Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2011 o 18:02, sliski_wojtas napisał:

Witam mógłby mi ktoś napisać jaką funkcję spełnia transformator ?


Sorry, ale nie powinieneś zaśmiecać tego tematu rzeczami, na które znajdziesz odpowiedź w pierwszych dwóch linkach googli. Już bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć miśki, moglibyście przetłumaczyć mi parę zdań na niemiecki? Tak wiecie, full pr0, 100% gramy dobrze i w ogóle :P


1. Często ściągam z Internetu różne dane.

2. Na wsi żyje się zdrowiej, powietrze jest tutaj czystsze niż w mieście.

3. Przeprowadziłem się na wieś, zarabiam teraz mniej, ale życie jest tutaj tańsze.

4. Moja przeprowadzka na wieś to był prawdziwy przypadek.

5. Odziedziczyłem po mojej cioci gospodarstwo rolne.

6. Miałem problemy ze zdrowiem, na koniec zasypiałem już tylko ze środkami nasennymi.

7. Sprzedałem moją piekarnię, ale nuda nie jest mi znana.


Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Jako pracę domową mieliśmy do napisania opis osoby po angielsku. Czy ktoś mógłby sprawdzić moją pracę pod kątem błędów?


I would like to describe a woman who has appeared in a commercial. She is probably an actress or a model.
The woman is most likely in her twenties. Owing to her clean and spotless complexion, she looks very beautifully. However, photo, that I describe, has been undoubtedly retouched. The woman has not only piercing, green eyes, but also very long, curly and fair hair. I think that she is always stylishy-dressed. Her smile is so glamorous she looks like a film star. Her lips are full, with a pink lipstick. She has an oval face which is underlined by the lack of the fringe. Her high, broad forehead makes her look very nobly and haughtily. She has a very smooth skin, without any wrinkles. Her expression Is rather arrogant, definitely not warm.
The woman, who I describe, certainly realizes that she is a star. Judging by her look, she must be not only extremely self-confident, but also determined. A result of her being a celebrity is that she is very sociable. She gives the impression of being pretty arrogant and vain; I feel she likes to look down on people. On the other hand, she in all probability comes across as being hard-working and experienced actress. Therefore I assume she is very popular and admired.
To my mind, the woman is a beautiful and fashionable actress who characterizes of experience, determination and a bit of the arrogance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On the other hand, she in all probability comes across as being hard-working and experienced actress.

Nie rozumiem, co ma to znaczyc. po prostu she is thought to be, considered to be, seemed to be. moze to ja tego nie znam, ale came across to dla mnie tylko natknac sie na kogos

Photo/woman, that I am describing, albo lepiej, described photo/woman.

Cóż mógłbym powiedziec. dosc suche. powieniens uzywac łacznikow: furthermore, moreover, what is more, in addition to that

certainly realizes that she is a star

źle, to ona uświadamia sobie ze jest gwiazda? is certainly a star. albo may be thought as a star, albo cos na tę modłę

A result of her being a celebrity is that she is very sociable

nie podoba mi się, troche szczutnie i na sile. nie lepiej. as a result of her fame, she looks sociable. (po 2, jak mozna oceniac charakter po zdjeciu?, lepiej pisac she might, may, could, should niz w oznajmujacym)

Sorry, moze troche za krytycznie.

EDIT: coz, sam poczatek i sam koniec zawsze wywiera najwieksze wrazenie. koniec moglbys poprawic na cos takiego: I find the women extremely attractive. I belive she's a person that no one can fail to admire/ pay attention to/ catch a glimpse on/

EDIT 2: ludzie, własnie uswiadomilem sobie jak biedny mam jezyk. ogolnie napisane nizle. ale brakuje tu łączników. wstaw je (ale nie na sile) i bedzie praca miod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, szczególnie zaś za przypomnienie o łącznikach.
Co do niektórych zwrotów jak "come across as" to może i są sztuczne, ale wymagane przez moją nauczycielkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :) Mam mały problem z matematyką dyskretną - zbiorami. Jeśli będzie ktoś tak miły i spojrzy na zadanko oraz rzuci jakąś wskazówką to będę ogromnie wdzięczny :)
1) W 30 osobowej grupie studentów 20 uczy się angielskiego, 14 niemieckiego, 10 łaciny. Jeżeli żadne student nie uczy się wszystkich 3 języków, a ośmioro nie uczy się żadnego to ilu uczy się niemieckiego i łaciny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 14:37, Tomicha napisał:

Dzięki za wskazówki, szczególnie zaś za przypomnienie o łącznikach.
Co do niektórych zwrotów jak "come across as" to może i są sztuczne, ale wymagane przez
moją nauczycielkę. :)


nie chodziło o to. dla mnie come across to tylko natknąć się. nigdy nie spotkałem sie z wyrazeniem o jakim mowisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reakcja zobojętnienia przebiega między kwasami i zasadami. Produktem takiej reakcji jest sól i
woda. Napisz równanie reakcji zobojętniania kwasu octowego (etanowego) za pomocą zasady
sodowej. Oblicz, ile kwasu octowego (etanowego) potrzeba do zobojętnienia 20g zasady sodowej.
MC = 12u, MO = 16u, MH = 1u, MNa = 23u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest zacząć od równania reakcji :

NaOH + CH3COOH -> CH3COONa + H2O

Następnie trzeba uzgodnić reakcję. Akurat w tym wypadku nie trzeba nic zmieniać - wszystko się zgadza. W związku z tym otrzymujesz stechiometryczny stosunek w jakim reagują dane substraty - 1:1.
Masę zasady masz podaną - m=20g. Skoro wiesz, że stosunek wynosi 1:1, to masz dwie możliwości liczenia :

1. Skoro zasady sodowej jest 0,5 mola, to do jej zobojętnienia potrzeba tyle samo kwasu. Teraz wystarczy po prostu policzyć masę kwasu dla danej liczby moli.
2. Układasz proporcję ...

20g NaOH - x g kwasu
40g NaOH - 60g kwasu.

... i wyliczasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 14:15, kaczek93 napisał:

Ile pierwiastków ma wielomian:
W(x) = (x + 1)(x − 3)(−x^2 + 3x − 1) ?

4. Chyba ze zmienisz cos w ostatnim nawiasie, żeby podwójnym pierwiastkiem było -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 14:19, HunterO7 napisał:

> Ile pierwiastków ma wielomian:
> W(x) = (x + 1)(x − 3)(−x^2 + 3x − 1) ?
4. Chyba ze zmienisz cos w ostatnim nawiasie, żeby podwójnym pierwiastkiem było -1.

A w jaki sposób dojść do tego że to będzie 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukasz pierwiastków, czyli po prostu przyrównujesz funkcję do 0.
Wielomian W(x) = (x + 1)(x − 3)(−x^2 + 3x − 1) = 0 <=> (x+1) = 0 => x = -1 lub (x-3)=0 => x=3 lub (-x^2+3x-1) = 0. Liczysz deltę i otrzymujesz kolejne dwa pierwiastki, mi wyszły one:

Spoiler

x=(3-sqrt5)/2, x=(3+sqrt5)/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 14:30, Harrolfo napisał:

Szukasz pierwiastków, czyli po prostu przyrównujesz funkcję do 0.
Wielomian W(x) = (x + 1)(x − 3)(−x^2 + 3x − 1) = 0 <=> (x+1)
= 0 => x = -1 lub (x-3)=0 => x=3 lub (-x^2+3x-1) = 0. Liczysz deltę i otrzymujesz
kolejne dwa pierwiastki, mi wyszły one:

Spoiler

x=(3-sqrt5)/2, x=(3+sqrt5)/2


OK dzięki za przypomnienie. THX!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 14:30, Harrolfo napisał:

Szukasz pierwiastków, czyli po prostu przyrównujesz funkcję do 0.
Wielomian W(x) = (x + 1)(x − 3)(−x^2 + 3x − 1) = 0 <=> (x+1)
= 0 => x = -1 lub (x-3)=0 => x=3 lub (-x^2+3x-1) = 0. Liczysz deltę i otrzymujesz
kolejne dwa pierwiastki, mi wyszły one:

Spoiler

x=(3-sqrt5)/2, x=(3+sqrt5)/2


A nie powinno być raczej x=(-3-sqrt5)/-2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 14:41, kaczek93 napisał:

> Szukasz pierwiastków, czyli po prostu przyrównujesz funkcję do 0.
> Wielomian W(x) = (x + 1)(x − 3)(−x^2 + 3x − 1) = 0 <=> (x+1)

> = 0 => x = -1 lub (x-3)=0 => x=3 lub (-x^2+3x-1) = 0. Liczysz deltę i otrzymujesz

> kolejne dwa pierwiastki, mi wyszły one:

Spoiler

x=(3-sqrt5)/2, x=(3+sqrt5)/2


A nie powinno być raczej x=(-3-sqrt5)/-2 ?


tak, powinno byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 14:46, Harrolfo napisał:

-x^2+3x-1=0 /*(-1)
x^2-3x+1=0
delta=9-4=5
sqrt delta = sqrt 5
x1=(-(-3)-sqrt5)/2=(3-sqrt5)/2
x2=(-(-3)+sqrt5)/2=(3+sqrt5)/2


a skad wziales -3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 14:50, MrGregorA napisał:

a skad wziales -3?

-x^2+3x-1=0 /*(-1)
Wszystko pomnożyłem razy -1
x^2-3x+1=0
delta to sqrt5
x1=(-(-3)-sqrt5)/2=(3-sqrt5)/2
x2=(-(-3)+sqrt5)/2=(3+sqrt5)/2

Wzór na x-y:
x1= (-b-sqrt delta)/2
x2= (-b+sqrt delat)/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować