Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2010 o 23:16, Miszczek napisał:

Dziękuję serdecznie! Mam nadzieję, że w środę jakoś to pójdzie. ;D
A możesz mi jeszcze doradzić co i jak z ym pierwszym zadaniem? Bo nie wiem jak ten układ
zrobić.


Ech... ;)
Masz wzór ogólny funkcji kwadratowej: y=ax^2+bx+c i podane punkty. Po prostu stawiasz te punkty do tego wzoru, więc wychodzi coś takiego:
1.( A(0;0) ) 0=0+0+c ( czyli c=0 )
2. ( B(1;-1) ) -1=a +b ( czyli a = -1 - b
3. ( C(-2;4) ) 4=4a - 2b
4 = 4( -1 - b ) -2b
4 = -4 -4b -2b
b = -4/3
a = -7/3
Odpowiedź: y=(-7/3)x^2 - 4/3

Dnia 31.05.2010 o 23:16, Miszczek napisał:

I w tym drugim to musze dwie tabelki zrobic, dac jakies liczby zgodne z zalozeniami
i na jednym wykresie to dac, tak? I co pozniej?


No tak. A póxniej to musisz opisać ta funkcję, czyli:
1. Monotniczność
2. Miejsca zerowe
3. Parzystość, nieparzystość ( jeszcze coś chyba tam jest ale nie pamiętam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Help!
Mam problem z jednym zadaniem, mianowicie :

Oblicz długości boków trójkąta prostokątnego, jeśli jego obwód wynosi 24 cm, a pole 24 cm2.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś to przetłumaczyć, potrzebne na zaraz.

Większość symboli Bożego Narodzenia ma swoje źródło w wierzeniach pogańskich[1][2]. Choinka od wieków była podczas przeróżnych świąt obwieszana świecidełkami. Ostrokrzew służył Celtom do obłaskawiania chochlików, a jemioła do praktyk okultystycznych. Również wyznawcy Mitry i osoby obchodzące rzymskie Saturnalia obdarowywały się prezentami.
W Polsce w większości rodzin jest obchodzone jako święto gromadzące wielu krewnych. Typowymi atrybutami są:
opłatek
kolędy
choinka, a często i szopka bożonarodzeniowa
prezenty
postać obdarowująca dzieci i dorosłych prezentami: zazwyczaj rolę te pełni fikcyjny Święty Mikołaj (którego pierwowzorem była jednak autentyczna postać), ale w zależności od regionu może być to: Dzieciątko (Górny Śląsk), Aniołek (Galicja) lub Gwiazdor (Wielkopolska, Kujawy, Pomorze). Wśród Polaków na Kresach Wschodnich może być to także Dziadek Mróz.
(pierwsza) gwiazdka
karp
makówki
barszcz z uszkami.
pierogi z grzybami
piernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić auto prezentacje, ale jakoś nie mam głowy do tego co by dać za podkład może zacznijmy od wstępu :P I w trakcie tworzenia bedzie mi coś wpadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Układ trzech równań z trzema niewiadomymi:

a*b / 2 = 24 (pole - w trójkącie prostokątnym przyprostokątne są jednocześnie wysokościami)
a+b+c = 24 (chyba nie trzeba tłumaczyć ;) )
a^2 + b^2 = c^2 (twierdzenie Pitagorasa)

Przeciwprostokątną jest oczywiście bok c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra srał pies otwarcie, teraz potrzebuję czegoś na: rozpoczęcie szkoły, komunia, gimnazjum, bierzmowanie, koniec szkoły. Wolałbym, żeby były zagraniczne chociaż jak spasuje jakiś polski kawałek to też nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdać na ocenę bdb z j.p. na koniec roku nauczycielka poleciła mi napisać "coś, co ją zaciekawi". Forma, jak sama powiedziała, jest dowolna.
Moje pytanie jest takie: czy mogę napisać wypracowanie nie podchodzące stylem pod żadną konkretną formę wypowiedzi, mieszające elementy różnych form np. eseju (subiektywizm) i reportażu (śródtytuły, podtytuły)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 17:48, luq napisał:

Help!
Mam problem z jednym zadaniem, mianowicie :

Oblicz długości boków trójkąta prostokątnego, jeśli jego obwód wynosi 24 cm, a pole 24
cm2.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.


Trójkąt prostokątny, a oraz b to przyprostokątne, c to przeciwprostokątna (a.k.a. najdłuższy bok).

I rozwiązujemy układ równań:

a+b+c=24 //obwod trojkata
a^2+b^2=c^2 //twierdzenie pitagorasa
a*b/2 = 24 //pole trójkąta

Moze troche trudniejsze będze rozwiązanie tego, ale na pewno dasz sobie rade :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 20:56, SongoX napisał:

Czy może ktoś wie jak nazywa się najdroższe szkło na świecie? Wujek Google nie pomaga

http://www.infookno.pl/PRAWDOPODOBNIE_NAJPIEKNIEJSZE_I_NAJDROZSZE_OKNA_NA_SWIECIE._OKNA_OD_TIFFANYEGO.html

No cóż,tutaj jest tylko napisane o technice "confetti" -ale może ci się przydac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 10:43, Kardithron napisał:

/.../


Teoretycznie, jeśli napiszesz taki tekst - wszystko będzie ok (w końcu forma dowolna i ma być ciekawie, wg mnie pomysł na zmieszanie stylów jest bardzo ciekawy), ale jako że tu wciąż chodzi o szkołę - nie wiem czy warto ryzykować. Na Twoim miejscu odrzuciłbym ten pomysł lub - i to jest dobra myśl - zapytał jeszcze nauczycielkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem, muszę umieć obliczać pola równoległoboków i rombów, ale nie wiem jak...
Mógłby mi ktoś napisać jak obliczać te zadania. Nie chodzi mi o całe zadania, wystarczy mi jak obliczyć. Przynajmniej część. Byłbym zobowiązany, że się tak wyrażę. Z góry wielkie dzięki.

20100607201646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie dla społeczeństwa Polskiego miała działalność J.P II (Karola Wojtyły) oraz prymasa Stefana Wyszyńskiego. Czy była ograniczana przez władzę? Jeżeli tak to w jaki sposób.

Z góry thx bo nie wiem jak ugryźć ten temat ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś szybko wytłumaczyć metodą łopatologiczną logarytmy i funkcję wykładniczą, chociaż to drugie to już niekoniecznie. Jak jutro nie zaliczę testu to czeka mnie drugi komis z matmy, więc z góry dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc z angielskiego, jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż od tego mniej więcej zależy moja ocena na koniec roku. Babka powiedziała, że jak to zrobię, to mi da już spokój. Chodzi mi mianowicie o dwa zadanka, a właściwie o kilka zdań z dwóch zadanek, których nie kąsam ;p Oto one:

ZAD.1
Wstaw dokładnie JEDEN wyraz w lukę:

1. How much were you...................... for not stopping at the stop sign? (tu chyba trzeba wstawić wyrażenie zostać przyłapanym na, ale nie wiem jak to jest po angielsku tak żeby było z for)
2. Who was the exhibition organised .....................?
3. He''s the man ................... dog we found on the beach yesterday.
4. An eye ................. gave the detective a detailed account of the incident.

ZAD. 2
Uzupełnij dialogi:

1. A: ......................................................, Ann?
B: I''m trying to send a fax, but I can''t do it.

2. A: ............................................................?
B: David Copperfield was written by Charles Dickens.

3. A: John has been promoted to assistant editor.
B: I''m sorry - I ................................... you said.

4. A: Good morning, madam. What ........................... you?
B: Good morning, officer. I want to report a burglary.

5. A: ........................................... my bill, please?
B: Certainly, sir. Your bill is being prepared now.

To dla mnie bardzo ważne, liczę na waszą pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc: jutro mam ostatni sprawdzian z matmy, i musze go napisać minimum na dopa, inaczej czeka mnie komis... więc prosiłbym o pomoc, bardzo potrzebuje tych zadan.

1. Rozwiązaniem równania (x-7)(x^2-5)(x+24)=0 jest. ?

2. postacią iloczynową w(x)= -x^3-x^2+6x jest ?

3. w ciągu arytmetycznym a3=7 i a6=1 . oblicz róznice i drugi wyraz tego ciagu

4. rozwiaż rownanie x^3 -4x^2+2x-8=0

5.miedzy liczby -4,36 wstaw takie dwie liczby aby trzy pierwsze tworzyly ciag arytmetyczny, a trzy ostatnie geometryczny.

6. dwa pociagi towarowe wyjechaly z miast a i b oddalonych od siebie o 540km. Pociag jadacy z miasta a do miasta b wyjechal o godzine wczesniej niz pociag jadacy z miasta b do a i jechal z predkościa o 9km/h mniejsza. pociagi te minely sie w polowie drogi. Oblicz z jakimi predkosciami jechaly te pociagi.

^ - do kwadratu

ps: sa to niektore zadania z tego sprawdzianu ktory jutro będe mial, zdobyłem zdjecie tych zadan od klasy, ktore ow sprawdzian już pisały. Tylko jestem nogą z matematyki, i nie potrafie ich rozwiązać. Prosiłbym bardzo , o pomoc/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 19:13, WeedSmoker napisał:

1. Rozwiązaniem równania (x-7)(x^2-5)(x+24)=0 jest. ?

Pytaniem jest, dla jakich wartości któryś z tych nawiasów jest równy 0. Czyli z pierwszego równania mamy x-7=0,no czyli x=7, z drugiego nawiasu mamy sqrt(5) i -sqrt(5) a z trzeciego -24.Także rozwiązaniami są:
-24,-sqrt(5),sqrt(5), 7

Dnia 09.06.2010 o 19:13, WeedSmoker napisał:

2. postacią iloczynową w(x)= -x^3-x^2+6x jest ?

No, wyłączasz sobie x przed nawias, albo prościej wyłączyć -x i masz
-x(x^2+x-6), a równania kwadratowe to już chyba wiesz jak robić. Rozwiązaniami są bodaj -4 i 3 (ale nie jest pewien), więc zapisujesz -x(x+4)(x-3) i tyle

Dnia 09.06.2010 o 19:13, WeedSmoker napisał:

3. w ciągu arytmetycznym a3=7 i a6=1 . oblicz róznice i drugi wyraz tego ciagu

Arytmetyczny to taki, gdzie różnica pomiędzy 2 kolejnymi wyrazami jest taka sama. Więc ta różnica więc a6=a3+r+r+r, więc a3 +3r=a6, czyli 7+3r=1, czyli r= -2, więc a2=9

Dnia 09.06.2010 o 19:13, WeedSmoker napisał:

4. rozwiaż rownanie x^3 -4x^2+2x-8=0

Zapisujesz to jako x^2(x-4) +2(x-4)= (x-4)(x^2+2), czego jedynym rozwiązaniem jest 4

Dnia 09.06.2010 o 19:13, WeedSmoker napisał:

5.miedzy liczby -4,36 wstaw takie dwie liczby aby trzy pierwsze tworzyly ciag arytmetyczny,
a trzy ostatnie geometryczny.

zatem ma być ciąg -4,a,b,36. Z definicji ciągu arytmetycznego b-a=a+4. Natomiast z definicji ciągu geometrycznego 36/b=b/a
Zatem masz układ 2 równań z dwoma niewiadomymi, policzyć to już nie problem

Dnia 09.06.2010 o 19:13, WeedSmoker napisał:

6. dwa pociagi towarowe wyjechaly z miast a i b oddalonych od siebie o 540km. Pociag
jadacy z miasta a do miasta b wyjechal o godzine wczesniej niz pociag jadacy z miasta
b do a i jechal z predkościa o 9km/h mniejsza. pociagi te minely sie w polowie drogi.
Oblicz z jakimi predkosciami jechaly te pociagi.

Jesli pod v damy prędkość wolniejszego pociągu, a t to czas podróży wolniejszego pociągu to dostajemy, że
v = 270/t
v+9=270/(t-1)
No i sobie kulturalnie wyliczasz, of koz pamiętając o jednostkach

Dnia 09.06.2010 o 19:13, WeedSmoker napisał:

^ - do kwadratu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować