Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 20:49, Matizk12 napisał:

Mam problem z dwoma zadaniami. Pierwsze z nich to:
"Oblicz pole trójkąta równobocznego o wysokości x"


Jak sobie wyliczysz z Pitagorasa wysokość to wyjdzie coś takiego:
x^2/4+h^2=x^2
h^2=3/4x^2
czyli h=
i pole trójkąta:
P=x*h=1/2*x^2*3^1/2
(gdzie 1/2 oznacza pierwiastek)
To jest zależność w każdym trójkącie równobocznym - tzn że h zawsze będzie równe x*3^1/2/2 (gdzie x - długość boku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 22:52, Matizk12 napisał:

> x^2/4+h^2=x^2

Dzięki. Ale powiedz czemu trzeba x kwadrat dzielić przez 4??


To jest po prostu (1/2x)^2 - własność trójkąta równobocznego - wysokość opada na połowę boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPDATE - pilne
Na jutro z niemieckiego mam zadane opisać swój pokój. Niestety, nauczycielka ma wymagania co do objętości - minimum połowa strony A4. Żeby było jasne, mój pokój ma słoneczne ściany i zielony żyrandol, a pod ścianą stoi duże łóżko z niebieskim obiciem. Biurko jest połączone z segmentem, na którym są książki, płyty itd. W razie, gdyby wszystko o moim pokoju było napisane, a objętość nadal nie była odpowiednia, proszę coś zmyślić, wszak nauczycielka nie widziała mojego pokoju :). Nie wysilajcie się co do bogactwa języka, bo nie jestem z "niemca" dobry, więc w oczach nauczycielki wyglądałoby to wręcz podejrzanie. Od tego zależy moja ocena końcoworoczna, więc mi na tym zależy. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prośbę. Mógłby mi ktoś napisać, co to jest po angielsku co to znaczy those, thise, these, they, a po za tym odmiane ja, ty, on, ona, my, wy, oni i jeszcze moje, twoje, jej, jego, nasze, wasze, ich. Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 18:02, Union Pacific napisał:

Miałbym prośbę. Mógłby mi ktoś napisać, co to jest po angielsku co to znaczy those, thise,
these, they, a po za tym odmiane ja, ty, on, ona, my, wy, oni i jeszcze moje, twoje, jej, jego,
nasze, wasze, ich. Byłbym bardzo wdzięczny.


Ja - I
Ty - You
On - He
Ona - She
Ono - It
My - We
Wy - You
Oni/One - They

Moje - My
Twoje - Your
Jego - His
Jej - Her
Nasze - Our
Wasze - Yours
Ich - Their

Those - Tamte
These - Te

A co do mojej sytuacji :P
Otóż chciałbym jakos spróbować sobie podwyższyc ocenkę z Chemii, bo narazie mam 3 a ta ocena idzie też na 3 klasę :/ Myślałem nad prezentacja z chemii na temat cukrów, ale nie umiem/nie mogę znaleźć potrzebnych rzeczy :/
Jakby ktoś okazał sie taki miły i pomgł znaleźć cos potrzebnego, to nie musi byc aż tak dużo, tu chodzi aby było jasno, ładnie i zrozumiale :P
Musze to zrobić na jutro wiec szybkość też jest mile widziana :)) Dziekuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 18:42, wip_01 napisał:

Jakby ktoś okazał sie taki miły i pomgł znaleźć cos potrzebnego, to nie musi byc aż tak dużo,
tu chodzi aby było jasno, ładnie i zrozumiale :P
Musze to zrobić na jutro wiec szybkość też jest mile widziana :)) Dziekuje :))


Polecam wiki. Całkiem fajnie opisane: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cukry
Poza tym: http://sacharydy.republika.pl/ ; http://www.dami.pl/~chemia/gimnazjum/gimnazjum10/organiczna9.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 18:42, wip_01 napisał:

A co do mojej sytuacji :P
Otóż chciałbym jakos spróbować sobie podwyższyc ocenkę z Chemii, bo narazie mam 3 a ta ocena
idzie też na 3 klasę :/ Myślałem nad prezentacja z chemii na temat cukrów, ale nie umiem/nie
mogę znaleźć potrzebnych rzeczy :/
Jakby ktoś okazał sie taki miły i pomgł znaleźć cos potrzebnego, to nie musi byc aż tak dużo,
tu chodzi aby było jasno, ładnie i zrozumiale :P
Musze to zrobić na jutro wiec szybkość też jest mile widziana :)) Dziekuje :))

http://www.kopernik.neostrada.pl/publikacje/Sacharydy.html tutaj jest obszernie rozpisane, na wiki i na którejś z ściąg pamiętam, że były błędy (tzn jak zaliczałem cukry na analizie żywności pół roku temu, albo było niedokładnie opisane) miałem gdzieś jeszcze wszystko ładnie rozpisane i bez zbędnych szczegółów, ale nie mogę znaleźć linka, może gdzieś mam na dysku, al epodejrzewam, że już ci o cukrach styknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopacy przetłumaczcie mi to:
blackened and justice for all eye of the beholder one the shortest straw harvester of sorrow the frayed ends of sanity to live is to die dyers eve

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem ci takie małe streszczenie na maila, które sobie robił koleś na zaliczenie nie jest to coś perfekt, ale na gimnazjum, czy liceum pewnie starczy w zupełności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:38, kordzio1 napisał:

Wysłałem ci takie małe streszczenie na maila, które sobie robił koleś na zaliczenie nie jest
to coś perfekt, ale na gimnazjum, czy liceum pewnie starczy w zupełności


Dzieki wielkie kordzio1, tylko ze ja juz ta prezentację skończyłem i na płytke nagrałem :/
Ale jeżeli cos nie wypali, to nie omieszkam ze użyje tego co mi wysłałeś :)
Jeszcze raz dzięki za chęci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:43, Unser Fuhrer napisał:

Szowinista ! a co z dziewczynami?


o co ci chodzi!? lepiej weź mi to ładnie przetłumacz bo może oto chodzi co jest napisane albo ty to źle rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:51, Piotr9999.... napisał:

Wielkie, wielkie, wielkie dzięki...właśnie mnie uratowałeś przed budzącą zgroze nauczycielką
od historii :):)


Nie ma za co - z historii zawsze do usług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:31, Korsaż napisał:

blackened and justice for all eye of the beholder one the shortest straw harvester of sorrow
the frayed ends of sanity to live is to die dyers eve


Ekhem. Jak dla mnie to zdanie nie ma sensu... Jesteś pewien, że to jest dobrze skonstruowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować