Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2011 o 22:38, Jave napisał:

btw nie chodzi tu o siłę wyporu, to termodynamika.

No właśnie niby tak, a jednak w naszym zbiorze przygotowawczym do matury wstawiono to do działu hydrostatyki. Cóż... W każdym razie wielkie dzięki za dokładne objaśnienie mi stanu rzeczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizyka, to obok j.angielskiego i biologii mój koszmar. Także proszę Was o drodzy wymiatacze/ nie wymiatacze, ale rozumiejący zadania o pomoc w zadaniach 68,69,87,88,94,95 ( skany ). Wiem, że tego sporo, ale liczę na Waszą łaskę.W sumie liczę na to, że mi to wytłumaczycie, ale jeśli nie macie ochoty tłuc mi tego do głowy, to rozwiązaniami nie pogardzę :)Zadania zakreślone na skanach niebieskim kółkiem.Tak wiem, że późno, ale wcześniej to raczej nie mogłem. Jeśli nie potraficie wszystkich pojedyncze też mnie zadowolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:24, Piotrbov napisał:

> ciach

No dobra, tylko daj te skany.

Chętnie, tylko gdyby mój !#!%$!#$% internet nagle się nie zrypał i nie był na tyle dobry, aby wrzucić te skany na gram.pl. Zawsze @$@$%%@ nie działa jak jest mi najbardziej potrzebny. Przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to weź te zadania przepisz, nasze wielkopańskie oczy nie wybuchną, gdy skalają się taką formą przedstawienia zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

87. Bez wykresu mogę napisać.

Punkt A poruszając się ruchem jednostajni opóźnionym z opóźnieniem a stracił połowę swojej prędkości początkowej Vo. Znajdź czas, w jakim nastąpiło, a także przebytą w tym czasie drogę.

88.
Dźwig zaczyna unosić do góry ciężką skrzynię; przez t1=2s skrzynia porusza się z przyspieszeniem a1=0,5 m/s2, a następnie przez t2=11s ruchm jednostajnym, a przez następne t3= 2s ze skierowanym do dołu przyspieszeniem a2= 0,5m/s2.
a. Na jaką wysokość podniesiono skrzynię?
b. Jaką prędkość ma skrzynia po czasie deltat=15s licząc od chwili początkowej.

94.
W czwartej sekundzie ruchu jednostajnie zmiennego bez prędkości początkowej ciało przebyło drogę s=2m. Jaką prędkość osiągnie to ciało pod koniec siódmej sekundy ruchu?

95.
Ciało poruszające się ruchem jednostajnie przyspieszonym przebyło w szóstej sekundzie ruchu drogę s=22m. Jaką drogę przebyło w pierwszych sześciu sekundach ruchu, a jaką w następnych sześciu sekundach? Prędkość początkowa wynosiła zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:49, Nikodem95 napisał:

87. Bez wykresu mogę napisać.

Punkt A poruszając się ruchem jednostajni opóźnionym z opóźnieniem a stracił połowę swojej
prędkości początkowej Vo. Znajdź czas, w jakim nastąpiło, a także przebytą w tym czasie
drogę.

Co przedstawia wykres?

Dnia 26.09.2011 o 21:49, Nikodem95 napisał:

88.
Dźwig zaczyna unosić do góry ciężką skrzynię; przez t1=2s skrzynia porusza się z przyspieszeniem
a1=0,5 m/s2, a następnie przez t2=11s ruchm jednostajnym, a przez następne t3= 2s ze
skierowanym do dołu przyspieszeniem a2= 0,5m/s2.
a. Na jaką wysokość podniesiono skrzynię?
b. Jaką prędkość ma skrzynia po czasie deltat=15s licząc od chwili początkowej.

Wzór na drogę w ruchu jednostajnie przyśpieszonym znasz? Rozumiesz? Mówi o tym, jaką drogą przebędzie ciało, którego prędkość jednostajnie się zwiększa. Masz wszystkie potrzebne dane, jakie należy "wrzucić" do tego wzoru. Treść zadania nie mówi, że skrzynia ma jakąś prędkość początkową, więc Vo = 0.

Dnia 26.09.2011 o 21:49, Nikodem95 napisał:

94.
W czwartej sekundzie ruchu jednostajnie zmiennego bez prędkości początkowej ciało przebyło
drogę s=2m. Jaką prędkość osiągnie to ciało pod koniec siódmej sekundy ruchu?
Ten sam wzór, znowu pierwszy człon się zeruje, bo Vo = 0. Zostaje S = at^2/2 i teraz trzeba tylko podstawić.


Co to znaczy, że ciało przebywa dwa metry w czwartej sekundzie? Zauważ, że wzór S =at^2/2, gdybyś wstawił za t wartość 4 i znałbyś przyspieszenie, podałby Ci całkowitą wartość drogi, jaką ciało przebywa przez 4 sekundy, Ciebie zaś interesuje droga w czwartej sekundzie. W jaki sposób możesz zapisać drogę pokonaną przez cztery sekundy? Zauważ, że jest ona równa sumie pokonanych dróg we wszystkich sekundach.

Dnia 26.09.2011 o 21:49, Nikodem95 napisał:

95.
Ciało poruszające się ruchem jednostajnie przyspieszonym przebyło w szóstej sekundzie
ruchu drogę s=22m. Jaką drogę przebyło w pierwszych sześciu sekundach ruchu, a jaką w
następnych sześciu sekundach? Prędkość początkowa wynosiła zero.

Zadanie wykonuje się w sposób identyczny jak powyższe. Jest już późno, więc w spoilerze znajdziesz odpowiedź na wypadek, gdybyś miał do szkoły na 7 rano i musiał wstać o 4 rano, by do niej dojechać. W przeciwnym razie - nie schodź na złą drogą i do niego nie patrz.

Spoiler

94.
S3 = a*3^2/2
S4 = a*4^2/2
S3 + 2 = S4 -> a*4^2/2 - a*3^2/2 = 2 -> a*(4^2 - 3^2) = 4 -> 7a = 4 -> a = 4/7
V = a*t -> V = (4/7)*7 = 4 [m*s^-1]

95.
Przyśpieszenie liczysz w ten sam sposób, co powyżej. Wychodzi 4 [m*s^-2].
Drogę po 6 sekundach ze wzoru: S = a*t^2/2 -> S = 72 [m]. Teraz po 12 sekundach: S = 288 [m]. Dzięki temu liczymy drogę od 7 do 12 sekundy włącznie, czyli 288 - 72 = 216 [m].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 22:31, Jave napisał:


Dobra. Dziękuję Ci bardzo. Gość od fizyki zapytał się z kim to zrobiłem, bo nasza klasa by na te na pewno nie wpadła ( 94,95- zadania z gwiazdką były ). Powiedziałem, że znajomy z internetu. Stałeś się oficjalnie moim znajomym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pytanko braszka dostał takie zadanie:

Janek szedł z Kolna do Sępopola cztery dni. Pierwszego dnia przebył trzecią część całej trasy, drugiego dnia połowę pozostałej części trasy. Trzeciego dnia, z powodu ulewnego deszczu, przeszedł tylko czwartą część reszty trasy. Na osi zaznacz miejsca noclegu Janka. Po ile kilometrów przeszedł każdego dnia cała trasa liczy 120km?


nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu do tego posta więc wrzucam go tu proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Pierwszego przeszedł 40 km (1/3 x 120), drugiego dnia również 40 km ((120-40)x0.5), a trzeciego dnia 10km (40x0.25). Czyli zostało mu do przejścia 30km. miejsca noclegu no to chyba już sam sobie na osi zaznaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z Niemieckiego taką pracę do napisania, a mianowicie muszę krótko opisać na podstawie wiadomości napisanej na forum pewną osobę:


Meine Familie besteht nur doch aus meinem Papa und mir. Meine Mama starb, als ich 6 war. Wurde dann bei meiner Oma groß (danke für alles, Omi=Aber als ich 16 war, ist dann auch mein Opa gestorben und meine Oma hat sich verändert-ist seitdem verbitter Ich zog dann zu meinem Vater. Mein Papa ist jetzt alles für mich: bester Freund, Lebensberater-einfach alles. Papa, ich liebe Dich!

To jest ta wiadomość. Ogólnie rozumiem to tak, że (on czy ona? sam nie wiem...) mieszka tylko z tatą, bo mama zmarła gdy miała 6 lat, potem coś o babci jest (no ale nie za bardzo wiem co. Chodzi o to, że mieszkała u babci, czy że babcia jej pomagała?), Następnie, że gdy miała 16 lat zmarł jej dziadek. Babcia od tego czasu zmieniła się-jest rozgoryczona. Potem pisze chyba, że zbliżyła się ona do taty. teraz jej ojciec jest dla niej wszystkim: Najlepszym przyjacielem, doradcą życiowym-po prostu wszystkim. No i ogólnie ona bardzo kocha swojego tatę.

teraz jakbym mniejwięcej napisał to po niemiecku gdybym miał ją komuś opisać (ale nadal nie wiem czy to jest on czy ona:/

Engelchen lebt mit Papa. Vater ist jetzt alles f''u''r sich denn ihr mutter starb als sie 6 wart (chodzi o to, że miała 6 lat. Wart to 3 os czasu przeszłego od waren?) Seine Oma hilft ihre in schwierigen Zeiten, aber als engelchen 16 wart, seine Opa gestarb. Wann Opa gestarb, Oma hat sich ver''a''ndert. Sie ist seitdem verbittert. Engelchen sehr liebt papa.

Coś więcej da się z tego wycisnąć? Prosiłbym o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 17:38, Piterixos napisał:

>/ciach/

Pierwszego przeszedł 40 km (1/3 x 120), drugiego dnia również 40 km ((120-40)x0.5), a
trzeciego dnia 10km (40x0.25). Czyli zostało mu do przejścia 30km. miejsca noclegu no
to chyba już sam sobie na osi zaznaczysz.


dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 18:15, Piterixos napisał:

Engelchen lebt mit Papa. Vater ist jetzt alles f''u''r sich denn ihr mutter starb als
sie 6 wart (chodzi o to, że miała 6 lat. Wart to 3 os czasu przeszłego od waren?) Seine
Oma hilft ihre in schwierigen Zeiten, aber als engelchen 16 wart, seine Opa gestarb.
Wann Opa gestarb, Oma hat sich ver''a''ndert. Sie ist seitdem verbittert. Engelchen sehr
liebt papa.

Coś więcej da się z tego wycisnąć? Prosiłbym o pomoc:)

No cóż sam nie napisałbym tego lepiej ale na twoim miejscu zastanowiłbym się czy czas przeszły się odmienia :) Mówię o tym bo uczę się niemieckiego 11 lat i nie przypomina mi się żeby coś takiego było ale mogę się mylić dlatego radzę to sprawdzić a ogólnie mi się wydaje że wszystko jest dobrze.

Aha sam nie wiem czy to on czy ona ale możesz powiedzieć po prostu że autor posta lub wnioskując po uczuciowości że to ona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2011 o 20:28, gto65 napisał:

No cóż sam nie napisałbym tego lepiej ale na twoim miejscu zastanowiłbym się czy czas
przeszły się odmienia :) Mówię o tym bo uczę się niemieckiego 11 lat i nie przypomina
mi się żeby coś takiego było ale mogę się mylić dlatego radzę to sprawdzić a ogólnie
mi się wydaje że wszystko jest dobrze.

Aha sam nie wiem czy to on czy ona ale możesz powiedzieć po prostu że autor posta lub
wnioskując po uczuciowości że to ona :)


Czyli jak mam ten Imperfekt (czas przeszły prosty to jest tak?) To się nie odmienia? Bo mi się wydawało, że jednak jest coś takiego jak ich war, wir waren...nie pokręciłeś czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 20:43, Piterixos napisał:

Czyli jak mam ten Imperfekt (czas przeszły prosty to jest tak?) To się nie odmienia?
Bo mi się wydawało, że jednak jest coś takiego jak ich war, wir waren...nie pokręciłeś
czegoś?

Imperfekt? To teraz jestem pewien bo to po prostu tabelka jest jak do partizip 2 i się nie odmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 20:48, gto65 napisał:

> Czyli jak mam ten Imperfekt (czas przeszły prosty to jest tak?) To się nie odmienia?

> Bo mi się wydawało, że jednak jest coś takiego jak ich war, wir waren...nie pokręciłeś

> czegoś?
Imperfekt? To teraz jestem pewien bo to po prostu tabelka jest jak do partizip 2 i się
nie odmienia


Czekaj czekaj, bo już się sam gubię. U nas w szkole jak jest czas, że mamy haben lub sein +czasownik z przedrostkiem ge to jest perfekt (wiem, że pełna nazwa brzmi inaczej), a ten czas co jest np Ich war (ja byłem) to jak się w końcu nazywa o.O Mam jakieś zaćmienie....A dobra, już spojrzałem do słownika. Chodziło mi o czas Pr''a''teritum:) Odmienia się czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 21:01, gto65 napisał:

I tu masz problem bo niektóre się odmieniają a niektóre nie ale war to będzie w tym kontekście
na pewno war.....


A to tego w szkole nam nie mówili:P Czyli ma być "Als sie 6 war", a nie "Als sie 6 wart"? W innych okolicznościach war by się odmieniało? Sorry za tyle pytań, ale nie czuję się mocny z niemieckiego, a chcę mieć pewność, że robię dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 21:08, Piterixos napisał:

A to tego w szkole nam nie mówili:P Czyli ma być "Als sie 6 war", a nie "Als sie 6 wart"?
W innych okolicznościach war by się odmieniało? Sorry za tyle pytań, ale nie czuję się
mocny z niemieckiego, a chcę mieć pewność, że robię dobrze;)

war w 1 i 3 os się nie odmienia na pewno a reszta nie pamiętam tak dokładnie zasady żeby ci powiedzieć bo to nie jest za często używane. Ale tak, "sie war 6" będzie na 100% dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować