Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

1. Z 10 największych państw Europy (pod względem ludności)... Rosja, Niemcy, Turcja, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Ukraina, Hiszpania, Polska, Rumunia....

10 największych pod względem powierzchni: Rosja, Kazachstan, Turcja, Ukraina, Francja, Hiszpania, Szwecja, Niemcy, Finlandia, Norwegia

2. Które zmieniły granice po 1989? Chyba Czechosłowacja (rozpad na Słowacje i Czechy), ZSRR, NRD, RFN
3. Miejsce Polski pod wpływem ludności? Polska zajmuje 9 miejsce, a pod wzgledem powierzchni 11.
4. Kraje których poziom urbanizacji przekroczył 75%? Na pewno Niemcy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Holandia, Belgia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


2. Które zmieniły granice po 1989? Chyba Czechosłowacja (rozpad na Słowacje i Czechy), ZSRR,
NRD, RFN
Dodać do tego należy Jugosławię,czyli rozpad na Chorwację,Serbię itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni post nieaktualny :) Pomóżcie rozwinąć pracę "Czy środki masowego przekazu odgrywają ważną rolę w naszym życiu?" Tyle jest do tej pory, szalenie mało, a powinno być tak na stronkę A4 :)

Tak, środki masowego przekazu odgrywają ważną, wręcz ogromnie ważną rolę w naszym życiu. Większość ludzi, tak jak ja i inni właśnie dzięki temu dowiadują się, co dzieje się na świecie, jakie są zagrożenia, a czego brak. Wiadomo także, że większość środków masowego przekazu koloryzuje zdobyte informacje, aby uzyskać lepszy efekt. Dość często też media manipulują faktami w celu większego wzbudzenia kontrowersji, dzięki czemu zyskują wikszy popyt. Co oznacza w tym przypadku efekt? Większy popyt w przypadku gazet, większa oglądalność czy słuchalność w telewizji czy radiu. W dzisiejszych czasach prawie każdy nie może obejść się bez telewizji, radia, czy porannej gazety. Są to rzeczy normalne. Większość z nas nie miałaby pojęcia, co dzieje się na drugim końcu świata gdyby nie właśnie te oto środki masowego przekazu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj coś jeszcze o przyjemnościach płynących ze środków masowego przekazu typu oglądanie filmów czy czytanie felietonów w gazetach, napisz o możliwościach nauki przy pomocy np. internetu, o zawiązywaniu nowych znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 21:55, Union Pacific napisał:

Dodaj coś jeszcze o przyjemnościach płynących ze środków masowego przekazu typu oglądanie filmów
czy czytanie felietonów w gazetach, napisz o możliwościach nauki przy pomocy np. internetu,
o zawiązywaniu nowych znajomości.


A co byś powiedział na to? (dalsza część tekstu, który dałem w poprzednim poście) :P

Jako pierwszy funkcje środków masowego przekazu wyróżnił Harold Lasswell w 1948 roku. Według niego 3 główne funkcje komunikowania w społeczeństwie to: nadzór nad otoczeniem, koordynacja elementów systemu społecznego, transmisja kultury, czyli transmisja dziedzictwa społecznego następnym pokoleniom. Obecnie jednak mówi się raczej o funkcji: informatywnej, interpretującej oraz kulturowej.
W pełni zgadzam się z tym – obecnie środki masowego przekazu nie służą jedynie do udostępniania informacji – w telewizji możemy obejrzeć ciekawe filmy fabularne bądź edukacyjne, często w TV bądź Internecie można natknąć się na publikacje parodiujące bądź satyrujące obecną sytuację polityczną w kraju. Wielu ludzi poprzez Internet uczy się rzeczy, których nie mogą poznać w szkole z powodu narzuconego programu nauczania, braku wystarczającej ilości środków na opłacenie nauki dodatkowej, czy też z powodu braku ludzi specjalizujących się w aspektach, które nas interesują (sam niedługo zacznę uczyć się języka japońskiego poprzez kurs internetowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze sie poprawic z fizyki na 4 . Co powinienem umiec z dynamiki aby sie poprawić ? Jakie wzroy do zadan ?

Ps. Jestem w pierwszej klaise liceum na profilu mat-fiz :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę o przetłumaczenie mi tego:

blackened and justice for all eye of the beholder one the shortest straw harvester of sorrow the frayed ends of sanity to live is to die dyers eve

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca na muzykę: Monofonia i Polifonia
Referacik do zrobienia, wikipedia mi nie pomogła, google pokazują strony z muzyczkami na komórki,encyklopedia też mnie nie satysfakcjonuje.
Ma ktoś coś ciekawego dla mnie?
Poszukałbym w książce od muzyki...gdybym ją miał.
Muszę to mieć na poniedziałek.
Proszę o pomoc muzykalnych gramowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 14:35, Korsaż napisał:

proszę o przetłumaczenie mi tego:

blackened and justice for all eye of the beholder one the shortest straw harvester of sorrow
the frayed ends of sanity to live is to die dyers eve

Grasz w Tibie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 14:54, demrenfaris napisał:

> proszę o przetłumaczenie mi tego:
>
> blackened and justice for all eye of the beholder one the shortest straw harvester of
sorrow
> the frayed ends of sanity to live is to die dyers eve
Grasz w Tibie? :D


nie a co to ma do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe czy mi z tym pomożecie bo z polaka jestem cienki a jak to dam pani od polskiego
i dostane pozytywna ocene to zdam wiec prosze. Oto tekst a poniżej do niego pytania:
DO GALERNIKÓW to jest sonet chyba

Strapieni ludzie, źle się z wami dzieje,
lecz miłośc ze mną okrutniej poczyna:
was człowiek, a mnie silny bóg zacina,
wy macie wyniść, jam bez tej nadzieje.

was spólne słońce, mnie własny jad grzeje,
was pręt od grzbieta, mnie z serca zacina,
wam nogi łańcuch. a mnie szyję zgina,
wam ręka tylko, a mnie dusza mdleje.

was wiatr, a mnie ból ciska na przemiany,
was prawo, mnie gwałt trzyma w tym więzieniu,
wam podczas sternik sfolguje zbłagany,

ja darmo czekam ulgi w uciężeniu.
a w tym jest mój stan nad wasz niewytrwany,
że wy na wodzie, ja cierpię w płomieniu.

PYTANIA DO TEGO TEKSTU:
1. Określ podmiot liryczny: kim jest, podaj słowa które go pokazują.
2. Wyjaśnij, co jest tematem wiersza.
3. Określ nastrój utworu, wypisz słowa go tworzące.
4. Wypisz środki stylistyczne występujące w wierszu.
5. Uzasadnij, że wiersz jest sonetem.

Z góry dziękuje i proszę pomóżcie.

Widzę że nikt mi nie chce pomódz a mam to zrobić na poniedziałek, a przecież jak bym to umiał to bym was nie prosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Prawdopodobnie podmiotem lirycznym w tym wierszu jest sam autor. Słowa: ze mną, mnie, jam, mój, ja.
2. Tematu nie potrafię za bardzo znaleźć. Z tego co rozumiem, to podmiot liryczny opisuje cierpienia miłości jako cięższe od fizycznych i zawsze odmiennych.
3. Nastrój raczej ponury. Podmiot liryczny stara się przekazać nam ogrom swych cierpień. Słowa:ja cierpię w płomieniu. ; lecz miłośc ze mną okrutniej poczyna:.
4. Epitety: własny jad, Strapieni ludzie.
Przenośnie: ja cierpię w płomieniu; mnie własny jad grzeje,; mnie gwałt trzyma w tym więzieniu, ; a mnie ból ciska na przemiany;. Innych tu nie widzę bo już dużo zapomniałem.
5. Dwie pierwsze zwrotki mają cztery wersy a dwie ostatnie po trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie pomocy !
Potrzebuję linka do jakiejś biografii lb opis zycia Alekandra Waszkowskiego (był dyktatorem powstania). Bo muszę o nim referat napisać.

Zaprezentować wizję historii Hegla (Hegel). Jakies linki by się przydały.

Opisać przyczyny, skutki najazdów na Polskę Franciszka Rakoczego w czasie potopu szwedzkiego.

Jest to bardzo pilne, będę strasznei wdzięczny temu co mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Waszkowskim:

pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Waszkowski
encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=111477

Hegel:
venus.ci.uw.edu.pl/~rubikon/Nr5/hegel.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 16:23, tajgun92 napisał:

O Waszkowskim:

pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Waszkowski
encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=111477



Chodziło mi o coś dłuższego, a w wikipedii i interii to tylko króciutki opis jest.
Proszę o pomoc: proponje nawet że dam sobie w opisie w gg przez tydzień: xxxx jest wielki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2007 o 16:17, Outlander-pro napisał:

Potrzebuję linka do jakiejś biografii lb opis zycia Alekandra Waszkowskiego (był dyktatorem
powstania). Bo muszę o nim referat napisać.

Dnia 08.06.2007 o 16:17, Outlander-pro napisał:

Zaprezentować wizję historii Hegla (Hegel). Jakies linki by się przydały.


http://eduseek.interklasa.pl/sciaga/praca_tekst.php?idp=2404

Dnia 08.06.2007 o 16:17, Outlander-pro napisał:

Opisać przyczyny, skutki najazdów na Polskę Franciszka Rakoczego w czasie potopu szwedzkiego.


Musisz oddzielić żółtko...

http://www.lwow.com.pl/kalendarium.html
http://www.centrum.pwsz.krosno.pl/index.php?lg=1&ap=3&ik=35&ip=61
http://rudnik.pl/miasto.html

Mogę jeszcze coś poszukać. O Waszkowskim jest tylko wspomniane przy historii powstania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć coś na temat "Barokowe metafory życia " ? Muszę zrobić taką prezentację, ale za Chiny nie mogę nic znaleźć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować