Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2010 o 16:41, Harrolfo napisał:

> Nikt nie potrafi pomóc władczyni.
Władczyni nie mogła zaznać pomocy od nikogo.

O ile pamiętam to pani powiedziała że tego się zamienić nie da...raczej tego nie napisze.

Dnia 05.09.2010 o 16:41, Harrolfo napisał:

> Dziecięcą Cesarzową uznawano za władczynię wszystkich krain imperium Fantazjany.

Władczynią wszystkich krain imperium Fantazjany było uznawana Dziecięca Cesarzowa.

O tak to brzmi dużo lepiej.

Dnia 05.09.2010 o 16:41, Harrolfo napisał:


Przynajmniej tak mi się wydaje.

Tak a pro po to nie chodzi o to że TYLKO DWA zdania da się przekształcić, ale o to że my mamy zrobić to tylko z DWOMA. (pani od polaka często zadaje nam tylko część zadania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie z fizyki do zrobienia:
Początkowy obiekt "p" porusza się ze stałą prędkością v(wektor). W chwili t=0 obiekt znajduje się w punkcie wskazanym przez wektor wodzący r0. Napisz funkcję wektora wodzącego w zależności od czasu.
Daję rysunek do zadania. Z góry dzięki za odpowiedź.

EDIT: zapomniałem na rysunku zaznaczyć: rzędna (pionowa) to y (oś prędkości) a odcięta (pozioma) to x (oś czasu) oczywiście.

20100905205846

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matematyka, trygonometria. Wyszło mi 4sqrt3 ale to chyba jest źle :/ Pomoże ktoś?
Wysokość CD trojkata ABC ma dł. 20 i tworzy z bokiem AC kąt Alfa tak że sin alfa =1/3 a z bokiem BC kąt Beta tak że tg beta = 2. Oblicz obwód. To mam na jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z zadaniem :
3 kule białe, 3 czerwone, 3 żółte numerujemy i ustawiamy obok siebie tak, aby każde 3 po sobie następujące kule były różnego koloru. Iloma sposobami można ustawić kule?? W odp. pisze 1296 - wie ktoś jak to obliczono ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 08:22, 143872 napisał:

Matematyka, trygonometria. Wyszło mi 4sqrt3 ale to chyba jest źle :/ Pomoże ktoś?
Wysokość CD trojkata ABC ma dł. 20 i tworzy z bokiem AC kąt Alfa tak że sin alfa =1/3
a z bokiem BC kąt Beta tak że tg beta = 2. Oblicz obwód. To mam na jutro.

Wykonaj odpowiedni rysunek. Na jego podstawie zauważyć można, że sinα=CD/AC=1/3 i z tej zależności wyliczasz bok AC. Potem tgβ=BD/CD=2, tu wyliczasz BD. Następnie z tw. Pitagorasa wyliczasz pozostałe BC oraz AD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć banalne jednak Ja czuję niedosyt powodujący, że nie mogę sobie z tym do końca poradzić.
Otóż. Oblicz wartość funkcji trygonometrycznych kąta a zaznaczonego na rysunku :

20100906194751

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję jakiegoś tekstu, albo coś innego, gdzie dominuje funkcja ekspresywna. Sam szukałem, ale nic nie mogłem znaleźć. Więc zgłaszam prośbę tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 19:49, Smileyer napisał:

Ponoć banalne jednak Ja czuję niedosyt powodujący, że nie mogę sobie z tym do końca poradzić.
Otóż. Oblicz wartość funkcji trygonometrycznych kąta a zaznaczonego na rysunku

sin B= x/m
cos B= n/m
tg B= x/n
ctg B= n/x

sin a= n/m
cos a= x/m
tg a=n/x
ctg a=x/n

A wystarczyło tablice matematyczne otworzyć i spisać ze wzorów :) Tutaj nie ma nic do obliczania, bo nie ma podanych kątów ani długości boków. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby takie banalne, a za cholerę nie mogę znaleźć odpowiedzi!
Wymień 4 właściwości wody i ich znaczenie dla organizmów żywych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Proszę pilnie o pomoc. Jutro mam klasówkę z tematu, którego kompletnie nie rozumiem, a zadania będą takiego typu jak podane poniżej. Moglibyście mi to rozpisać? Proszę. :)
Wszystko alfa...
(1/cos - cos) * (1/sin - sin) * (tg + ctg) = 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 17:57, Jcl napisał:

Niby takie banalne, a za cholerę nie mogę znaleźć odpowiedzi!
Wymień 4 właściwości wody i ich znaczenie dla organizmów żywych.

- nawadnia, pozwala żyć organizmom żywym
- zawiera cenne minerały (woda mineralna) o charakterze budulcowym
Tak na szybko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 17:57, Jcl napisał:

Niby takie banalne, a za cholerę nie mogę znaleźć odpowiedzi!
Wymień 4 właściwości wody i ich znaczenie dla organizmów żywych.

-dzięki wodzie zachodzą reakcje w komórkach
-jest środkiem transportu wewnątrzustrojowego
Razem z tym co kolega napisał wyżej masz 4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie mi rozwiązać kilka zadań z geometrii analitycznej?

1. Proste l i k są równoległe, zaś proste l i m są prostopadłe . Wyznacz liczby a i b , jeśli proste mają równania: l: 4x–y+1=0, k: (a+1)x+2y-5=0, m: b^x+y=0

2. Punkt P=(2,y) należy do prostej o równaniu y=2x+3.
a) wyznacz brakującą współrzędną punktu P.
b) wyznacz na osi OX taki punkt R aby jego odległość od punktu P wynosiła pierwiastek z 74.

3. Odcinek AC jest przekątną kwadratu ABCD. Oblicz pole i obwód tego kwadratu wiedząc, że A=(-5,-1) C=(1,5)

4. Punkt S=(2,-1) jest środkiem odcinka AB. Wyznacz równanie prostej prostopadłej do odcinka AB i przechodzącej przez punkt B jeśli A=(4,-4).

Miałem to w zeszłym roku, ale nie pamiętam, a nie mogę znaleźć starego zeszytu :( Dzięki za pomoc (jakby co).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 18:06, brezentus napisał:

Pomożecie mi rozwiązać kilka zadań z geometrii analitycznej?

Dnia 08.09.2010 o 18:06, brezentus napisał:

1. Proste l i k są równoległe, zaś proste l i m są prostopadłe . Wyznacz liczby a i b
, jeśli proste mają równania: l: 4x–y+1=0, k: (a+1)x+2y-5=0, m: b^x+y=0

Proste l i k (kurna, gorszych literek się nie dało wymyślić?? Czemu nie A,B,C- wszystko się pomiesza) są równoległe, a zatem zgodnie z definicją 4*2 + (a+1)*1 = 0. Czyli 8+ a +1 = 0, czyli a=-9, czyli równanie prostej k: -9x +2y-5=0.
Teraz, jeśli proste l i m są prostopadłe to zgodnie ze wzorem 4*(-1) + b*1= 0, czyli -4+b=0, czyli b=4. Równanie prostej m:4x+y=0

Dnia 08.09.2010 o 18:06, brezentus napisał:

2. Punkt P=(2,y) należy do prostej o równaniu y=2x+3.
a) wyznacz brakującą współrzędną punktu P.

No to po prostu podstawiamy do wzoru. y=2*2+3=7, zatem punkt P ma współrzędne (2,7)

Dnia 08.09.2010 o 18:06, brezentus napisał:

b) wyznacz na osi OX taki punkt R aby jego odległość od punktu P wynosiła pierwiastek
z 74.

Na odległość punktu od prostej też mamy przyjemny wzór, z tym że są pierwiastki i nawiasy, więc pozwolisz, że ograniczę się do podstawienia do owego wzoru. Najpierw trzeba przekształcić wzór do postaci 2x-y+3=0 i teraz, pamiętając że na osi Ox współrzędna y=0 mamy:
(2x+0+3)/sqrt(5)=sqrt(74)
czyli po pomnożeniu mamy 2x+3 = sqrt(370)
Podnosimy do kwadratu i mamy
4x^2 +12x+9=370
I tu jest równanie kwadratowe, z którego wychodzą 2 rozwiązania (co jest oczywiste) no i to będą współrzędne x, których szukamy

Dnia 08.09.2010 o 18:06, brezentus napisał:

3. Odcinek AC jest przekątną kwadratu ABCD. Oblicz pole i obwód tego kwadratu wiedząc,
że A=(-5,-1) C=(1,5)

No to po prostu wystarczy policzyć tę przekątną, jest ona równa yyyy 6*sqrt(2), więc (znając fakt, że przekątna to bok kwadratu*sqrt(2)) wiemy, że bok kwadratu jest równy 6. Dalej chyba już łatwo :) Weselej by było, jakby trzeba było znaleźć pozostałe 2 wierzchołki- jak byłem młody, to robiłem dokładnie takie zadanie :P

Dnia 08.09.2010 o 18:06, brezentus napisał:

4. Punkt S=(2,-1) jest środkiem odcinka AB. Wyznacz równanie prostej prostopadłej do
odcinka AB i przechodzącej przez punkt B jeśli A=(4,-4).

Meh, punkt B znaleźć chyba łatwo- odległość od punktu S jest taka sama dla punktów A i B, więc jeśli różnica współrzędnych x punktów A i S jest równa 2(4-2) to taka sama będzie różnica punktów S i B, tylko że z drugiej strony (mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi - jak punkt A jest 2 "kratki wyżej" niż punkt S, to punkt B będzie 2 kratki niżej- analogicznie z y), to punkt B ma współrzędne B(0,3), teraz szukamy równania prostej zawierającej odcinek AB

3=0*a+b
b=3
-4=4*a +3
4a=-7
a=-7/4
Czyli prosta ma rówanie
y=-7/4x +3

A wiemy, że w takiej postaci proste prostopadłe charakteryzują się tym, że współczynnik u jednej jest a, natomiast u drugiej -1/a. Zatem szukana prosta prostopadła ma postać= y=4/7x+b
Żeby znaleźć b, podstawiamy punkt B, przez który ma przechodzić prosta prostopadła
3=b i to wszystko. Szukana prosta ma postać
y=4/7x+3

Dnia 08.09.2010 o 18:06, brezentus napisał:

Miałem to w zeszłym roku, ale nie pamiętam, a nie mogę znaleźć starego zeszytu :( Dzięki
za pomoc (jakby co).

Sposoby rozwiązań są raczej dobre, mogłem się conajwyżej pomylić w obliczeniach, chociaż oczywiście nieomylny nie jestem i coś mogłem źle zrobić. Wzory brałem stąd

http://portalwiedzy.onet.pl/130252,,,,geometria_analityczna_zestawienie_wzorow,haslo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować