Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2010 o 21:38, Erton napisał:

Znowu sobie trzeba zrobić zgrabne kółeczko. Zakładam, że chodziło Ci o punkt B a nie
V :)


I tu mnie masz :)

Wielkie dzięki za rozwiązania, chodź swoją drogą z 2 sam sobie poradziłem jedynie wynik mi się nie zgadzał więc musiałem się upewnić. Jeszcze raz dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Pilnie potrzebuję pomocy! Na lekcje języka angielskiego potrzebuje około 20 zdań (mniej więcej 150 słów) w których zawrę parę argumentów nt. "Dlaczego wśród młodzieży polskie tańce ludowe nie są popularne?". Forma? Luźne zdania, w których będą jasno wymienione powody tego braku popularności. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 15:15, Harrolfo napisał:

No to napisz chociaż po polsku, bo nikt Ci całego zadania nie zrobi :/

No tylko mam problem, bo nie wiem także jakie mogą być argumenty do tego zadania. Najpierw prosiłbym o pomoc w uargumentowaniu tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przykład: mlodzież uważa takie tance za staromodne i obciachowe, wolą hip-hop/rock/disco, nie podoba im się tamta muzyka, nie podobają się wykorzystywane instrumenty, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muszę na polski zrobić galerię bohaterów romantycznych (?) Może być miłość człeka do człowieka, człowieka do ojczyzny itt. Ma być tego 5. Mam już: Mały Książe do Róży, Remeo do Julii, Tadeusz do tej Zosi, czy jak jej tam było i się zaciąłem. Nie mam już pomysłów. Niby tego w cholere, ale zawsze jak trzeba to wszystko ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 16:45, Markush napisał:

muszę na polski zrobić galerię bohaterów romantycznych (?) Może być miłość człeka do
człowieka, człowieka do ojczyzny itt. Ma być tego 5. Mam już: Mały Książe do Róży, Remeo
do Julii, Tadeusz do tej Zosi, czy jak jej tam było i się zaciąłem. Nie mam już pomysłów.
Niby tego w cholere, ale zawsze jak trzeba to wszystko ucieka.


A miłość Tristana do Izoldy, albo Jagienki do Zbyszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 16:45, Markush napisał:

muszę na polski zrobić galerię bohaterów romantycznych (?) Może być miłość człeka do
człowieka, człowieka do ojczyzny itt. Ma być tego 5. Mam już: Mały Książe do Róży, Remeo
do Julii, Tadeusz do tej Zosi, czy jak jej tam było i się zaciąłem. Nie mam już pomysłów.
Niby tego w cholere, ale zawsze jak trzeba to wszystko ucieka.

Chłopie cały romantyzm czyli wszystko co Słowackiego i Mickiewicza- same emosy. Kordian- do kobiety i do kraju, Ten z dziadów to samo, Konrad Wallenrod to samo, Cierpienia młodego Wertera wszystko romantyzm.
Ew treny Kochanowskiego oj jest tego w cholere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:41, Daelor napisał:

od kiedy Romeo i Julia, Treny albo historia Tristana i Izoldy to romantyzm?

A kto powiedział, że ma być romantyzm? Markush napisał ''bohaterowie romantyczni'', a skoro podał Romea i Julię to wywnioskowałam, że chodzi o bohaterów w ogóle (tych co to w historie miłosne wpleceni byli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na polskim przez ''bohaterów romantycznych'' rozumie się raczej, że pochodzili z romantyzmu, a nie, że mieli romantyczne uniesienia. no ale on lepiej wie, czego mu trzeba.
to tak, jakby prosił o listę erotyków, a dostałby "Gorące wargi 4" i "Głębokie gardło".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:41, Daelor napisał:

od kiedy Romeo i Julia, Treny albo historia Tristana i Izoldy to romantyzm?

A widzisz, że napisałem to wszystko romantyzm po wyliczeniu kilku postaci, a następnie dodałem EW czyli ewentualnie Kochanowski bo domyślam się, że nikt nie jest głupi i wie kiedy żył Kochanowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 19:05, Daelor napisał:

na polskim przez ''bohaterów romantycznych'' rozumie się raczej, że pochodzili z romantyzmu,

Dlategoż tam taki znak zapytania w nawiasie jest, bo nie wiedziałem jak to inaczej nazwać.
No, mimo wszystko dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi to ktos "przerobic" na poprwany angielski "(tzn. poprawic):
In future, I want pass a high school test and go to good seconadary school. After I will be a student and study In university In Wrocław. My dream specialization is physics. I will learn it for five or six year and I will find good job. I will get promotion In my Job and when I have much money. After I will visit two countries – Norway and Holand. I won’t have children

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matematycy, mam dla was coś takiego:
Rozwiąż nierówność: [-0,5x+1]<3 (ma być mniejsze bądź równe), gdzie [a] - oznacza największą liczbę całkowitą, nie większą niż a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 17:21, Islanzi napisał:

Matematycy, mam dla was coś takiego:
Rozwiąż nierówność: [-0,5x+1]<3 (ma być mniejsze bądź równe), gdzie [a] - oznacza
największą liczbę całkowitą, nie większą niż a.


po 1, przekładając na "chłopski rozum", [a] oznacza, że ucinamy z naszej liczby wszystko po przecinku :-)
po 2 większy lub równy w "komputerowej" matematyce oznaczamy ">="

Jeżeli wstawimy jakąkolwiek liczbę >=0 za x, to otrzymamy wyrażenie prawdziwe (możesz sobie kilka podstawić i wszystkie wyjdą <3, a potem to nawet ujemne :-)

dla x=-1 mamy [1,5]<=3 czyli 1<=3
dla x=-2 mamy [2]<=3 czyli 2<=3
dla x=-3 mamy [2,5]<=3 czyli 2<=3
dla x=-4 mamy [3]<=3 czyli 3<=3
dla x=-5 mamy [3,5]<=3 czyli 3<=3
dla x=-5,5 mamy [3,75]<=3 czyli 3<=3
dla x=-6 dostajemy [4]<=3 czyli 4<=3, co już jest bzdurą :-)

A więc wniosek prosty - równanie jest prawdziwe dla x należącego do zbioru od -6 (ale bez tej liczby) do nieskończoności. co w języku matematycznym zapiszemy jako "x należy do (-6 , niesk.)"

edit: Tak teraz pomyślałem, ze to rozwiązanie matematycznie to jest trochę kiepskie, ale będzie świadczyć o tym, że myślisz :-). A tak btw to jest jaki poziom (gimnazjum, liceum czy studia matematyczne? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 18:29, gogowitczak napisał:

edit: Tak teraz pomyślałem, ze to rozwiązanie matematycznie to jest trochę kiepskie,
ale będzie świadczyć o tym, że myślisz :-). A tak btw to jest jaki poziom (gimnazjum,
liceum czy studia matematyczne? :-)

Liceum. Dobra, rozumiem, ale nie ma jakiegoś właśnie rozwiązania bardziej matematycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 18:58, Islanzi napisał:

Liceum. Dobra, rozumiem, ale nie ma jakiegoś właśnie rozwiązania bardziej matematycznego?


Jest - narysować wykres funkcji y=[-0,5x+1].
Wyjdzie coś w rodzaju schodów. A potem pozostaje tylko sprawdzić, które z jej elementów są mniejsze od 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 17:21, Islanzi napisał:

Matematycy, mam dla was coś takiego:
Rozwiąż nierówność: [-0,5x+1]<3 (ma być mniejsze bądź równe), gdzie [a] - oznacza
największą liczbę całkowitą, nie większą niż a.

Moim zdaniem po pierwsze, skoro 1 nie wpływa znacząco na nasz nawias, to można sobie odjąć stronami 1. Czyli [-0,5x]<=2. A teraz korzystając z własności nawiasu [a] możemy stwierdzić, że nierówność tę spełniają wszystkie takie liczby z nawiasu, które są ostro mniejsze niż 3 (bo wtedy ich, to się ten nawias nazywa cecha liczby, wtedy ich cecha niejako musi "zjechać" do 2). Więc, zapisując to pr0 matematycznie (nawet jak masz ochotę, możesz kwantyfikatorów użyć, to już będzie megalans) jest to zbiór tych x, dla których -0,5x<3. Oczywiście tu już ostro mniejsze. Czyli zamieniamy znaki i dostajemy x>-6. Oczywiście pomysł kolegi wyżej z wykresem też jest dobry, tylko że jak będzie jakieś gorsze równanie, to może być ciężko narysować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować