Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Siema,
Mam jutro sprawdzian z fizy z brył sztywnych i mam problem, nie bylo mnie na polowie lekcji z tego tematu i teraz wyjatkowo malo rozumiem ; /. Mam pare zadan, jakby ktos pomoglby/wytlumaczyl by mi to bylbym bardzo wdzieczny

20110419185759

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm niedlugo bede mial ustna mature z polskiego. kompletnie nie wiem jak sie zabrac za ta prace. mozna miec ze soba kartke z cytatami czy cos takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć konspekt, a jeśli zgłosiłeś, że chcesz mieć ze sobą kartę z cytatami to możesz wziąć, jeśli nie, musisz uczyć się ich na pamięć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:01, Malevyn napisał:

hmm niedlugo bede mial ustna mature z polskiego. kompletnie nie wiem jak sie zabrac za
ta prace. mozna miec ze soba kartke z cytatami czy cos takiego ?


Jeszce nie zacząłęś jej robić? Możesz wziąć tylko to co napisałeś na tej kartce w materiałach dodatkowych ( ta kartkę musiałeś oddać do sekretariatu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:15, Piotrbov napisał:

> hmm niedlugo bede mial ustna mature z polskiego. kompletnie nie wiem jak sie zabrac
za
> ta prace. mozna miec ze soba kartke z cytatami czy cos takiego ?

Jeszce nie zacząłęś jej robić? Możesz wziąć tylko to co napisałeś na tej kartce w materiałach
dodatkowych ( ta kartkę musiałeś oddać do sekretariatu )



chodzi ci o bibliografie?

i jeszcze pytanie: w ktorej czesci harrego pottera pojawil sie irytek?(nie mylic ze zgredkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:25, Malevyn napisał:

chodzi ci o bibliografie?

Tak, na 100% chodzi mu o bibliografie (powinieneś oddać też konspekt pracy i materiały pomocnicze o ile takowe posiadasz, u mnie w szkole konspekt trzeba było oddać do dzisiaj - bibliografie natomiast przekazałem jakiś czas przed świętami).
W materiałach pomocniczych mogłes wpisać kartę z cytatami, prezentację multimedialną, nośnik z fragmentem filmu, plakat, zdjęcia obrazów, czy coś w ten deseń - te materiały możesz wnieść ze sobą na maturę ustną o ile je wpisałeś i posiadasz :)

Dnia 27.04.2011 o 15:25, Malevyn napisał:

i jeszcze pytanie: w ktorej czesci harrego pottera pojawil sie irytek?(nie mylic ze zgredkiem)

W pierwszej i drugiej był na pewno, pozostałych nie czytałem, wiec nie wiem. Może spytaj w temacie poświęconym Harry'emu, tam jest więcej "fanów" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:37, Traitor napisał:

> chodzi ci o bibliografie?
Tak, na 100% chodzi mu o bibliografie (powinieneś oddać też konspekt pracy i materiały
pomocnicze o ile takowe posiadasz, u mnie w szkole konspekt trzeba było oddać do dzisiaj
- bibliografie natomiast przekazałem jakiś czas przed świętami).
W materiałach pomocniczych mogłes wpisać kartę z cytatami, prezentację multimedialną,
nośnik z fragmentem filmu, plakat, zdjęcia obrazów, czy coś w ten deseń - te materiały
możesz wnieść ze sobą na maturę ustną o ile je wpisałeś i posiadasz :)

> i jeszcze pytanie: w ktorej czesci harrego pottera pojawil sie irytek?(nie mylic
ze zgredkiem)
W pierwszej i drugiej był na pewno, pozostałych nie czytałem, wiec nie wiem. Może spytaj
w temacie poświęconym Harry''emu, tam jest więcej "fanów" :)


a ty mowiac konspekt masz na mysli ramowy plan wypowiedzi ? ja tego nie zrobilem, i chyba juz nie zdarze. zadnych dodatkowych rzeczy tez nie zawarlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc konspekt miałem na myśli całość. W pierwszym terminie nie oddaje się ramowego planu wypowiedzi (u mnie tak było, nie wiem jak w innych szkołach) tylko bibliografię i materiały pomocnicze. Mi natomiast chodzi o całość w pojęciu takim jak tutaj: http://matura.kujon.net/txt/7/konspekt_prezentacji_plan.html . To musiałem oddać do dzisiaj i to mogę mieć ze sobą na maturze. Przydatna rzecz, zawsze możesz sobie zerknąć, którą książkę czy film masz omawiać następną, czy kto jest jej autorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:54, Evertsen_Dante napisał:

Takie głupie pytanie, ale czym się różni ramowy plan prezentacji od konceptu? Bo nie
widzę najmniejszej różnicy.

Plan ramowy to tylko kolejność prezentowanych przez ciebie argumentów (łącznie z wnioskami i postawieniem tezy). Koncept natomiast jest to bibliografia (literatura przedmiotu, literatura przedmiotu), ramowy plan wypowiedzi i materiały pomocnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 16:33, Piotrbov napisał:

Możesz podać temat tej prezentacji? Bo może po prostu była nie na temat.



Nie nie , bo to było tak , mieliśmy ankietę zrobić na jakiś tam konkurs , i do tej ankiety dorzucić prezentację , nie musi się odnosić konkretnie do jednej osoby może do całości wydarzenia , lub czegoś związanego z tą ankietą , ja zrobiłem wywiad z Iwoną Perl o jej Ojcu . A to że on zginął w Piaśnicy , to zrobiłem prezentację w której zaczerpnąłem takowe info , i początkowo było tak że nie mógł tego otworzyć ,( bo u mnie w skzole na PC był zablokowany ten format ) , to zmieniłem format ( który działa bo sprawdzałem ) , zostawiłem mu prezentację a po kilku dniach na lekcji gdy była mowa o ocenach , to jak go zapytałem to tak na początku popatrzał na mnie i powiedział , Twoja prezentacja i tak była z góry odrzucona , a jak zapytałem dlaczego to powiedział że powinienem wiedzieć , a jak zapytałem w którym momencie było coś nie tak , to mi nie powiedział , a jak powiedziałem coś o jakimś slajdzie to tak jakby pierwszy raz o Tym słyszał , a koledzy mi powiedzieli że pewnie nawet jej nie przejrzał , a to że musiał nam oceny wystawić , to wystawił gorsza . I dlatego wstawiłem ją w internet , chce aby ktoś powiedział mi lub napisał w komentarzach co uważa o niej , i chcę mu pokazać , że niby jest słaba ta prezentacja , ale jakoś inni uważają że jest dobra , I dlatego potrzebuję opini ludzi któzy się na tym znają , którzy mogą mi powiedzieć czy to jest takie złe by to odrzucić , czy jednak wersja z tym że jej nawet nie obejrzał jest trafna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak powstaje i jak się rozchodzi dźwięk w klarnecie? Tylko ogólnie proszę, jeśli to się czymś różni w różnych klarnetach, to napiszcie mi tylko ten "zwykły" :)

I druga rzecz, czy zjawisko rezonansu jest szkodliwe? Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o ten muzyczny.

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać jakąś "chłopską" definicję funkcji przedstawieniowej? Przeczytałem parę wyjaśnień na necie, ale dalej nie do końca wiem o co w tym chodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Na projekt z języka niemieckiego, potrzebuje przetłumaczoną biografie pewnego artysty. Byłby ktoś skłonny podjąć się prztłumaczenia z polskiego na niemiecki?

Bio:
"SOUTH BLAST! aka. HIGH MOTION - Daniel Górny, polski producent muzyczny urodzony w Żywcu. Jego przygoda z muzyka zaczale sie juz w dziecinstwie kiedy zafascynowany przebojami takich artystow jak Eifel 65 czy Gigi D''Agostino nie mogl rozstac sie ze swoim pierwszym walkmanem. Kilka lat pozniej pasja do muzyki przerodziła się w ciekawość tajników jej produkcji, wtedy to postanowil dowiedziec sie jak artysci tworzą swoje utwory i tak wlasnie narodzily sie poczatki jego wlasnej muzyki. Dzisiaj jako South Blast! jest odpowiedzialny za komercyjna dawke klubowych bitow wsrod ktorych mozna uslyszec remixy dla wielu znanych artystów oraz wlasne single: Musica Electrica, Take Me There, Boys & Girls czy Who''s Gonna Make Me. Jednak South Blast! to nie tylko klubowe komercyjne brzmienia. Z mysla o sluchaczach muzyki progressive house i trance, powstal projekt High Motion w ktorym Daniel prezentuje nam swoje najnowsze pomysly w niekomercyjnych gatunkach muzycznych. Wsrod remixow dla takich artystow jak First State, Hy2rogen & Fr3cky czy D-Seven uslyszymy rowniez jego autorskie single: Like A Wind, Just A Feeling oraz kilka innych ktore ujrza swiatlo dzienne w 2011 roku. Jego utwory wydawaly juz takie wytwornie jak: Universal Music, Black Hole Recordings, Mental Madness, My Music, Munix Music czy Lovetraxx Records. Jego muzyke mozemy uslyszec w praktycznie kazdym polskim klubie, między innymi w Energy 2000, Galeon, Heaven, Protector, Oxiden, Omen oraz radiach takich jak Eska, Fama, Planeta czy RMF Maxx. Poza projektami South Blast! i High Motion, Daniel wchodzi w sklad dwóch formacji: Crystal Rock (South Blast! & DJ Snooky) oraz Waverockerz! (South Blast!, Waveboy, DJ Tazz). Jego plany na przyszlosc sa bardzo ambitne i miejmy nadzieje ze chociaz wiekszosc z nich uda sie zrealizowac... ;)"

Edit: W niektórych momentach pojawiają się wyrazy w innym niż polski - trzeba je zostawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zadanie - zagadkę z matematyki dyskretnej :)
"Na ile sposobów można rozmieścić 6 różnych elementów w 2 niepustych rozłącznych zbiorach?"
Każda wskazówka mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 14:30, eNcore napisał:

Witam mam zadanie - zagadkę z matematyki dyskretnej :)
"Na ile sposobów można rozmieścić 6 różnych elementów w 2 niepustych rozłącznych zbiorach?"
Każda wskazówka mile widziana :)

Mi to wygląda na kombinatorykę raczej.
Cóż, każdy element może być dołączony do jednego z dwóch zbiorów. A zatem 2^6 możliwości.
Z tym, że zbiory oba muszą być niepuste. Czyli nie mogą wszystkie elementy należeć do zbioru pierwszego (jedna możliwość), ani drugiego (druga możliwość).

2^6 - 2 = 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 15:50, Vel_Grozny napisał:

Mi to wygląda na kombinatorykę raczej.
Cóż, każdy element może być dołączony do jednego z dwóch zbiorów. A zatem 2^6 możliwości.
Z tym, że zbiory oba muszą być niepuste. Czyli nie mogą wszystkie elementy należeć do
zbioru pierwszego (jedna możliwość), ani drugiego (druga możliwość).

2^6 - 2 = 62


Dzieki za starania :) ale już sobie poradziłem. Jeśli kogoś interesuje rozwiązanie to wygląda ono mniej więcej tak:
6 po 1 + 6 po 2 + 6 po 3 co da nam 41 możliwości

PS: Kombinatoryka jest częścią maty dyskretnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować