Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Mam taki problem z angielskim. Otóż muszę dobrać by/in/at do dwóch przykładów: "a loss of words" oraz "good working order". Myślałem że to powinno być tak "in good working order" oraz "in a loss of words" ale nie jestem pewny. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest to dobrze? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zna ktoś jakiejś strony z życiorysami sportowców? Potrzebne mi życiorysy Artura Partyki i Szymona Ziółkowskiego. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomógłby mi ktoś uzupełnić te puste pola "____" w odpowiednie słowa?


1) Complete the sentenses with I''ll or I''m going to.

a) No! Don''t worry about money. ___________ pay this time.
b) I''m pregnant and __________ have a baby next summer
c) I can''t go out tonight because ____________ wash my hair.

2) (A) Are there any latters for me?
(B) Just a second. _________ have a look.
3) (A) I''m hungry
(B) OK then, ___________ make some toast.


~2 ) Complete the dialogues with the correct from of the verbs in brackets

Przykład - What __did___ you __dream___ (dream) about last night?

a) I _____________ (run) along dark road and I __________ (be) very frightened. Then, the next thing I knew, I ___________ (fly) !

b) A _______ you often ___________ (dream) ?

Yes. I _________ (have) dreams all the time - every night!

c) A __________ you __________ (do) anything tommorow?

No, why?
I _______________ (have) a party. ___________ you ________ (want) to come?

d) Boys! What ___________ you ____________ (do) ?

Sorry, sir. We _____________ (practise) for the athletics tommorow.
Not in the classroom.


//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 16:27, Pile napisał:

Witam. Jak podzielić odcinek w stosunku 3:5?

Podzielić go na 8 części i odmierzyć, ile trzeba?? Rozumiem, że chodzi o dzielenie z użyciem linijki i cyrkla?? No to jeśli wiesz, jak dzielić na 2 części (a chyba wiesz, rysujesz cyrklem okręgi o środkach na końcach odcinak o promieniu większym niż połowa odcinka, i łączysz miejsca gdzie się przetną), potem każdy z mniejszych znowu na 2 i jeszcze raz i dostajesz 8 części, wybierasz sobie pierwsze 3 i tyle. Chyba, że nie o to chodzi albo ja czegoś rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłby się ktoś uprzejmy i przetłumaczył mi krótką recenzję na język niemiecki?

"Christiane Kerner żyje ze swoimi dziećmi: Alenem Kernerem i Ariane Kerner w NRD, w którym funkcjonuje jako zagorzała komunistka. Na krótko przed upadkiem NRD Christiane ma zawał i zapada w śpiączkę. Gdy Christiane śpi, jej dzieci zaraz po upadku NRD przyzwyczajają się do nowego ustroju i zmieniają wszystko w domu – wyrzucają stare meble lub pamiątki po NRD. Gdy Christiane wychodzi ze śpiączki, nie może się dowiedzieć o upadku NRD. Od wtedy Alex stara się utrzymać w domu iluzję starego NRD.

"Good Bye, Lenin!" jest refleksją nad smutnym losem komunistycznych idealistów, którzy polegli w walce z rzeczywistością. Film porusza się też w tematach miłości, szczerości czy samotności, w żadnym jednak nie zagłębia się bardziej. Natomiast nastrój-: raz wesoły, a raz smutny – potrafi do siebie przyciągnąć.

Film ten wprawił mnie w ogromne zdumienie z kilku powodów: po pierwsze – został zrealizowany bez zbędnych efektów specjalnych. Efekt pracy Wolfganga Beckera jest dla mnie iście wybitny – już dawno nie widziałam tak prostego, wciągającego widza filmu, na którym krew nie leje się strumieniami.

Film nie tylko bawi, ale i wzrusza, gdyż jest przede wszystkim ciepła opowieść o tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla osoby, którą szanujemy i kochamy. Gorąco polecam."

Z góry dziękuję :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BŁAGAM O POMOC! Od tego zależy przyszłość moja i mojego kolegi w przejściu do następnej klasy! Mamy rozwiązać w domu te zadania żeby przejść, ale za nic nie możemy ruszyć numerku 3.... :/ proszę o szybką pomoc! :*

20100530211504

20100530211511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Algorytm sprawdzający czy wczytane słowo jest Palindrom`mem, ale wolałbym żeby mi ktoś gotowy kod programy w pascalu napisał bo mniej więcej wiem jak algorytm powinien wyglądać, ale za bardzo nie ogarniam nie których funkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 21:15, Miszczek napisał:

BŁAGAM O POMOC! Od tego zależy przyszłość moja i mojego kolegi w przejściu do następnej
klasy! Mamy rozwiązać w domu te zadania żeby przejść, ale za nic nie możemy ruszyć numerku
3.... :/ proszę o szybką pomoc! :*

(wybaczcie za nazwe zdjec, ale jest goraco)
No Chemia poprawiona, baardzo bym prosil o matme teraz - z tamtym sobie poradzielm, ale tutaj nic a nic nie moge zadan rozwiazac, bo jak nie rozwiaz to nie przejde do nastepnej klasy. Blagam o pomoc koledzy!!

1) Napisz wzór funkcji kwadratowej, wiedząc że wierzchołek paraboli będący jej wykresem jest początek ukł. współrzędnych oraz, że wykres fkcji przechodzi przez eden z podanych pktów:
A=(1,-1)
i
A=(-2,4)

2) Narysuj wykres fkcji i podaj własnoć poniższej fkcji:
f(x)={x^2 dla x<lub rownego 0
-x dla x>0

3)Dana jest fkcja określona wzorem f(x)=-3/2x^2 , napisz wzór fkcji, którą otrzymasz poprzez przesunięcie wykresu fkcji o:
3 jednostki w lewo wzgle, osi OX
1 jednostke do gory wzgledem osi OY
3 jednostki w lewo wzgl, OX i 2 jesdnostki do gory OY

4) Wykres fkcji f(x)=-2x przesunieto tak, ze otrzym. parabole o wierzcholku A. Zapisz wzor fkcji ktorj wykresem jest ta parabola, jesli A=(0,3)

5) Napisz przekład wzoru trójmianu kwadratowego, którego wartość wynosi 0 dla podanych liczb: 1 i 3

6) Wyznacz przedziały monotoniczności fkcji danych poniższymi wzorami:
f(x)=x^2+4x+6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja tam nie będę rozwiązywał ( mam wakacje, nie chcę mi się ), lecz napisze jak to rozwiązac

Dnia 31.05.2010 o 19:52, Miszczek napisał:

1) Napisz wzór funkcji kwadratowej, wiedząc że wierzchołek paraboli będący jej wykresem
jest początek ukł. współrzędnych oraz, że wykres fkcji przechodzi przez eden z podanych
pktów:
A=(1,-1)
i
A=(-2,4)


Ogólny wzór funkcji kwadratowej to y=ax^2+bx+c masz podane 3 punkty A (0;0) B (1;-1) C (-2;4). Po prostu rozwiąż układ 3 równań z 3 niewiadomymi.

Dnia 31.05.2010 o 19:52, Miszczek napisał:

2) Narysuj wykres fkcji i podaj własnoć poniższej fkcji:
f(x)={x^2 dla x<lub rownego 0
-x dla x>0


To już sorry, ale rysowanie wykresów, to każdy powinien umieć, to jest banał. Jak nie wiesz jak to zrobić to po prostu zrób tabelkę i narysuj te dane z tabelki. Pamiętaj że funkcjaj y=x^2 jest tylko dla x <= 0

Dnia 31.05.2010 o 19:52, Miszczek napisał:

3)Dana jest fkcja określona wzorem f(x)=-3/2x^2 , napisz wzór fkcji, którą otrzymasz
poprzez przesunięcie wykresu fkcji o:
3 jednostki w lewo wzgle, osi OX
1 jednostke do gory wzgledem osi OY
3 jednostki w lewo wzgl, OX i 2 jesdnostki do gory OY


To już ci całość zrobię. f(x) = (-3/2)x^2 ---> (3/2)x^2 ----> (3/2)x^2 + 1 ----> (9/2)x^2 + 3

Dnia 31.05.2010 o 19:52, Miszczek napisał:

4) Wykres fkcji f(x)=-2x przesunieto tak, ze otrzym. parabole o wierzcholku A. Zapisz
wzor fkcji ktorj wykresem jest ta parabola, jesli A=(0,3)


Ok. Wierzchołek tej podstawowej funkcji masz w pkt (0;0). Wiadomo, że ta nowa fukcja ma pkt (0;3), no więc ta funkcja została po prostu przesunięta o wektor [0;3], czyli nowa funkcja ma wzór: y=-2x + 3

Dnia 31.05.2010 o 19:52, Miszczek napisał:

5) Napisz przekład wzoru trójmianu kwadratowego, którego wartość wynosi 0 dla podanych
liczb: 1 i 3


y=(x-1)(x-3) ( tak to jest odpowiedź )

Dnia 31.05.2010 o 19:52, Miszczek napisał:

6) Wyznacz przedziały monotoniczności fkcji danych poniższymi wzorami:
f(x)=x^2+4x+6


Narysuj sobie ten wykres i odpowiedz sobie na pytanie, dla jakich iksów funkcja rośnie, a dla jakich maleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy, coś źle robię, tak mnie głowa nawala, zapomniałem całkiem już te gimnazjum ;/
Beznadziejne pytania, wiem że łatwizna (w sumie nie wiem), ale jak możecie to trzy zadania: (Chemia)

1. Oblicz stężenie % substancji otrzymanej przez rozpuszczenie 50g NaOH w 170g wody.
2. Do 500cm3 wody dolano 250cm3 roztworu kwasu siarkowego VI o stężeniu 0,015 mol/dm3. Oblicz stężenie molowe bez uzyskanego roztworu.
3.Zmierzono 40g 30% roztworu ze 150g 12% roztworu soli kuchennej. Oblicz stężenie % otrzymanego roztworu.


Kurde przedmioty ścisłe to moja pięta achillesowa. Kto mi pomorze (z zadaniami), dla tego... wielkie dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>1. Oblicz stężenie % substancji otrzymanej przez rozpuszczenie 50g NaOH w 170g wody.

50/(50+170)*100% = 23%

Dnia 31.05.2010 o 22:06, Kaucz napisał:

2. Do 500cm3 wody dolano 250cm3 roztworu kwasu siarkowego VI o stężeniu 0,015 mol/dm3.
Oblicz stężenie molowe bez uzyskanego roztworu.
3.Zmierzono 40g 30% roztworu ze 150g 12% roztworu soli kuchennej. Oblicz stężenie % otrzymanego
roztworu.

(0.3*40+0.12*150)/(40+150)*100% = 30/190*100% = 16%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie! Mam nadzieję, że w środę jakoś to pójdzie. ;D
A możesz mi jeszcze doradzić co i jak z ym pierwszym zadaniem? Bo nie wiem jak ten układ zrobić. I w tym drugim to musze dwie tabelki zrobic, dac jakies liczby zgodne z zalozeniami i na jednym wykresie to dac, tak? I co pozniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować