Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Będzie nowy Baldur`s Gate?

196 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2012 o 16:14, Chaos napisał:

czy mi się zdaje czy wpisy w źródle strony się zmieniają?


Wydaje Ci się. Cały czas to samo.

@Tenebrael

20120229174234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 16:12, Geeko napisał:

Co do samego DAII
taka się straszna moda zrobiła na jeżdżenie po tej grze, głównie przez lokacjowy recykling.
Wszyscy psioczą, że gra robiona na szybcika, że walki proste, że przeciwnicy z dupy.
Tylko nikt kurde nie zauważył, że wreszcie, pierwszy raz chyba od czasów BG, Bioware
stworzył fabułę, której prowadzenie nie polega na postawieniu 4 ścieżek, gdzie każda
prowadziła do pomniejszej historii po czym mieliśmy dosyć szybkie i liniowe zakończenie.

Pisałem o tym już kiedyś. DA2 ma sporo fajnych pomysłów, które Bioware utopiło wykonaniem. Nie jestem w stanie strawić fabuły tej gry, bo jest ona zbyt dziurawa i pozbawiona sensu. Próby dojścia do tego, co kieruje postaciami mogą wywołać migrenę. Odejście od schematu "budzi się pradawne zło, więc musisz iść w cztery strony świata" mogło by być bardzo ciekawe, przepadło jednak w potoku bzdur, pseudo wyborów, tragicznej motywacji postaci i całkowicie zbędnego rozciągnięcia fabuły na długie lata.

Dnia 29.02.2012 o 16:12, Geeko napisał:

Pierwszy raz od dawna fabuła jest poprowadzona w sposób wiele bardziej logiczny i mam
nadzieję (bo dopiero zaczynam grać) jest co najmniej tak dobra jak w Mass Effect (na
Bioware można narzekać ale storytellerami są niezłymi mimo, że trochę Hollywoodem zajeżdża).

Powiedział bym że przestali być storytellerami, a zaczęli być reżyserami. Mam w zwyczaju czepiać się fabuł w grach, a Mass Effect ukończyłem bez zwracania uwagi na jakość historii, bo przedstawiona była w tak zgrabny sposób, że szedłem jednym ciągiem. Niestety w dwójce, kiedy na starcie

Spoiler

zmusili mnie do współpracy z Cerberusem, który w jedynce miał pozycję rezerwowych antybohaterów

z miejsca szlag mnie trafił. Gorzej było w DA:O, gdzie przez tę całą filmowość gra się zrobiła boleśnie przewidywalna.
Spoiler

Ręka do góry, kto nie wiedział że Loghain będzie zdrajcą, już przy pierwszym spotkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 17:44, SarenkaB napisał:

To teraz ktoś kto nie wielbi BG jest trollem?


Gdzieżby. Jest po po prostu indywidualistą który gardzi mainstreamową papką jaką kiedyś raczyli nas wydawcy. Wszyscy przecież wiemy, że teraz nastał złoty wiek dla podobnych produkcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 17:53, Shinigami napisał:

Gdzieżby. Jest po po prostu indywidualistą który gardzi mainstreamową papką jaką kiedyś
raczyli nas wydawcy.

To już wolę być trollem niż hipsterem.

>Wszyscy przecież wiemy, że teraz nastał złoty wiek dla podobnych

Dnia 29.02.2012 o 17:53, Shinigami napisał:

produkcji ;)

Nie wiem, ostatnio mało nowych gier kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 17:58, SarenkaB napisał:

To już wolę być trollem niż hipsterem.


Czasem nie ma możliwości wyboru :P

Dnia 29.02.2012 o 17:58, SarenkaB napisał:

Nie wiem, ostatnio mało nowych gier kupuje.


Oj tam, Oj tam. Ważne, że się świetnie w temacie orientujesz.

Dnia 29.02.2012 o 17:58, SarenkaB napisał:

"Baldura ale jeśli chodzi o fabułę, dialogi i postacie to niestety, mocno posysa i jest masa lepszych gier jeśli o nie chodzi. "


QFT. Dobrze, że nie grasz w nowe produkcje mógłbyś zejść na zawał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://i.picpar.com/ba25abce1f9fc0aea3e9c5d492f41b391a9a5155.png

Może to kolejny element układanki. D: Ja do ewentualnego sequela, czy czymkolwiek by nowy Baldur''s Gate był, podchodzę ze sporą rezerwą, nawet jeśli zabrałoby się za to Obsidian. Jeżeli trafiłby w ręce BioWare to odcinam się od internetu żeby przypadkiem nie zobaczyć screena z tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie zastanawia. Jakieś 10 lat temu rzadko trafiało się na ludzi twierdzących, że Baldur jest płytki i nijaki, a dziś tych komentarzy coraz więcej. Ciekawe, dlaczego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji Bioware''u:
Important update to site rules & code of conduct :

Effective immediately there is a zero tolerance policy on any form of abuse towards staff, moderators or other Community members.

Anyone posting a personal attack on staff, moderators or other Community members will, at the sole discretion of staff or moderators, be banned from the BioWare Social Network without notice and is no longer welcomed.

While we continue to value all of our customers and fans, participation in the BSN and engaging with staff and like-minded community members is - to be abundantly clear - a privilege, and not a right. Members may continue to discuss and critique our games and products in a civil manner, but any form of discussion targeted at an individual will not be tolerated. New and existing members who cannot adhere to the code of conduct, or maintain a civil demeanor at all times, are encouraged instead to contact customer support for any game related issues they may have.

We have made important changes to the Site Rules and Code of Conduct, and recommend that all our users review them by clicking on the link at the top of this notice. By continuing to use this site you are accepting the Site Rules and agree to follow these rules.


Przygotowują się na to, co się stanie po ME3 i jego zakończeniach, bo to co wyciekło, jest na razie kpiną z gracza. Stanley Woo znowu rozpocznie Ding Dong Bannu i End of Rine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 20:00, Henrar napisał:

Przygotowują się na to, co się stanie po ME3 i jego zakończeniach, bo to co
wyciekło, jest na razie kpiną z gracza. Stanley Woo znowu rozpocznie Ding Dong Bannu i End of Rine.

Dlatego olewam ME3. :) Dlatego dziś kupiłem "Darkness II", a w Saturnie w Arkadii udało mi się dorwać za gorsze "Kroniki Riddicka" w Extra Klasyce! :) W końcu tę drugą grę robily chłopcy ze Starbreeze, autorzy najnowszego Syndicate''a.

P.S. Czy "Kroniki Riddicka" w Extra Klasyce wymagają Steama, czy mają własny DRM od Tages''a (3 instalacje)? Ktoś wie może? Thanks in advance. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytawszy wszystkie posty, moje uznanie otrzymuje Don_Sosneone.
Pozwolę sobie przytoczyć:

Dnia 29.02.2012 o 15:03, Don_Sosneone napisał:

Żyjemy w dziwnych czasach, kiedy chcą przywracać legendy do życia.
Biadoliliście na Wiedźminy, DA, ME, nowe FO. Teraz dają Wam nadzieję, że w kasie znajdzie
się bilet na jeszcze jedną podróż do świata, który pokochaliście - i jeszcze narzekacie.
Po pierwsze - jestem na TAK! Zarówno jeśli chodzi o remake, jak i pełnoprawną kontynuację.
Dlaczego? Po prostu. Wierzę w tę markę, przeszedłem po x razy i przeszedłbym kolejną
przygodę pod adresem Baldur''s Gate.
Myślę nawet, że znowu wyszłoby z tego coś pięknego.
TROCHĘ WIARY, piękne Panie i zacni Panowie!

Po drugie. Ludzie, którzy uważali, że fabuła w BG była mierna i pozbawiona zwrotów akcji,
mają chyba zanik jakiejkolwiek wrażliwości, albo klikali w dialogi na chybił-trafił.
Pierwsza część, owszem, miała swoje ograniczenia, ale nadrabiała klimatem przygody, jakąś
taką dziarskością i błyskiem w oku, awanturniczym luzem, możliwością zboczenia ze ścieżki.
A sama historia jednak była całkiem niezłą polityczno-kryminalno-awanturniczą intrygą,
angażującą postać i - co za tym idzie - gracza. Był motyw osobisty (zemsta), była mroczna
tajemnica. To, że teraz wszyscy wiemy, kim jest bohater, nie ma przełożenia na emocje,
jakie nam towarzyszą przy pierwszym przejściu, kiedy odkrywamy wszystko sami. LUDZIE
O TYM ZAPOMINAJĄ! A że na brak jatki nie mogliśmy narzekać? Prawidłowo! Po to stworzono
te wszystkie miecze + 17, wymyślono dla każdego z nich historie i legendy (historie o
LUDZIACH, ich problemach, porażkach i tryumfach), żeby można ich było użyć więcej niż
raz.
Tyle tytułem pierwszego Baldura. Drugi to już niekwestionowane arcydzieło, o czym wiedzą
wszyscy, niektórzy tylko nie dopuszczają tego do siebie, ale to już najmniejszy problem.


Jakkolwiek niespecjalnie widzi mi się Baldur''s Gate 3, to pod drugą częścią podpisuję się czym tylko mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 20:10, Janek_Izdebski napisał:

P.S. Czy "Kroniki Riddicka" w Extra Klasyce wymagają Steama, czy mają własny DRM od Tages''a
(3 instalacje)? Ktoś wie może? Thanks in advance. :) Pozdrawiam.

Mają swój DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 19:30, Headbangerr napisał:

Jedna rzecz mnie zastanawia. Jakieś 10 lat temu rzadko trafiało się na ludzi twierdzących,
że Baldur jest płytki i nijaki, a dziś tych komentarzy coraz więcej. Ciekawe, dlaczego?
;)

bo 10 lat temu nie było tormenta, bloodlines czy (mimo wszystko) NWN2..

a poza tym, jak tak śledzę dyskusję, to problem polega na tym ze jedni mówią o BG1 a drudzy o BG2, a te gry dzieliła przepaść (chociażby pojawiły się normalne dialogi). Tak samo zresztą jak BG2 i dodatek do niego, na który wszyscy psioczyli od kiedy pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś śledzi Twitter Atari na bank zainteresuje go info następującej treści: "We’re making a special announcement tomorrow! RT & guess what it is. Use #AtariAnnouncement and you could WIN an Atari t-shirt!"

Jutro zapowiedź nowego BG! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 17:43, Crask napisał:

Gorzej było w DA:O, gdzie
przez tę całą filmowość gra się zrobiła boleśnie przewidywalna.

Spoiler

Ręka do góry, kto
nie wiedział że Loghain będzie zdrajcą, już przy pierwszym spotkaniu.



Mnie to zaskoczyło. Miałem chyba zbyt wygórowane oczekiwania, bo uznałem, że tak oczywisty zdrajca, wcale nie będzie zdrajcą (mega twist!). Zdziwiło mnie więc, że historia poszła w tak oczywistym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 20:18, MacJak napisał:

Jakkolwiek niespecjalnie widzi mi się Baldur''s Gate 3, to pod drugą częścią podpisuję
się czym tylko mogę.


Bardzo się cieszę, że są jeszcze jakieś mentalne dinozaury oprócz mnie na tym forum i myślą podobnie o takich grach.
Co do ewentualnej kontynuacji - zobaczymy.
Ostatnio przekonuję się, że prędzej Baldur 3 niż Diablo 3 zawojuje moje serce (a fanem obu cykli byłem dotąd).

Btw, na moim Win7 nie chce się włączyć instalka dodatku do pierwszego BG. Fakt, pochodzi jeszcze z ExtraGry, ale z podstawką jakoś nie miałem problemów.

A co do Loghaina, to ja spodziewałem się, że pójdą innym schematem. Mianowicie, zrobią z niego twardego, drącego na gracza mordę dowódcę, który daje wycisk przy każdej okazji, ale gdzieś tam w skrytości "zawsze byłem z Ciebie dumny, synu". Tak czy siak - Hollywood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 12:08, Glorfindel3 napisał:

Taaa. Argument wszechczasów nie róbmy nic bo może się nie udać...

Bo mamy teraz takie czasy! :D. Lepiej nie ruszać czegoś wcale jak się nie wie jak do tego podejść niż się za to wziąć i spie****ć wszystko. A innym dać spory zawód.

Swoją drogą. Widać że trochę postów ten watek nałapał. Hasło "Baldur''s Gate" i wszystko jasne.
Ja mówię kolejnej części zdecydowane NIE!. Jaki tam by miał być niby wątek ?.
Przepowiednia której cytat z początku intro do SoW i ToB zna pewnie każdy porządny fan na pamięć.

"Pan Mordu zginie, ale przed śmiercią spłodzi legion śmiertelnych potomków. A ślady ich przejścia znaczyć będzie Chaos...".

To na serio zachodzi w pamięć lub w krew ^^. Zawsze jak grałem w BG2 oraz ToB musiałem intro zobaczyć. Sposób w jaki Piotr Fronczewski to opowiadał <-- bezcenne.
BTW: Jak kiedyś by powstała 3 część to nie wiem czy jakikolwiek twórca czy twórcy zdają sobie sprawę czy ewentualnie są świadomi z tego że ta przepowiednia się dopełniła. =.=.
Ruszanie tej serii to byłaby czysta profanacja postaci mimo iż gra/seria nie umarła do dziś ale zdobyła swój status i należy się jej raczej jakiś ''szacunek''

Pozdrawiam.

@Don_Sosneone

Mała rada na przyszłość. Tnij stary cytaty z poprzednich postów =.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować