i rozczapierzy się na CO2 i H2O, gdzie CO2 się wydzieli do atmosfery, ale jak trzeba dać to jedziem...
25 - 7,3 = 17,7g CO2 [jako że w naturze nic nie ginie, masy są łatwo do obliczenia :P ]

I tutaj używamy gęstość [za cholerę nie wiem, jak za pomocą klawiatury napisać symbol gęstości, więc będę pisać (ro)] CO2 i przekształcamy wzór:
(ro) = m/V
m - masa
V - objętość
więc:
V = m/(ro)
V= 17,7/1,96 = [moc kalkulatora] około 9 dm sześciennych

1. prawo zachowania masy - patrz wyżej
pierwiastki - zbiory identycznych atomów
materia - po prostu wszystko, co nas otacza
wzór sumaryczny - zapis pierwiastków i/lub zw. chemicznych za pomocą symboli i cyferek służących za wielokrotności [jaka jest cyferka tyle jest pierwiastka, atomu, związku]:
- H2SO4
- H20
- O2 [pamiętajcie dzieci - gazy zawsze chodzą dwójkami!]

Nie wszystko napisałem, bo już pamięć nie taka, co trzeba, a i tak napisałem rzeczy lekko chaotycznie, więc mam nadzieję, że jakoś sobie z resztą definicji dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum ktoś kto ogarnia statystykę?
Mam też pytanie- przy liczeniu średniej geometrycznej pierwiastek jest takiego stopnia ile mamy liczb pod nim? np mamy 2x3x5 tzn że będzie to pierwiastek 3stopnia z 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 09:37, Witcher1990 napisał:

Mam też pytanie- przy liczeniu średniej geometrycznej pierwiastek jest takiego stopnia
ile mamy liczb pod nim? np mamy 2x3x5 tzn że będzie to pierwiastek 3stopnia z 30?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 19:14, Heralf napisał:

Wypełniłem i wysłałem.

Dzięki. :)

Dnia 03.12.2009 o 19:14, Heralf napisał:

Z jakiej okazji takie zadanie? :)

Praca długoterminowa. Trzeba było wymyślić temat ankiety (powiązany ze światopoglądem młodzieży) i ją przeprowadzić :)

@Gumisiek2
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ekhm, wiem, że już późno, ale potrzebuję szybkiej pomocy z kombinatoryką, więc będę niezmiernie wdzięczna.. :)

1. w urnie znajduje się 6 kul czarnych i 4 kule białe. ile należy dołożyć kul białych , aby prawdopodobieństwo wylosowania pary kul różnokolorowych było większe od 1/2?
2. w pewnej loterii jest 10 losów, w tym 1 wygrywający, 2 uprawniające do bezpłatnego wylosowania kolejnego losu. jakie jest prawdopodobieństwo wygranej, gdy kupujemy 1 los i maksymalnie wykorzystujemy uprawnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2009 o 21:02, PinKee napisał:

/ciach/


Ehh dobrze wnioskowałem tylko że na lekcji nie wiedziałem jak udowodnić swoją rację (zwykłe powiedzenie że skoro na 1 cm2 działa 1 N to na 10 tyś razy większą powierzchnie działa 10 tyś. razy większa siła nie wystarczyło:-/) i z oceny nici:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 15:34, Piterixos napisał:

Ehh dobrze wnioskowałem tylko że na lekcji nie wiedziałem jak udowodnić swoją rację (zwykłe
powiedzenie że skoro na 1 cm2 działa 1 N to na 10 tyś razy większą powierzchnie działa
10 tyś. razy większa siła nie wystarczyło:-/) i z oceny nici:/

Dziwne, niby jak inaczej to można wytłumaczyć? Coś ta Twoja nauczycielka chyba podpuszczała Was tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 15:34, Piterixos napisał:

Ehh dobrze wnioskowałem tylko że na lekcji nie wiedziałem jak udowodnić swoją rację (zwykłe
powiedzenie że skoro na 1 cm2 działa 1 N to na 10 tyś razy większą powierzchnie działa
10 tyś. razy większa siła nie wystarczyło:-/) i z oceny nici:/


i @PinKee

Zauwazylem, ze nauczyciele w krajach socjalistycznych (Francja, Polska) czesto z braku lepszych rzeczy do roboty, sila sie na sztuczne teoretyzowanie i niepotrzebna filozofie, ktore w 90% przypadkow zamiast pomoc, utrudnia tylko uczniowi przyswojenie wiedzy i umiejetnosc wykorzystania jej w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2009 o 01:37, PinKee napisał:

Dziwne, niby jak inaczej to można wytłumaczyć? Coś ta Twoja nauczycielka chyba podpuszczała
Was tylko :)


EEE no tam potem pani pokazała jak to obliczać, naturalnie obliczenie było takie dziwne i sądzę że większości osób tylko by utrudniło myślenie no ale w sumie to ma chyba trochę racji że trza to umieć udowodnić jakimś obliczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 23:26, mum_i_am_gay napisał:

ekhm, wiem, że już późno, ale potrzebuję szybkiej pomocy z kombinatoryką, więc będę niezmiernie
wdzięczna.. :)

1. w urnie znajduje się 6 kul czarnych i 4 kule białe. ile należy dołożyć kul białych
, aby prawdopodobieństwo wylosowania pary kul różnokolorowych było większe od 1/2?
2. w pewnej loterii jest 10 losów, w tym 1 wygrywający, 2 uprawniające do bezpłatnego
wylosowania kolejnego losu. jakie jest prawdopodobieństwo wygranej, gdy kupujemy 1 los
i maksymalnie wykorzystujemy uprawnienia?


Próbowałem coś wykombinować ,ale nic nie wyszło. Prawdopodobieństwa to ciężka rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać mi jakie są najważniejsze dokumenty o prawach człowieka? Potrzebuję również po kilka argumentów za i przeciw karze śmierci. Przyznam, że nie chce mi się szukać, a mam tylko Konstytucję i Deklaracje Praw Człowieka do pierwszeo pytania, oraz po jednym argumencie do kary śmierci, a nie oszukujmy się... to za mało :) Byłby ktos tak miły i mi pomógł? :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować