Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2011 o 21:09, HunterO7 napisał:

Niestety, ostatnim razem tego okresu historii uczyłem się ponad 2 lata temu ;) A, że
obecnie przesiaduję w maturalnej klasie o profilu ścisłym, to taka wiedza szybko ulatuje
^^

No widzisz, ja mam rozszerzoną historię(profil human),na dodatek profesor jest ostry i znany z tego w całym powiecie tarnogórskim ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 18:50, sliski_wojtas napisał:

Mam pytanie czy napisał by mi ktoś jakąś krótką recenzje gry ? na jedną stronę w zeszycie
;DD


Po angielsku ...

P.S Sry za double posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie z chemii z mola ,proszę o pilną pomoc

1.Oblicz ile moli N znajduje się 4 dm^3 tego gazu
2.Oblicz ile moli i milimoli stanowi 80 g CuSo4
Oblicz jaką objętość w warunkach normalnych będzie miała 4,6 g tlenku azotu(IV) NO2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 20:56, Darnok_Rukia napisał:

Zadanie z chemii z mola ,proszę o pilną pomoc

1.Oblicz ile moli N znajduje się 4 dm^3 tego gazu
2.Oblicz ile moli i milimoli stanowi 80 g CuSo4
Oblicz jaką objętość w warunkach normalnych będzie miała 4,6 g tlenku azotu(IV) NO2


objętość jednego mola gazu w warunkach normalnych wynosi: V = 22,4 dm³
wykorzystując układ okresowy:
1. prosta jedna proporcja i masz wynik
2. najpierw oblicz ile to moli (też z proporcji), 1000 milimoli to jeden mol
3.4,6 g ile to moli (z proporcji), z drugiej proporcji jaką objętośc zajmuje ta wyliczona liczba moli
Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:02, MagdalenaMM napisał:

objętość jednego mola gazu w warunkach normalnych wynosi: V = 22,4 dm³
wykorzystując układ okresowy:
1. prosta jedna proporcja i masz wynik
2. najpierw oblicz ile to moli (też z proporcji), 1000 milimoli to jeden mol
3.4,6 g ile to moli (z proporcji), z drugiej proporcji jaką objętośc zajmuje ta wyliczona
liczba moli
Powodzenia


No właśnie jak tą proporcję ułożyć ,trochę późno już, kartkówkę napisałem ocenę przemilczę ,ogólnie dzięki pomyślę nad tym, będzie jak znalazł na poprawę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:06, Darnok_Rukia napisał:

No właśnie jak tą proporcję ułożyć ,trochę późno już, kartkówkę napisałem ocenę przemilczę
,ogólnie dzięki pomyślę nad tym, będzie jak znalazł na poprawę .



eee... proporcji nie potrafisz ułożyć?!?! no dobrze:
- bierzesz układ okresowy, szukasz sobie wszystkie pierwiastki wchodzące w skład danego związku, dodajesz ich masy atomowe, masz masę jednego mola danego związku np CuSO4 63,5+32+4*16= 159,5 g/mol
- jeżeli 1 mol CuSO4 ma masę 159,5 g to ile moli zawiera się w 80 g teego związku?
- proporcja: 1 mol CuSO4 ------ 159,5 g
x moli ------- 80 g (80*1)/159,5 = 0,5 mola
- 0,5 mola CuSO4 to 500 milimoli
- gazy są w postaci cząsteczek np N2 lub O2
- objętość jednego mola gazu w warunkach normalnych wynosi: V = 22,4 dm³
- tlenek azotu NO2: masa 1 mola to: 14 + 2*16= 46 g/mol, proporcja: 1 mol NO2 ----- 46 g
x moli ---- 4,6g
(1*4,6)/46= 0,1 mola NO2
druga proporcja: jeżeli 1 mol w war norm ----------- 22,4 dm3
to 0,1 mola --------- x dm3 --> 2,24 dm3
sprawdź sobie obliczenia, ja robiłam w pamieci
Powodzenia!!!

Spoiler

taka mała uwaga: dziwię się że uczniowie nie potrafią zrobić tak prostych zadań, czy wasi nauczyciele nie tłumaczą tego czy Wy jesteście... bez wyobraźnie i nie chce się pomyśleć przez 5 sekund? Jestem nauczycielem i wyobraź sobie nie chemii, moi uczniowie też mają problemy z tymi zadaniami, najpierw ich ochrzaniłam za "brak wyobraźni" a później zrobiłam z nimi te proste zadania. To jest naprawdę denerwujace, że dzisiejsza młodzież ma braki w umiejętnościach potrzebnych do rozwiązania zadań. SIEDŹCIE WIĘCEJ NA KOMPUTERACH I WIKI, NIECH WAM MÓZGI CAŁKIEM WYPARUJĄ!!!



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 16:31, MagdalenaMM napisał:

taka mała uwaga: dziwię się że uczniowie nie potrafią zrobić tak prostych zadań, czy
wasi nauczyciele nie tłumaczą tego czy Wy jesteście... bez wyobraźnie i nie chce się
pomyśleć przez 5 sekund? Jestem nauczycielem i wyobraź sobie nie chemii, moi uczniowie
też mają problemy z tymi zadaniami, najpierw ich ochrzaniłam za "brak wyobraźni" a później
zrobiłam z nimi te proste zadania. To jest naprawdę denerwujace, że dzisiejsza młodzież
ma braki w umiejętnościach potrzebnych do rozwiązania zadań. SIEDŹCIE WIĘCEJ NA KOMPUTERACH
I WIKI, NIECH WAM MÓZGI CAŁKIEM WYPARUJĄ!!!

Nawet w najlepszych szkołach niektórzy nauczyciele są... no cóż... wyraźnie widać, że minęli się z powołaniem. To nie jest tak, że to jest wina tylko i wyłącznie uczniów. Bywali tacy nauczyciele, którzy potrafili mnie uwstecznić nawet.
I nie bardzo rozumiem, co jest złego w siedzeniu na komputerach i wiki? Ja się z wiki dowiedziałem sporo ciekawych rzeczy. A z komputerami ostatecznie związałem się przez swój zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze zrobić prezentacje z WOS''u na temat Solidarności w moim mieście, nie wiem jak zacząć wgl. ze zrobieniem tego, jakieś pomysły ? ;DD Może jakąś ankietę przeprowadzić z jakimś działaczem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 14:00, sliski_wojtas napisał:

Musze zrobić prezentacje z WOS''u na temat Solidarności w moim mieście, nie wiem jak
zacząć wgl. ze zrobieniem tego, jakieś pomysły ? ;DD Może jakąś ankietę przeprowadzić
z jakimś działaczem ?


Zacznij od tego co to solidarnosć

http://www.solidarnosc.org.pl/
Tam gdzies mapka jest z regionami. Moze dali cos ciekawego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 14:04, Zgreed66 napisał:

> Musze zrobić prezentacje z WOS''u na temat Solidarności w moim mieście, nie wiem
jak
> zacząć wgl. ze zrobieniem tego, jakieś pomysły ? ;DD Może jakąś ankietę przeprowadzić

> z jakimś działaczem ?

Zacznij od tego co to solidarnosć

http://www.solidarnosc.org.pl/
Tam gdzies mapka jest z regionami. Moze dali cos ciekawego :P

Nie ma tu nic napisane o moim mieście ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zadaniu z chemii.

Oblicz pH roztworu kwasu octowego o stężeniu 0,5 mol/dm^3, jeśli wiesz że k= 1,75 * 10^-5.

Rozwiązałem zadanie do połowy i nie wiem jak dalej to wszystko obliczyć.
pH =?
CH3COOH -> H+ + Ch3COO-
pH=-log[H+]
K=[H+] * [Ch3COO-] / [CH3COOH]
i teraz nie mam pojęcia jak to wszystko podstawić, żeby mi wyszło stężenie H+. Jeśli ktoś potrafi pomóc to z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 19:21, Altair_93 napisał:

Rozwiązałem zadanie do połowy i nie wiem jak dalej to wszystko obliczyć.
pH =?
CH3COOH -> H+ + Ch3COO-
pH=-log[H+]
K=[H+] * [Ch3COO-] / [CH3COOH]
i teraz nie mam pojęcia jak to wszystko podstawić, żeby mi wyszło stężenie H+. Jeśli
ktoś potrafi pomóc to z góry dzięki za pomoc.


Kwas octowy to kwas słaby a więc:
[H+] = alfa * Cm
Cm (stężenie) już masz, pozostaje obliczyć alfę ze wzoru:
alfa = pierwiastek z (K/Cm)

Jezli Twój nauczyciel jest srogi możesz wcześniej sprawdzić poprawność:
Cm/K większe bądź równe 400

po obliczeniu stężenia jonów H+ podstawiasz do wzoru
pH = -log[H+]

I wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jest tu może jakiś Hiszpańsko języczny gramowicz ? Bo muszę przetłumaczyć tekst, a jak wszyscy wiemy translator google''a to istna "completo macabra". -.- Tekst jest dość długi więc nie chcę spamować bez potrzeby :) Jeśli jest ktoś w stanie pomóc, proszę o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma pewien problem z pewnym zadaniem. Chodzi o minimalizacje stanów automatu. Mam wszystko ładnie obliczone, Maksymalne klasy zgodne itd. lecz za nic w świecie nie mogę znaleźć minimalnego automatu, który spełnia warunek pokrycia i zamkniętości. Obliczony MKZ to {2,3,5,6} {3,4,5} {1,2,6,} {1,4} a w załączniku jest podane zdjęcia danego automatu ( zadanie pierwsze ).

20110123140939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że na 5 roku studiów udzielę się w tym temacie ale mam pewien problem i myślę, że młodsze koleżanki/koledzy mogą mi pomóc :)

Sprawa dotyczy przyrostu rzeczywistego. Jak wiadomo jest to suma przyrostu naturalnego oraz salda migracji.
Zatem PR powinien mieć kluczowy wpływ na zmiany w liczbie ludności danego miasta. Z Banku danych regionalnych GUSu zebrałem dane nt salda migracji, przyrostu naturalnego oraz liczby ludności Wrocławia w latach 1999-2009. Po odpowiednich obliczeniach dane... nie pokrywają się :/ tzn. największy PR w ostatnich latach przypadł na lata 2001, 2005 oraz 2009, podczas gdy z wykresu zmian w liczbie ludności wcale tak nie wynika. Z resztą zobaczcie sami na załącznikach.

Pytanie brzmi. Czy jest coś jeszcze, co może wpłynąć na liczbę ludności w danym mieście?

20110128121333

20110128121341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problemik ;)

Wykaż że nie istnieje granica: lim (x,y)->(1,-1) (x-1)/(x^2+y^2-x)

Ogólnie to nie mogę wymyślić żadnych x''ów i igreków, które, gdyby dążyły do swoich granic to 2 równania nie były sobie równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować