Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Punkt materialny wykonuje drgania harmoniczne o ampliturdzie 10 cm w fazie równej 0.7 radiana. Prędkość punktu wynosi 0.3 m/s. Oblicz okres drgań punktu.

Proszę o pomoc!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 20:10, Haregar2010 napisał:

Punkt materialny wykonuje drgania harmoniczne o ampliturdzie 10 cm w fazie równej 0.7
radiana. Prędkość punktu wynosi 0.3 m/s. Oblicz okres drgań punktu.

Wzór na okres z tablic, radiany zamieniasz na stopnie i podstawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos cos wymyslic?:
Write notes about one of your earliest memories. Use the question to help you
How old were you? Where were you? Who were you with? How were you feeling
Describe the scene. What were you/other people doing? What was the weather like?
What happened? Describe the events. How did you feel?
Nie musi byc dlugie. ^^ Mam kompletny zastoj i jeszcze matematyke, a potem jeszcze sie musze nauczyc tego opowiadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 18:01, Ksar666 napisał:

Moglby mi ktos cos wymyslic?:
Write notes about one of your earliest memories. Use the question to help you
How old were you? Where were you? Who were you with? How were you feeling
Describe the scene. What were you/other people doing? What was the weather like?
What happened? Describe the events. How did you feel?
Nie musi byc dlugie. ^^ Mam kompletny zastoj i jeszcze matematyke, a potem jeszcze sie
musze nauczyc tego opowiadac...

No dobra ale o jakim wydarzeniu? Koncert Slejera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 19:51, Witcher1990 napisał:

No dobra ale o jakim wydarzeniu? Koncert Slejera?

Nie, juz niewazne, napisalem:
I was about eighteen months. I was very thirsty. the apartment we had competent painting. At one point my dad left the room after the rag, and I saw the water lying on the floor! Glad I drank a whole bottle at once ... I''m only little throat was burning. It was only later learned that it was solvent. Mother says that after this incident almost went back in development. I had to re-learn how to speak and walk. If some are not clear - of course as you can see jstem healthy and fully-developed boy. And this is coming to the police because it was thought that mom keeps some harmful substances at home. This situation can remember to this day I''ve had it hard ...
Dobrze jest? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Albo to:
One of my earliest memories is Christmas Eve, which occurred when I was 3 years old. I was at home with my family, who arrived to at this event. It was very nice and pleasant. People have sat at the table, talking and singing Christmas carols. I also tried to sing, but then everyone began to smile and comment this. Outside it was very cold and snowing outside the window. I have felt very happy.
Tylko w tym chyba trzeba pare zdan dopisac : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał to tak
One of my earliest memories is Christmas Eve, which occurred when I was 3 years old. I was at home with my family, which arrived specially to this event. The vibe was very ceremonial and familiar. We were sitting at the table, talking and singing Christmas carols. I also tried to sing, but after that everyone began to laughting and commenting this. Everybody was happy because we haven’t seen very long time, and now there is a magical time when we can talk to each other face to face. I remember the weather on the first day of Christmas. It was very cold outside and there was snowing so on next day we made a huge snowman. It were the best days in my life

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne problemy z zadaniem, otóż wychodzą mi dziwne wyniki np 33 pierwiastki z trzech, a w odpowiedziach pisze, że powinno wyjść jedenaście pierwiastków z trzech(chodzi mi o pole).
Oto treść zadania: "W trapezie równoramiennym kąty ostre mają po 30 stopni. Różnica długości podstaw wynosi 6 cm. Krótsza podstawa ma długość 8 cm. Oblicz pole trapezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 21:21, tylor2 napisał:

Kropla deszczu o masie 0,1g spada z przyspieszeniem 8m/s^2. Oblicz wartość siły oporu
powietrza działającej na kroplę. Przyjmij g=10m/s^2.

A to nie jest przypadkiem tak, że:
F = a * m = (10-8) * 0,0001 = 0,0002 N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 21:27, Belegdil napisał:

> Kropla deszczu o masie 0,1g spada z przyspieszeniem 8m/s^2. Oblicz wartość siły
oporu
> powietrza działającej na kroplę. Przyjmij g=10m/s^2.
A to nie jest przypadkiem tak, że:
F = a * m = (10-8) * 0,0001 = 0,0002 N ?

Odpowidź niby dobra (mam wydrukowane w podr.), ale nauczycielka coś mówiła o trzech siłach działających na tę kroplę... W każdym razie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno zadanie z fizyki: Chłopiec zjeżdża na sankach z ośnieżonej górki o wysokości h=4m i kącie nachylenia alfa=30*. Otoczenie górki jest poziome. Jaką droge przebędzie chłopiec na sankach od momentu zjechania z górki do momentu zatrzymania? Współczynnik tarcia na górce i na poziomej drodze jest taki sam f=0.08.

Proszę o wytłumaczenie mi krok po kroku jak zrobić to zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc z zadaniem z chemii: (jednak nie sam wynik, ale i obliczenia)
Oblicz masę kwasu azotowego(V) potrzebną do zobojętnienia 5 moli wodorotlenku wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 18:56, Tomicha napisał:

Prosiłbym o pomoc z zadaniem z chemii: (jednak nie sam wynik, ale i obliczenia)
Oblicz masę kwasu azotowego(V) potrzebną do zobojętnienia 5 moli wodorotlenku wapnia.


2HNO3 + Ca(OH)2 -> Ca(NO3)2 + 2H2O

Teraz proporcja :

Skoro do całkowitego zobojętnienia 1 mola wodorotlenku potrzebujesz 2 moli kwasu ( z równania reakcji ), to ilu moli potrzebujesz do zobojętnienia 5 ?

1 - 2
5 - x

x=10

Potrzebujesz 10 moli kwasu.
Teraz liczysz masę ze wzoru m=M*n
Jako, że masa molowa kwasu wynosi 63g/mol, to masa kwasu potrzebna do zobojętnienia danej liczby moli wodorotlenku wynosi 630g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wymiarowaniem rysunku technicznego.
I tutaj pojawia się problem, czy ktoś mógłby zaznaczyć gdzieś na tym rysunku który podam, gdzie powinienem zaznaczyć wymiary obydwu figur ?
W paincie, jakieś krechy porobić, byleby było wiadomo :)

http://img337.imageshack.us/i/figury.jpg/

Podziękował z góry.

EDIT: Bez zaznaczania tych wypukłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 21:02, Bezi_113 napisał:

Mam problem z wymiarowaniem rysunku technicznego.
I tutaj pojawia się problem, czy ktoś mógłby zaznaczyć gdzieś na tym rysunku który podam,
gdzie powinienem zaznaczyć wymiary obydwu figur ?
W paincie, jakieś krechy porobić, byleby było wiadomo :)

http://img337.imageshack.us/i/figury.jpg/

Podziękował z góry.

EDIT: Bez zaznaczania tych wypukłych.


Wszystkie wymiary rysujesz u dołu bądź tak by dało się je odczytać po przewróceniu rysunku w prawą stronę (zgodnie z ruchem wskazówek zegara ;p )
Chociaż z drugiej strony linie wymiarowe powinny być jak najkrótsze, więc te kółka wymiarujesz u dołu patrząc normalnie i u góry po przewróceniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zasadę o nie powtarzaniu wymiarów, i ogólnie gdzie zaznaczyć jakie wymiary, bo coś mogłem w złym miejscu zaznaczyć.
Anyway, pomógł kolega, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie znajdę cechy stylu romańskiego i gotyckiego? Nie chodzi mi o architekturę bo to właśnie można znaleźć wszędzie, tylko o ogólne cechy np prostota, odrealnienie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować