Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

zadanie drugie i trzecie, resztę musisz sobie zrobić sam, widzę ,że są podobne:

Reakcja: H2SO4 +Fe --> FeSO4 + H2
Masy molowe: 98 55 151 2
Proporcja: jeżeli 98g kwasu reaguje z 55g żelaza to
110 g kwasu reaguje z x gramami żelaza x =61,7g Fe
I odwrotnie: jak mamy 75 g żelaza to z jaką ilością kwasu przereaguje
98g kwasu ----55g Fe
X g kwasu ----- 75 g Fe x= 133,(63)
Więc nie wystarczy tego kwasu

zadanie 3
3) 2SO2 +O2 –> 2SO3 - reakcja
64g 32g 80g masy molowe
2 1 2 liczba moli

128 g SO2 (bo jest 2 mole) ---- 160 g SO3 (też 2 mole)
57000 g SO2 ------ x g SO3 x= 71250 g SO3 czyli powinno się otrzymać 71,250 kg SO3

Wydajność= 48kg/71,250 kg = 67%

Sprawdź sobie jeszcze obliczenia i czy powstawiałam dobre dane, bo ciężko się czyta z tych twoich zdjęć.
Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dziękuję, choć nie rozumiem pierwszego zadania (ale to wina braku chemii w gimnazjum), jednak zapowiedziane było, że zadania będą podobne (oczywiście oprócz danych), a drugie i trzecie wydaje się dzięki Tobie dość łatwe. Idę się uczyć i jeszcze raz bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam do napisania rozmowę kwalifikacyjną o przyjęcie do pracy z niemieckiego :/ Nie mogę znaleźć całego przykładowego testu.Są tylko pytania szefa a ,,moich'''' odpowiedzi nie a :/ Może ktoś coś znajdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam takie zadanie, z którym nie mogę sobie poradzić i chciałbym prosić o pomoc. Jego treść brzmi:
"Powierzchnia boczna walca po rozcięciu jest kwadratem o boku 10cm. Oblicz pole powierzchni całkowitej tego walca". Od razu powiem że chodzi mi tylko o to abyście podali rysunek potrzebny do rozwiązania zadania (nie rozwiązujcie mi go) gdyż za chiny ludowe nie czaje jak pow. boczna po rozcięciu może stać się kwadratem. O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 17:59, Desann235 napisał:

Cześć. Mam takie zadanie, z którym nie mogę sobie poradzić i chciałbym prosić o pomoc.


Wyobraź sobie puszkę groszku z etykietą. Rozcinasz etykietę z góry na dół, rozkładasz ją na stole i okazuje się, że jest ona kwadratowa :) Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 17:59, Desann235 napisał:

Cześa. Mam takie zadanie, z którym nie moge sobie poradzia i chcia3bym prosia o pomoc.
Jego treśa brzmi:
"Powierzchnia boczna walca po rozcieciu jest kwadratem o boku 10cm. Oblicz pole powierzchni
ca3kowitej tego walca". Od razu powiem ?e chodzi mi tylko o to abyście podali rysunek
potrzebny do rozwiązania zadania (nie rozwiązujcie mi go) gdy? za chiny ludowe nie czaje
jak pow. boczna po rozcieciu mo?e staa sie kwadratem. O_o


Nie wiem czy oni ci to dobrze t3umaczą bo co z podstawami tego walca? Jeśli byloby tak jak mówi Anjinsan to pominą3byś podstawy i wyjdzie z3e pole. IMO tak jak na obrazku
EDIT
chodzi oczywiście o gruby kwadratowy fragment

20100221182816

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 18:28, Witcher1990 napisał:

/.../


Pominąłeś fakt, że w zadaniu mowa o powierzchni bocznej, która ma być kwadratem a nie o przekroju walca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Moze mi ktos przetlumaczyc te pytania na polski, bo musze na nie odpowiedziec?

Worauf achtest du bei deiner ernahrung?

Wie bekommt man einen freien Kopf?

Klaniam sie i pozdrawiam Ksar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 18:21, Ksar666 napisał:

Worauf achtest du bei deiner ernahrung?

na co zwracasz uwage/uwazasz w twoim wyzywieniu ?

Dnia 23.02.2010 o 18:21, Ksar666 napisał:

Wie bekommt man einen freien Kopf?

jak zrobic by miec wolna niezaprzatnieta niczym glowe (cos z koncentracja) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś by się chciało, potrzebuje "plan żywienia rodziny" przeznaczenie : na studia, ( nie nie wiem w jakiej formie, chyba wg uznania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 13:02, alduron napisał:

Potrzebuję pomocy!Jak doprowadzić podane wyrażenie to postaci równania kwadratowego:

5,25-84x+84x^2=x

Z góry dzięki.


Albo tu jest jakiś haczyk i ja go nie widzę, albo po prostu wystarczy przenieść x na lewą stronę równania. I wyjdzie wtedy:
5,25-85x+84x^2=0, a po uporząkowaniu 84x^2-85x+5,25=0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem prosić o pomoc w sprawie pracy domowej z języka polskiego. Możecie uznać, że wynika to trochę z mojego lenistwa (i może rzeczywiście tak jest :P), ale po prostu średnio Mi idzie to co mam do zrobienia.
A chodzi o to żeby podać jakieś cytaty z "Pana Tadeusza" opisujące ubiór, stosunek do znajomych i przyjaciół, wartości oraz stosunek do ojczyzny Tadeusza Soplicy. Jeżeli ktoś byłby tak miły i podał Mi kilka cytatów to byłbym bardzo wdzięczny. A jeżeli do tego dostałbym również numer księgi, w której się znajdują byłbym ogromnie wdzięczny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o przetłumaczenie tego tekstu na język angielski.

Duma i uprzedzenie
Film oparty na podstawie książki Jane Austen. Do pięknego Netherfield przyjeżdża przystojny i bogaty Charles Bingley z zamiarem zostania tam na stałe. Przybysz wzbudza zainteresowanie lokalnej ludności , zwłaszcza niebogatych panien. Charles niemal natychmiast zakochuje się w ślicznej Jane. Tymczasem jego najlepszy przyjaciel, ponury i wyniosły pan Darcy, obdarza zainteresowaniem młodszą siostrę, Elżbietę. W roli Eli zobaczymy Keirę Knightley.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wymienić osoby rządzące w państwach Europy, w których panuje monarchia? Chodzi mi tu o osoby realnie rządzące, bo z tego co wiem taka Elżbieta II pełni w Wielkiej Brytanii raczej rolę prezentacyjną i symboliczną. Z góry dziękuje za szybką pomoc (potrzebuję tych informacji bo na jutro mam oddać taką jedną pracę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jakie monarchie w Europie są konstytucyjne, a jakie parlamentarne. Proszę niech odpowie ktoś kto się zna i nie daje linków albo cytatów z Wikipedii bo po tym co tam ostatnio zobaczyłem prawie się załamałem. Ogólnie ta strona okłamuje sama siebie.

Bardzo bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować