Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Nakaz kNOT-a poskutkował - nikt nie dopisuje się do topicu "Ide spać..."
Ciekawe co wszystkich do tego skłoniło, przecież tu się nie pisze dla tytulów (podobno) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 22:06, Yasiu89 napisał:

Nakaz kNOT-a poskutkował - nikt nie dopisuje się do topicu "Ide spać..."
Ciekawe co wszystkich do tego skłoniło, przecież
tu się nie pisze dla tytulów (podobno) ;)

Tjaa, a w którym wątku jest najwięcej postów? Forumowa Mafia wysiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 21:13, Fran napisał:

Zauważyłam i chyba nie ja jedna. To jest jeszcze forum CDP czy już jakaś pokraczna mutacja GOL-a?

Na tym forum nie będzie takich rzeczy jak tam. Mimo to tematy łańcuszki nie będą specjalnie ścigane bo nie szkodzą specjalnie poza pewnym zachwianiem poczucia "porządku". :)
Serwer jest wystarczająco pojemny, forum wystarczająco szybkie, a tematy śmieciowe nie są na nim ostro ścigane bo i po co?
Natomiast jeżeli ktoś będzie wielokrotnie z premedytacją szkodził jego normalnemu działaniu lub innym forumowiczom - szybko wypadnie, albo każdy jego post będzie opatrzony dość wstydliwą etykietką.

ps. Dla zainteresowanych i szczególnie zmartwionych faktem, iż banici nie moga napisać żadnego posta aby się "pochwalić" nową etykietką - ich ksywka to zwyczajowo Wróg Ludu. :-)
Tak więc ktoś wcześniej już to wytypował i trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by tak w ramach poczucia humoru do każdego degrada dołączać obrazek ?
1) Można by zamienić bimber na Spam i mamy ciekawe hasło - "Spam, przyczyna ślepoty"
2) Coś dla zbnowanych
3) Coś dla bumelantów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2005 o 00:06, Olamagato napisał:

Tak więc ktoś wcześniej już to wytypował i trafił.


Ja wytypowałem! Co wygrałem? Wczasy na Syberii? Wow a wyżej będzie towarzysz mówię wam. A tak swoją drogą to w sumie jestem za takim działaniem forum, szkoda tylko że nie możecie za bardzo poprawiać gramatyki w tematach, no ale przeważająca większość forumowiczów wie jednak jak się pisze znaleźć. A czy Volvox jest jeszcze modkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 00:06, Olamagato napisał:

Na tym forum nie będzie takich rzeczy jak tam. /.../


Czyli chcesz mi powiedzieć, ze temat o mydełku jednak odpada? To wręcz naganne dławienie inwencji usera i jego prawa do tworzenia tamatów z niczego ale trudno, poddaje się... ;(
Moderatorzy, same kłopoty z nimi ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 00:19, Budo napisał:

Ja wytypowałem! Co wygrałem? Wczasy na Syberii?

Roczne karczowanie tegoż obszaru w ramach programu gospodarstw agroturystycznych. ;D

Dnia 26.10.2005 o 00:19, Budo napisał:

A czy Volvox jest jeszcze modkiem?

Oczywiście. Ostatnio jest jednak trochę przezroczysty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 21:22, Fran napisał:

Ludzie kochani, nigdy nie byłam za przesadnym rygorem,

"porządek musi być"
jest przyzwolenie na durne tematy to durne tematy się pojawiają
>ale jeśli połowa tematów w chwili powstania to albo ankiety albo osad denny, to cos nie jest tak.
Dlaczego coś nie tak. Jest popyt jest podaż.
Forum wraz ze swoim rygorem tudzież brakiem i ogólną przyjętą polityką "załóż dowolny durny temat i czuj się szczęśliwy" a jednocześnie z regulaminem, który jest swoistym wentylem bezpieczeństwa, wychodzi z swoją ofertą naprzeciw oczekiwaniom ludu. A moderatory to stróżowie porządku itd.
Ciekawym jest to, że nie ma moderatorów niezależnych. Dlaczego tak pisze? Gdyż teraz nie ma tytułu "moderator niezależny" to raz, a dwa to taka kwestia, że moderatorzy mają narzuconą politke stworzoną przez CDP lub przez jedno lub kilku pracowników, który widocznie doszedł do wniosku, że lepiej jest stworzyć forum na podobieństwo GOL-u, niż kultywować "dobrą" tradycje.
Status jaki ma GOL nigdy nie to forum nie osiagnie, lecz nie osiągnie też tego co zostało wypracowane przez forum CDP. Biorąc pod uwagę iż bardzo wielu userów ze starego forum ma problem z odnalezieniem się w nowej "załóż dowolny durny temat..." rzeczywistości


>Może pomyslcie zanim założycie czy naprawdę musicie.

Fran czego Ty wymagasz? Myślenie? ZGROZA!!
MODERATOR!!MODERATOR!!
;-)
-------próg-----
informacja podprogowa
Marketing Mix! - temat biznesowy przekrojowy...
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=400&u=end

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 21:22, RobeN napisał:

Temat A. w ogóle nie ma sensu
Temat B. jest czymś w rodzaju luźnej ankiety => takie tematy na nowym forum mają prawo
bytu


A co z tematem C. - "Ide spac....."? Zastanawiam sie od czego sa na tym forum moderatorzy, jesli tylko upominaja, zeby nie pisac w tym watku... To i ja potrafie... Nie lepiej byloby zamknac temat? W koncu jest bez sensu. Zadam porzadku na forum! :) A co jelsi zaczalbym zakladac tematy "Ide zjesc sniadanie.....", "Ide wlaczyc TV......", czy "Ide zrobic kupe......"? Jesli sie uparliscie i nie zamkniecie tego tematu chce przynajmniej poznac odpowiedz dlaczego tak postapiliscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, wiem...
Ale niestety ja nie mogę nic zrobić.
Dałem upomnienie, skróciłem pierwszego posta i już za to... (nie dokończę)

Teraz są inne zasady => ja za nie nie odpowiadam. Ja muszę się dostosować.
Jeśli pragniesz zmian to napisz do Adminów. Tylko tyle mogę powiedzieć, bo nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2005 o 08:31, RobeN napisał:

Teraz są inne zasady => ja za nie nie odpowiadam. Ja muszę się dostosować.
Jeśli pragniesz zmian to napisz
do Adminów. Tylko tyle mogę powiedzieć, bo nic więcej nie przychodzi mi do głowy.


Na jaki sdres mam pisać? Bo chyba coś im skrobnę i wyślę w 500 kopiach.
A tak w ogóle to co Wy taki najazd ma modów urządziliście. Wcześniej byli surowsi było źle, teraz są bardziej pobłażliwi i też jest źle. Przecież Wam piszą że to nie od nich zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adres już jest na poprzedniej stronie chyba.
Olamagato napisał, że w zasadzie taki jak był:

moderator@gram.pl

Sam zauważyłeś - "Tak źle, a tak jeszcze gorzej"

Forum dopiero wystartowało (no może już nie tak "dopiero") i być może, że z czasem coś się zmieni.
Na razie są takie a nie inne "reguły gry" i tylko opinie Forumowiczów mogą skłonić Administratorów do ewentualnych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jedynie na ile skuteczne mogą być maile od pojedynczych użytkowników. Jeśli taka jest polityka CDP, nie wiem czy cała masa maili mogłaby coś zmienić, ale warto chyba spróbować przynajmniej ;-) Ale skoro taki podajecie adres, tzn, że mail idzie na skrzynkę do moderatorów. Czy w takim razie osoby do których listy będą skierowane przeczytają go ? [bo adresatami tych maili, które ewentualnie nadejdą/doszły nie są moderatorzy wyrożniani na forum czerwonym kolorem napisu "Moderator"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 08:31, RobeN napisał:

Ale niestety ja nie mogę nic zrobić.
Dałem upomnienie, skróciłem pierwszego posta i już za to... (nie
dokończę)


Zatem to forum jest synonimem absurdu. Cenzuruje się krytykę, a pochwala zakładanie tematów, które w każdym innym miejscu nadawałyby się co najwyżej do spuszczenia w kiblu (nawiązując do najnowszego tematu Bajtka). Uprawia się politykę: "im użytkownik mniej myśli, tym lepiej".

Nie wiem jaki wizerunek po rewolucji próbuje sobie zbudować CDP, ale coś w tym jest, że nie tylko nowe tytuły nawiązują do "najlepszych" tradycji komunizmu.

Czas się zwijać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 13:40, Vilmar napisał:

Czas się zwijać?


To już leży w kwesti samych Forumowiczów.
Ja już zauważyłem, że grono tych Prawdziwych się wykrusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 18:41, Olamagato napisał:

> To ja już pozwolę sobie tu to zgłosić http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=804&u=26
> [...] Bo to już przegięcie
jest :].
OK. Ćwiczymy cierpliwość?
Wystarczy się nie dopisywać, aż spadnie.
My też testujemy to forum. :D


Brawo, wreszcie rozsądne podejście :) Niestety inni dają się złapać na taka prostą, aby nie powiedzieć prymitywną prowokację :) Zamiast reagować na zaczepki i odgrażać się banami i degradacjami, po prostu zignorować a samo po jakimś czasie umrze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się