Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Ja pier*olę, jak ja nie lubię takich zadań :)

Zad3?
No to klasycznie:

x-wiek brata
y-wiek siostry

y+3=x
I teraz się zaczynają schody :)
Z tego drugiego długiego zdania wynika, że chodzi o sytuację sprzed 3 lat. Czyli
x= 2(y-3)

Mamy układ równań, który sobie teraz zgrabnie rozwiązujemy
y+3= 2y-6
y=9
Zatem x= 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie chyba łatwe zadanie, ale wstyd się przyznać - nie potrafię tego zrobić...
Do rzeczy:
Mam napisać program, który zdecyduje, czy równanie kwadratowe:
Ma dwa rozwiązania (mam zrobione)
Ma jedno rozwiązanie (mam zrobione)
Nie ma rozwiązań (mam zrobione)
Ma nieskończenie wiele rozwiązań - i tu mam problem...
Równanie ma postać Ax^2 + Bx + C =0 . Te trzy pierwsze zrobiłem deltą. Ale noe wiem jak zrobić to czwarte...Kombinowałem z samymi zerami za A, B i C, ale jest konflikt z deltą, bo też wychodzi 0...
Pomóżcie, my friends :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2010 o 13:58, Harrolfo napisał:

Pomóżcie, my friends :)

A czy równanie kwadratowe ma nieskończenie wiele rozwiązań ? Raczej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, ale treść zadania:
Napisz program, który rozwiązuje równanie kwadratowe postaci A*x2+B*x+C=0. Równanie takiej postaci może być spełnione dla
każdego x (nieskończenie wiele rozwiązań),
dwóch różnych x1 oraz x2,
dokładnie jednego x,
żadnego x (brak rozwiązań).

Program powinien wykrywać każdą z powyższych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2010 o 14:12, Harrolfo napisał:

żadnego x (brak rozwiązań).

Program powinien wykrywać każdą z powyższych sytuacji.

no to może o to chodzi co byś nie wpisał wyjdzie: Brak rozwiązań ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 14:12, Harrolfo napisał:

Też mi się tak wydaje, ale treść zadania:
Napisz program, który rozwiązuje równanie kwadratowe postaci A*x2+B*x+C=0. Równanie
takiej postaci może być spełnione dla
każdego x (nieskończenie wiele rozwiązań),
dwóch różnych x1 oraz x2,
dokładnie jednego x,
żadnego x (brak rozwiązań).

Program powinien wykrywać każdą z powyższych sytuacji.

Pierwsza możliwość:
A != 0 - traktujesz to jako równanie kwadratowe i liczysz deltę.
Druga możliwość
A = 0 && B!= 0 - równanie liniowe. Ma dokładnie jedno rozwiązanie.
Trzecia możliwość
A = 0 && B = 0
I tu masz dwa przypadki
C = 0 : nieskończenie wiele rozwiązań (0=0)
C != 0: brak rozwiązań (równanie sprzeczne)

Swoją drogą treść zadania jest niespójna. Piszą, że to równanie kwadratowe, a z tego, ze każą szukać sytuacji gdzie jest nieskończenie wiele rozwiązań, sugerują, ze trzeba rozważyć przypadek, że to nie jest równanie kwadratowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No czylio tak jak myślałem - jedyna opcja to if(A==0&&B==0&&C==0) cout << "Nieskonczenie wiele rozwiazan" << endl;
Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja matematycznych problemów,wystarczą wskazówki jak się do tego dobrać

Temat zadań:Postać iloczynowa funkcji kwadratowej:

1.Przekształć z postaci ogólnej do iloczynowej (to tylko do sprawdzenia)

y=〖2x〗^2-3x-2
a=2 b=-3 c=-2
delta=25
x1=3-5/4=-1/4=-1/2
x2=3+5/2
rozwiązanie - y=2(x+1/2)(x-2)

2.Znajdź równanie osi symetrii paraboli oraz współrzędne jej wierzchołka
y=-2(x+3)(x-4)
3.Znajdź punkty przecięcia paraboli z osiami układu współrzędnych oraz wyznacz współrzędne jej wierzchołka.
y=-x(x+6)
y=(x-1)(x-5)
4.Wyznacz współczynniki b i c trójmianu kwadratowego y=x^2+bx+c o podanych pierwiastkach
1/3+7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:

x1=3-5/4=-1/4=-1/2

Domyślam się, że tutaj po prostu źle napisałeś, myśląc o -2/4.

Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:

x2=3+5/2

3+5/2 = 8/2 = 4

y = (x + 1/2)(x - 4)

Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:

2.Znajdź równanie osi symetrii paraboli oraz współrzędne jej wierzchołka

Wierzchołek ma współrzędne (p , q). Wzory(są w tablicach matematycznych):
p = - b / 2a
q = - delta / 4a
Osią symetrii będzie wartość p. Oś symetrii paraboli jest pionową linią o wzorze x = __ (konkretna liczba)

Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:

3.Znajdź punkty przecięcia paraboli z osiami układu współrzędnych oraz wyznacz współrzędne jej wierzchołka.

Punkty przecięcia = miejsca zerowe. Współrzędne wierzchołka - jak wyżej.

Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:

4.Wyznacz współczynniki b i c trójmianu kwadratowego y=x^2+bx+c o podanych pierwiastkach
1/3+7

Jeśli miało być 1/3 i 7, to są one miejscami zerowymi(pierwiastek funkcji to inaczej jej miejsce zerowe). Czyli najpierw zapisujemy funkcję w postaci iloczynowej:
y = (x - 1/3)(x - 7)
a później mnożymy nawiasy przez siebie i dostajemy postać ogólną(ax^2 + bx + c). W tym konkretnym przypadku akurat wiemy, że a = 1 (bo mamy x^2 bez żadnej liczby przy nim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:

Kolejna porcja matematycznych problemów,wystarczą wskazówki jak się do tego dobrać

Temat zadań:Postać iloczynowa funkcji kwadratowej:

1.Przekształć z postaci ogólnej do iloczynowej (to tylko do sprawdzenia)

y=〖2x〗^2-3x-2
a=2 b=-3 c=-2
delta=25
x1=3-5/4=-1/4=-1/2
x2=3+5/2
rozwiązanie - y=2(x+1/2)(x-2)

2.Znajdź równanie osi symetrii paraboli oraz współrzędne jej wierzchołka
y=-2(x+3)(x-4)

Możesz to zrobić mozolnie licząc ten wierzchołek ze wzorów (współrzędna x= -b/2a ,a y=-delta/4a czy coś w tym guście) najpierw oczywiście mnożąc wszystko, albo możesz być przekozakiem :) Wtedy skoro miejsca zerowe to -3 i 4, to wierzchołek musi się znajdować w połowie między nimi (no bo tak wynika z oczywistego wniosku z rysunku, że wierzchołek jest w połowie odległości między miejscami zerowymi) czyli (-3+4)/2=1/2. I teraz pod x podstawiasz 1/2 i wychodzi Ci współrzędna y wierzchołka

Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:

3.Znajdź punkty przecięcia paraboli z osiami układu współrzędnych oraz wyznacz współrzędne
jej wierzchołka.
y=-x(x+6)

Tak samo szukasz współrzędne wierzchołka (xw= (0+6)/2=3 i podstawiasz pod x). Przecięcie z osią y to po prostu podstawienie 0 pod x

Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:

y=(x-1)(x-5)

Analogicznie

Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:

4.Wyznacz współczynniki b i c trójmianu kwadratowego y=x^2+bx+c o podanych pierwiastkach
1/3+7

Skoro przy x^2 jest współczynnik 1, to robisz (x-1/3)(x-7), mnożysz i porównujesz

Dnia 11.05.2010 o 19:54, Darnok_Rukia napisał:



A skubany post wyżej szybciej odpisał. Na pohybel mu!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Świat Szmat" - nazwa audentyczna zauważona przeze mnie gdześ, chyba, w Kazimierzu. :)
"Guziczek" - nazwa którą tradycyjnie wpisuje się w biznesplanie na PP, który opisuje działalność związaną w jakikolwiek sposób z ubraniami.
"hEjdż-en-Em" - jakoś tak mi się skojarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś pomoże mi przy rozwiązaniu tych zadań bardzo bym prosił jesli to mozliwe przeslac odpowiedzi na mail bej97@o2.pl

20100512174030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie czy jakiś błędów nie ma, bardzo was proszę :)

David Gilmour was born on 6th March 1946 in Cambridge. His father, Douglas Gilmour was a biology lecturer at the Iniversity of Cambridge, and his mother, Sylvia was a teacher.
Gilmour attended The Perse School in Cambridge where he met Syd Barett(future Pink Floyd''s guitarist) and Roger Waters(future Pink Floyd''s bassist) who attended diferent school at the same street.
Later in 1962 David started playing in the "Joker''s Wild" band, but after four years he left and went busking around Spain and France with his friends. They weren''t successful, living a hand-to-mouth exsistence.
In 1967 they returned to England by van with stolen fuel.

In late 1967 Nick Mason(Pink Floyd''s drummer) asked Gilmour if he was interested in joining Pink Floyd, which he did in 1968. At the beggining he was just a support guitarist, playing when Syd Barret was unable to take part in Pink Floyd''s live concerts(brcause of drugs).
When Barett left the group David Gilmour became lead guitarist of Pink Floyd. Pink Floyd wasn''s well known band until 1973, when they''ve released "The Dark Side of the Moon" which became one of the best-selling albums ever with 45 millions copies sold.(outstripped only by Michael Jackson''s "Thriller" and AC/DC''s "Back in Black)
Later they''ve released more succesful albums like "Animals", "Wish You Were Here" and "The Wall" After recording their next album "The Final Cut", Roger Waters left the band. In 80''s David concerted with the rest of Pink Floyd''s musicians, and in 1994 they''ve released Pink FLoyd''s last album "The Division Bell", which was succeeded by "PULSE" tour.
David was married twice, and in both relationships he hed four children. He''s associated with many charity organisations.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanko z chemii, całkiem proste ale potrzebuję dobrze dobranych współcznynników a zawsze miałem troche z tym problem a są one niezbędne w tym zadaniu.

Do celów przemysłowych etanol otrzymuje się w reakcji przyłączenia wody do etenu. Oblicz masę alkoholu, który powstał z 56m3 etenu (warunki normalne). Zakładając 100% wydajności.

Napisałem tąreakcję przyłączenia wody do etenu.

C2H4 + H2O ------> C2H5OH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się dowiedziałem że mam jutro sprawdzian ze słowotwórstwa i mam taką prośbę: mógłby mi ktoś wytłumaczyć na przykładzie jak odmienić fleksyjnie i słowotwórczo jakiś wyraz? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem temat do zrealizowania: Głupota w dziejach Polski. Niestety nie wiem o czym mógłbym napisać. Jako przykład (nie do zrealizowania) pani podała: sprowadzenie Krzyżaków w 1228r. przez Konrada Mazowieckiego do Polski (chyba wszyscy wiemy, ile później musieliśmy się z nimi męczyć ;]). Dlatego proszę o pomoc, gdyż nie mogę znaleźć innych przykładów głupoty.

Z góry dziękuje. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyklad sprowadzenia Krzyzakow do Polski jest ciekawym... przykladem naiwnosci ;) W sumie dobry przyklad. Oprocz tego jeszcze elekcje krolow Polski, Stanislaw August Poniatowski i jego stosunki z Katarzyna Wielka, rzady PiS, IV RP, Sarmaci, rasizm, ksenofobia, Kosciol Katolicki i duchowni oraz jego wplyw na ludnosc swiecka, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować