Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

/.../

Podsumujmy:
- policja za takie słowo na ulicy może walnąć Ci mandat,
- weź słownik wulgaryzmów i przejrzyj w wolnej chwili,
- słowo sk.....n jest słowem wulgarnym i wysoce obraźliwym i tak będzie traktowane na gram.pl, jak i jest traktowane ogólnie w społeczeństwie,
- lata mi za przeproszeniem co Twoja polonistka mówi, moja mówiła, że jest wizjonerką i koniec świata będzie w 2000 roku (serio),
- poza tym w legendach to smoki są i bazyliszki i inne takie.
Wątpliwości na formularz, a bluzgi cenzuruj bo i na forum ban się przeniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2007 o 22:02, Budo napisał:

Wątpliwości na formularz, a bluzgi cenzuruj bo i na forum ban się przeniesie.

Co za różnica czy ocenzuruje czy nie, przecież jeden z modków powiedział, że ocenzurowany wulgaryzm to nadal wulgaryzm. A jak się nie ocenzuruje to przynajmniej ''naturalniej'' wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 22:15, Luke Shadow napisał:

Co za różnica czy ocenzuruje czy nie, przecież jeden z modków powiedział, że ocenzurowany wulgaryzm
to nadal wulgaryzm. A jak się nie ocenzuruje to przynajmniej ''naturalniej'' wygląda.


no to nie wiem, czy Ci dobrze to wyjdzie z tą naturalnością... poza tym nie rozumiem skąd ta walka, aby wulgaryzmy były uznawane za niewulgaryzmy? sam uważam, że "super" w ostrej wersji nie jest przekleństwem i sporo polonistów też tak uważa, ale co mi tu po tym, że ktoś tak myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2007 o 22:18, pizmak666 napisał:

no to nie wiem, czy Ci dobrze to wyjdzie z tą naturalnością...

Mi się już kilka na tym forum zdarzyło napisać "brzydkie" słowo, tak jakoś samo z siebie. ;P

Dnia 11.12.2007 o 22:18, pizmak666 napisał:

poza tym nie rozumiem skąd ta
walka, aby wulgaryzmy były uznawane za niewulgaryzmy?

Chodzi o to, że ocenzurowane słowa są traktowane tak jak nieocenzurowane? IMO bardzo dobrze. Jak ktoś chce coś takiego napisać to mówiąc przysłowiowo, niech ma jaja i to napisze, a nie jakieś gwiazdki stawia...

Dnia 11.12.2007 o 22:18, pizmak666 napisał:

sam uważam, że "super" w ostrej wersji
nie jest przekleństwem i sporo polonistów też tak uważa, ale co mi tu po tym, że ktoś tak myśli?

Bo to nie jest przekleństwo, a kolokwializm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 22:18, pizmak666 napisał:

> Co za różnica czy ocenzuruje czy nie, przecież jeden z modków powiedział, że ocenzurowany
wulgaryzm
> to nadal wulgaryzm. A jak się nie ocenzuruje to przynajmniej ''naturalniej'' wygląda.


no to nie wiem, czy Ci dobrze to wyjdzie z tą naturalnością... poza tym nie rozumiem skąd ta
walka, aby wulgaryzmy były uznawane za niewulgaryzmy? sam uważam, że "super" w ostrej wersji
nie jest przekleństwem i sporo polonistów też tak uważa, ale co mi tu po tym, że ktoś tak myśli?

Panowie jakby zabronic polakowi uzywac slowa "kurwa" POlacy przestali by sie odzywac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 22:24, Luke Shadow napisał:

Mi się już kilka na tym forum zdarzyło napisać "brzydkie" słowo, tak jakoś samo z siebie. ;P


zależy które uznać za mniej więcej dopuszczalne, bo i mi się zdarzyło pare razy, ale nie k...

Dnia 11.12.2007 o 22:24, Luke Shadow napisał:

Chodzi o to, że ocenzurowane słowa są traktowane tak jak nieocenzurowane? IMO bardzo dobrze.
Jak ktoś chce coś takiego napisać to mówiąc przysłowiowo, niech ma jaja i to napisze, a nie
jakieś gwiazdki stawia...


no tak, tu Cię rozumiem. owszem są kawały czy coś, kiedy się gwiazdki i nie da rady inaczej. ale i tak widzę co dzień wiele przypadków, kiedy ktoś ewidentnie na siłę coś piszę. no i po co?!

Dnia 11.12.2007 o 22:24, Luke Shadow napisał:

Bo to nie jest przekleństwo, a kolokwializm.


no dla niektórych nawet i nie to. ale to już kwestia podejścia i wiedzy. w każdym bądź razie, dla mnie to normalne słowo, ale jeśli tu uznawane jest za przekleństwo, to staram się go nie używać.

@MEZIL
kłania się wykład prof. Miodka, co? :D że co by było bez pospolitej k... xD nasze życie było by marne. niestety, ale ciut w tym gorzkiej prawdy jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2007 o 21:59, Falconer napisał:

Dostałem bana na IRC za to, że napisałem: "Podobno sk******n to nie jest przekleństwo :)".
I nie jest, ponieważ moja szanowna polonistka powiedziała, że w legendach to słowo charakteryzuję
bandytę, osobę ogólnie złą. I to słowo nie jest uznawane za wulgarne. A co z tym idzie - ban
był niepotrzebny. :)



To tak jakby ktoś powiedział do twojej matki per K**** i ona by przytaknęła, to byłbyś wtedy Sk*******em , czy to nie jest obraźliwe??? Ja sądzę, że tak, bo nie dość że ktoś obraża ciebie, to jeszcze twoją matkę, ja osobiście uważam osoby które kłócąc się, wjeżdżają na peryferia rodzinne, za, żeby nie nazwać rzeczy po imieniu, to powiem krótko, są skończonymi idiotami ;) Moja polonistka za to nosiła gogle narciarskie w środku lata i nie wiem, czy bym jej zaufał w takich kwestiach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 22:40, scorp2005 napisał:

Moja polonistka za to nosiła gogle narciarskie w środku lata i nie wiem, czy bym jej zaufał
w takich kwestiach ;)


Widac nie tylko moja polonistka byla oryginalna. Moja pani od polskiego w podstawowce uczyla, ze wyraz "ksiazka" pisze sie przez "rz", a to tylko jeden z wieeeelu przykladow. Niektore mi tak weszly w krew, ze do dzis czesto z przyzwyczajenia pisze tak jak sie nauczylem w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 23:33, Wojman napisał:

Niektore mi tak weszly w krew, ze do dzis czesto z przyzwyczajenia pisze tak jak sie nauczylem w szkole.


Morał na dziś: Szkoła demoralizuje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 22:15, Luke Shadow napisał:

Co za różnica czy ocenzuruje czy nie, przecież jeden z modków powiedział, że ocenzurowany wulgaryzm
to nadal wulgaryzm. A jak się nie ocenzuruje to przynajmniej ''naturalniej'' wygląda.


Oczywiście, dlatego po ocenzurowanym zostaniesz poproszony o nieużywanie, a po nieocenzurowanym zostaniesz wykopany i zbanowany (na jakiś czas, oczywiście). Tak jak to miało miejsce z imć Falconerem.

Dnia 11.12.2007 o 22:15, Luke Shadow napisał:

Jak ktoś chce coś takiego napisać to mówiąc przysłowiowo, niech ma jaja i to napisze, a nie jakieś gwiazdki stawia...


Taaak! Brak posiadania szerszego słownictwa oznacza posiadanie jaj!
Nie pisz więcej, bo to jest naprawdę żałosne...

Dnia 11.12.2007 o 22:15, Luke Shadow napisał:

Bo to nie jest przekleństwo, a kolokwializm.


No kurczę, przed chwilą pisałeś, żeby mieć jaja i pisać co trzeba, a nie się czymś zasłaniać... "Czyńcie tako, jako mówię, nie tako, jako czynię!", czyż nie?

Dnia 11.12.2007 o 22:15, Luke Shadow napisał:

Panowie jakby zabronic polakowi uzywac slowa "k*" POlacy przestali by sie odzywac :D


Albo na przykład zaczęliby odzywać się poprawnie? Nie łamiąc żadnych konwenansów? To, że ktoś nadużywa wulgaryzmów, to nie oznacza że jest elokwentny. To oznacza, że jest ograniczony.

I tak, to ja dałem bana Falconerowi.
I tak, to ja pisałem o tym, że wulgaryzmy ocenzurowane są dalej wulgaryzmami.
I nie, nie zamierzam zmienić w tym temacie zdania.
Pozdrawiam, dobranoc, bana zdejmę. Może jutro, jak nie zapomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 00:32, Furrbacca napisał:

I tak, to ja pisałem o tym, że wulgaryzmy ocenzurowane są dalej wulgaryzmami.


Zdaję się, że to chodziło o kogoś z forum (moda w sensie ;]). Ale zgadzam się z Twoim punktem widzenia i takie zasady na forum będą przestrzegane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że się z Tobą zgadzam. :) Najlepiej w ogóle nie używać wulgaryzmów, ja też się do tego stosuję. Wczoraj to był wyjątek, ponieważ kilka lekcji wcześniej czytaliśmy jakąś legendę i tam był ten sk... wiecie kto. :] I polonistka powiedziała, że to nie jest obraźliwe słowo. No może w legendach nie, ale w mowie potocznej tak.

Pozdrawiam Cię. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do postu wyżej to chce powiedziec zeby Ci moderatorzy zwrócili na CIebie uwage bo dajesz mało ważne posty... idziesz w liczbe a nie jakość :/

co do tematu to.. każdy człowiek jest inny tak samo moderator :P
no ale trzeba przestrzegać regulaminu aby byl porządek itd itp
sam chciałbym być moderatorem .. ale nie za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 13:43, Chester001 napisał:

sam chciałbym być moderatorem .. ale nie za free :)


No to zapomnij ;] Przynajmniej na gramie.
Robimy, to co robimy tylko dla satysfakcji i żeby nasze ulubione forum wyglądało porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 14:11, walgierz napisał:

> sam chciałbym być moderatorem .. ale nie za free :)

No to zapomnij ;] Przynajmniej na gramie.
Robimy, to co robimy tylko dla satysfakcji i żeby nasze ulubione forum wyglądało porządnie.

a musze powiedzieć ze te forum podoba mi się i w sumie to jedyne jest forum gdzie się mi dobrze pisze i jest fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 00:32, Furrbacca napisał:

>/../ Co za różnica czy ocenzuruje czy nie, przecież jeden z modków powiedział, że ocenzurowany
wulgaryzm
> to nadal wulgaryzm. A jak się nie ocenzuruje to przynajmniej ''naturalniej'' wygląda./../

Jak widzę wasze rozumowanie podchodzi pod typowy dla inkwizycji średniowiecza typu nasza wiara jest jedyną właściwą, reszta to nie wierni i trza ich na stos, albo znanego ostatnio pewnego Jarka K. nasze poglądy i program jest jedyną drogą dla Polski bo inaczej zejdziemy na "psy".
Nie zgodzę się z tobą w kwestii jak cyt. "/../To, że ktoś nadużywa wulgaryzmów, to nie oznacza że jest elokwentny. To oznacza, że jest ograniczony./../" i "/../ I tak, to ja pisałem o tym, że wulgaryzmy ocenzurowane są dalej wulgaryzmami./../''. To, że ktoś używa wulgaryzmów nie musi od razu oznaczać "że jest ograniczony", niestety w pewnych kręgach jest nieodzowne używanie takich słów typu: k.., ch.. itd., nie wybiera się rodziny, środowiska w którym się wychowuje. Człowiek taki pomimo usilnie starając się nie używać takich słów i nie wychodzi to mu więc ma na tyle świadomość i tyle szacunku do innych, że przynajmniej ocenzuruje.
Ciekawi mnie co byście zrobili na moim miejscu gdyby przyszło wam z takim człowiekiem pracować i okazało się, że to wasz szef i dobrze wykształcony. Przy nim to mięso stojące na granicy Polsko-Rosyjskiej dziesięć razy wolniej by z zieleniało od zwykłego słuchacza.
Nie porodzę o przymykanie oka ani ignorowania nadużywania wulgaryzmów tylko o większą wyrozumiałość, niestety te jak inne aspekty naszej egzystencji są częścią życia każdego człowieka, tak jak zabijanie na wojnie, po mimo że każdy uważa ten fakt za zły to nadal od zalania dziejów się "wyżynamy", po mimo usilnych starań różnych sił w naszej historii.
Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 14:11, walgierz napisał:

Robimy, to co robimy tylko dla satysfakcji i żeby nasze ulubione forum wyglądało porządnie.


To wersja oficjalna, nieoficjalną zachowamy dla siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum prawem jest regulamin. A ten mówi jasno:
"Co jest zabronione:
Stosowanie w wypowiedziach słów uznawanych za niekulturalne /.../"
Moderator ma obowiązek pilnować przestrzegania regulaminu i nie jest zainteresowany w jakiej rodzinie wychowywał się Forumowicz. Każdy akceptował regulamin i zobowiązywał sie tym samym do jego przestrzegania.
I tyle tytułem wyjaśnienia.
Pozdrawiam również.

O samych wulgaryzmach można porozmawiać tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=8657#u_57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się