Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Rozumiem, że szukałeś w Google i nic nie znalazłeś.
Od siebie mogę powiedzieć, że najpierw, chyba,ładuje się BIOS. Potem trwa uruchamianie systemu operacyjnego.

Czyli to tak.
1. Ładowanie się BIOSU.
2. BIOS uruchamia system operacyjny.
3. Ładowanie systemu operacyjnego.
4. Logowanie [czyt. wczytywanie profilu użytkownika]
-- A dalej, to nie wiem :D --

PS. Trochę późno przebudziłeś się z tą pracą domową. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Na poziomie mikro pojawia się napięcie i ładuja sie kondensatory i przez pewien bardzo krótki okres czasu wszystkie procesowy mają na swoich wyjściach szum, którym nie da się sterować (ale to mozesz w pracy pominąć, bo to szczegółowa analiza pracy układów cyfrowych ze studiów wyzszych)
2. Następnie uruchamia się POST z pamięci ROM BIOSu
3. Post wyszukuje pierwszy sektor dysku MBR, na którym znajdują się dane rozruchowe potrzebne do odnalezienia systemu
4. Uruchamia się tzw. program rozruchowy (boot loader), który albo automatycznie uruchamia system domyślny, albo wyświetla informacje o dostępnych możliwościach wyboru (windows, linux itd. i w jakiej opcji)
5. Po wybraniu pewnego systemu do pamięci RAM ładowane jest jądro (kernel) systemu
6. Jądro uruchamia powłokę, a na tej powłoce uruchamiane są już usługi

Pisałem z pamięci, więc mogłem coś zpartaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:17, milten6 napisał:

Rozumiem, że szukałeś w Google i nic nie znalazłeś.


Właśnie szukałem i nic nie mogłem znaleźć.

Dnia 03.06.2007 o 20:17, milten6 napisał:

Od siebie mogę powiedzieć, że najpierw, chyba,ładuje się BIOS. Potem trwa uruchamianie
systemu operacyjnego.


O tym trochę wiedziałem, ale potrzebne mi szczegółowo.

Dnia 03.06.2007 o 20:17, milten6 napisał:

Czyli to tak.
1. Ładowanie się BIOSU.
2. BIOS uruchamia system operacyjny.
3. Ładowanie systemu operacyjnego.
4. Logowanie [czyt. wczytywanie profilu użytkownika]
-- A dalej, to nie wiem :D --


Wielkie dzienki. o takie coś mniej więcej mi chodziło.

Dnia 03.06.2007 o 20:17, milten6 napisał:

PS. Trochę późno przebudziłeś się z tą pracą domową. :D


A to wiem. Nie lubie za wcześnie odrabiać, bo nie mam wieny twórczej <hehe> i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki też się przyda, będzie trochę lepiej niż uczył mnie mój nauczyciel <szczerze to nic mnie o tym nie uczył, sam więcej się nauczyłem siedząc w domu prezy kompie niż u niego na lekcjach>.

Dnia 03.06.2007 o 20:21, hans olo napisał:

Pisałem z pamięci, więc mogłem coś zpartaczyć


Nie ważne i tak mój nauczyciel jest tępy jak obuch od siekiery i nie będize wiedział o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w tym temacie dyskutuje się o pracy domowej ale dam przykład jak wkuwać do sprawdzianów z matmy.
Najlepiej uczyć się odpowiednio wcześniej i utrwalać widzę dzień po dnu aż do sprawdzianu. Jedynym sposobem opanowania matmy jest robienie zadań, gdyż tylko to pozwala w pełni opanować materiał.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:55, dulak napisał:

Jedynym sposobem opanowania matmy jest robienie zadań, gdyż tylko to pozwala w pełni opanować
materiał.


Ja tak zawsze robię, ale na dzień dzisiejszy wychodzi mi 4 (nie przyłożyłem się w 1-szym semestrze). Według mnie praktyka jest o wiele ważniejsza niż teoria - utrwala przerobiony materiał.

Dnia 03.06.2007 o 20:55, dulak napisał:

Pozdrawiam


Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:08, Radek15 napisał:

Mam problem. Mógłby mi ktoś napisać Etapy włączania komputera? Jest to mi potrzebne na jutro na informatyke.

Kolejnośc jest taka:
1. Po włączeniu zasilania zerowana jest linia reset procesora, co powoduje ustawienie wszystkich urządzeń na płycie głównej (włącznie z procesorem) w stabilny stan początkowy.
2. Procesor zaczyna pracę i ładuje z pamięci pierwszą instrukcję maszynowa spod adresu ustawionego sprzętowo na początek biosu zapisanego w pamięci ROM.
3. Program biosu, to diagnostyczny power on self test (POST). Odczytuje on kilkadziesiąt bajtów z pamięci CMOS, gdzie zapisane są parametry setupu bios i na ich podstawie przeprowadza test pełny lub skrócony. Dodatkowo ustawia on tez tablicę przerwań (Interrupt Request - IRQ), dzięki której komputer wie w jakiej kolejności obsługiwac urządzenia takie jak porty klawiatury, myszy, kontrolera dysku itp. Częścią POST jest sprawdzenie klawiatury i przetestowanie wciśnięcia klawisza inicjującego ewentualne uruchomienie setupu biosu (zwykle DEL), który jest jedynym programem BIOS mogącym być obsługiwany przez człowieka.
4. Po zakończeniu POST i opcjonalnego setupu BIOS rozpoczyna sekwencję startową próbując odczytać w ustalone miejsce pamięci (jeden z bardzo niskich adresów pamięci) pierwszy fizyczny sektor (master boot record) z jednego z twardych dysków lub z CD/DVD-ROM zależnie od ustawienia wartości boot sequence w setupie biosu (CMOS).
5. Po udanym wczytaniu sektora jest on traktowany tak jak program i uruchamiany. Każdy MBR posiada na początku instrukcję skoku omijającą tablicę partycji zawarta w tym sektorze, za która znajduje się program ładujący partycji.
6. Program ładujący ma na celu interpretację znacznika aktywnej partycji, odczyt z tablicy partycji numeru pierwszego sektora, załadowanie i uruchomienie go identycznie jak bios uruchomił MBR. Jezeli partycja nie zawiera systemu lub ne jest aktywna, to wczytany program sektora startowego wypisuje tylko napis "System not found"/"System nie znaleziony". Jeżeli partycja jest aktywna, to program ten załaduje kilka pierwszych sektorów obszaru startowego, w którym jest zawsze zapisana część ładująca plików takich jak io.sys (DOS/Win9x) lub ntldr (Windows 2K/XP/Vista). Ta część ładująca wczytuje do pamięci resztę pliku ładującego system, która zawiera moduł obsługi systemu plików takiego jak FAT lub NTFS.
7. Program ładujący system ma już zapisaną sekwencję startową ładującą konkretne pliki jądra systemu do pamięci oraz sterowniki pracujące w trybie jądra. Ładuje się też moduł komunikatów w trybie tekstowym, którego działanie zobaczymy podczas błędu ładowania systemu (blue screen) lub podczas wstawania z hibernacji. Po tym etapie komputer przechodzi z trybu rzeczywistego na chroniony oraz formuje własną tablicę przerwań trybu chronionrgo (zwykle na podstawie tablicy przerwań trybu rzeczywistego utworzonej przez program POST).
8. Jedną z pierwszych pozycji sekwencji startowej poza jądrem jest prościutki graficzny program wizualizacji ładowania systemu, co widzimy na ekranie jako uruchamianie systemu.
9. Kolejno wczytywane i uruchamiane są usługi systemowe. Wśród nich jest często graficzny interfejs systemu oraz program logowania i ładowania profilu użytkownika.

Po wszytaniu i uruchomieniu systemu operacyjnego dalej wszystko dzieje się zależnie od tego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 23:15, Olamagato napisał:

/ciach/


Dzięki za wysiłek, ale to nawet jak dla mnie jest za bardzo skomplikowane <chociaż trochę rozumiem, a nawet dużo>, ale już nie chce mi się i byłoby trochę trudno wpleść coś do tego co już zrobiłem <szkoda trochę, bo ładnie napisane i rozpisane>. A z resztą nie wiem czy mój informatyk by zrozumiał wszystko, bo to trochę stary facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe czy mi z tym pomożecie bo z polaka jestem cienki a jak to dam pani od polskiego i dostane pozytywna ocene to zdam wiec prosze. Oto tekst a poniżej do niego pytania:
DO GALERNIKÓW to jest sonet chyba

Strapieni ludzie, źle się z wami dzieje,
lecz miłośc ze mną okrutniej poczyna:
was człowiek, a mnie silny bóg zacina,
wy macie wyniść, jam bez tej nadzieje.

was spólne słońce, mnie własny jad grzeje,
was pręt od grzbieta, mnie z serca zacina,
wam nogi łańcuch. a mnie szyję zgina,
wam ręka tylko, a mnie dusza mdleje.

was wiatr, a mnie ból ciska na przemiany,
was prawo, mnie gwałt trzyma w tym więzieniu,
wam podczas sternik sfolguje zbłagany,

ja darmo czekam ulgi w uciężeniu.
a w tym jest mój stan nad wasz niewytrwany,
że wy na wodzie, ja cierpię w płomieniu.

PYTANIA DO TEGO TEKSTU:
1. Określ podmiot liryczny: kim jest, podaj słowa które go pokazują.
2. Wyjaśnij, co jest tematem wiersza.
3. Określ nastrój utworu, wypisz słowa go tworzące.
4. Wypisz środki stylistyczne występujące w wierszu.
5. Uzasadnij, że wiersz jest sonetem.

Z góry dziękuje i proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Może ktoś mi napisać\podesłać link z biznes planem(mi chodi o biznes plan, a nie jak go się robi i z czego się składa), jeśli tak to szybko bo musze to mieć na środe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 15:08, PEACE22 napisał:

Mam prośbę. Może ktoś mi napisać\podesłać link z biznes planem(mi chodi o biznes plan, a nie
jak go się robi i z czego się składa), jeśli tak to szybko bo musze to mieć na środe.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Biznesplan
(i "Struktura Biznesplanu")

A teraz ja mam prośbę do osób biegle władających językiem niemieckim.
Otóż zadany mam opis swego pokoju (po niemiecku, rzecz jasna). Nie wymagam nadzwyczajnej objętości, a ubogość języka jest wręcz wskazana - bo u mnie w 2 gimnazjum niemiecki jest przedmiotem dodatkowym, więc "wypasiony" tekst byłby w oczach nauczycielki wręcz podejrzany - zwłaszcza, że jestem słaby z niemca. Żeby było jasne, mój pokój ma słoneczne ściany i zielony żyrandol, a pod ścianą stoi duże łóżko z niebieskim obiciem. Biurko jest połączone z segmentem, na którym są książki, płyty itd. Powtarzam - praca nie może być zaawansowana, by nie wzbudzić podejrzeń u nauczycielki. Czy mogę liczyć na pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie to prawo lub zasada fizyczna.
1 Cyrkowiec A zeskakuje na koniec podpartej w środku deski. cyrkowiec B stoi po drugiej stronie deski.
2 Monetę dwuzłotową leżącą na śliskim stole uderza taka sama moneta poruszająca sie wzdłuż prostej przechodzącej przez środki monet.
3 Kometa Halleya jest widoczna z ziemi co 75 lat
4 Z wys H upuszczono sprężystą piłkę. obserwowano na jaka wys dotrze po odbiciu od podłogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl najpierw i czytaj to co napisałem i co jest napisane, a nie mi dajesz struktyre biznes planu zamiaste biznes plan.

To już niejest odpowiedź

Mam prośbę. Może ktoś mi napisać\podesłać link z biznes planem(mi chodi o biznes plan, a nie jak go się robi, z czego się składa, struktórę biznes planu itp. TYLKO O BIZNES PLAN), jeśli tak to szybko bo musze to mieć na środe na lekcje WOS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakąś prace na WOS niepotrzebną, może ocenioną. Chciałbym miec 6 z WOSu i interesują mnie dodatkowe prace. Może byc coś o prawach człowieka. Muszę zakuwac francuski :( i nie mam czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle z czymś matematycznym :D

Na kwadracie o boku 2 opisano okrąg, a na tym okręgu opisano trójkąt równoramienny o podstawie 4. Oblicz ile wynosi długość ramienia trójkąta.

Zakładam, że trzeba użyć twierdzenia sin/cos... Kwestia tylko gdzie :/ Ułożyłem układ równań wg tw. cos, ale dochodzę do momentu w którym muszę rozbić cos i coś mi taka wersja nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować