Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Może mi ktoś rozwiązać trzy zadania z matmy?
Chodzi o funkcje.

1. Sprawdź algebraicznie czy punkt C=(1,2) należy do prostej przechodzącej przez punkty A=(3,4) i B=(-1,-2).
2. Napisz równania prostej prostopadłej do danej 2x-4y+3=0 i przechodzącej przez punkt P(-1,5)
3. Miejscem zerowym funkcji liniowej y=ax-6 jest (-4)
a) oblicz a
b) narysuj wykres funkcji

Proszę o szybkie rozwiązanie. Najpóźniej do 6:30 jutro rano.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Te dwa punkty podstawiasz do wzoru funkcji y=ax + b i robi ci się z tego układ równań;
4 = 3a + b
-2 = -1 + b

z tego wyjdzie Ci A i B. Teraz podstawiasz A i B i współrzędne punktu C do wzoru o którym wspomniałem na początku i jeśli lewa strona = prawej, punkt ten, należy do wykresu funkcji.

2. Nie wiem, my robiliśmy tylko funkcje równoległe.

3. Miejsce zerowe, czyli dla jakiego X, Y=0, czyli podstawiasz za Y = 0, za X = -4 i masz prościutkie równanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 19:53, PanBero napisał:

2. Napisz równania prostej prostopadłej do danej 2x-4y+3=0 i przechodzącej przez punkt
P(-1,5)


2x-4y+3=0 -> 4y=2x+3 -> y=1/2*x+3/4
aby proste były prostopadłe to iloczyn ich współrzędnych kierunkowych (a) musi być równy -1:
1/2*a=-1 -> a=-2
więc szukana prosta ma wzór y=-2*x+b i przechodzi przez P(-1,5), czyli:
5=-2*-1+b -> b=3
ostateczny wzór: y=-2*x+3 lub -2*x-y+3=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 19:53, PanBero napisał:

2. Napisz równania prostej prostopadłej do danej 2x-4y+3=0 i przechodzącej przez punkt
P(-1,5)

To może ja pomogę. Wzór funkcji prostopadłej do funkcji y=ax + b jest y=(-1/a)*x + c gdzie b i c mogą, ale nie musza być równe. Teraz podstawiasz i wyliczasz b.
Podstawiając do odpowiedniego wzoru rozwiążesz to w jednej linijce, ale w tym momencie go nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2011 o 19:53, PanBero napisał:

2. Napisz równania prostej prostopadłej do danej 2x-4y+3=0 i przechodzącej przez punkt
P(-1,5)


Skoro queertin nie potrafi, to ja podpowiem. Sprowadzasz do postaci kierunkowej (y=ax+b) (mozna nie sprowadzać, ale tak jest czesto bardziej przydatne). 4y=2x+3 ; y=1/2x+3/4 i teraz zapsujesz warunek a1*a2 = -1 czyli a2=-1/a1 (a1=1/2) czyli a2= -2. Teraz spośród prostych prostopadłych o rówaniach y=-2x+b musisz znaleźć taka przechodzaca przez punkt P(-1,5). 5=2+b => b=3 => y=-2x+3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam muszę na jutro streszczenie z polskiego przeczytać na temat lektury Bursztyny.Muszę przeczytać o Reju, Mickiewiczu i Kochanowskim. W googlach za dużo tego wyskakuje i nie ogarniam, możecie podać bezpośrednie linki do tych streszczeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 17:48, sliski_wojtas napisał:

Witam muszę na jutro streszczenie z polskiego przeczytać na temat lektury Bursztyny.Muszę
przeczytać o Reju, Mickiewiczu i Kochanowskim. W googlach za dużo tego wyskakuje i nie
ogarniam, możecie podać bezpośrednie linki do tych streszczeń ?


nawet streszczeń się nie chce szukać, rotfl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2011 o 17:51, Daelor napisał:

nawet streszczeń się nie chce szukać, rotfl.


Kurde skoro wyskakuje tego tyle, a nie mam zielonego pojęcia które to jest to możesz swój komentarz wsadzić sobie ... Pomożecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2011 o 17:53, sliski_wojtas napisał:

Kurde skoro wyskakuje tego tyle, a nie mam zielonego pojęcia które to jest to możesz
swój komentarz wsadzić sobie ... Pomożecie ?


Najlepiej przeczytać książkę. Bo bażde streszczenie jest słabe. I co za tym idzie, każde jest równie dobre ;) Ale proponuję przyjąć zasadę "im dłuższe tym lepsze". I tyle. Akurat komentarz Daelora był właściwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 18:10, Evertsen_Dante napisał:


> Kurde skoro wyskakuje tego tyle, a nie mam zielonego pojęcia które to jest to możesz

> swój komentarz wsadzić sobie ... Pomożecie ?

Najlepiej przeczytać książkę. Bo bażde streszczenie jest słabe. I co za tym idzie, każde
jest równie dobre ;) Ale proponuję przyjąć zasadę "im dłuższe tym lepsze". I tyle. Akurat
komentarz Daelora był właściwy...


Yhym super, tylko po co skoro mam 3 rzeczy przeczytać. Dobra widzę, że nie pomożecie. Literaci wielcy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2011 o 18:13, sliski_wojtas napisał:

Yhym super, tylko po co skoro mam 3 rzeczy przeczytać. Dobra widzę, że nie pomożecie.
Literaci wielcy ^^


Jeśli otwarcie się przyznajesz, że nie chce Ci się przeszukiwać samemu kilku stron to nie dziw się, innym...
Inne skonstruwanie problemu i miałbyś odpowiedzi na pęczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 18:22, Evertsen_Dante napisał:


> Yhym super, tylko po co skoro mam 3 rzeczy przeczytać. Dobra widzę, że nie pomożecie.

> Literaci wielcy ^^

Jeśli otwarcie się przyznajesz, że nie chce Ci się przeszukiwać samemu kilku stron to
nie dziw się, innym...
Inne skonstruwanie problemu i miałbyś odpowiedzi na pęczki...


Haha napisałem, że nie chce mi się szukać. Powiedziałem, że tego jest za dużo każde się czymś różni i nie wiem w końcu co mam czytać. Czytanie ze zrozumieniem się kłania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 18:11, Peter44 napisał:

Muszę napisać na jutro "referat" na temat muzyki rockowej w mediach, gdzie mogę poszukać
informacji?


Zacząłbym od biografii jakichś rockowych klasyków (Rolling Stones, Beatlesi i może coś bardziej współczesnego w stylu Nirvany), poszukałbym wspólnych punktów w ich drodze na szczyt oraz jak rosła ich popularność i rozgłos.
Potem wyciągnąłbym z tego jakieś ogólne mechanizmy, dzięki którym zespoły rockowe mogły zaistnieć w mediach i fajrant.

Evertsen_Dante ->
Napisałeś za dużo tekstu, nie przeczyta.

sliski_wojtas ->
Swoje pytanie zadałeś pół godziny temu. To wystarczająco dużo czasu, żeby samemu poszukać, znaleźć i przeczytać. 3 streszczenia masz przeczytać? Straszne.
Nie idź na studia, tam jest jeszcze więcej czytania. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 18:24, sliski_wojtas napisał:

Haha napisałem, że nie chce mi się szukać. Powiedziałem, że tego jest za dużo każde się
czymś różni i nie wiem w końcu co mam czytać. Czytanie ze zrozumieniem się kłania ...


Ja jak potrzebuje jakiejś banalnej informacji wyszukać to sobie sam radzę. Radzę spróbować. Nie obraź się ale to było typowe "nie chce mi się szukać, poszukajcie za mnie".
Po za tym czym (po za ilością szczegółow) może różnić się opisanie postaci w książce? Zresztą udzieliłem Ci wskazówek. Wystarczyło rzucić okiem na parę streszczeń, wybrać najdłuższe i już. Jest jeszcze opcja która dopiero teraz mi przyszła do głowy - możesz znaleźć tę ksiażkę w elekturach i znaleźć interesujący Cię fragment. O ile będzie Ci się chciało, ew. o ile to "ogarniesz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2011 o 18:32, Evertsen_Dante napisał:


Ja jak potrzebuje jakiejś banalnej informacji wyszukać to sobie sam radzę. Radzę spróbować.
Nie obraź się ale to było typowe "nie chce mi się szukać, poszukajcie za mnie".
Po za tym czym (po za ilością szczegółow) może różnić się opisanie postaci w książce?
Zresztą udzieliłem Ci wskazówek. Wystarczyło rzucić okiem na parę streszczeń, wybrać
najdłuższe i już. Jest jeszcze opcja która dopiero teraz mi przyszła do głowy - możesz
znaleźć tę ksiażkę w elekturach i znaleźć interesujący Cię fragment. O ile będzie Ci
się chciało, ew. o ile to "ograniesz".


Dobra nie będę się z Tobą kłócił. Wieczorem zapytam kogoś o to co mamy w końcu przeczytać i wtedy zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie dot. fizyki dział "Fale Mechaniczne" i tak:
Treść zadania "Oblicz,jak daleko uderzył piorun ,jeśli jego odgłos wyładowania było słychać po upływie jeden sekundy"
Otóż nie mam żadnej tabeli o prędkości w m/s ,oraz ośrodka.Niby powietrze ma 330-340 m/s,ale co mam zrobić? Poznałem parę wzorów m.in z Lambda, Okres drgań (T) ,czy f-częstotliwość.A co mam zrobić z tym zadaniem :F?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 21:16, luq napisał:

v=s/t
s=v*t
Tyle.

Uh,a więc to tak,czyli wychodzi równe 340 m. Dzięki, nie wiedziałem,że w tym temacie jakikolwiek wzór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować