Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Witam. Mógłby mi ktoś pomóc rozwiązać zadanie z fizyki ?: Auto waży 2 tony , siła tarcia wynosi 800N. Jaką siłą musi działać silnik żeby auto miało przyśpieszenie 2 m/s. Proszę o pomoc, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 16:06, sliski_wojtas napisał:

Witam. Mógłby mi ktoś pomóc rozwiązać zadanie z fizyki ?: Auto waży 2 tony , siła tarcia
wynosi 800N. Jaką siłą musi działać silnik żeby auto miało przyśpieszenie 2 m/s. Proszę
o pomoc, pozdrawiam ;)


ma = F - T
gdzie F musisz znaleźć, a T = mgf. I wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:13, SongoX napisał:

Ponawiam pytanie, bo jest to dla mnie na prawdę ważne. Należy napisać 5 reakcji wytrącania
osadów soli.


sól a + kwas b ---> sól c + kwas d
sól a + sól b ---> sól c + sól d
sól a+ zasada b ---> sól c + zasada d

sól c jest zawsze osadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:13, SongoX napisał:

Ponawiam pytanie, bo jest to dla mnie na prawdę ważne. Należy napisać 5 reakcji wytrącania
osadów soli.

Należy wziąć tablicę rozpuszczalności i strącić pięć osadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie staramy się nie udzielać gotowych odpowiedzi, a nakierować na ich rozwiązanie.

A właściwie to ja się staram, ale byłoby mi miło, gdybyś przyłączył się do tego żmudnego i całkowicie pozbawionego sensu procesu przyzwyczajania tutejszych forumowiczów do podstawowej samodzielności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:13, SongoX napisał:

Ponawiam pytanie, bo jest to dla mnie na prawdę ważne. Należy napisać 5 reakcji wytrącania
osadów soli.

Weź sobie tablice soli/osadów (na pewno w podręczniku jest),zobacz które jony ze sobą reagują dając osad (taka strzałka na dół na tej tablicy), zobacz czy te jony są w solach, które się rozpuszczają całkowicie w wodzie i z tych rozpuszczalnych zrób reakcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam przygotowac prace na biologie na temat: soczewka jako nieskomplikowane urzadzenie optyczne i jej wykorzystanie np mikroskopy, lunety, lornetki, lupy, okulary, szkla kontaktowe, aparaty, kamery.

nie wiem kompletnie co mam z tym zrobic.
mozecie polecic jakas literature lub stronki z tym zwiazane ?

dzieki z gory !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w tym trudnego? Omów samą soczewkę - historię od czasów wynalezienia, budowę, działanie, następnie przejdź do funkcji i zastosowań, omawiając poszczególne z nich. Nic trudnego, a w internecie znajdziesz z pewnością informacje na ten temat, to nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosiłbym o pomoc z zadaniem z chemii z której umie tyle co nic .

Napisz reakcję addycji ? propenu z :
-wodorem
-chlorowodorem
-bromem

Napisz reakcję polimeryzacji propenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadanie z fizyki które (przynajmniej dla mnie) łatwe nie jest, a oto jego treść:
Oszacuj wiek węgla drzewnego znalezionego na śladach ognisk jeżeli aktywność znalezionej próbki wynosi 12,5 rozpadu / min * g a aktywność żywych drzew wynosi 15,3 rozpadu / min * g

Jeśli ktoś byłby mi w stanie pomóc to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 18:36, Darnok_Rukia napisał:

Bardzo prosiłbym o pomoc z zadaniem z chemii z której umie tyle co nic .

Napisz reakcję addycji ? propenu z :

Dnia 29.11.2011 o 18:36, Darnok_Rukia napisał:

-wodorem


CH3-CH=CH2 + H2 -> CH3-CH2-CH3 ( katalizator - z reguły nikiel, ew. platyna, pallad )

Dnia 29.11.2011 o 18:36, Darnok_Rukia napisał:

-chlorowodorem


CH3-CH=CH2 + HCl -> CH3-CH(Cl)-CH3

Dnia 29.11.2011 o 18:36, Darnok_Rukia napisał:

-bromem


CH3-CH=CH2 + Br2 -> CH3-CH(Br)-CH2Br ( kat. - światło )

Dnia 29.11.2011 o 18:36, Darnok_Rukia napisał:

Napisz reakcję polimeryzacji propenu


nCH3-CH=CH2 -polimeryzacja-> -[CH(CH3)-CH2]n- ( zwykle w zwiększonej temp. )

Tutaj masz dokładniej pokazane, jak wygląda ten poilmer - http://pl.wikipedia.org/wiki/Polipropylen.

PS: Przeczytaj co to jest reguła Markownikowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas elektrolizy 500 ml wodnego roztworu zawierającego 1 mol AgNO3 i 1 mol Cu(NO3)2 przez elektrolizer przepłynął ładunek elektryczności 1,3 Farada. Oblicz masę produktów katodowego procesu, objętość produktów anodowego procesu i stężenie wszystkich jonów w roztworze.

Odpowiedzi do zadania: masa srebra = 107,9 g; masa miedzi = 9,53 g; Objętość tlenu = 7,28 l; [NO3-] = 6 mol/l; [Cu2+] = 1,7 mol/l.
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblicz masę 10dm3 O2 odmierzonego w temperaturze 27C pod ciśnieniem 1000hPa.

Zakładam że trzeba to zrobić korzystając z Clapeyrona ,ale nie wiem jak się za to zabrać. Zamieniłem jedynie temperaturę na kelwiny ,bo chemiczna każe nam robić jedynie jednostką hPa*dm3/mol*K . Nikt z klasy tego nie potrafi zrobić ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 21:46, Achilleus napisał:

Podczas elektrolizy 500 ml wodnego roztworu zawierającego 1 mol AgNO3 i 1 mol Cu(NO3)2
przez elektrolizer przepłynął ładunek elektryczności 1,3 Farada. Oblicz masę produktów
katodowego procesu, objętość produktów anodowego procesu i stężenie wszystkich jonów
w roztworze.

Odpowiedzi do zadania: masa srebra = 107,9 g; masa miedzi = 9,53 g; Objętość tlenu =
7,28 l; [NO3-] = 6 mol/l; [Cu2+] = 1,7 mol/l.
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.


Jednak, to zadanie nie jest takie łatwe jak myślałem ;D Otóż Ag będzie się rozładowywał w pierwszej kolejności, gdyż stoi dalej w szeregu napięciowym. I dopiero jak skończą się jony srebra zacznie się rozładowywać Cu. Zakładam, że odpowiedni wzór na masą substancji powstałej na elektrodzie znasz. Generalnie przepływ ładunku = 1F powoduje, że rozładowaniu ulegnie jeden mol jonów jednododatnich. Pozostałe 0,3F działa na Cu, jednak pamiętaj, że stała ładunkowa dla Cu to 2. Resztę wydaje mi się, że spokojnie policzysz z zachowania mas. Zaznaczam jednak, że wydaje mi się ten sposób myślenia tutaj dobry, gwarancji nie daję by znowu nie wzbudzić kontrowersji wśród gramowych chemików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 22:55, Lara_Dorren napisał:

Oblicz masę 10dm3 O2 odmierzonego w temperaturze 27C pod ciśnieniem 1000hPa.

Zakładam że trzeba to zrobić korzystając z Clapeyrona ,ale nie wiem jak się za to zabrać.
Zamieniłem jedynie temperaturę na kelwiny ,bo chemiczna każe nam robić jedynie jednostką
hPa*dm3/mol*K . Nikt z klasy tego nie potrafi zrobić ;].


pV = nRT
Przekształcasz aby otrzymać n, jeśli nie chce Ci się przeliczać hPa na Pa przyjmij, że R = 83,1, mając n spokojnie m możesz obliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblicz zdolność skupiającą soczewki, jeżeli odległość przedmiotu od soczewki wynosi 15cm, a obrazu 40cm.

Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś zrobił dla mnie to zadanie. Nie było mnie na zajęciach i nie mam żadnych wzorów, a sam tego nie ogarnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować