Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2011 o 21:19, Tokkarian napisał:

> Objętość = (pierwiastek z 2 podzielone przez 12) razy a do sześcianu
Ok, spróbuję to zrobić, mógłbyś mi tylko powiedzieć ile tobie wychodzi?


Może ja odpowiem,bo podstawić do wzoru to wielka sztuka nie jest - wychodzi 250 pierwiastków z 2 dzielone na 3.

Edit: centymetrów sześciennych.

Edit2: dzięki Harrolfo, nie ma to jak podnieść do kwadratu zamiast do sześcianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z niemieckiego. Mam opisać swój dzień powszedni w (od wstania do pójścia spać). Ma to być w Imperfekcie, jeśli ktoś miał to na lekcji i mógłby coś podpowiedzieć to wielkie dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś rozwiązać to zadanie? Zupełnie nie czaję tego tematu :/
Oblicz wysokość ostrosłupa prawidłowego trójkątnego, którego wysokość ściany bocznej i wysokość podstawy mają kolejno 7 i 6 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 21:50, Tokkarian napisał:

Mógłby mi ktoś rozwiązać to zadanie? Zupełnie nie czaję tego tematu :/
Oblicz wysokość ostrosłupa prawidłowego trójkątnego, którego wysokość ściany bocznej
i wysokość podstawy mają kolejno 7 i 6 cm

Masz w podstawie trójkąt równoboczny, więc punkt, od którego leci w górę wysokość ostrosłupa dzieli wysokość podstawy w stosunku 1:2, czyli na odcinki długości 2 i 4 cm. No i teraz bierzesz ten mniejszy odcinek o długości 2 cm, bierzesz wysokość ściany bocznej, do której ów odcinek biegnie, no i te 2 odcinki wraz z wysokością ostrosłupa tworzą Ci trójkąt prostokątny. No i stąd z Pitagorasa sobie wyznaczasz wysokość.

Znaczy tak mi się wydaje- to była taka improwizacja w biegu. Sprawdź, czy wysokość ostrosłupa "spada" na punkt będący przecięciem wysokości/dwusiecznych/symetralnych podstawy. Jeśli tak, to rozwiązanie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam mały problem z fizyką. Zadanie:

Turysta o masie 74kg.przeszedł zielony szlak z Kuźnic na Kasprowy Wierch w ciągu 2,5h. Jego średnia moc wynosiła 80W.Oblicz różnicę wzniesień.
Przed rozwiązaniem przyjmij ,że g~10 m/s2

Dane
t=2,5h=9000s.
P=80W
m=74kg

Szukane
s=?
W=Fxs
przekształcam
s=W/F

I zrobiłem na wzór na siłę.

F=m x g
a=g~10 m/s2
F=74kg x 10 m/s2 =740N

ALE problem mam z PRACĄ,czyli W.Praca ma jednostkę J-Joule-Dżul.Tylko jak wytrzasnąc ?
Bo jak wiem to F x s-droga=W

PROSZĘ O POMOC i z góry wielkie DZIĘKI!

P.S-Jeśli coś źle zrobiłem na swoim to proszę mnie o to powiadomic jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 10:59, BartexooN napisał:

Siemka mam mały problem z fizyką. Zadanie:

Turysta o masie 74kg.przeszedł zielony szlak z Kuźnic na Kasprowy Wierch w ciągu 2,5h.
Jego średnia moc wynosiła 80W.Oblicz różnicę wzniesień.
Przed rozwiązaniem przyjmij ,że g~10 m/s2

Popełniłeś błąd w szukanych. W zadaniu nie ma pytania o drogę, tylko o różnicę wzniesień. A więc przyrost energii potencjalnej tego turysty jest równy pracy przez niego wykonanej. deltaEp=W
W=P*t
Ep=m*g*h
P*t=m*g*h
h=(P*t)/m*g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy.

P = W / t
z tego wynika, że
W = P * t
a więc
W = 80 [W] * 9000 s
W = 720000 [J] = 720 [kJ]
1 [J] = (1kg * 1m^2) / 1s^2
1 [N] = (1kg * 1m) / 1s^2
czyli jeśli podzielimy dżule przez niutony - skróci się masa i czas, zostanie tylko droga - czyli metry - czyli to czego szukamy:
s = W / t
s = 720 [kJ] / 740 [N]
s = 720000 [J] / 740 [N]
s = 927 [m]

@up
Aha, no chyba że tak. Z fizyki nigdy za dobry nie byłem, i też niezbyt dokładnie przeczytałem treść polecenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 11:34, HunterO7 napisał:

Popełniłeś błąd w szukanych. W zadaniu nie ma pytania o drogę, tylko o różnicę wzniesień.
A więc przyrost energii potencjalnej tego turysty jest równy pracy przez niego wykonanej.
deltaEp=W
W=P*t
Ep=m*g*h
P*t=m*g*h
h=(P*t)/m*g

Hmmm...Czyli rozumiem to tak:
W=80W*9000s=720000J tak?
Ep-czym on jest? niby deltaEp-W,czyli praca...Ale o tym w ogóle nie słyszałem.Chce przypomniec,że to ma byc zrobione na poziomie gimnazjum...
czym jest h-wysokosc?
720000 J=74g * 10 m/s^ * h(?)
80W*9000s=74kg * 10 m/s^ * h(?)
h=(80W*9000s)/74kg * 10m/s^=
h= 720000J/720W=1000 - ale jaka jednostka? Zielony jestem jak trawka na kwietniowym wiosennym polu. Pierwszy raz słyszę "u siebie" jako h w fizyce. Nie miałem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 12:09, BartexooN napisał:

Hmmm...Czyli rozumiem to tak:
W=80W*9000s=720000J tak?

Tak.

Dnia 08.01.2011 o 12:09, BartexooN napisał:

Ep-czym on jest? niby deltaEp-W,czyli praca...Ale o tym w ogóle nie słyszałem.Chce przypomniec,że
to ma byc zrobione na poziomie gimnazjum...

Ep= Energia potencjalna

Dnia 08.01.2011 o 12:09, BartexooN napisał:

czym jest h-wysokosc?

http://www.sciaga.pl/tekst/40980-41-energia_potencjalna
Tu masz to wyjaśnione najprosciej jak się da, na poziomie gim.

Dnia 08.01.2011 o 12:09, BartexooN napisał:

720000 J=74g * 10 m/s^ * h(?)
80W*9000s=74kg * 10 m/s^ * h(?)
h=(80W*9000s)/74kg * 10m/s^=
h= 720000J/740W=927 - ale jaka jednostka?

Metry.

Dnia 08.01.2011 o 12:09, BartexooN napisał:

Zielony jestem jak trawka na kwietniowym wiosennym
polu. Pierwszy raz słyszę "u siebie" jako h w fizyce. Nie miałem tego.

A masz podręcznik do fizyki ? Poszukaj tam takich zaganień jak:
-energia mechaniczna
-energia potencjalna
-energia kinetyczna
-praca
To ci powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2011 o 11:43, Assassin93 napisał:

@up
Aha, no chyba że tak. Z fizyki nigdy za dobry nie byłem, i też niezbyt dokładnie przeczytałem
treść polecenia. :)

To trochę u ciebie takie robienie pod jednostkę xD Ale jesli już wziąć pod uwagę twój sposób. To W=F*s*cos(alfa). A co zrobisz z tym alfa to ja nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na angielski mam zrobić prezentację o "Pancake Day". Już mam prawie skończoną. I tu moja prośba: Mógłby ktoś podrzucić jakieś ciekawostki o tym święcie? Może być po polsku, lub angielsku. Szukałem w Google ale ciężko coś znaleźć... Wyczytałem coś o pocałunku pokoju przy tym święcie. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 16:51, Diverso napisał:

Wie ktoś o co może chodzić w kaloryczności runa leśnego?

Mnie na myśl dwie możliwości przyszły:
1) wartość żywieniowa wszelakich jagód, grzybów itd.
2) wartość opałowa mchów, gałązek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 13:42, PawelGothic96 napisał:

Zadanie z Wosu
Jakie konsekwencje może ponieść osoba niespłacająca kredytu ?

Wydaje mi się, że bank najpierw wysyła ponaglenie, jeśli to nie pomaga zwraca się z tym do sądu i po otrzymaniu tytułu wykonawczego zwraca się do komornika o ściągnięcie wierzytelności. Wtedy odpowiadamy całym swoim majątkiem więc komornik może nam potrącać pewną kwotę z wypłaty (są regulacje prawne dot tego ile procent może potrącić i ile musi zostawić na niezbędne minimum). Może również zająć jakąś rzecz, wycenić ją i wystawić na licytację na pokrycie długu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje jakiejś dobrej recenzji GTA IV po angielsku, ta recenzja ma być na 1 stronę w zeszycie, więc nie za dużo, mógłby mi ktoś pomóc w znalezieniu takiej ? Nie chce nawet żeby ktoś mi ją napisał. Znalazłem w necie, ale większość to długie te recki, a mi wystarczy taka krótka i na temat. Z takiej długiej trochę trudno wybrać najważniejsze informacje, a później je trochę przekształcić bezbłędnie. Tylko pomóżcie mi jakąś krótką recenzję znaleźć, ostatecznie może być jakaś inna gra ;] Proszę o pomoc i pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy mógłby mi ktoś pomóc z zadaniem z WOS-u? Dotyczy ono po części polityki i UE.

1. "Wiktor Hugo, słowa wypowiedziane w 1849 r.: ''Przyjdzie taki dzień, kiedy wszystkie narody na naszym kontynencie, nie tracąc swojej odrębności, ani chwalebnej indywidualności, złączą się w wyższą jedność i stworzą europejskie braterstwo. Przyjdzie taki dzień, kiedy nie będzie innych pól bitew niż rynki otwierające się na idee. Przyjdzie taki dzień, kiedy kule armatnie i bomby zamienią się na głosy''. Czy można dzisiaj powiedzieć, że wizja Hugo się spełniła?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować