Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2010 o 19:59, Harrolfo napisał:

Future simple właśnie z will sie składa. Konstrukcja: Osoba (I, you, he, she,
it, we, you, they) + will + pierwsza forma czasownika + reszta zdania


no nie futur perfect simple to np. He will have talked :/ więc to nie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Future Perfect Simple składa się z podmiot + will have +3cia forma czasownika, czyli końcówka -ed dla regularnych a dla nieregularnych nieregularnie :P Tego czasu używamy kiedy mowa jest o czynnościach mających zakończyć się przed określonym czasem oczywiście w przyszłości. Hm... Z tym will to tak nie ten tego, ale jest to słówko pomocnicze do czasu Future Simple (podmiot + will/won''t). Używamy gdy mówimy o prośbach, przewidywaniach, propozycjach, podjętych decyzjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z historyjkami. Nie jestem w nich dobry, a mam napisać takie:
1) Pokazującą jak można wyszukać commit w którym po raz pierwszy pojawiła się określona funkcja.
2) Napisać historyjkę ilustrującą użycie polecenia git cherry-pick.
Pomożecie? Please...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, ludzie mam takie zadanko - pytanie z fizyki i trochę nie wiem jak się do tego zabrać i co chodzi ... zresztą jestem humanistą :P W każdym razie próbowałem zasięgnąć wiedzy w paru źródłach (ludzie z polibudy, znajomi olimpijczycy z biologii/fizyki/chemii whatever) ale nikt nie miał sensownego pomysłu. Może ktoś z was wpadnie na jakiś pomysł. Mam to na jutro :P

Oto treść:
Zdarza się, że zarówno na wiosnę, jak i jesienią temperatura na parę dni spada do 1, 2 stopni poniżej zera. Okazuje się jednak, że pozostaje wiele żywych, rosnących dalej, a nawet kwitnących (!) roślin. Jak im się to udało? Przecież składają się one w co najmniej 80% z wody, która krzepnie w temp. 0 stopni, a kryształki lodu posiadające większą objętość niż woda powinny rozerwać tkanki roślin.

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2010 o 21:11, Outlander-pro napisał:

Z góry dzięki!

Woda zostaje wcielona w jakieś dziwne substancje, które mają niższą temperature zamarzania ? :D
Pytanie jest z fizyki? Więc coś w te banie trzeba kombinować. Albo, że wytworzona energia(no bo liście nie klapły wnioskuje) zostaje przekazana na przetrwanie przymrozku i jakimś cudnym trafem roślinka wytwarza w sobie temperature, albo substancje ochronne. Kij wie, trudne pytanie, ale prosiłeś o propozycje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja naukowa: http://arete.ibb.waw.pl/docs/AklimatyzacjaRoslin.html
Wersja popularnonaukowa: http://www.polishdailynews.com/pub.php?mode=archiwum&id=8975 (akapit 4ty od końca).

A mówiąc po ludzku - roślina nie gromadzi w sobie czystej wody, a dodaje do niej wiele substancji, które obniżają temperaturę zamarzania. Poza tym - większość tkanek posiada jakiś stopień elastyczności, co umożliwia łagodne rozszerzenie się nawet w momencie częściowego zamarzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może posiada ktoś wiedzę administracyjną i chce się nią podzielić odpowiadając na takie pytania:
1. Potrzebuję dokładniejszych informacji o Tabeli o rangach wydanej w 1733r
2. Co to były pola marcowe? Wiem tylko tyle, że obradował na nich sejm rzymski (pola marcowe i majowe) są też pola Marsowe ale to co innego.
3. System ministerialny (lub realny)
4. System prowincjonalny.
5. Wymagania od kandydatów na wyższe stanowiska urzędnicze
a) w Prusach
b) we Francji
6. Formy kontroli parlamentarnej
7. System kontroli administracji
a) francuski
b) angielski
8. Klauzula enumeracyjna
9. Organizacja sądownictwa administracyjnego w
a) Prusach
b) Austrii
c) II RP
10. Zakład administracyjny jako forma decentralizacji państwa
11. Koncepcje podziału administracyjnego Polski w 1918 roku
12. Przedsiębiorstwa publiczne cechy
13. Organy autonomii galicyjskiej i woj śląskiego.
tyle jeśli ktoś zna odpowiedź na któreś pytanie proszę pisać stawiam browar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 13:12, le2enda napisał:

Myślisz, że tak nie zrobiłem?

To dziwne. Ja znalazłem, Ty nie?

EDIT: niech będzie: nie pomyślałeś, że ten tekst to może właśnie jest taka biała plama na kartce? Ciekawostka: wiersz "Biała plama"nawiązuje do interpretacji wiersza "Nic" Jasieńskiego. Capisci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 13:13, Belegdil napisał:

> Myślisz, że tak nie zrobiłem?
To dziwne. Ja znalazłem, Ty nie?

EDIT: niech będzie: nie pomyślałeś, że ten tekst to może właśnie jest taka biała plama
na kartce? Ciekawostka: wiersz "Biała plama"nawiązuje do interpretacji wiersza "Nic"
Jasieńskiego. Capisci?


No nie pomyślałem. Przyzwyczaiłem się, że jak coś jest wierszem, to zazwyczaj coś tam jest napisane ;]

To to?

http://www.mkw98.republika.pl/epit.html#plama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. Mam wypisać środki stylistyczne z wiersza "Krajobraz" K.K. Baczyńskiego (niestety sam sobie to wybrałem) i do tego jeszcze napisać ich funkcję. Tu ten wiersz np. jest: http://www.baczynski.art.pl/wiersze/163-W.html

I np. Jaką funkcje może mieć ten epitet: "nagęstłą przestrzeń"?

Albo jeśli łaska, to moze znacie jakiś wiersz Baczyńskiego, krótki, z małą, bardzo małą ilością środków stylistycznych, a jak już by jakieś były to jakieś proste? Takie tam pytania retoryczne, wykrzyknienia.
Prosił bym o szybką pomoc no i tradycyjnie z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was łatwe zadanie :D. Musze przekształcić fraszkę, mam również wskazówki jak to zrobić

Fraszka:
Narkotyki wszędzie
Nie wiem co to będzie
biorą nawet łabędzie.
Przy drodze je dostaniesz
mówią:" Bierzesz nie odstajesz!".
Twoi starzy nie wiedzą, że z ćpunami się zadajesz.

I muszę ja przekształcić według podanych wskazówek:
-Fraszka musi być jednością (oto chodzi żeby wszytko do siebie pasowało)
-Najlepiej jakby fraszka miała przesłanie że narkotyki są "złe"
-I na końcu ma być apel

Jak by co temat fraszki to "Narkotyki wokół nas" z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować