Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Witam panowie! ;-)
Koleżanka nie potrafi zrobić zadania i napisała do mnie... Problem w tym, że sam mam dziś "myślenie" na mniejszych obrotach więc proszę o pomoc^^

Odległość miedzy miejscowościami C i D na mapie w skali 1:15000 jest o 2,4 cm wieksza niż na mapie w skali 1:35000.
Oblicz rzeczywistą odległość między miejscowościami.

Dziękować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 18:15, DesMonD__PL napisał:

Witam panowie! ;-)
Koleżanka nie potrafi zrobić zadania i napisała do mnie... Problem w tym, że sam mam
dziś "myślenie" na mniejszych obrotach więc proszę o pomoc^^

Ładna chociaż ta koleżanka?? Bo jak nie, to nie chce mi się męczyć :P

Dnia 07.11.2010 o 18:15, DesMonD__PL napisał:

Odległość miedzy miejscowościami C i D na mapie w skali 1:15000 jest o 2,4 cm wieksza
niż na mapie w skali 1:35000.
Oblicz rzeczywistą odległość między miejscowościami.

Cóż, stosunek skal jest równy 35000/15000= 35/15=7/3. Czyli tyle razy większe są odległości na pierwszej skali niż na drugiej skali. Czyli 7/3 x = 2,4 + x. I to nam wyjdzie (chyba) odległość na tej mapie o większej skali (czyli 35000, bo nigdy nie wiedziałem, która skala większa, która mniejsza).
Czyli 4/3x = 2,4
x = 12/5 *3/4 = 36/20=18/10=1,8 cm
Tyle wynosi odległość na tej drugiej mapie, więc jak sobie pomnożysz 1,8 razy 35000, zabełtasz jednostkami, to coś tam powinno wyjść.

Dnia 07.11.2010 o 18:15, DesMonD__PL napisał:

Dziękować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 18:22, Erton napisał:

Ładna chociaż ta koleżanka?? Bo jak nie, to nie chce mi się męczyć :P

Ładna (To takie rozpoczęcie rozmowy chyba było, bo ona wie, że ja nie robie prac domowych z matmy^^)

Dnia 07.11.2010 o 18:22, Erton napisał:

zabełtasz jednostkami, to coś tam powinno wyjść.

Działa^^
Dzięki i pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fuckowa biologia.

1. Jakie składniki decydujące o grupie krwi znajdują się w osoczu, a jakie na krwinkach?

2. Podaj i wyjaśnij przykład działania homeostazy w organizmie.

3. Jaką rolę pełni podwzgórze w kontroli homeostazy organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 20:37, UnionPacific napisał:

1. Jakie składniki decydujące o grupie krwi znajdują się w osoczu, a jakie na krwinkach?

W krwinkach są białka, a w osoczu przeciwciała.
W grupie krwi A krwinki mają białka A, a w osoczu przeciwciała skierowane przeciwko białkom B (Ig anty B)
W grupie krwi B krwinki maja białka B i przeciwciała nielubiące białek A (Ig anty A)
W grupie krwi AB krwinki mają białka A i B, a w osoczu nie ma przeciwciał.
W grupie krwi 0, krwinki nie mają białek, i przeciwciała nie lubią, ani białek A, ani B.

Zerżnięte z zeszytu, bo akurat to samo mam teraz.

A pozostałych dwóch rzeczy nie maiłem, wygooglować trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać list na historię: Wyobraź sobie że jesteś mieszkańcem średniowiecznego Krakowa. Napisz list do przyjaciela, napisz wygląd tego miasta, i zajęcia jego mieszkańców.

Akurat termin oddawania mija jutro więc jeżeli ktoś wielkoduszny miałby chwilę to mógłby mi napisać ten list, jeżeli pisanie na forum mu przeszkadza oczywiście może pomóc mi pisząc w np. Wordzie i wrzucić gdzieś plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zadanie:oblicz promień kuli, której pole powierzchni jest równa polu powierzchni stożka o promieniu 6cm i tworzącej 1dm, poratuje ktoś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 18:13, Peter44 napisał:

Ja mam takie zadanie:oblicz promień kuli, której pole powierzchni jest równa polu powierzchni
stożka o promieniu 6cm i tworzącej 1dm, poratuje ktoś? ;)

-zamień jednostki aby były takie same, np. dm na cm
-oblicz pole powierzchni stożka ze wzoru (podanego np. w książce)
-ze wzoru na kulę wyznaczasz promień (r=...)
-podstawiasz obliczoną wartość powierzchni stożka pod niewiadomą znajdującą się we wzorze na r, który wyprowadziłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać jak rozwiązać te równanie i (w szczególności) tą nierówność? Jakoś nie wiem jak do tego podejść. Zapisałem tylko coś takiego: cosx = pi/4. Co dalej?

20101113143457

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 14:38, Erunn0 napisał:

Mógłby ktoś napisać jak rozwiązać te równanie i (w szczególności) tą nierówność? Jakoś
nie wiem jak do tego podejść. Zapisałem tylko coś takiego: cosx = pi/4. Co dalej?

No to już jesteś niedaleko :) Chociaż zapisałeś źle :P Nie cosinus x= pi/4, tylko jeśli cosx = sqrt(2)/2 to x=pi/4. Ale, że cosinus jest funkcją okresową i to taką falującą, to niewątpliwie jeszcze kiedyś w przedziale 0,2pi wartość pi/4 osiągnie. Więc wystarczy narysować sobie wykres, zaznaczyć to pi/4 (tak na oko, normalnie się pi/2 przyjmuje za 3 kratki, więc gdzieś tak półtora kratki) i Ci z wykresu wyjdzie, gdzie jeszcze funkcja osiąga taką samą wartość. Ewentualnie, jak chcesz bardzo ścisle to zapisać, to korzystasz z wzoru redukcyjnego cos(2pi-x)=cosx, więc jeśli cox(pi/4) jest rozwiązaniem, to cos(2pi -pi/4) także nim jest. To, jak już zaznaczysz na wykresie te 2 miejsca, to sprawdzenie, kiedy funkcja przyjmuje większe równe wartości (czyli b)) nie będzie już większym problemem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 17:07, nightfaler napisał:


Postaram się pomóc, o ile sam umiem.( Tylko nie piszcie nic później ,jak coś źle zrobię ,bo chce tylko pomóc :P)
1. Narysuj tabelkę .Na górze X ,na dole Y i oblicz.Przynajmniej my tak robiliśmy.
5.
a) x2 + 3 >= 0 /-3
x2 >= -3 / pierw.
x >= pierw. z -3


Więcej Ci nie pomogę ,przykro mi :)

PS.Podobne pism do mojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować