Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

dane
wektor a [4cm]
kąt między (w. a i w. b)= 50 stopni
wektor b [6cm]
kąt między (w. b i w. c)= 80 stopni
wektor c [6cm]

a + b + c

a + - c

2a -b - 2c

+ jeszcze te dwa przykłady z obrazka.

Ma być to przedstawione jak wektor na obrazku.

Kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrać. O ile 3 pierwsze przykłady jestem wstanie zrobić to dwa pozostałe są za trudne.

Był bym bardzo wdzięczny jeśli ktoś by mi to zrobił.

20101010175725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dobry człowieku ! Bardzo mi pomogłeś, jestem wdzięczny.

Dnia 10.10.2010 o 17:57, Erton napisał:

A i pamiętaj, że zgodnie z odwiecznymi prawidłami matematyki "DZIEDZINA JEST KUR**SKO
WAŻNA" :)


Będę pamietał ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo chorowałem w tym miesiącu, i jestem bardzo zacofany z fizyki... Dla was to pewnie pryszcz:

Zad.1

Mercedes może osiągnąć szybkość 100km/h już po 6,3 sekundach od momentu startu. Oblicz wartość średniego przyspieszenia tego samochodu

Zad.2

Pocisk wylatuje z lufy z szybkością 700 m/s. Oblicz czas przelotu pocisku przez lufę oraz wartość jego przyspieszenia w lufie wiedząc że jej długość jest równa 70 cm.


Będę bardzo wdzięczny jak ktoś ochroni mnie przed tą 3cią lufą z fizy :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jutro ;/ Proszę :)

Oblicz,ile decymetrów sześciennych tlenu powstanie z rozkładu nadtlenku wodoru zawartego w 100cm3 perhydrolu ( d = ( w przybliżeniu ) 1g/cm3 ) zastosowanego do wybielania tkaniny.Gęstośc gazu odszukaj w tablicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka minutowa zegara jest 1,5 raza dłuższa od wskazówki godzinowej. Porównaj okresy, szybkości kątowe i liniowe końców tych wskazówek.

Wystarczą działania Th/Tm, Wh/Wm i Vh/Vm, gdzie T to okres, W (omega) to szybkość kątowa i V to szybkość liniowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste (zapewne) zadanie z matematyki.
W liczbie 4 012 856 przestawiamy w sposób losowy cyfry. Oblicz prawdopodobieństwo, że uzyskamy liczbę siedmiocyfrową podzielną przez 4.
Na razie doszedłem do tego, że na początku nie może być zera. I podzielne przez 4 będą te liczby, które mają 40, 04, 12, 80, 56, 64,20,68, 60, 08, 48, 16,24, 84, 52 na końcu. Tylko nie za bardzo wiem co zrobić z tym dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 19:20, Tokkarian napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc to rozwiązać?

W czym problem? Wymnożyć nawiasy, zredukować wyrazy podobne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 19:20, Tokkarian napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc to rozwiązać?

2(4-x)=5(x-1)-1
8-2x=5x-5-1
14=7x
x=2

Jak nie potrafisz rozwiązać reszty, to może pora wybrać czy wolisz przyjaźń z majcą czy z łopatą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak: 6 przypadków (6 różnych cyfr na początku), obstawiamy pierwszą cyfrę tej liczby, dwa ostatnie miejsca obstawiamy przez te liczby które napisałeś (odejmując te, które zawierają pierwszą cyfrę). Zsumuj i oblicz prawdopodobieństwo. Spróbuj, ale widzę, że rozumowanie moje bardzo żmudne będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2010 o 17:45, Grodhar napisał:

Zad.1

Mercedes może osiągnąć szybkość 100km/h już po 6,3 sekundach od momentu startu. Oblicz
wartość średniego przyspieszenia tego samochodu

Cóż, v=a*t, więc a=v/t
Zamień tylko jednostki na takie same i gotowe.

Dnia 11.10.2010 o 17:45, Grodhar napisał:

Zad.2

Pocisk wylatuje z lufy z szybkością 700 m/s. Oblicz czas przelotu pocisku przez lufę
oraz wartość jego przyspieszenia w lufie wiedząc że jej długość jest równa 70 cm.

To teraz będzie bardziej ambitnie i w wersji hardkor, bo wzory mamy 2, bo 2 niewiadome
s=(at^2)/2
v=a*t
Znamy s, znamy v, nie znamy a i t. Więc
a=v/t

s=(v/t * t^2)/2 = vt/2
Więc t=2s/v
Podstawiasz i tyle

Mając t podstawiasz do wzoru a= v/t=v^2/2s
I tyle

Dnia 11.10.2010 o 17:45, Grodhar napisał:

Będę bardzo wdzięczny jak ktoś ochroni mnie przed tą 3cią lufą z fizy :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 19:04, ziptofaf napisał:

Proste (zapewne) zadanie z matematyki.
W liczbie 4 012 856 przestawiamy w sposób losowy cyfry. Oblicz prawdopodobieństwo, że
uzyskamy liczbę siedmiocyfrową podzielną przez 4.
Na razie doszedłem do tego, że na początku nie może być zera. I podzielne przez 4 będą
te liczby, które mają 40, 04, 12, 80, 56, 64,20,68, 60, 08, 48, 16,24, 84, 52 na końcu.
Tylko nie za bardzo wiem co zrobić z tym dalej.

No to widzisz, już jesteś niedaleko :)

Wiedząc, jakie muszą być zakończenia, żeby liczba była podzielna przez 4, sprawdzasz na ile sposobów można przedstawić pozostałe 5 cyfr. Tylko oczywiście tu jest haczyk tego rodzaju, że o ile dla 60, 24 czy 52 masz taką samą ilość permutacji, o tyle 04 i 08 mają tych możliwości więcej.

Zapewne nie wiesz o co mi chodzi :), więc postaram się jasno:

Dla 04 i 08 pozostałe 5 cyfr rozmieszczasz w dowolny sposób, bo 0 jest już zajęte i na bank nie wyskoczy na początku, co skutkowałoby liczbą 6-cyfrową. Zatem dla 04 i 08, masz 5! permutacji (losowe ustawienie 5 cyfr). Czyli te 2 przypadki skutkują 2*5! permutacji

Teraz pozostałe przypadki wymienione przez Ciebie. Problem z nimi polega na tym, że w części permutacji wystąpi 0 na pierwszym miejscu, czyli liczba będzie 6-cyfrowa. Więc w tych przypadkach masz 5! permutacji - te ustawienia, dla których 0 jest na pierwszym miejscu, czyli 4! permutacji (0 na początku, 4 pozostałe losowo). Czyli dla każdego z tych przypadków masz 5!-4! ustawień. Czyli 13 przypadków skutkuje 13*(5!-4!) ustawień

Dodajemy pogrubione liczby, dostajemy 2*5! + 13*(5!-4!), dzielimy to przez wszystkie możliwe kombinacje, czyli 7! i dostajemy wynik. Zatem (pozwolę sobie już pomnożyć to wszystko i tak dalej) końcowy wynik brzmi:

1488/5040
Ewentualnie można to skrócić.

No jak widać, nie jest to proste. Może mój to rozumowania wydawać Ci się.... nieoczywisty, ale jak się w to zagłębisz, to wszystko staje się bardzo jasne. Zresztą przykład i tak do najtrudniejszych nie należy- wesoło by było, jakby jakaś liczba się powtarzała albo podzielność była przez 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 19:20, Tokkarian napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc to rozwiązać?

1)
/*3
6x-3x-3 =6 /+3
3x =9 /:3
x=3

2)
2x-4=2+(x+2)/3 / *3
6x-12=6+3x+6 / -3x +12
3x=24 /:3
x = 8

3)
4x-(2x+1)/3=6-3x /*3
12x-6x+3 = 18 - 9x /+9x-3
15x=15 / :15
x=1


Ostatnie myślę ,że zrobisz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 20:42, Nikodem95 napisał:

2x-4=2+(x+2)/3 / *3
6x-12=6+3x+6

(x+2)/3 * 3 = x+2

Dnia 11.10.2010 o 20:42, Nikodem95 napisał:

4x-(2x+1)/3=6-3x /*3
12x-6x+3 = 18 - 9x

(2x+1)/3 * 3 = 2x+1

Mnie trochę inaczej w SP uczyli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem człowiek się dziwi, że wyrzucają z programu takie rzeczy jak granice czy pochodne, jak w 3 klasie Gimnazjum uczniowie nie potrafią wykonywać podstawowych działań na liczbach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomożesz?

Ponieważ mam takie oto zadanko:
Znajdź zbiór wszystkich środków okręgów zewnętrznie stycznych do okręgu o równaniu
x^2 + y^2 = 4 i jednocześnie stycznych do prostej o równaniu y=-2.

Tyle, że nie wiem jak je ugryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 17:22, Islanzi napisał:

Pomożesz?

Ponieważ mam takie oto zadanko:
Znajdź zbiór wszystkich środków okręgów zewnętrznie stycznych do okręgu o równaniu
x^2 + y^2 = 4 i jednocześnie stycznych do prostej o równaniu y=-2.


Nah, no tak na oko to szukasz tych punktów dla których odległość od prostej y=-2 jest równa tyle co odległość od środka okręgu -2 (no bo tak naprawdę chodzi nam o odległość od "granic" okręgu, nie o odległość od środka). To powinno wyjść jakieś równanie, albo okręgu, albo jakieś konkretne punkty.

Tja, tyle teorii, teraz ogólnie "o co chodzi". Mamy punkt o współrzędnych (x,y). Jego odległość od prostej y= -2 liczymy w sposób dość prosty- jest to y-(-2)=y+2. A odległość punktu od środka naszego okręgu jest równa (skoro środek okręgu jest w punkcie (0,0), więc mamy bardziej prościej) sqrt(x^2+y^2). Ale nas nie interesuje odległość od środka okręgu, tylko od "granic" okręgu, więc od tego trzeba odjąć 2, czyli sqrt(x^2+y^2)-2

I teraz obie pogrubione rzeczy mają być sobie równe. Zobaczymy czy coś loffcianego z tego wyjdzie.

y+2 = sqrt (x^2+y^2) - 2
y+4= sqrt(x^2+y^2) (podnosimy do kwadratu)

y^2 + 8y +16 = x^2 + y^2

8y +16 = x^2

y = 1/8 x^2 - 2

Tja, no to dupa ogólnie, bo nam wyszła parabola. Chociaż jakby się tak głębiej zastanowić. Czekaj, narysuję to sobie ;)

No i cholercia, zgadza się. Tak ładnie sobie ta parabola pomyka w równej odległości od zarówno okręgu jak i prostej.

Także, reasumując w skrócie. Punkt o współrzędnych (x,y), bierzesz jego odległość od okręgu (co jest równe odległości od środka - promień), co jest proste, bierzesz jego odległość od prostej y=-2, co jest jeszcze prostsze, bo prosta ta jest user friendly i porównujesz te dwie dane. I wychodzi Ci jak widać parabola. Oczywiście czasem przy tego typu zadaniach może wyjść prosta, punkt albo okrąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować