Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Czy wynik to 4(x - 1)?
Jeśli tak, to rozwiązanie:
(x^2-1)/(|x-1|) - |x-3| ==mnożysz obustronnie przez |x-1|, bo skoro X<0, to co być nie podstawił, to nie otrzymasz 0 (otrzymasz liczbę ujemną, a wartość bezwzględna z liczby ujemnej to liczba dodatnia, więc możesz pomnożyć =====> x^2 - 1 - |x-3|*|x-1| ====mnożysz zawartości wartości bezwzględnych====> x^2 - 1 - |x^2 - x - 3x + 3| ===== grupowanie wyrazów podobnych ====> x^2 - 1 - |x^2 - 4x + 3| ===== wiesz, że liczba ujemna podniesiona do kwadratu to liczba dodatnia, a jak pomnożysz liczbę ujemną przez "-" i dokonasz działań ograniczonych | |, to otrzymasz liczbę dodatnią, więc przepisujesz zawartość zmieniając znak ze względu na znak "-" przed | | ===> x^2 - 1 - x^2 + 4x - 3 ==== skracasz ile się da ====> 4x - 4, czyli wynik.
Zgadza się z odpowiedzią u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 21:39, Harrolfo napisał:

Czy wynik to 4(x - 1)?
Jeśli tak, to rozwiązanie:
(x^2-1)/(|x-1|) - |x-3| ==mnożysz obustronnie przez |x-1|(...)"

To nie jest równanie, nie możesz tego mnożyć obustronnie, bo nie masz drugiej strony ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 20:51, Lord-Tyrranoos napisał:

x^2-1
-------- - |x-3| dla x ujemnego
|x-1|

Wiem, widzę, że banalne, ale za cholerę nie wychodzi mi poprawny wynik..

Ale to jakieś równanie czy cuś??
Po prostu, skoro x ujemne, to obie wartości bezwględne będą miały przeciwny znak niż mają, czyli
((x-1)(x+1))przez(1-x) +x-3=-x-1+x-3=-4. I tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to to to ;) Taki wynik miał wyjść, po prostu nie poczaiłem się, że x^2-1 można rozpisać na rozwinięty wzór skróconego mnożenia. Bóg zapłać!

Harrolfo
Tak samo mi wychodziło, no ale to był błędny wynik. Tym niemniej dzięki wielkie za odpowiedź! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby łaskaw to rozwiązać:
What is add or strange about Poland?
What might be hard for a foreigh visitor to understand?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego:
a) A=∅ B={∅}
b) A={∅} B={∅{∅}}

I pytanie: Czy zbiory A i B są równe? Odpowiedź usazadnij.
Mógł by ktoś światły mi to wytłumaczyć(już nie chodzi o rozwiązywanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 17:43, Jcl napisał:

Jeśli ktoś byłby łaskaw to rozwiązać:
What is add or strange about Poland?
What might be hard for a foreigh visitor to understand?


Potrzebujesz tłumaczenia ??? 2 to co może być trudnego dla odwiedzającego do zrozumienia ( kultura itp. ) 1 to chyba chodzi co jest sziwne na temat polski - coś takiego, nie wiem co ma do tego add ( dodać ) tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kolejnej pomocy, cholera jakoś brakuje mi weny.
A więc muszę opisać sen (kilka zdań wystarczy) w którym wyrażę uczucia, emocje. Jednym słowem ekspresyjnie.
Jeśli ktoś byłby łaskaw wymyślić jakiś sen, najlepiej z jajem, byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 19:48, Jcl napisał:

Potrzebuję kolejnej pomocy, cholera jakoś brakuje mi weny.
A więc muszę opisać sen (kilka zdań wystarczy) w którym wyrażę uczucia, emocje. Jednym
słowem ekspresyjnie.
Jeśli ktoś byłby łaskaw wymyślić jakiś sen, najlepiej z jajem, byłbym wdzięczny.

ma być z jajem? Napisz że śniło ci się że robiłeś jajecznicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2010 o 19:48, Jcl napisał:

A więc muszę opisać sen (kilka zdań wystarczy) w którym wyrażę uczucia, emocje. Jednym
słowem ekspresyjnie.


sny mają to do siebie, że można popuścić wodze wyobraźni - im bardziej niezrozumiale i nieprawdopodobnie, bym lepiej (oczywiście w granicach rozsądku). sam przecież dobrze wiesz, że w snach nic nie musi być logiczne: raz widzisz samego siebie czyimiś oczami, potem spotykasz znajomych ludzi i stajesz się nimi, odwiedzając własny dom i widząc samego siebie podczas mycia naczyć itd.
pomysł na opisanie snu?
jesteś w kajdanach - widzisz samego siebie. spadasz z łóżka, które staje się klifem - zaraz się rozbijesz. wiesz to, bo jesteś już na ziemi, patrząc na spadającego siebie. obok przelatuje ptak, wolny, wielki - to ty jesteś tym ptakiem, bo kajdany już ci nie ciążą. lecisz w górę, w kierunku spadającego siebie, który jest już wiatrem, swobodnym, lekkim, unoszącym się nad twoim własnym łóżkiem.
wowowo, późna godzina, skończę już, bo zaraz odlecimy w kosmos. mam nadzieję, że trochę pobudziłem twoją wyobraźnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Trójkącie prostokątnym jeden z kątów ostrych ma 60 stopni a dłuższa przyprostokątna dł 7cm. Oblicz obwód i pole trójkąta :|

Little help ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 18:05, Smileyer napisał:

W Trójkącie prostokątnym jeden z kątów ostrych ma 60 stopni a dłuższa przyprostokątna
dł 7cm. Oblicz obwód i pole trójkąta :|

Ludzie kochani no, jak jeden z kątów ostrych ma 60 stopni, to drugi ma 30 stopni, zatem jest to klasyczny trójkąt 30,60,90, który ma to do siebie, że przeciwprostokątna jest 2 razy dłuższa od krótszej przyprostokątnej, a dłuższa przyprostokątna jest równa przeciwprostokątna*sqrt(3)/2. Dalej już sobie chyba poradzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 18:05, Smileyer napisał:

W Trójkącie prostokątnym jeden z kątów ostrych ma 60 stopni a dłuższa przyprostokątna
dł 7cm. Oblicz obwód i pole trójkąta :|

Little help ?

...
źle napisałem ,jak zawsze chciałem pomóc ,a zepsułem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 18:10, Erton napisał:

Dalej już sobie chyba poradzisz??


Zawsze powtarzałem,że matematyka nie jest dla mnie :)
Ale spróbują dojść z tym do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy.
Jeżeli podzielimy liczbę n przez 6 otrzymamy iloraz k i reszte r. Wyznacz liczbę n.
a) k=7, r=3 b) k=13 ,r=5
Dział liczby naturalne.Nie wiem jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 18:45, danielbr napisał:

Pomocy.
Jeżeli podzielimy liczbę n przez 6 otrzymamy iloraz k i reszte r. Wyznacz liczbę n.
a) k=7, r=3 b) k=13 ,r=5
Dział liczby naturalne.Nie wiem jak to zrobić



Stary, przecież to podstawa:)podpowiem ci że aby otrzymać liczbę n musisz zastosować wzór 6k+3. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 18:51, Matizk napisał:

> Pomocy.
> Jeżeli podzielimy liczbę n przez 6 otrzymamy iloraz k i reszte r. Wyznacz liczbę
n.
> a) k=7, r=3 b) k=13 ,r=5
> Dział liczby naturalne.Nie wiem jak to zrobić


Stary, przecież to podstawa:)podpowiem ci że aby otrzymać liczbę n musisz zastosować
wzór 6k+3. Powodzenia:)


Aaaa Dzięki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zadaniu:

Jeden z samochodów jedzie stałą prędkością 10 km/h . Drugi porusza się z prędkością 72 km/h . Będąc w odległości 200 m drugi zaczyna hamować z opóźnieniem 1m/s2 . Czy dojdzie do zderzenia? Jeżeli tak to po jaki czasie?

Z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować