Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

"Gwiazdy wyszeptały..." to jest personifikacja, dlatego, że gwiady nie mogą szeptać, a więc nadano im cechy ludzkie. "...wieczór jak zwierzenie" to jest porównanie, bo występuje tu "jak". Ale może i masz rację, nie spieram się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 14:45, ShadowG napisał:

"Gwiazdy wyszeptały..." to jest personifikacja, dlatego, że gwiady nie mogą szeptać, a więc
nadano im cechy ludzkie. "...wieczór jak zwierzenie" to jest porównanie, bo występuje tu "jak".
Ale może i masz rację, nie spieram się.


jakby tak pomyśleć to chyba jednak masz rację, personifikacja często myli mi się z metaforą (bo w personifikacji występuje zawsze element fikcyjny podobnie jak w metaforze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zadali nam na jutro z polaka żeby przeprowadzic wywiad z wybrana osoba na temat współczesnej młodzieży. A z powodu, że moi rodzice nie chcą udzielić wywaidu(wstydzą sie:)))a tak na serio to nie wiedzą co o niej sądzą. Także forumowicze nie wiecie gdzie mogę znaleźć w necie goowy wywiad na ten temat, bo na gogalch nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 19:22, Vasilli napisał:

Cześć. Zadali nam na jutro z polaka żeby przeprowadzic wywiad z wybrana osoba na temat współczesnej
młodzieży. A z powodu, że moi rodzice nie chcą udzielić wywaidu(wstydzą sie:)))a tak na serio
to nie wiedzą co o niej sądzą. Także forumowicze nie wiecie gdzie mogę znaleźć w necie goowy
wywiad na ten temat, bo na gogalch nie znalazłem.

Oj, nieładnie. A nie możesz po prostu tego wywiadu z osobą fikcyjną przeprowadzić? Albo napisać, że pytałeś swoich rodziców. Strony w Internecie to Ci nie podam, bo po pierwsze nie znam:), a po drugie to jest oszukiwanie samego siebie i nauczycieli(zresztą oni też te strony czytają, u nas kilka osób kiedyś charakterystykę ściągnęło, a na lekcji była rzeź:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, że zrobiłeś wywiad ze starą babką, która tylko narzekała na młodzież :) Chodzą huligany tu pod oknem, strach przejść panie, jeszcze pobiją i torebke ukradną albo co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah ja już miałem ze 3 kartkówki, trochę ocen, a jutro historia :( mam takiego nauczyciela od historii, że każdy jej miłośnik od razuby przestał lubić ten przedmiot. A pracy domowej mam jak zwykle nawał, praktycznie nie mam czasu na to by spokojnie usiąść i bezstresownie pograć w HoMM V, a w czwartek kartkówka z matmy i geografi :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na jutro referat napisać o "Wojnach religijnych" i muszę napisać 5 najsławniejszych.
I tutaj jest moje pytanie jakie wojny religijnie były najsławniejsze ??
Proszę o :

Nazwe , kto z kim walczył i rok resztę jakoś dam se rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja musze po angielsku napisac jeden zwykły dzień sławnej osoby:(. Zna ktoś jakiś zwykły dzień tej osoby. Obojętnie jakiej czy to modelki czy to aktorki. Chodzi mi tylko o imie nazwisko i opis dnia(po polsku sam sobie przetłumacze:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Szczegołowa analiza wiersza Daniela Naborowskigo pt "Krótkość żywota". Suuuper, na jutro. Narazie mam 1.5 strony a4. Jeszcze z jedna strona i styknie. Dodam, że z wypracowań na polski nie cierpie wlasnie analizowac wierszy, cokolwiek, tylko nie to... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 17:03, olki77 napisał:

Mam na jutro referat napisać o "Wojnach religijnych" i muszę napisać 5 najsławniejszych.
I tutaj jest moje pytanie jakie wojny religijnie były najsławniejsze ??
Proszę o :

Nazwe , kto z kim walczył i rok resztę jakoś dam se rady :)

Ja ci proponuję wojny krzyżowe, było ich nawet więcej niż 5, a wszystkie religijne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 20:42, PsychoMan napisał:

> Mam na jutro referat napisać o "Wojnach religijnych" i muszę napisać 5 najsławniejszych.

> I tutaj jest moje pytanie jakie wojny religijnie były najsławniejsze ??
> Proszę o :
>
> Nazwe , kto z kim walczył i rok resztę jakoś dam se rady :)
Ja ci proponuję wojny krzyżowe, było ich nawet więcej niż 5, a wszystkie religijne :D


Dzięki ci bardzo , ale jak bym czekał na odpowiedź to był dawno dostał pałe. Cóż jak znalazłem coś o Wojnach Krzyżowych to już miałem 5 kartek A4:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 20:50, olki77 napisał:

Dzięki ci bardzo , ale jak bym czekał na odpowiedź to był dawno dostał pałe. Cóż jak znalazłem
coś o Wojnach Krzyżowych to już miałem 5 kartek A4:P

O sry, nie zwrociłem uwagi na datę postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakiś biolog? Zacytuję zadanie „Wymień i określ funkcję wszystkich elementów budujących jądro komórkowe”. Opisałem już: otoczkę, pory jądrowe, kariolimę, chromatyny i jąderko? Pominąłem coś? Największy problem mam z karilomfą – napisałem, że wypełnia wnętrze jądra komórkowego, zawieszone są w niej chromatyny. Dobrze to napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 20:16, Eldven napisał:

A ja chodze do pierwszej liceum i juz dali nam nawał roboty. Przez to nie moge prowadzić RPGa
w ciągu tygodnia!!!


Wyobraż sobie że nam kiedyś słynna pani profesor Szudek z akademii krakowskiej w I klasie LO zadała prace maturalną bo stwierdziła że nie będzie jej tydzień to prawie sobie ją napiszemy....Nie pytaj o temat pracy bo do tej pory mnie głowa boli....:)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 15:11, cybekziom napisał:

Siema!!!
Mam problem.Mam prace domową z polaka napisać wiersz czy jakiś inny rodzaj literacki o Ciszy...Nie
wiem co robić.Pomocy!!!


napisać wiersz :P tak na serio to niestety musisz sam pogłówkować, raczej nikomu z forum nie będzie się chciało pisac wiersza. Chyba że ktoś ma jakiś gotowy wierszyk i ci go udostępni - w każdym razie uważam że wiersze powinny pisać jedynie osoby naprawdę do tego uzdolnione, a nie jako "praca domowa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować