Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Hmmm... Ciężar 1000kg * 10=10000 N 10% z tego to 1000N czyli Ft = 1000N. Siła ciągu jest równa 2m/s^2 * 1000kg - 1000N=1000N

@up
Zapomniałeś odjąć siłe tarcia.
Edit:
http://tnij.org/obid tutaj fajnie obrazek pokazuje jak to dokładniej wygląda. F tutaj to siła tarcia T to siła ciągu. Gdy samochód przyspiesza to T > F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Braki w wiedzy wychodzą na jaw przy najprostszych przykładach ;), dlatego proszę o pomoc. ps.prawdopodobnie aby potęgi były widoczne będzie trzeba powiększyć obrazek.

20111122134608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) 1080 zapisujemy jako 6^3*5. Teraz wyciągamy 6^6 (bo w mianowniku jest (6^3)^2 co daje 6^6 [3*2=6]) przed ułamek i otrzymujemy 5*6 + 6=36
b) x^y * x^z = x^(y+z)
x^y : x^z = x^(y-z)
Stosując te dwa twierdzenia dostajemy: (8*3^15 - 3^14)/(46*3^14) ponownie wyciągamy 3^14 z ułamkai otrzymujemy [(8*3)-1]/46 co daje 1/2.
Pytaj jeśli czegoś nie rozumiesz.
Prawdopodobnie nigdzie się nie pomyliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 13:46, I_dont_know napisał:

Witam! Braki w wiedzy wychodzą na jaw przy najprostszych przykładach ;), dlatego proszę
o pomoc. ps.prawdopodobnie aby potęgi były widoczne będzie trzeba powiększyć obrazek.


Co do drugiego przykładu zaś:
9=3^2
więc:
(8*3^4*3^11-3^2*4^12)/46*(3^18:3^4)=(8*3^15-3^13)/(36*3^14)=3^14*(8*3-1)/(3^14*46)=23 / 46=1/2. Chyba tak to powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 14:55, Rokuto napisał:

> 9=3^2
9*3^12=3^2*3^12=3^14


A coś innego zapisałem...? A dobra, widzę już gdzie. Źle po prostu przepisałem z kartki (co jak co ale to forum się zdecydowanie nie nadaje do pisania obliczeń...), wynik końcowy za to jest poprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 15:00, ziptofaf napisał:

A coś innego zapisałem...? A dobra, widzę już gdzie. Źle po prostu przepisałem z kartki,
wynik końcowy za to jest poprawny.

Zapisałeś:

Dnia 22.11.2011 o 15:00, ziptofaf napisał:

(8*3^15-3^13)/(36*3^14)

Chociaż dalej już piszesz poprawnie. Napisałem posta jeszcze przed twoją edycją, a tamten błąd rzucił mi się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 15:32, I_dont_know napisał:

Nie jestem do końca pewny w jaki sposób doszedłeś do końcówki w przykładzie a: 5*6 +
6=36

Tw. (a^b)^c=a^(b*c)
1080=6^3*5
[6^3*6^4*5+6^7]/6^6 = (6^4*6^3=6^7, wyciągamy 6^6 przed ułamek co daje) [6*5+6]/1=6*5 + 6=36.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy fonetykę i trochę nie kumam tej sprawy z literką I...A mianowicie wiem, że gdy jest przed spółgłoską, lub ostatnią literą w wyrazie to oznacza zmiękczenie oraz znak graficzny głoski, jak jest przed spółgłoską, ale nie ma przed nią spółgłoski to jest tylko znakiem graficznym głoski, a jak jest przed samogłoską, to jest tylkoz miękczeniem, ale...

Czy może mi ktoś powiedzieć, po ile samogłosek mają te nazwiska?

-Krasicki
-Sienkiewicz
-Konopnicka
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wita pomoże ktoś ?

1. Z punktu P położonego na zewnątrz okręgu poprowadzono do niego styczne m i n. Prosta k, styczna do tego okręgu w punkcie C, oraz prosta l, styczna do tego okręgu w punkcie D, przecinają styczne n i m odpowiednio w pun ktach K,L oraz M, N. Wiedząc, że |KL|=7cm i |MN|=11cm, oblicz obwód czworokąta KMNL.

2. Proste m i n są styczne do okręgów o(O1,r1) oraz o(O2,r2). Prosta k, styczna do tych okręgów odpowiednio w punktach A i B, przecina proste n i m w punktach C i D. Uzasadnij, że |AC|=|BD|.

to mam na jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno pytanie. Mam wymienić rośliny chronione w Polsce oraz napisać, które z nich są spotykane przez człowieka...tylko, że tych roślin jest cała masa, więc nie wiem czy wypisać wszystkie, a może wybrać jakieś przykładowe...tylko, że nie wiem, które to miałyby być. Mógłby mi ktoś doradzić co napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 17:15, Daronn_Darker napisał:

Potrzebuje wiedzy o pochodnych i całkach, na wczoraj. Ma ktoś na necie jakoś po ludzku
to wytłumaczone na przykładach? Książki mnie nie ratują. Za pomoc będę wdzięczny.


Na pochodne najlepsze jest to: http://www.poap.yoyo.pl/pcz/analiza/brykpf.pdf
Jest tam też parę prostych całek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do ogarniętych. Napisałby mi ktoś 5 przykładów wytrącania osadów i nazwać je wszystkie. Bardzo byłbym wdzięczny i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 17:15, Daronn_Darker napisał:

Potrzebuje wiedzy o pochodnych i całkach, na wczoraj. Ma ktoś na necie jakoś po ludzku
to wytłumaczone na przykładach? Książki mnie nie ratują. Za pomoc będę wdzięczny.

Na www.matematyka.pisz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba pamiętać wzory i wiedzieć, że całka i pochodna to operacje są odwrotne względem siebie.
Do całek oznaczonych najłatwiej przyjąć, że jest ona polem powierzchni pod krzywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować