Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Mam kilka zadań z matematyki, z którymi nie jestem w stanie sobie poradzić lub nie jestem pewny swojego rozwiązania. Czy Ktoś dobry z matematyki mógłby mi pomóc? Dodam, że interesują mnie pełne obliczenia do każdego zadania. Dziękuję za pomoc.


Zadanie 1.
Punktem stacjonarnym funkcji f (x,y)=x^2 y^2+x^2+y^2-2y jest punkt:
(1,0)
(0,1)
(1,1)

Zadanie 2.
Widomo, że funkcja f(x,y)=1/3 x^3+y^2-2xy+3 w punkcie (2,2) osiąga ekstremum lokalne. Jest to :
- minimum lokalne
- maksimum lokalne
- maksimum lokalne, które wynosi 1.

Zadanie 3.
Różniczka zupełna funkcji f(x,y)=x/y w dowolnym punkcie i dla dowolnych przyrostów wyraża się wzorem:
- df(x,y)=1/y dx+x/y^2 dy
- df(x,y)=x/y dx+x/y^2 dy
- df(x,y)=1/y dx-x/y^2 dy

Zadanie 4.
Rozwiązaniem ogólnym równania różniczkowego y^''=x jest funkcja:
y=Cx^2
y=1/2 x^2+C
y=1/2 x^2

Zadanie 5.
Podaj równanie różniczkowe opisujące kinetykę reakcji chemicznej rzędu pierwszego. Wyznacz jego całkę szczególną przy warunku: t=0,x=0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jeszcze pochodnych funkcji wielu zmiennych zmiennych nie miałem. Mogę Ci jedynie pomóc w 3 zadaniach, chociaż to bardziej na czuja.

Dnia 01.03.2012 o 22:30, Achilleus napisał:


Zadanie 1.
Punktem stacjonarnym funkcji f (x,y)=x^2 y^2+x^2+y^2-2y jest punkt:
(1,0)
(0,1)
(1,1)

Z tego co wyczytałem jest to punkt, w którym pierwsza pochodna się zeruje. Wyliczamy ją, a pierwsza pochodna tej funkcji (jeśli wierzyć Wolframowi) wynosi 2x(y^2+1). Pytanie kiedy ona się zeruje. Tutaj chyba pomocy nie potrzebujesz? :)

Dnia 01.03.2012 o 22:30, Achilleus napisał:

Zadanie 2.
Widomo, że funkcja f(x,y)=1/3 x^3+y^2-2xy+3 w punkcie (2,2) osiąga ekstremum lokalne.
Jest to :
- minimum lokalne
- maksimum lokalne
- maksimum lokalne, które wynosi 1.

Wystarczy policzyć pierwszą pochodną tej funkcji i spróbować coś z niej wywnioskować. Podpowiem, że wg.Wolframa będzie to minimum lokalne ( http://www.wolframalpha.com/input/?i=1%2F3+x%5E3%2By%5E2-2xy%2B3)

Dnia 01.03.2012 o 22:30, Achilleus napisał:

Zadanie 4.
Rozwiązaniem ogólnym równania różniczkowego y^''=x jest funkcja:
y=Cx^2
y=1/2 x^2+C
y=1/2 x^2

Strzelałbym B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mein Lieblingssport ist Basketball. Ich liebe diesen Sport, denn ich habe funktionsfähige Beine (masz tu na myśli sprawne nogi?)

Das ist eine sehr interessante und dynamische Disziplin und ich kann diverse Taktiken anwenden oder meine Muskeln trainieren .

Ich spiele zum Spaß mit meinen Freunden im Sportunterricht und manchmal spiele ich allein auf dem Sportplatz.

Manchmal sehe ich Basketball im Fernsehen aber ich habe sowohl kein Lieblings-Team als auch keinen Lieblingsspieler.

Pogrubiona czcionka oznacza miejsca, które wymagały poprawki ;-)
Btw, translatory są dobre, pod warunkiem, że już jesteśmy obcykani na tyle, że potrafimy z nich korzystać . Na początek polecam dobry słownik, np.: Pons''a, gdzie oprócz tłumaczenia znajdziesz przykłady użycia wyrazu, które rozwieją Twoje wątpliwości;-P

Pozdrawiam :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam, chodzi Ci o reakcję polimeryzacji chlorku winylu. Poli(chlorek winylu) tzw. PCV (nazwa jest oczywiście niepoprawna, powinno być PVC lub PCW) jest produktem jego polimeryzacji.

Nie wiem w czym masz problem, wszystko jest opisane w Wikipedii:
chlorek winylu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chlorek_winylu
poli(chlorek winylu): http://pl.wikipedia.org/wiki/Poli%28chlorek_winylu%29


Natomiast ja mam pytanie następujące:
Jaki związek powstanie po dodaniu roztworu wodorotlenku sodu do mieszaniny 2,4-dimetoksybenzaldehydu i nitrometanu?
Przypuszczam, że aldehyd przekształci się w diol geminalny, a następnie cząsteczka nitrometanu przyłączy się do węgla grupy karbonylowej, niestety nie mam pojęcia jak finalnie będzie wyglądał ten związek. Jeżeli Ktoś wpadnie na pomysł, niech napiszę nazwę tego związku, to mi w zupełności wystarczy. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi jak rozwiązać takie równanie?

2(x-log2 z 9)=x(3-Log2 z 6)

Dzięki bardzo z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 17:06, Kizami napisał:

2(x-log2 z 9)=x(3-Log2 z 6)

Co w tym trudnego?
Wpisujesz do kalkulatora i jedziesz:

2(x - 3,1699) = x(3 - 2,585)

Wymnażasz:
2x - 6,3398 = 0,415x

Iksy na jedną stronę, wartości na drugą:
2x - 0,415x = 6,3398

Skracasz:
1,585x = 3,7548

Dzielisz przez 1,585 i masz wynik:
x = 2,369

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie może być wyliczone kalkulatorem tylko zależnościami czy Bóg wie czym :P sam skorzystałbym z kalkulatora, jednak nauczyciel da za takie rozwiązanie 0 punktów... więc proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam pisałem w temacie Fizyka ale nikt nie chce mi pomóc;| Chodzi o to że mam do napisania referat na ten temat: Przygotuj mowę jaka mógł wygłosić Galileusz wśród uczonych aby udowodnic ze arystoteles blednie sformuowal wnioski dotyczące ruchu ciał swobodnego spadania ciał.

Proszę o pomoc, bo nie wiem nawet jak się za to zabrać, szukam także ludzi którzy mi wykonają całą pracę w zamian za jakiś upominek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do napisania podanie. I zasadniczo wszystko jest ok, ale mam wątpliwości dotyczące jakiego czasownika użyć. Otóż jest to podanie o przyjęcie do szkoły średniej i chciałem napisać, że posiadam z tych i tych przedmiotów liczne wyróżnienia w konkursach. I właśnie nie wiem jakiego słowa użyć najlepiej. posiadam nie może być (chociaż nadal nie wiem dlaczego to jest potoczny zwrot), a nie wiem czy napisać "otrzymałem", czy też "otrzymuję" liczne wyróżnienia.
Może mi ktoś powiedzieć, jak to lepiej napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś z tym zadaniem ?

Opracować zakładowy plan konta dla formy prowadzącej działalność gastronomiczną . Po jednym zdaniu co na koncie księgowym. 8 zespołów + wybrane konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź potrzebna na dzisiaj:

Czym zasłynął tak na prawdę Makbet u króla?

Odpowiedziałem na lekcji, że zabił dowódcę Norwegów, po takim fragmencie: " Król się z najwyższą radością dowiedział o twym podwójnym zwycięstwie, Makbecie. Kiedy mu Twoje osobiste starcie z wodzem powstańczych wojsko opisywano". Naczycielka powiedziała, że Makbet z nikim takim w utworze nie walczył i odpowiedź jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie 2 pytania z SOiSK, na które kompletnie nie moge znaleźć odpowiedzi. Są to:
1. Do czego można wykorzystać serwer DNS w sieci wewnętrznej.
2. Do czego służy system replikacji serwera DNS i dlaczego jest ważny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ma ktoś pomysł jakie dzieła malarskie z okresu holocaustu mogę wybrać na mature ustna z polskiego?
Trudno znaleźć jakieś informacje na temat tych obrazów i ich interpretacji, więc jeśli ktoś ma jakieś ciekawe propozycje to z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 21:23, Kuaczor napisał:

Mógłby mi ktoś pomoć z zadankiem 2b,5,6? Z góry thx ;s

6. Odp: Równanie ma rozwiązanie dla me(-niesk , -1> U (3 , niesk).
Tak mi się mocno wydaje. A z piątym za cholerę mi nic nie wychodzi.

20120326232138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować