Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #254: Czy kontynuacja Baldur``s Gate to dobry pomysł?

28 postów w tym temacie

Jestem bardzo sceptyczny. Seria została w dobry sposób zakończona, więc kontynuacja dziejów Bhaalspawna mogła by okazć się podobna do Nieśmiertelnego 2. Można by oczywiście próbować z nowymi postaciami, lokacjami i przygodami, jednak czy nie było by to wtedy żerowanie na marce ? Anulowany projekt "Black Hound", który miał być trzecią częścią cyklu z Baldurami łączył jedynie świat. Twórcy zaznaczali wręcz, że prędzej można by się spodziewać postaci z Icewind Dale, niż tych które spotkaliśmy we Wrotach. Rodzi się więc pytanie, poc co nazwano tę grę kontynuacją serii, skoro fabularnie miała z nią mniej wspólnego, niż Fallout 3 z Falloutem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 14:13, Crask napisał:

Jestem bardzo sceptyczny. Seria została w dobry sposób zakończona, więc kontynuacja dziejów
Bhaalspawna mogła by okazć się podobna do Nieśmiertelnego 2. Można by oczywiście próbować
z nowymi postaciami, lokacjami i przygodami, jednak czy nie było by to wtedy żerowanie
na marce ?

A po co kontynuować w ogóle ten wątek? Baldur''s Gate to po prostu miasto na Wybrzeżu Mieczy i jest to ogromne pole do popisu bez odgrzewania starych kotletów czy naciąganych kontynuacji. Dobrym przykładem była seria Neverwinter Nights.

Jest jeszcze jeden problem, Forgotten Realms w edycji 4.0 D&D wystrzeliło o 100 lat do przodu. Raczej ciężko w takich warunkach o bezpośrednią kontynuację a Wizards of the Coast nie da nikomu licencji na grę opartą na poprzedniej edycji.

Jestem na tak, ale pod warunkiem identycznego systemu rozgrywki, czyli 6-osobowa drużyna, czas rzeczywisty + pauza (ew. tury) i obecne Bioware ma się od tego trzymać z daleka! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej spodziewam, że odtworzą historie z BG1 w nowej jakości - piękniejszą i z rozszerzoną historią, zadaniami pobocznymi i może postaciami które nie milczą jak zaczarowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 18:45, Ailantan napisał:

Bardziej spodziewam, że odtworzą historie z BG1 w nowej jakości - piękniejszą i z rozszerzoną
historią, zadaniami pobocznymi i może postaciami które nie milczą jak zaczarowane.

http://www.gibberlings3.net/bg1npc/index.php

Szczerze polecam. Najlepszy mod do Wrót Baldura, jaki miałem okazję testować. Wprawdzie nie podróżowałem ze wszystkimi postaciami, ale Kivan, Imoen, Dynaheir, Minsc, Branawen, Safana, Shari-Tel i Xan byli naprawdę dobrze napisani. Po zainstalowaniu tego dodatku, dochodzi nawet możliwość romansowania.

Niestety nie ma chyba wersji polskiej, sam gram w angielską wersję, ale domyślam się że niektórym może to przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na litość boską dajcie spokój już z baldurem. Ok, gra zacna, sam zmęczyłem go z 4 razy i to zawsze była wielka przygoda. Ale tak zwanych następców legendarnego uber baldura było już bez liku i każdy był śmieszny, bo nie spełniał wymagań graczy którzy tą gre pamiętali. Nie lepiej stworzyć nowego świetnego cRPG''a, a nie wskrzeszać trupa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 19:46, com4r napisał:

Na litość boską dajcie spokój już z baldurem. Ok, gra zacna, sam zmęczyłem go z 4 razy
i to zawsze była wielka przygoda. Ale tak zwanych następców legendarnego uber baldura
było już bez liku i każdy był śmieszny, bo nie spełniał wymagań graczy którzy tą gre
pamiętali. Nie lepiej stworzyć nowego świetnego cRPG''a, a nie wskrzeszać trupa?



Problem polega na tym że żadna z rzekomych produkcji nie była tak naprawdę następca tylko próbą dorównania tejże gry. Baldur''s Gate miało specyficzny system rozgrywki połączony z bardzo dobrą jeśli nie genialną fabuła. Jak dotąd nikomu nie udało się odwzorować takiego połączenia w 1 grze. A jak już wspomni się gry typu DA to głowa boli na samą myśl że jakiś idiota nazwał to to następcą BG. Twórcy następcy opisanego tytułem Baldur,s Gate 3 musieli by najpierw z 1-3 lata przeprowadzić badania na temat co chcą gracze ujrzeć w takim następcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powszechna sequelizacja staje sie kuriozalna.
Wlasnie przeczytalem, ze powstaje nowa Amnesia, robiona przez inne studio, z inna historia, nie bedaca kontynuwacja Amnesii... To po co do cholery nazywac to Amnesia? Wiem, odpowiem sobie sam - z powodow biznesowych i mniejszych nakladow na reklame (nazwa juz istnieje w swiadomosci graczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 19:46, com4r napisał:

Na litość boską dajcie spokój już z baldurem. Ok, gra zacna, sam zmęczyłem go z 4 razy
i to zawsze była wielka przygoda. Ale tak zwanych następców legendarnego uber baldura
było już bez liku i każdy był śmieszny, bo nie spełniał wymagań graczy którzy tą gre
pamiętali. Nie lepiej stworzyć nowego świetnego cRPG''a, a nie wskrzeszać trupa?

A kto broni twórcom próbować? :) Twój świat się zawali, jak zepsują tą markę, czy po prostu nie kupisz ich gry? Dlaczego odbierać twórcom szansę na danie nam dobrej kontynuacji? :) Myślenie "nie ruszam, bo zepsuję" jeszcze nigdy nikomu nic dobrego nie dało :) Co skorzystasz na tym, że nikt tej gry nie zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie remake, czy nowa opowieść w okolicach Wybrzeża Meczy - tęsknię za tymi klimaty, toteż wyglądam niecierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na historię kontynuacji "wielkich hitów" to ciężko wróżyć sukces. I tak przykładowo, Oblivion jako kontynuacja Morrowinda słaby, Fallout 3 bez związku z poprzednimi częściami ( fabularnie - dno ).
Ale jest też promyczek nadziei :), kolejne częsci są już znaczenie lepsze: Skyrim calkiem niezłe, a New Vegas bardzo dobre. Może twórcy uczą się na własnych błędach, a może to kwestia zespołu który pracuje nad daną grą... Fakt faktem, jest jakaś nadzieja na dobrą grę pod nazwą BG.
Ciekawi mnie tylko jaka to będzie gra ?
Zbyt wiele się zmieniło od tamtych czasów żeby można było spodziewac się takiej samej rozgrywki. Inne oczekiwania graczy, inna mechanika gry, inne grono odbiorców. Przede wszystkim tak wielka produkcja musiałaby być grywalna na konsolach ( o ile twórcy licza na spore zyski ), a moim zdaniem pogodzenie specyfiki gry na konsolach i kontynuacji BG jest niemożlliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Baldur''s Gate na pewno byłby strasznie okrojony, liniowy i by przypominał Dragon Age''a, ewentualnie Neverwinter Nights. Zbezcześcili by tę markę, chyba że zrobili by sandboxa i słabą grafikę, żeby przyłożyć się do fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontunuacja Baldur''s Gate''a to jak najlepiej najlepszy pomysł! Moją coroczną tradycją jest przejście każdego Baldura, chciałbym móc zagrać w coś nowego, w tych pięknych klimatach. Nie chce żadnego remake''a, dla prawdziwego fana nie przeszkadza skromna grafika z 1998 roku, według mnie do dzisiaj jest bardzo ładna. Dobra, długa fabuła i wiele tysięcy wątków pobocznych, stary system AD&D, Korgan, Minsc, Edwin i Jan Jansen i gra udana ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldurs gate 3 to bardzo slaby pomysl, poniewaz to byly inne czasy, gdzie gry mialy swojego rodzaju magie i klimat. Jednak zrobienie gry o innej nazwie, ale w sweicie Forgotten Realms i nawiazujacej w jakims stopniu do baldura to moim zdaniem swietny plan, poniewaz wtedy jako wielki fan bg moge powiedziec ze i tak nie na tym nie trace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, szczerze wątpię, by miało to sens. Nie w dzisiejszych czasach komerchy.

BG to BG, musiałoby opierać się na mechanice zbliżonej do tej gry. A niechciałbym dostać BG w stylu DA (acz to raczej niemożliwe), a z drugiej strony (nie wiem, nie grałem, bazuję na opiniach), obecna wersja zasad D&D jest dość lipna w stosunku do poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu panikuje że BG3 będzie słabe i w ogóle kicha, ale nawet gdyby to nie zmieni to pozostałych części w żadnym stopniu. Jeśli BG3 byłoby udaną grą to BOMBA, jeśli nie to po prostu o nim zapomnę grając w poprzednie części.
My jako gracze nie mamy nic do stracenia, możemy tylko zyskać świetną kontynuację lub zignorować nieudany produkt. Ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować