Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Spróbuj trzeci bok obliczyć z twierdzenia cosinusów (a^2 = b^2 + c^2 - 2*b*c * cosa gdzie a to kąt pomiędzy bokamia b i c), a później pole wykorzystując p (2p = a + b + c, Pole = sqrt(p*(p-a)*(p-b)*(p-c)). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 00:53, nightfaler napisał:

szóste prosze ;|


Jest taki wzorek na pole trójkąta - 1/2*bok*bok*sin kąta między tymi bokami. Wszystkie dane masz, sin162 znajdziesz w tablicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś pomysłu na bazę danych, tzn. na coś, co można by tam wrzucić, ponieważ wymagane jest 30 rekordów na 30 właściwości (czyli licząc od góry 30 w dół i 30 w bok). Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:29, Buhahahahaha napisał:

Szukam jakiegoś pomysłu na bazę danych, tzn. na coś, co można by tam wrzucić, ponieważ
wymagane jest 30 rekordów na 30 właściwości (czyli licząc od góry 30 w dół i 30 w bok).
Jakieś pomysły?

Nie wiem czy się kwalifikuje, ale być może tablica odległości między miastami? Tzn. rekordy i właściwości w zasadzie takie same.

Można również wybrać wartości 30 funkcji dla 30 punktów.

Albo 30 ludzi i 30 krajów. Kto które odwiedził? Wartości tak/nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dac to tu, czy do kącika tłumaczy, ale dam tutaj... Jak coś, to się przeniesie ten post tam.
Jest tutaj może ktoś dobry z Niemca?
Na jutro muszę sie nauczyć "sytuacji" np. "powiedz, że *costam*"
Mam polecenia po Polsku, może ktoś napisać mi jak one by były po niem?
Muszę to umieć na... Jutro :(

1 para

- zapytaj koleżankę, jakie jest jej hobby
- odpowiedz, że twoim hobby jest fotografowanie i jazda konna

- zapytaj koleżankę kiedy zaczynają się święta Bożego narodzenia i jak długo trwają
- powiedz, że zaczynają się 25 grudnia i trwają 2 dni

- zaproś koleżankę na dyskotekę w czwartek wieczorem
- zostałeś zaproszony na dyskotekę zgódź się i powiedz, że to bardzo dobry pomysł.

2 para

- zapytaj koleżankę, czy ma czas w sobotę wieczorem.
- zostałeś zapytany czy masz czas w sobotę wieczorem. Spytaj dlaczego kolega/koleżanka pyta.

- powiedz koleżance, że wakacje spędzasz nad morzem z przyjaciółmi
- zapytaj z kim on/ona spędza wakacje. Powiedz, że spędzasz wakacje z rodzicami.

- powiedz koleżance, że wakacje w Polsce trwają 2 miesiące. Zapytaj ile trwają wakacje w Niemczech
- Powiedz, że wakacje w Niemczech trwają cześć tygodni

3 para

- zapytaj koleżankę, kiedy zaczynają i kończą się ferie zimowe w Polsce
- Powiedz, że ferie w Polsce zaczynają się 12 stycznia i kończą 26 stycznia

- Zapytaj koleżankę, czy pójdzie z tobą do pizzerii w środę popołudniu.
- Powiedz, że w środę popołudniu nie masz czasu.

- Powiedz, że najchętniej podróżujesz pociągiem. A koleżanka?
- Odpowiedz, że ty najchętniej podróżujesz samolotem.

4 para
- Powiedz, że jedziesz na wakacje do berlina
- Zapytaj koleżankę, z kim jedzie do berlina

- Powiedz, że w poniedziałek mamy 17 września
- Zapytaj koleżankę, którego mamy dziś.

- Zapytaj koleżankę, co robi nad morzem
- Odpowiedz, że nad morzem leżysz na plaży i się kapiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mógłby łopatologicznie, lecz z sensem i zrozumieniem, napisać jak obliczać pola powierzchni i objętości brył korzystając z całek?
Potrzebuje to na szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym prosil o bardzo, ale to bardzo skrotowe streszczenie problematyki w dzumie camusa. najlepiej od myslnikow.
z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
"Dżuma" to dobra książka, polecam przeczytać w całości.
Z tego co pamiętam na szybko (w brykach i streszczeniach w necie znajdziesz pewnie więcej):
Camus pisze głównie o walce dra Rieux z epidemią dżumy. Opisuje, jak lekarz nie poddaje się w obliczu potężnego "wroga", trwa w swoich postanowieniach i obowiązkach - poruszające jest to, że jedynym powodem, dla którego to robi jest zdanie "bo tak trzeba, tak się powinno". Walka jest tragiczna i z góry przegrana - historia nawiązuje do tragedii antycznych, gdzie bohater, niezależnie od tego, co zrobił, był skazany na porażkę (ciążyło nad nim fatum).
Przewrotność i wredotę losu widać przede wszystkim w losach żony Rieux oraz jego przyjaciela, Tarrou - ona, ciężko chora, opuszcza miasto przed wybuchem epidemii i mimo to umiera, Tarrou ginie zaś wtedy, kiedy epidemia ustępuje i wydaje się pokonana.
Można też zwrócić uwagę na takie momenty jak śmierć chorego chłopca (bezsilność ludzi w obliczu śmierci i cierpienia niewinnych istot), śmierć ojca Paneloux (postawa umierającego człowieka), postać Cottarda (dla którego epidemia dżumy jest wybawieniem, pozwala mu uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo) oraz Granda, który przez całą książkę szlifuje jedno jedyne zdanie swojej powieści ;]

Tyle na szybko, polecam całą "Dżumę", bo to dobra książka (w ramach uzupełnienia możesz też dorzucić "Mit Syzyfa" tego samego autora, w którym Camus rozważa walkę z fatum). Jeśli chodzi o streszczenia, to jest ich pełno w necie i powinny wystarczyć - "Dżuma" nie jest jakoś szczególnie skomplikowana jeśli chodzi o treść (rozkręca się dopiero w trakcie interpretowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj pan maila, to Ci zaspamuję wykładami ;p

@Malevyn
Dżuma...? Łojezu, większę smęty w szkole trudno przerabiać ;p Przy Roku1984 się wciągnąłem niesamowicie, przy Lalce też było fajnie... Ale Dżumy nie trawiłem i nie trawię ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 21:41, szypek26 napisał:

Daj pan maila, to Ci zaspamuję wykładami ;p


Powinien być na GS''ie.

Mój e-mail to: mój_nick ( małpeczka ) gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 21:41, szypek26 napisał:

Daj pan maila, to Ci zaspamuję wykładami ;p

@Malevyn
Dżuma...? Łojezu, większę smęty w szkole trudno przerabiać ;p Przy Roku1984 się wciągnąłem
niesamowicie, przy Lalce też było fajnie... Ale Dżumy nie trawiłem i nie trawię ;p


ja w ogole nie lubie czytac ksiazek, ale przyznam ze lalka tez mnie wciagnela. znajoma historia mozna rzec. dzumy nie czytalem juz z takim zaciekawieniem, a raczej jej streszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 21:41, szypek26 napisał:

@Malevyn
Dżuma...? Łojezu, większę smęty w szkole trudno przerabiać ;p Przy Roku1984 się wciągnąłem
niesamowicie, przy Lalce też było fajnie... Ale Dżumy nie trawiłem i nie trawię ;p


Nie zgadzam się. Mi się Dżuma bardzo podobała, bardzo dobra książka.

P.S. Dzięki za wykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 22:21, Malevyn napisał:

ja w ogole nie lubie czytac ksiazek, ale przyznam ze lalka tez mnie wciagnela. znajoma
historia mozna rzec. dzumy nie czytalem juz z takim zaciekawieniem, a raczej jej streszczenia

Lol, a myślałem, że coś ze mną nie tak, bo mi się też Lalka podobała, choć też raczej niewiele czytam.
A co do Dżumy to chyba przejrzałem co 10 stronę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać jakiś krótki scenariusz i dialogi na przedstawienie pod tytułem"Przed telewizorem". Jak ktoś się uprze, może być to dowolna akcja dziejąca się w telewizorze. Proszę o szybką reakcje scenarzystów bo mam czas do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pewnymi zadaniami z fizyki.

1.Oblicz z jaką siłą działa Jowisz na człowieka znajdującego się na jego powierzchni.
Promień Jowisz 71,5 * 10^3 km
Masa Jowisz 318 * Mz (masa ziemi)
Masa człowieka 60kg
Oblicz stosunek tej siły do siły działającej na ziemi.

Mam to zadanie jeszcze zrobić z innymi danymi:
a) Promień Słońca 696 * 10^6 m
Masa Słońca 332800 Mz
b) Promień Marsa 3,395 * 10^6 m
Masa Marsa 0,107 Mz
c) Promień Saturna 60 * 10^6
Masa Saturna (i tutaj nie wiem jaka ma być masa - prawdopodobnie nie zapisałem)

2. W polu grawitacyjnym zachowana jest energia. Całkowita energia masy m w polu grawitacyjnym M
E = Ek + Ep = mv^2/2 - G * M*m/r

W załączniku dodaje rysunek do tego zadania (o ile to jest zadanie , bo tylko tyle zostało podyktowane)

Jeśli dla kogoś wydaje się to proste to proszę się nie śmiać. Jestem beznadziejny z fizyki ;/

20110331192826

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można dzisiaj nazwać kogoś rycerzem XXI wieku? Charakterystyka. Niech ktoś pomoże znaleźć kogoś kto by się nadał do opisania w tej pracy, nic mi nie wpada do głowy (no może Jan Paweł II).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, iż moja szkoła należy do KSH (Klub Szkoły Humanitarnej), nasuwa mi się pomysł w postaci Janiny Ochojskiej. Na pewno oryginalny, ale dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować