Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2006 o 21:43, eL Fron napisał:

Jeżeli chodzi o to pierwsze to chyba będzie tak (ale pewny nie jestem):


Dla mnie to dobrze, ale męczy mnie jedna sprawa. Bo gdy zrobimy tak jak Ty napisałeś to zakładamy, że sinxcosx jest liczbą dodatnią, a więc nie zmnieniamy znaku mniejszości na przeciwny. Ale tak robiąc trzeba by określić dziedzinę jako że sinxcosx=>0.

Analogicznie trzeba by postąpić zakładając, że sinxcox<0 i zmieniając znak mniejszości na przeciwny. Dobrze rozumuję czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Nie wiem czemu, ale myślałem że sinxcosx zawsze przyjmuje wartości nieujemne. Przed chwilą rozrysowałem wykresy i zobaczyłem że tak nie jest, więc te założenia chyba będą konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste... Królowie i władcy chcieli się przypodobać szlachcie, więc nadawali im różne przywileje, przez co szlachta miała coraz więcej władzy. W dodatku, na szlachtę robili chłopi, uprawiawiając pola jako pańszczyznę. W 16 i 15 wieku stało się silną główną siłą polityczną i gospodarczą w Polsce. W ten sposób Polska szlachta była bardziej bogata od szlachty z innych krajów europejskich. Wkrótce wśród szlachty wyróżnili się także Magnaci, czyli bardzo bogata szlachta, najznamietsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem karne zadanie: "Wypisz wszystkie kości układu szkieletowego osiowego, z opisem funkcji każdej z nich". Na biologię. Chemik dziś oddał sprawdziany....+4!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 20:32, mallard napisał:

Ja dostałem karne zadanie: "Wypisz wszystkie kości układu szkieletowego osiowego, z opisem
funkcji każdej z nich". Na biologię. Chemik dziś oddał sprawdziany....+4!

Taa, lekkie, proste i przyjemne zadanie. Ja mam referat o chorobach układu oddechowego i dwa doświadczenia(oczywiście musi być dokładny opis każdego z nich). Na dodatek za dwa tygodnie test. Ale trzeba zacisnąć zęby i brnąć dalej, bo narzekaniem nic nie złatwię:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do zrobienia zadanie z fizyki, nie chodzi tyle o wykonanie go, co o wytłumaczenie

Do naczynia zwierającego 2 kg wody o temp. 20 stopni Celsjusza dolano pewną ilość wrzątku. Oblicz masę wrzącej wody, jeżeli po wymieszaniu temperature wody wynosi 40 stopni.

Mam już to zadanie zrobione (od kolegi :P) ale chcę się pokapować jakim sposobem się to robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mam nadzieje, że mi ktoś pomoże:
Muszę napisać grupę tematyczną i sposób interpretacji świata
do obrazu Jana Matejki: "Kochanowski nad zwłokami Urszulki"

Oto obraz:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 13:02, Fagno napisał:

Mam do zrobienia zadanie z fizyki, nie chodzi tyle o wykonanie go, co o wytłumaczenie

Do naczynia zwierającego 2 kg wody o temp. 20 stopni Celsjusza dolano pewną ilość wrzątku.
Oblicz masę wrzącej wody, jeżeli po wymieszaniu temperature wody wynosi 40 stopni.

Mam już to zadanie zrobione (od kolegi :P) ale chcę się pokapować jakim sposobem się to robi


Normalne równanie sobie układasz

2*20 + x*100 = (2+x)*40
gdzie x to masa wody o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Po rozwiązaniu wychodzi, że musisz wlać 1/3 kg wrzątku. Nie wiem jak to można łatwiej wytłumaczyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2006 o 13:31, Quatre napisał:

Normalne równanie sobie układasz

2*20 + x*100 = (2+x)*40
gdzie x to masa wody o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Po rozwiązaniu wychodzi, że musisz
wlać 1/3 kg wrzątku. Nie wiem jak to można łatwiej wytłumaczyć :/


ok dzięki już mniej więcej kapuję, ogólnie z fizyki zły nie jestem ale matma... no cóż :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z chemii - reakcja tlenku metalu z kwasami:

Al + 3HCl -> AlCl3 + H2^

Mi się wydaje, czy podczas przelotu przez strzałkę znikł mi jeden wodór? Weźcie pomóżcie jak to rozwiązać:)

Czyżby wystarczy to przekształcic na zwykłe:

2Al + 6HCl -> 2AlCl3 + H6^?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 17:58, Sephirath napisał:

Al + 3HCl -> AlCl3 + H2^


Wystarczy, że uzgodnisz współczynniki, czyli

2Al + 6HCl -> AlCl3 + 3 H2^
Wodór zawsze występuje w dwuatomowych cząsteczkach - jak każdy gaz :) (Nie liczę tu zjawisk typu ozon - O3 ^_^ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 15:53, Fagno napisał:

ok dzięki już mniej więcej kapuję, ogólnie z fizyki zły nie jestem ale matma... no cóż :]


Na fizyce się nie znam, ale z matmy możesz mnie pytać, jak będę wiedział, to pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 18:37, manet napisał:

ma ktos jakies informacja na temat z biologi
BIOWSKAŹNIK??

http://www.google.pl/search?hl=pl&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=biowska%C5%BAnik&spell=1

Krótko: to taki organizm który ze względu na swoją wrażliwośc na czynnik środowiska może być miernikiem jego występowania (np. występowania zanieczyszczeń).

edit: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gatunek_wska%C5%BAnikowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi fajdął facet na biologi za te kości. Coś tam się burzył, ale dał sobie spokój. Matematyczka gdzieś jedzie, więc do końca tygodnia nie mamy matmy! Jutro chyba muzyk coś będzie pytał, a historyk na pewno mnie przepyta. Więc kuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować