Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Potrzebuję jakiegoś love story w języku polskim lub angielskim. Praca jest na język angielski. Powinna być na poziomie 1 klasy liceum. Głównie chodzi o to, że nie mam weny do pisania wypracowań itd. Zadowolę się wersją w j. polskim, z tłumaczeniem sobie poradzę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie - mam policzyć pierwiastki całkowite. I za cholery nie pamiętam, jak to się liczyło. Wystarczy powiedzieć, jak się do tego zabrać :)

x = 5x-3 / 2x

Jakby to policzyć w głowie, tymi pierwiastkami na pewno są -1, 1, 3... i czort wie, ile cyfr/liczb jeszcze. Pomożecie?

edit: No chyba, że te całe "pierwiastki całkowite" mają jakąś inną nazwę, o której zapomniałem - np "wyróżnik trójmianu kwadratowego" = "delta"... :P Zresztą, co za różnica. Jak się do tego zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś przetłumaczyć to mojej siostrze na język angielski?
Cześć Ola!
Bardzo dziękuję ci za twój poprzedni e-mail. Cieszę się, że u ciebie wszystko w porządku. U mnie jest super! Paryż to chyba najpiękniejsze miasto na świecie. Żałuję, że wyjechałam tylko na 2 tygodnie. W pierwszym dniu wycieczki byłam na placu Pigalle oraz widziałam wieżę Eifflę. Nie widziałam jeszcze słynnego muzeum- Luwru. Nie uwierzysz mi- jadłam żabie udka( były nawet smaczne). Nie widziałam jeszcze Łuku triumfalnego, ale mam nadzieję, że starczy czasu żeby jeszcze i tam pojechać. Bardzo mi się tutaj podoba! Jak tylko przyjadę to się spotkam z tobą! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 02:03, szypek26 napisał:

x = 5x-3 / 2x

Byś napisał to z nawiasami to by było bardziej prościej a tak to nic nie widać. Z Twych odpowiedzi wnioskuję, że chodzi o przykład (5x-3)/2x. No to tak:
Rozbijamy to na 2 ułamki i dostajemy 5x/2x-3/2x=5/2-3/2x. Czyli 3/2x musi być postaci a+1/2, gdzie a jest dowolną liczną całkowitą (mam nadzieję, że czaicz, chodzi o to, że skoro mamy 5/2, to musimy ją niejako "zniwelować" jakąś liczbą o końcówce 0.5, żeby w sumie dały liczbę całkowitą). Czyli mamy 3/2x = a+1/2 i a=dowolna liczba całkowita. Stąd wyznaczamy x. 3=2x(a+1/2)=x(2a+1)>>> x=3/(2a+1). Zatem dla wszystkich x postaci x= 3/(2a+1), rozwiązaniem tego równania jest liczba całkowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz mam problem z biologią.
Mam wymienić grupy organizmów, które zakwitają w strefie klimatu umiarkowanego zależnie od długości dnia. Moze ktoś ma jakiś pomysł? Przeczytałem temat w książce, ale nic nie wyłapałem.

@Prateorian
Thanks for last e-mail. I''m glad, that you''re all right. I realy enjoy that place, i think, that Paris is the most beautiful city. I regret, that I went there only for 2 weeks. At the first day of the trip I was in Pigalle square, and I saw Eiffle tower. You won''t belive me, I ate/I''ve eaten (tego tutaj nie wiem*) frogs'' legs (they were even tasty)
I didn''t see Luwru museum and triumphal arch (jednak nie wiem, czy angielska nazwa tego jest taka) yet. I hope that I have enough time to see that places.
When I''ll go back, I''ll meet with you.
Greetings

*nie wiem tego, gdyż angielski mam tylko w szkole, kiedy piszę do kogoś, używam amerykańskiego, a oni akurat nie zwracają na takie pirdoły kiedy używa się at, a kiedy in itt (i takie tam) :) Ale reszta powinna być raczej do zrobozumienia. ;P
A tak w ogóle to plac Pigalle to nie był ten z samymmi domami publicznymi i peep showami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interpunkcja w angielskim =/= interpunkcja w wydaniu polskim. xP Tak ten tekst wygląda o wiele lepiej:

Hi Ola,

thanks for the last e-mail. I''m glad that you''re all right (bądź that you''re fine). I really enjoy being in Paris/Paris is great/This place is great. (jest tutaj parę opcji - wybierz którąkolwiek xP) I think Paris is the most beautiful city in the whole world! I regret I''m staying here for only two weeks. During the first day I visited Pigalle and I also saw Eiffel Tower. I haven''t seen the famous Louvre yet. You won''t believe me! I''ve eaten frog''s legs, more than that - they, actually, were quite tasty! I haven''t seen Triumphal Grande Arche yet, but I hope I''ll have enough time to do so. I like this place very much! I''ll meet with you as soon as I get back home! Cheers! (albo bye, au revoir etc.)

Dnia 04.01.2010 o 20:22, Markush napisał:

Thanks for last e-mail. I''m glad, that you''re all right. I realy enjoy that place,

ReaLLy - przez dwa "l".

Dnia 04.01.2010 o 20:22, Markush napisał:

i think, that Paris is the most beautiful city. I regret, that I went there only for

Bez przecinka po "I think", "ja" (I) dużą, bez przecinka po "regret".

Dnia 04.01.2010 o 20:22, Markush napisał:

2 weeks. At the first day of the trip I was in Pigalle square, and I saw Eiffle tower.
You won''t belive me, I ate/I''ve eaten (tego tutaj nie wiem*) frogs'' legs (they were
even tasty)

I''ve eaten - podajesz tylko ogólną informację, bez stwierdzenia, kiedy to się stało.

Dnia 04.01.2010 o 20:22, Markush napisał:

I didn''t see Luwru museum and triumphal arch (jednak nie wiem, czy angielska nazwa tego
jest taka) yet. I hope that I have enough time to see that places.
When I''ll go back, I''ll meet with you.

Louvre - przy okazji, nie przyszło ci do głowy, że w angielskim polskie "w" pisze się "v"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie do historyków: czy ktoś mógłby mi podać w punktach kilka przyczyn dlaczego Krzyżowcy radzili sobie i nie zostali wypędzeni z Ziemi Świętej w latach 1100 - 1143?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 20:22, Markush napisał:

Pierwszy raz mam problem z biologią.
Mam wymienić grupy organizmów, które zakwitają w strefie klimatu umiarkowanego zależnie
od długości dnia. Moze ktoś ma jakiś pomysł? Przeczytałem temat w książce, ale nic nie
wyłapałem.

czy chodzi o rośliny dnia długiego (u nas w kraju to większość) i rośliny dnia krótkiego (np chryzantemy kwitnące jesienią); inne przykłady musisz sobie znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące zadanie z języka polskiego: "Opracuj projekt pomnika, który mógłby symbolizować poezje (w dowolnej wersji, plastycznej lub literackiej). Możecie podawać swoje pomysły na rysunek, lub podać jakąś rzecz, która może symbolizować poezje. Z góry dziękuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ułóż wzory półstrukturalne oraz podaj nazwy systematyczne alkoholi o wzorze sumarycznym C4H9OH. Określ rzędowość tych alkoholi.

2. Za pomocą równań reakcji przedstaw przemiany zaznaczone na schemacie: (patrz foto)

3. Oblicz, jaką objętość w warunkach normalnych zajmie wodór wydzielony w reakcji 4 moli etanolu z sodem.

Foto:
Kod:
http://images35.fotosik.pl/99/ddfc60e4df91f965med.jpg
- schemat do zadania 2. Jak by coś było niewyraźne to pisać.

BŁAGAM !!! NIECH KTOŚ POMOŻE !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, a ja znowu bym prosił o pomoc. Mam napisać rozprawkę na temat (cytuję nauczycielkę): "Uzasadnij, że "Kamienie na Szaniec" to utwór prezentujacy bezkompromisowych Kolumbów" I że z polskiego to ja taki słaby w sumie jestem, to nawet nie mogę tych głupich 3 argumentów wymyślić. Najgorsze, że lekture omawiałem jakoś w tamtym roku nic z niej nie pamiętam. Nie wiecie może co bym mógł napisać?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , może ktoś objaśnić kiedy wpisujemy który rodzajnik cząstkowy w języku francuskim? (chodzi mi o te : le , la , des etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie wypracowanie z polskiego napisać. "W dowolnej formie rozwiń jedną z myśli zawartej w lekturze "Mały Książę" (nawiąż także do treści lektury):
1) dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem
2) dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
I teraz nie proszę Was, byście mi pisali wypracowanie, tylko nie wiem w jakiej formie to najlepiej zrobić. Z góry dzięki za pomoc. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hop hop. Pilnie potrzebuje pomocy, więc liczę na jakiegoś tygrrrysa. ;)
Mam do napisania pracę na wos, na a4, na temat:

Scharakteryzuj miejsce Polski w instytucjach UE według systemu nicejskiego.

Także tego.. będę bardzo wdzięczna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować