Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Mam napisać rozprawkę na temat: "Zgoda buduje a nezgoda rujnuje". Mam wstęp i jeden argument( niezgoda między Bogiem i Adamem i Ewą) i nie wiem jakie dać dalej. Moglibyście powiedzieć jakie argumenty mogę podać (może 1 na niezgode i 2 na zgode) ????Bo siedze już ze 2 godziny myślę, szukam i nie wiem.... Bardzo proszę ;)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 17:19, ciaputek napisał:

Mam napisać rozprawkę na temat: "Zgoda buduje a nezgoda rujnuje". Mam wstęp i jeden argument(
niezgoda między Bogiem i Adamem i Ewą) i nie wiem jakie dać dalej. Moglibyście powiedzieć jakie
argumenty mogę podać (może 1 na niezgode i 2 na zgode)


Eeee jak jest rozprawka to piszemy tylko patrząc z jednej strony. Czyli wybierz albo to albo to. Jak będzie źle to wszystko zgoń na Arara z forum gram.pl :D

Co do argumentów. Na nie zgode napisz to o Ewie i coś... przyziemnego. Jedyne co mi przychodzi do łba to stosunki sąsiedzkie. Możesz równie dobrze napisać o "przyjaźni" rosyjsko-gruzińskiej ale również coś o sąsiadach dosłownie. Że taki dobry sąsiad pomoże, coś pożyczy a sąsiad z którym "drzesz koty" będzie ci ciągle przeszkadzał etc. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok....Chyba będzie dobrze.... Dzięki :))))

A jakby co to podaj gdzie mieszkasz, żebym wiedział gdzie sie wybrać jak będzie źle:))))) hehe (oczywiście żartuje) ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 17:31, ciaputek napisał:

Ok....Chyba będzie dobrze.... Dzięki :))))


Nie ma za co. Sam chyba kiedyś pisałem podobną rozprawke, ale to było na konkursie polonistycznym :)

A i jeżeli bardzo chcesz pisać na dwa fronty (aczkolwiek na jeden jest mniej pisania i bardziej poprawnie) to jak będziesz pisał o złych stosunkach międzynarodowych to wrzuć też coś o przyjaźni międzynarodowej. Ale starczy, jeszcze Ci namieszam i co będzie? :)

Dnia 07.10.2006 o 17:31, ciaputek napisał:

A jakby co to podaj gdzie mieszkasz, żebym wiedział gdzie sie wybrać jak będzie źle:))))) hehe
(oczywiście żartuje) ;))))


Chciałbyś :) Do mojej willi mają wstęp nieliczni :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Nie ma za co. Sam chyba kiedyś pisałem podobną rozprawke, ale to było na konkursie polonistycznym :)

>"A i jeżeli bardzo chcesz pisać na dwa fronty (aczkolwiek na jeden jest mniej pisania i bardziej poprawnie) to jak >będziesz pisał o złych stosunkach międzynarodowych to wrzuć też coś o przyjaźni międzynarodowej. Ale >starczy, jeszcze Ci namieszam i co będzie? :)

Ok... jeszcze raz dzięki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 11:05, Lamb3rt napisał:

Żebyście wiedzieli. Mam 13 lat i chodzę do pierwszej gimnazjum. I co z tego?


Nie widzę w tym nic dziwnego. Może dlatego, że jestem w takiej samej sytułacji? Poza tym od każdego wymaga się trochę tolerancji, również dla młodszych, jeśli się starają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stadion ma kształt okręgu o promieniu 30m. Jaką drogę pokonał biegacz i jakie jest jego przemieszczenie względem linii startu, po pokonaniu 2,5 okrążenia? Meta znajduję się na 2 ¾ okrążenia.

Zrobiłem to zadanie, ale mam wątpliwości. Droga – 1884 metry, a przemieszczenie 60m. Nie mam zbyt wysokiej samooceny jeśli chodzi o fizykę, a muszę wiedzieć, czy dobrze zrobiłem to zadanie. Może ktoś sprawdzić wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze rozwiazac to zadanko? Bardzo bym prosil. Oto ono:

Na pewnej wyspie mieszka 300 dzikusow, z ktorych kazdy jest filozofem, ludozercą lub matematykiem. Polowa filozofów to ludozercy, polowa ludozercow to matematycy, a polowa matematykow uprawia filozofię. Wiedząc, ze zaden z ludozerców nie zajmuje się filozofią i matematyką określ liczebnosc kazdej z tych grup.

Acha może jeszce to:

Znajdz AnB, A\B, B\A, A''uB'' przy zalozeniu, ze zbiory A oraz B są rozłącznymi podzbiorami uniwersom U.

Z góry dziekuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki problemik z zadankiem z plastyki. Mam narysowac trzy kolumny: dorycka, jońską i koryncką ale zapomniała jak to było, tzn. która jest najmniej a która najbardziej zdobiona? Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 17:05, Magwisienka napisał:

Mam malutki problemik z zadankiem z plastyki. Mam narysowac trzy kolumny: dorycka, jońską i
koryncką ale zapomniała jak to było, tzn. która jest najmniej a która najbardziej zdobiona?
Z góry dzieki


dorycka jest najmniej zdobiona później jest jońska a najbardziej zdobiona jest koryncka (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 17:05, Magwisienka napisał:

Mam malutki problemik z zadankiem z plastyki. Mam narysowac trzy kolumny: dorycka, jońską i
koryncką ale zapomniała jak to było, tzn. która jest najmniej a która najbardziej zdobiona?
Z góry dzieki


http://pl.wikipedia.org/wiki/Styl_dorycki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Porz%C4%85dek_jo%C5%84ski
http://pl.wikipedia.org/wiki/Porz%C4%85dek_koryncki

20 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 17:30, Vasilli napisał:

Jakie są przemysłowe metody otrzymywania tlenu??;>


Znalazłem temat na pewnym forum. Może choć trochę sie przyda.
http://www.chemicalforum.eu/viewtopic.php?p=215


sony ericsson
W Twoim zadaniu nie pasuje mi te zdanie. Albo to ja nie rozumiem tego zadanie. Te zdanie"żaden z ludozerców nie zajmuje się filozofią i matematyką". Jak filozof może być ludożercą ,wiedząc, że ludożercy nie zajmują się filozofią. Tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 17:10, OLKA1992 napisał:

Ja też mam pytanie czym się różni opowiedanie od mitologii?


koledzy podali linki, a ja postaram się własnymi słowami odpowiedzieć :)

opowiadanie może nawiązywać do bardzo wielu zagadnień - od tego co stało się w drodze do szkoły, przez szokujące wydarzenie w centrum miasta do krótkiej historii z naszego życia. Mit natomiast jest ściśle związany z wierzeniami ludzi, najsławniejsza mitologia to grecka i rzymska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krażę tak po wątkach i zostały mi dwie nierówności do zrobienia:
ctgx + tgx < (4√3)/3

cosx + tgx ≤ 1 + sinx

Pomógłby ktoś - jakaś mała porada na co przekształcić, bo niestety w wątku o matmie pustki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:19, Dark Templar napisał:

Krażę tak po wątkach i zostały mi dwie nierówności do zrobienia:
ctgx + tgx < (4√3)/3

cosx + tgx ≤ 1 + sinx

Pomógłby ktoś - jakaś mała porada na co przekształcić, bo niestety w wątku o matmie pustki...


Jeżeli chodzi o to pierwsze to chyba będzie tak (ale pewny nie jestem):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować