Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2010 o 19:12, Bjutiii napisał:

> Jakie nastawienie miał Petroniusz do Chrześcijan?
"Petroniusz a Chrześcijanie" in Google. Może czas wreszcie ruszyć 4 litery i wziąć się
do roboty?

Za trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 19:30, Akoss-94 napisał:

Pomocy.. ludzie o_O"

Wpisuję w pascala:

Program aaa;
Begin
Writeln (2+2);
Readln;
End.

Po Readln nie powinno być średnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 21:48, Akoss-94 napisał:

Poradziłem sobie...
Program był tak wadliwy że nic nie odpalało.
I po Readln jest średnik x.X

Znaczy w sumie to może być, ale nie musi-kompilator po prostu go omija. Ale szukałem jakiegoś błędu, więc znalazłem tylko taką drobnostkę :) Ale ja głównie teoretycznie pisałem w Pascalu, więc zapewne jakichś niuansów nie wychwyciłem. Jak Ci się udało, to spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2010 o 18:02, StaryCapiur napisał:

Energia elektronu w atomie wodoru na pierwszej orbicie ma wart. -13 eV. Oblicz energię
jaką pochłania elektron przy przejściu z orbity trzeciej na piątą .


nikt nie wie jak to rozwiązać : / ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś udzieli mi pomocy ;)
Co można zrobić dla ratowania środowiska? <-- 20 krótkich zdań po niemiecku na ten temat.Jak można to po polsku i potem po niemiecku.Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie z historii i chciałbym żeby ktoś dał mi kilka wskazówek jak je wykonać.

Zadanie polega na tym, iż mam wyobrazić sobie że jestem rycerzem średniowiecznym. Wyruszam na daleką wyprawę i nie wiem czy z niej wrócę. W domu zostawiam 10 letniego syna. Mam napisać do niego list ze wskazówkami dotyczącymi jego dalszego życia. Mam zwrócić uwagę na etapy zdobywania godności rycerskiej.

Może mi ktoś napisać mniej więcej jak to powinno wyglądać? Bo przecież nie powinno to być jak poradnik a zwykły list. I dlatego nie chciałbym przedobrzyć sprawy i opisywać wszystkich ceremonii związanych z pasowaniem na rycerza tak jakbym pisał artykuł do wikipedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może ten fragment zainspiruje cię do napisania czegoś. ;)

"Najukochańszy synu! List ten może być ostatnią pamiątką jaką po sobie pozostawię, bowiem wyprawa moja usiana jest przeszkodami i niebezpieczeństwem. Wyrosłeś już na mądrego chłopca i z pewnością podołasz nowym obowiązkom. Te rady, które teraz ci przekażę, będą moją spuścizną wraz z rodowymi skarbami dla ciebie. Pamiętaj, synu, abyś kodeks, słowo Boga i matkę swoją zawsze szanował. Już niedługo zapewne przybędzie do domu wuj, a mój brat by przyjąć cię pod swoją opiekę - zostaniesz jego paziem. Gdy będziesz sprawował tę funkcję, miej w sercu spokój i uszanowanie dla słów starca. Pochodzisz wszak z możnego rodu, który trwa nie od dzisiaj, nie splam więc dobrego imienia swego ani swej rodziny. Synu, rówieśnicy twojego wieku, którzy tak jak ty zostaną paziami, giermkami, a później gdy Bóg łaskawy pozwoli - rycerzami króla, również przechodzą taką drogę. Będziesz musiał służyć rycerzowi jakbyś był niskiego stanu. W ciszy wypełniaj rozkazy, i wypełniaj je dobrze, a staniesz się prawym mężem, co wpisze się na karty historii. Będziesz dbał o uzbrojenie i wierzchowca rycerza, jak gdyby były twoje. Słuchaj cennych lekcji swojego pana, bowiem w nich często skryta będzie mądrość.
Gdy nadejdzie odpowiedni czas i uznany zostaniesz za gotowego, przybędzie pomazaniec Boży i dostaniesz pas oraz miecz. Wtedy zostaniesz uznany za rycerza, tak jak ja czy twój wuj. Gdy tak się stanie, tedy zwróć się do rodziny o pieniądz, ponieważ zbroja i koń nie są tanie. Wtedy od ciebie bezpośrednio zależeć będzie, synu, nazwisko, honor twój i herb rodu naszego. Życie rycerza do łatwych nie należy, pomimo tego co słyszałeś z opowieści piastunki. (...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:28, Smocza napisał:

/ciach/


O matko dzięki:D Nie spodziewałem się całej treści ale jest super. Tylko że trochę go uproszczą bo takie coś mogło by się mojej pani od historii wydać podejrzanie dobre.

Ale w ogóle to list jest doskonały. Ma takie określenia używane w tamtych czasach, ma też naturalną formę jakby rzeczywiście ktoś pisał go do syna:) po prostu rewelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 20:43, Buhahahahaha napisał:


Dziwne, mnie uczono (chyba XD), że ten główny pierwiastek jest tylo wartościowy ile mówią
w nazwie...\

Fosfor, który jest w tym przypadku pierwiastkiem centralnym jest V wartościowy zgodnie z tym co jest podane w nazwie (najlepiej to sprawdzić rysując wzór strukturalny). A wracając do fosforany (V) wapnia to wapień jak zauważyłeś jest II wartościowy, czyli bierzemy w nawias resztę kwasową -PO4 i piszemy za nią dwójkę, a wapń ma 3 atomy od kwasu H3PO4. Niby to nie ty prosiłeś o pomoc, ale jak nie łapiesz to mam nadzieję że wytłumaczyłem mniej więcej o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o List z niemca poziom podstawowy, zawierać ma :
Przywitanie
- dziękujesz za list i zdjęcie
- opowiedzenie o najbliższych (tata ma firme, mama pielęgniarka, rodzeństwo(2 braci i siostra ) chodzą do skzoły
- własne plany na wakacje i pytam o jej plany
- wyrażasz chęć na nadchodzące spotkanie i poznanie jej rodziny

Proszę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to może znajdzie się jakaś osoba, która "dziady" ma w małym palcu :p..Więc tak: Dostałem 3 tematy, i każdy z nich musze opracować, dodam że z polskiego orłem nie jestem, i ksiązki nie przeczytałem ( wiem, jestem śmierdzącym leniem... ale nawet gdybym ją przeczytał, dam sobie palca uciąć, że miałbym problemy, ze zrobieniem tego)

Temat: Postawa młodzieży według cara na przykładzie III części Dziadów:

I
1.Rządy Nowosilcowa w kraju
II
1.Młodzież z celi Konrada
a)przyczyny oskarżenia 
b)plan obrony podany przez Tomasza
c)chwila załamań
d)solidarność wobec kolegów pełna poświęcenia utraciła wiarę w Boga nie pozbawiona tzw. wisielczego humoru 
2.Opowieść Jana Sobolewskiego o studentach ze Rzmudzi 
a)nieugięci (np. postawa Janczewskiego)
b)mężni (np. postawa Wasilewskiego)
3.Tragiczna historia Cichowskiego
4.Sprawa Rollinsona
III
1.Wsnioski


Temat: Sąd o Narodzie Polskim w świetle Salonu Warszawskiego:

I
1.Postawa młodzieży wobec cara
II
1.Salon warszawski-parada Polski oficjalnej (Szambelan, Camierjunker, artyrtokracja, wyżsi oficerowie i urzędnicy, literaci)
2.Bal u senatora Nowosilcowa
a)polacy gorliwie dosługujący się łaski senatorskiej (np. Doktor, Pelikan)
b) prawdziwi patrioci (np. Justyn Pol, Wysocki)
3.Charakterystyka Nowosilcowa i jego zauszników
III
1.Wnioski

Temat: Wielka Improwizacja wyrazem uczuć patriotycznych Konrada:

I
1.Dwie pierwsze improwizacje Konrada (pieśń zemsty oraz wizja przyszłości narodu)
II
1.Charakterystyka wielkiej improwizacji
a)dumna deklaracja indywidualisty
b)twórca poezji (Konrad) mierzy się z twórcą świata, z Bogiem
c)wiara Konrada we własną siłę wewnętrzną
d)chęć Konrada przewyższenia Boga w dziele tworzenia
e)potrzeba tyrańskiej wiedzy dla Konrada
f)pytania Konrada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno zadanie z chemii i nie mogę się z nim uporać.

" Do roztworu elektrolitu dolano wody i ogrzano. czy stopień dysocjacji 1. wzrósł 2. zmalał 3. nie uległ zmianie 4. wzrósł lub zmalał." To całe zadanie ale jeszcze miałbym prośbę żeby ktoś odpowiadający pokrótce wytłumaczył mi dlaczego tak się dzieje. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że będę mógł liczyc na szybką pomoc z równania.
"Jaś kupił haczyki w sklepie wędkarskim.Duży haczyk był o 7 gr droższy od małego.Za 8 dużych haczyków i 6 małych zapłacił 3,50 zł.Ile kosztował duży haczyk ,a ile mały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 18:54, Bartex69 napisał:

Mam nadzieję,że będę mógł liczyc na szybką pomoc z równania.
"Jaś kupił haczyki w sklepie wędkarskim.Duży haczyk był o 7 gr droższy od małego.Za 8
dużych haczyków i 6 małych zapłacił 3,50 zł.Ile kosztował duży haczyk ,a ile mały?

duży haczyk-x
mały haczyk-y

y+7=x
8x+6y=350

I teraz z tego oszałamiającego układu równań mamy:
8y + 56 + 6y=350 (podstawiam z pierwszego równania do drugiego)
czyli 14y= 294
czyli y=21
x=28

Duży haczyk kosztuje 28 groszy, mały 21 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 18:59, Erton napisał:

duży haczyk-x
mały haczyk-y

y+7=x
8x+6y=350

I teraz z tego oszałamiającego układu równań mamy:
8y + 56 + 6y=350 (podstawiam z pierwszego równania do drugiego)
czyli 14y= 294
czyli y=21
x=28

Duży haczyk kosztuje 28 groszy, mały 21 groszy.

WoW! Widzę,że naprawdę jesteś dobry z matmy ! Dzięki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Edit już minął ,ale możesz no mi jeszcze powiedziec :
"Zegar z kukułką waży 5,5kg.Kukułka jest o 5kg lżejsza od zegara.Ile waży zegar ,a ile kukułka?"
Kompletnie nie kapuje zastosowań znaków x ,w jakich sytuacjach :/ Możesz mi to opisac? Ofc. Jeśli możesz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 19:21, Bartex69 napisał:

Edit już minął ,ale możesz no mi jeszcze powiedziec :
"Zegar z kukułką waży 5,5kg.Kukułka jest o 5kg lżejsza od zegara.Ile waży zegar ,a ile
kukułka?"
Kompletnie nie kapuje zastosowań znaków x ,w jakich sytuacjach :/ Możesz mi to opisac?
Ofc. Jeśli możesz ;p

x- zegar
y-kukułka

x+y=5,5
x=y+5

I znowu podstawiam i wychodzi
y+5+y=5,5
czyli
2y=0,5
y=0,25

Ogólnie to jak masz 2 rzeczy/osoby czy cokolwiek to oznaczasz je przez x i y, po czym z każdej informacji tworzysz jeden układ równań
Zegar z kukułka ważą 5.5, czyli Zegar + kukułka = 5.5, więc skoro zegar to x,a kukułka to y, to masz x+y=5.5
Drugie równanie tak samo, a wyliczać równania z dwiema niewiadomymi już chyba umiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować